Една идея за едни теми в Продукт-консулт...

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот Bashmaistora » Пет Авг 31, 2007 5:33 pm

"Admin" Очаквам вашите мнения :agree:


ИДЕАЛНО. Добре е в ДРУГИ да приложи нагледен материал (снимки и т.н.), щот мой да на метне на върбата! :agree:
Простакът е непобедим!
Bashmaistora
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 8:29 pm

Мнениеот EmZo » Съб Сеп 01, 2007 7:32 pm

Според мен идеята е добра и ако се реализира правилно ще бъде чудесно. :)

Относно шаблона - също е добре.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот X3MIST » Вто Сеп 04, 2007 2:36 pm

Идеята е добра. Мисля, че има не една и две теми, които да показват нуждата от промени. Все пак на никого не му е приятно да чете 5 страници с глупости, спорове и т.н. и от целия този текст смислената информация да е няколко реда. Стана дума за шаблон. Моята гледна точка е малко по-различна тук. Шаблонът по предназначение трябва да улеснява извършването на някаква операция. В частност ясно и пълноценно предоставяне на информация. В този смисъл смятам, че би било много удобно ако при пускане на ново мнение се появява този шаблон в полето за писане. Така няма да се налага да се търси шаблона и да се гледа кое след кое трябва да се напише и какво може да съдържа. Не разбирам PHP (мисля, че на този език е правен форума), но смятам, че няма тази моя идея да е извънредно трудна за изпълнение.
Друго нещо, което смятам за редно е да се въведе някаква санкция за хора, които пълнят теми от информационен тип с глупости. Например след 2-3 провинения този потребител да загуби правото си на участие (имам предвид писане на отговори) в раздела за 1 седмица примерно. Така хлапетата, които се мислят за гениални ще разберат, че това не е форум от сорта на дата.бг, в който пишеш каквото ти падне и докато някой не се оплаче на модератор няма наказиния.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот screamBoy » Вто Сеп 04, 2007 9:29 pm

минималния опит с компонента трябва да е 1 месец или 100км, иначе става съсем тъпо ?
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Сря Сеп 05, 2007 3:45 pm

@X3MIST
Това със специалния формуляр за попълване е ясно, че е идеалния вариант, обаче не може да се реализира лесно в рамките на форума и точно това е едно от нещата, които имаха предвид PtD и други хора. Но доколкото не е ясно доколко ще има реален интерес към писането в подобни теми, няма смисъл да се влагат изначално много време, усилия и каквото щеш друго за тях. Както вече казах, нека опипаме почвата с подобни теми във форума, то ще си покаже дали има смисъл да се развива идеята към нещо по-сериозно.
За санкциите си прав - освен, че тези теми ще бъдат следени изкъсо и поддържани максимално чисти (дотолкова, доколкото е възможно това, без да се намесваме в самото мнение на хората за продукта), хората, които си позволяват системно да ги цапат, няма да бъдат насърчавани да участват във форума ;)

@screamBoy
По принцип съм съгласен, че за оценката на един продукт е необходимо достатъчно време и опит с него. Обаче... представи си следните ситуации:
- човек с повече опит, който е пробвал доста подобни продукти, си разменя колелото със свой приятел за един ден и добива някакви впечатления, които макар и краткотрайни могат да са доста полезни.
- човек с някакъв опит има възможност да пробва някакъв продукт цяла седмица (примерно неколкодневно каране или пък някква почивчица някъде) - пак ще има някакви впечатления.
Изобщо, след като всеки ще е задължен да посочи на какъв период от време се базира мнението му, всеки читател пък ще може да си прецени какво може да очаква от това мнение. Ясно е, че ако някой се интуресува предимно от издръжливостта или износоустойчивостта на някакъв продукт, той ще търси предимно мненията на хора, които са го ползвали по-дълго време. Но това не е единственият критерий, нали? :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот naka76 » Съб Сеп 08, 2007 9:57 pm

Какво е положението при следната ситоация. Даден човек пиши тема например за главината. Човекът е сериозен карал я е 6 - 8 -10 месеца и е останал много доволен от нея. Аз имам същата главина, но ми се появява луфт през месец и т.н. Трябва ли и аз да правя оделен тест и да пускам тема за същия продукт или ще има вариант в същата тема да си изкажа мнението което например не съвпада или съвпада с това на Автора?

Според мен ще е по-добре подредено ако това не е в ПРОДУКТ - КОНСУЛТ, а отделно. Така ще могата да се направят теми за отделните компоненти. На едно място тестове на вилки, на друго команди, спирачки, гуми и други.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Сеп 09, 2007 8:28 am

Мненията за един продукт ще са в една тема, точно това е идеята, а не всеки да пише отделна тема. Като цяло не виждам проблем в това някой да се солидаризира с мнението на друг, стига да не го направи само с едно изречение и да е посочил задължителните неща. Казано най-простичко, за всеки отделен пост трябва да е ясно какво е мнението на автора, защо е такова и как се е формирало.

Така като гледам, вероятно ще стартираме подобни теми след около седмица ;) Който има желание, да се подготвя отсега :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Нед Сеп 09, 2007 1:30 pm

''Много ми е ''радващо'' ( :hbang2: ), от кога не е имало промени към по-добро в тая държава! '' (сигурно имаше предвид ''в тоя форум'' :dunno: ) - каза biker-kj :rofl:
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот TheUndertaker » Чет Сеп 13, 2007 10:37 am

Хубаво .. ма мен лично мтбр е пълна скръб доста неадекватни мнения има :) та внимание с копи/паста

Идеята като идея да ма ми се струва,че трябва да се реализира малко по-други начини и както казват някои хора да се има в предвид БГ карачите- като се почне от стилове, че до промивка на мозъка :)
Ма като се замисля плявата навсякъде я има....
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Чет Сеп 13, 2007 12:56 pm

TheUndertaker написа:Идеята като идея да ма ми се струва,че трябва да се реализира малко по-други начини и както казват някои хора да се има в предвид БГ карачите- като се почне от стилове, че до промивка на мозъка :)
Ма като се замисля плявата навсякъде я има....


Тъй тъй :popcorn:
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот stroker » Сря Сеп 26, 2007 8:17 pm

Аз не че искам да досаждам,ма аиде кво стана с тази добра и полезна идея :) ?Така или иначе продук консулта ми е най-интересен,а с тази идея за ревютата ще стане супер!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Сеп 26, 2007 8:19 pm

stroker написа:Аз не че искам да досаждам,ма аиде кво стана с тази добра и полезна идея :) ?Така или иначе продук консулта ми е най-интересен,а с тази идея за ревютата ще стане супер!
:agree: :agree: :agree: :agree: :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Сеп 27, 2007 3:32 pm

stroker написа:Аз не че искам да досаждам,ма аиде кво стана с тази добра и полезна идея :)


На млада идея какво да й става? :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта