Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот xcII » Вто Дек 06, 2011 11:40 pm

Тъпото е че така си си нагазил в коловоза, та чак си затънал до ушите


Аз съм сравнително "нов" потребител, та не аз, а ти е по-вероятно да си навлязъл в "коловозите". Нямам доказателства, но звучи логично. Точно, като сравнително "нов" потребител, имам привилегията да не чета нищо преди мен и да дам мнение,което отразява нещата КЪМ СЕГА. Разбира се, рискът е голям да повторя нещо или да дам още по-лошо мнение от други дадени преди това. Аз поемам този риск. Аз за това мога да получа "-", да загубя уважение от другите и т.н., но аз поемам този риск. Имам право да поема този риск, нали? Очевидно! Та нека, аз да си му бера "плодовете", ти не се грижи..

А там има предложения за промени доста по-добри от твоите.


Напълно възможно е да има по-добри предложения. Това не отнема правото ми да дам моето. Както и да получа коментар, конкретно по него. Пък ако то е абсолютно неадекватно, смятам че щее уместно да си получа всички "-" по него. НЕ СИ НИКЪВ за МЕН да ми отнемаш тва ПРАВО, към текущата организация/политика във Форума. Така че, спести си поуките към мен, има кой да ми дава ПОСОКА, тук, напр. всички с 1600+, Harki/Admini, вкючая и ти...

Така, че си заври предложенията на тъмно и не отегчавай повече аудиторията с твоите си "гениални" проблясъци.


Мога да коментирам това, но от добри чувства към теб (все пак ти си от малкото, които коментираха конкретно темата) нема да го направя... Само ще отбележа, че не е убаво с тея думи... Щото, на мен такива некога са ми идвали още по-силни словосъчетания за некои теми, ама после съм се радвал че не са видели бел свят..

бих се радвал да покарам с тях в планината.


ще се радвам и аз, винаги когато става дума за планинско колоездене.. не че съм и не съм, най-големия байкър/пич.. :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот KiselotoMliako » Сря Дек 07, 2011 12:01 am

Лично аз ти треснах един минус в тази тема, макар, че съм ти вкарал поне 4 плюса в други - не защото съм страшния гъзар с 1600+ рейтинг, дето коли и беси, а понеже влезе в резонанс с тия обяснителни записки.
Толкова добре ти изясниха идеята на рейтинговата система във форума, пък ти си държиш на твоя смисъл и искаш да го наложиш, без дори да се опиташ да прочетеш темата, която ти посочи vpravov. Това те прави не по-различен от всеки нов потребител на форума, който пуска тема "Препоръчайте ми меко колело за 200лв." с текст: "Не ме интересува какво е писано в другите теми, моят проблем е уникален и аз съм първият който иска да се спуска на Боровец с колело от Метро!!!".
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот vpravov » Сря Дек 07, 2011 12:07 am

xcII написа:Аз съм сравнително "нов" потребител, та не аз, а ти е по-вероятно да си навлязъл в "коловозите". Нямам доказателства, но звучи логично.

Хъмм. Според моята логика, аз вече съм видял коловозите, научил съм се да не затъвам в тях и ми се щеше да ти помогна и ти да ги избегнеш, но
xcII написа:Точно, като сравнително "нов" потребител, имам привилегията да не чета нищо преди мен и да дам мнение,което отразява нещата КЪМ СЕГА.

Ми добре. И двете ми деца така мислят и правят. Какво да правиш - кръговрат... :dontknow:
xcII написа:Щото, на мен такива некога са ми идвали още по-силни словосъчетания за некои теми, ама после съм се радвал че не са видели бел свят.

Мислех си да съм по-деликатен и многословен, ама на ... мързел. Жалко че си се засегнал.
xcII написа:Така че, спести си поуките към мен

Ми...добре. :dontknow:

Нямаш минуси от мен! :peace:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Harka » Сря Дек 07, 2011 1:53 am

@KiselotoMliako, vpravov:

:agree:

@xcII:

Абе добре че си ти да ни отвориш очите...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот fastera2 » Сря Дек 07, 2011 2:58 am

И преди съм го казвал,сега ще го казжа в по-прав текст "дреме ми за рейтинга"!И за какво ли?!Защото хората са различни и всеки има свое виждане...Не знам дали това е комплекс или его-да мислиш,че ще бъдеш харесван от всички,и че всеки ще мисли като теб.Несправедливи +/- пречи ли ви на начина на съществуване?Според мен няма нужда да се напъваш точно по форумите за да "блеснеш в на някого очите".Колкото и несъвършенна да изглежда системата-тя все пак в по-голямата си степен дава една сравнителна отценка-от там нататък всеки си ползва главата на раменете и знаията в нея,и си преценява САМ,кое,как да отсее и запази за себе си !И най-накрая престанете да се притеснявате,че някой ви дебне да ви сложи минус,за това,че "снимката ви във facebook не е с професионален фотоапарат"-мисля,че ме разбрахте...
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Шлек_народен » Сря Дек 07, 2011 9:48 am

@xcII - Не виждам смисъл да търсиш промени от типа, който предлагаш.Не виждам смисъл изобщо да се опитваш да променяш нещо.И не за друго, а защото тази система с рейтингите е подобна на друга, която според дебелите книги( а и реалността) се променя само когато почне да пречи на създателите си!
Понеже тук се споменава една тема, която да осветли "високите морални ценности " на системката, си направих труда да я прочета цялата.Само като пояснение -регистрацията ми е отскоро, но чета тоя форум доста преди да излезе http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=30621.
Та там, а и на сума други места се твърди от някои хора, че била демократична и незнам кво си още системата с рейтингите.Напротив, напълно тоталитарен модел, целящ да осигури комфорта на група "активни борци на байкаризма".Нима се взема под внимание мнението на читателите на форума? Няма такова нещо!При 15 000 регистрирани в момента, право да оценяват имат около 300.
Тяхната оценка формира облика на форума.Дори и да е замислена като нещо добро и полезно, още със появяването си започва да си показва зъбките.И ако някой не забелязва недостатъците и , просто гледа със широко затворени очи!Доста хора изказват съвсем аргументирано становище, че това е нещо лошо, като повечето от тях са сред "правоимащите" , но ....глас в пустиня!
Дават се някакви нелогични сравнения със парламентарни и други избори и се пропуска факта, че там мнозинството избира малцинсво, което да работи за него, а тук малцинство командва и формира мнението на потребителите. И то само си избира нови членове, без да се интересува от мнението на онези 15 000 регистрирани потребители.Дори болшинството от "правоимащите" да са съвестни и обективни в оценките си, достатъчно е и малка група, дето да раздава правосъдие за собствено удоволствие, при комфортното прикритие на анонимността.
Както казах , промяна може да има само, ако "правоимащите" решат така.И то не щото някой, нещо си бил недоволен,или заради твоите и моите писания , а щото на тях вече няма да им харесва!
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот mover » Сря Дек 07, 2011 2:03 pm

@Шлек_народен - Доста остро го казваш. Опасявам се, че темата "ще завие" в посока противоборство.

Затова бързам да предложа нещо, което е близо до първото предложение на @xcII :
До Admin и PtD: Може ли в годишната статистика да се дадат данни кой къде (в коя секция) е получил "плужовете" :D ?
Сетих се за темата:
viewtopic.php?f=7&t=82678&p=703125&hilit=+%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0#p703125
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот PtD » Сря Дек 07, 2011 5:46 pm

@Шлек_народен, опс. Обърка се нещо с числата. Регистрирани може да има 15000, но редовно пишещи я има 1000, я не. Значи според теб, недемократично е да се определят нещата от една отворена група, обхващаща 33% от "населението"? Добре. Значи сме недемократичен форум. Свободен си да не участваш!

@mover, да, разбира се. Приемам предложения за сечения в статистиката. Засега се очертават:
  • най-много дадени минуси спрямо общия брой гласувания (хейтър :))
  • най-много получени минуси спрямо общия брой гласувания (неприятник :))
  • най-много дадени плюсове спрямо общия брой гласувания (човеколюбец :))
  • най-много получени плюсове спрямо общия брой гласувания (як пич :))
  • най-голям брой дадени минуси
  • най-голям брой получени минуси
  • най-голям брой дадени плюсове
  • най-голям брой получени плюсове
  • най-голям брой дадени оценки (активист :))
  • най-голям брой получени оценки (celebrity :))
  • най-голям брой дадени оценки по раздел
  • най-голям брой получени оценки по раздел

П.П. Брех, че много станаха 8)

П.П.П. В последните 6 месеца има:
  • мнения от 1945 човека с поне едно мнение
  • мнения от 1461 човек с поне две мнения
  • мнения от 1043 човека с поне три мнения

Та какво казваш, Шлек, за 15000 души?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Admin » Сря Дек 07, 2011 6:03 pm

@Шлек_народен
Интересно мнение... значи трябва да приемем, че когато 300 от най-активните потребители имат право по определен начин да влияят на нещо във форума, това е тоталитаризъм?
Между другото, тия 15 000 съществуват само на теория... повечето от тях отдавна не са активни, някои никога и не са били, дори не съм сигурен дали те не отразяват и изтритите потребители, а такива има поне няколко хиляди през годините. Така че реалният брой е доста по-малък, предполагам няколко хиляди, а броят на активните потребители, т.е. такива, които влизат и пишат редовно, е още по-малък, да речем няколкостотин. Така че изведнъж, ако се погледнат реалностите, картинката започва да става все по-малко тоталитарна... Щото, нали, ако 300 от 1000 активни/редовни имат право на глас...
А всъщност, тия приказки за демокрация, тоталитаризъм и т.н. са доста не на място, защото не става дума за държавно управление, а за частен форум. Да, той може да представлява публично пространство, но това не значи, че всеки може да задава правилата. Те са определени, записани и който е готов да ги спазва, е добре дошъл. Не сме длъжни, макар че сме се опитали, да ги направим максимално приемливи за всички, включително и въпросната рейтингова система, за която вече казах, че не е съвършена и няма такава, но е достатъчно добра и ни спестява огромно количество работа и най-вече лични конфликти в последните години.
И все пак, в преносен смисъл системата е демократична, доколкото дава възможност на широк кръг от хора да контролират по специфичен начин обстановката тук. Пък ти ако искаш, наричай го и тоталитаризъм.

П.С. PtD ме е изпреварил с точни данни, които само потвърждават моите наблюдения. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Шлек_народен » Сря Дек 07, 2011 7:06 pm

Нищо не бъркам със цифрите. Но, може би има обяснение за това, че 1000 човека пишат от 15 000 регистрирани.Верно, малко са стари нещата ,ама ...
Цитирам от въпросната тема:
'' Мнениеот outfaced » Вто Апр 29, 2008 6:01 pm
.......
въпреки това е ясно, че сигурно 60-70% от плюсовете и минусите се дават не по критерии "полезно, вярно и информативно мнение", а именно на принципа "наши и ваши"
но пък от друга страна това беше ясно още в началото и беше прието за нормално ...

и нещо друго правещо впечатление - хората с рейтинг под 1200 са в повечето случаи и с по малко от 100 поста ... много сме гостопприемни нещо :D
"
А относно процентите...
"....Мнениеот outfaced » Нед Мар 22, 2009 11:45 am
иначе казано, 17 човека от форума генерират половината от +/- овия поток :D ... а трима от тях са отговрни за 20%
това се казва активност
"
На @outfaced би трябвало му вярвам - рейтинг 1980, поне толкова е отразен.
Последна промяна Шлек_народен на Сря Дек 07, 2011 7:16 pm, променена общо 1 път
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот dob111 » Сря Дек 07, 2011 7:15 pm

Като гледам темата май ние тук философстваме върху въпроси от темите "медии", "демокрация", "субективизъм", "справедливост", освен това темата влезе в някакъв "биг брадър" стил на емоционално захващане за всяка дума - което не е толкова лошо - има такова шоу...
С риск, че няма да съм първия бих предложил някои конкретни идеи по въпроса за формирането на рейтига.
Освен това, както каза Admin, всяка промяна в начина на формирането на рейтинга изисква съответни софтуерни инструменти, а такива инструменти не винаги са налични и изискват време и труд.
За мен много важна характеристика при формирането рейтинг въобще, е да се ограничи в минимална степен преднамереното и лично отношение към дадено мнение или потребител - както в положителна, така и в отрицателна посока.

Сега от правилата на форума е ясно, че
За всяко мнение може да се гласува само веднъж, само от един потребител.
.
Виждам потенциално два проблема в това правило.
Първо - количествено:
Възможно е дадено мнение да бъде доста интересно или ценно и единствения "+" даден за него да не е обективна оценка за неговата стойност. Има примери във форума за такива постове. От друга страна, дадено нагло мнение защо да бъде наказано само с един "-"?
Второ- възможност за неетичен вот:
Някой не те харесва и ти бие "-", или пък си в приятелския му кръг и хайде да ти правим висок рейтинг.

Затова ми се вижда смислена следната система от правила, която ще се стреми да ограничава горните несъвършенства на системата:

1) (еднакво с настоящите правила за формиране на рейтинг) За дадено мнение да има право да се гласува в определен период от време след публикуването му.

2) (различно!)В определения период от време за гласуване за даденото мнение всеки потребител с рейтинг над 1600 да има право да гласува само веднъж с "+" или с "-" в зависимост от преценката си.

3) (различно!) Нека А="броя "+" за мнението" , В="броя "-" за мнението". Нека К коефициент, който се определя от това в кой подфорум се намира мнението. Разглеждаме разликата между А и В, въвеждаме определен праг за тази разлика, след преминаването на който даденият пост може да бъде оценен. Имаме следните варианти: Ако А=В, тогава оценката на поста е неутрална и рейтингът на потребителя, който го е публикувал не се променя. Ако А>В, тогава изчисляваме с колко точно са повече положителните гласове от отрицателните гласове дадени за този пост, т.е. изчисляваме А-В. Въвеждаме определен праг Х за А-В след преминаването на който оценяваме дадения пост. Ако А-В<Х то считаме, че мнението е подкрепено от прекалено малък брой потребители и е оценено субективно и не променяме нищо. Ако А-В>=Х то можем да оценим този пост по следния начин. Ако А-В<=L то изчисляваме промяна на рейтинг R=(А-В-Х+1)*К. Ако А-В>L, то изчисляваме R=(L-Х+1)*K. Последното ограничение L гарантира, че рейтингът няма да нарастне лавинообразно, даже и при много популярен пост.
Последно към стария рейтинг прибавяме R.
Обратно, ако В>А. Въвеждане праг от минимум негативен баланс Y в мненията.Ако B-A<Y тогава не променяме, считаме, че мнението не е оценено като достатъчно категорично отрицателно. Ако B-A>=Y, тогава можем да променим рейтинга по следния начин. Ако B-A<=M, изчисляваме R=(B-A-Y+1)*К, ако B-A>=M изчисляваме R=(M-Y+1)*K, т.е. границата М от максимум за негативния баланс предпазва от лавинообразно падане на рейтинга от едно мнение. Последно към стария рейтинг изваждаме R.
Не е задължително прагът Х и прагът Y при преминаването на който се формират положителните или отрицателните рейтинги да е един и същ. Например може Х=2 и Y=3. Така(при Х>Y)се дава приоритет на растенето на рейтинга в положителна посока и се намалява субективността при формиране на "-"(т.е. намаляването на рейтинга ще изисква повече негативни оценки за дадено мнение) . Но пък ако едно мнение е достатъчно лигаво бързо ще мине границата от 3 негативни вота в и ще се оцени като негативно.

4) Може да се дава възможността на всеки потребител с рейтинг над 1600 веднъж на определен период от време да използва правото еднократно и еднолично да оценява дадено мнение - така ще се запази все пак и есенцията на чисто субективния вот.

Сори, ако съм прекалено формален, надявам се, който е разсъждавал по темата да разбере какво съм се опитал да кажа...вярвам, че има много системи, които се регулират от далеч по сложно и умни алгоритми...
пс. при системи с много голям брой потребители ще е коректно да се разглежда А/В вместо А-В(и т.н.)...
Последна промяна dob111 на Сря Дек 07, 2011 7:52 pm, променена общо 7 пъти
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот fastera2 » Сря Дек 07, 2011 7:20 pm

Нека се намеся отново Шпек Народен ....

и нещо друго правещо впечатление - хората с рейтинг под 1200 са в повечето случаи и с по малко от 100 поста ... много сме гостопприемни нещо :D


Че какво нередно виждаш тук?Щом плямпат глупости,както една голяма част от новопостъпилите "плюмчовци"-така ще е.Напоследък се наблюдава много интересна тенденция,за оформяне на първия пост във форума-и все е нещо от сорта "Спринта ми става ли за спускане".Преполагам такива мнения знаеш в по-голямата си част какво означават.
Аз лично предлагам да спрем да се правим на 3 и 1/2 и един път завинаги да зацепим тази тема за рейтинга и да си гледаме кефа...
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот dob111 » Сря Дек 07, 2011 9:53 pm

Така(при Х>Y)се дава приоритет на растенето на рейтинга в положителна посока и се намалява субективността при формиране на "-"(т.е. намаляването на рейтинга ще изисква повече негативни оценки за дадено мнение) . Но пък ако едно мнение е достатъчно лигаво бързо ще мине границата от 3 негативни вота в и ще се оцени като негативно.


Така(при Х<Y)се дава приоритет на растенето на рейтинга в положителна посока и се намалява субективността при формиране на "-" ...... това е правилното, сори, много букви... :)
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот veskoz » Сря Дек 07, 2011 10:28 pm

Зима, зимааа.... :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот xcII » Сря Дек 07, 2011 11:06 pm

Темата отдавна преля от това, дали трябва или не, рейтигите в mtb-bg.com да бъдат по-тясно свързани с планинското колоездене или не.. :xx(:

Та затова, едва ли некому ще направи лошо впечетление още един off-topic пост, който надявам се да съдейства за намаляване на излишна емоционалност, високомерни коментари и личностни нападки, във важна секция на Форума..

Музикална пауза

PS. зима има ако има сняг

PDF: и айде да се приеме, че поне повечето които пишат тук по темата, не го правят за да си Го "вдигат" (рейтинга бе), а защото просто харесват сайта и като им е дадена възможността за предложения (отделен въпрос е дали това е умно, аз не знам дали бих бил толкова "демократичен", щото не мисля че демокрацията е уместна в специализирани форуми), те я упражняват. Лошо или добре, бих се радвал да се коментира в темата с аргументи, а не с тежкарски и язвителни изказвания. Че Форумът е частен и че накойто не му харесва да си оди, мисля, че са очевидни неща и затова, излишно е да се акцентират. Както и натегачески изказвания в чия къща сме и на кой къв знак да се сложи или пък оправдателни, какъв е вече бил сложен. Излишно е.

Мисля, че такова поведение само ще подобри всичко за всички, които искрено се интересуват от Форума.. все пак ми се струва, че повечето не см? ?еееее??c??8?>?????l?>??+?,??P?X?0? ?Е}/icon_agree.gif" alt=":agree:" title="icon_agree.gif" />

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://html.expresso.me/smileys
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Plamen_EM » Сря Дек 07, 2011 11:59 pm

Ама верно зима! Скука, нещо страшно! :)
И изобщо не е рейтингът, който показва кой кой е. Всички претендират, че са чели форума задълбочено преди да започнат да пишат. Да, ама не! Защото като попрочетеш и неизбежно запомняш кой аватар какво пише. Независимо колко често PtD си променя аватара.
А иначе и според мен си работи перфектно рейтинговата система. А аз не познавам лично никого от пишещите тук.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Harka » Чет Дек 08, 2011 1:15 am

"Нека всички бъдем едно голямо щастливо семейство и да се обичаме." :santa2:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот PtD » Чет Дек 08, 2011 1:41 am

Очаквайте Дядо Коледа да ви зарадва с коледните статистики! :santa2:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Harka » Чет Дек 08, 2011 1:51 am

Статистики-стъкмистики... Така е в нашия мил тоталитарен форум. :santa2:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Шлек_народен » Чет Дек 08, 2011 8:36 am

xcII написа:не знам дали бих бил толкова "демократичен", щото не мисля че демокрацията е уместна в специализирани форуми

Тука акцента е на специализиран! Има много полезни теми, много специализирана информация свързана със планинското колоездене.Обаче, явно има хора, дето не си правят труда да четат.
Преди няколко месеца един юнак, след незнам колко бири и опити да намери правилната линия при спускане, се беше размазал и съответно събудил в болницата.И питаше някой знае ли какво е станало.Ами, ако си беше направил труда да прочете, например "Тема за пияндета", щеше да е наясно, че по всяка вероятност е използвал някаква евтина и лека ХС бира.А не препръчваната тежка и стабилна DH такава.Макар че,както някой беше споменал в началото, в тази тема има голяма активност. Явно този юнак я е пренебрегнал.Четете бре хора!
fastera2 написа:Че какво нередно виждаш тук?Щом плямпат глупости,както една голяма част от новопостъпилите "плюмчовци"-така ще е.Напоследък се наблюдава много интересна тенденция,за оформяне на първия пост във форума-и все е нещо от сорта "Спринта ми става ли за спускане"

Ми да, така си е!Ако беше питал например, коя компютърна игра е по-подходяща за DH, вероятно щеше да получи адекватен отговор.Ама той питал за някакво си колело...."Плюмчо"
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот xcII » Пет Дек 09, 2011 10:45 pm

@PtD

Да си призная, не знам за какви годишни статистики става дума, но понеже даваш възможност за предложения, имам едно такова:

Разпределение в % на броя на "+" и "-" общо за група 1), състояща се сумарно от секции "МТБ форуми" и "Мероприятия" от една страна и отделно за група 2), състояща се от секция "Други форуми", от друга страна. Процентите да се смятат към знаменател общ брой гласувания, в съответните две групи от секции. Не знам дали това е възможно, но мисля, че би било интересно.

ed.: Второ предложение, което предполагам, че може би е ще трудно да се направи като обработка, но ако все пак има такава техническа и работочасове възможност:
Разпределение на "+"/"-" в горните две групи от секции, и в допълнение според рейтинга на гласуващия към момента на правенето на статистиката, в интервалите на рейтинг: 1)1600-1900, 2)1901-2000.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Шлек_народен » Съб Дек 24, 2011 9:12 am

Имам предложение - да се разкара тъпата система, със рейтингите, изобщо от форума.Ако искате да е нещо полезно, а не място, където банда комплексарчета да се изживяват като вождове.За неадекватният и начин на работа(на системата) поредно доказателство е някакво питане "що ми пробиха дупка на рамката?". Човека притеснен, има колелото от една седмица, закарва го на преглед и ...дупка на муфата на средното, сътворена от механика в сервиза.Опитвам се да успокоя човека - не е грешка, намирам и снимки за които се сещам със доста по сериозни отвори на въпросната муфа .Човека казва мерси,да не се притеснявам значи...Обаче в тоя момент се появява некой "капацитет" и... минус! Що??? Добре, на мен не вярва, щото съм му нещо накривил капелата, сигурно. Обаче @Ozzie също казва, че нема проблем. И той не ли разбира!Не разбира и механика във сервиза кво прави сигурно...Единствено "капацитета" е наясно със положението :) Щото той е измислил колелото, може би. Или проблема е, че двете снимки са на шосейни рамки??? Ми да, за тях се сетих. И да, скъпи са били на времето си, скъпи са дори сега(цената на такава, на старо е над 1000 евро, aко е запазена и е във вида, в който е произведена,без ръжда и повреди по боята) Прави се отвор на тая муфа за да изтича водата, която се събира в рамката, щото е най-ниската точка. А вода се събира като се кара на дъжд, ако си миеш колелото с маркуч, по много начини...И е по-добре да изтече отнякъде, отколкото да напълни лагерите на средното!Щото не смазва добре, а и ръждясват нещата от нея:)
Та, ако така работи системата, по-добре я разкарайте напълно! Честита Ви Коледа!
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот dob111 » Съб Дек 24, 2011 11:41 am

Рейтинги трябва да има, и то за всеки раздел на форума(със съответната тежежст). Важният въпрос е да няма опорочен, целенасочен личен вот - затова трябва да има праг от няколко гласове, на няколко независими потребители с право на глас, преди мнението да бъде отбелязано за автора си с "+" или "-". Ето и тук по формално описание на идеята: viewtopic.php?f=7&t=102249&start=60#p802117
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот Шлек_народен » Съб Дек 24, 2011 1:04 pm

Що трябва да има??? За да се знае кой е най-големия,най-знаещия, най-едиквоси...Ще се опнат триста души (или колко трябва да са?), та да се дебнат, кой как гласувал и правилно ли е било? Кво ще се промени?
Щото някой си го мързяло да напише с две думи, правилно или не е това, за което става дума!Със смислени аргументи. Или, щото тия, дето четат и питат нещо, сигурно са малоумни и не могат да преценят кога някой пише глупости? Или, щото няма модератори, дето да кажат кога някой греши или подвежда другия? Единствената полза в момента е някой да се тупа по гърдите -виж ма колко съм велик! Или да си го изкарва на друг, дето с нещо му не аресва. Щото има бъг системата и колкото и да се ремонтира, нема да се оправи.Сбъркана е по начало! И не съм аз единствения, дето го е забелязал! Ама кучетата си лаят, кервана си върви....
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот dob111 » Съб Дек 24, 2011 1:21 pm

Шлек_народен, ако са нужни два или повече отрицателни вота за мнението ти, за да получиш "-" за него тогава никой няма да може самостоятелно да ти свали рейтинга, просто щото е решил, че не го кефиш - това ми е идеята.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот did » Съб Дек 24, 2011 1:35 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот PtD » Съб Дек 24, 2011 5:18 pm

Шлек_народен написа:Що трябва да има???


Щото ние от Изпълкома така сме решили. И колкото повече мрънкаш, толкова повече минуси ще получаваш (по лични наблюдения).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот xcII » Пон Дек 26, 2011 2:24 pm

Честито Рождество и на Изпълкома и на Народните Инакомислещи ;)

Мисля, че в тази тема се казаха и умни неща, от които, ако правоимащите преценят, може да се вземат някои елементи за бъдеща нова рейтинг система. Даже и текущата да остане непокътната, то както бях отбелязал някъде, това няма да спре никой да си кара байка, нито пък да чете Форума и полезните секции в главното меню. Може донякъде да го обезсърчи да изразява свободно мнението си, а ако е твърдоглав достатъчно няма да направи и това.

Сериозно предлагам по тази тема да се спре да се пише повече, щото не ми се иска да става тема за нови предложения за нови системи за рейтинги.

Аз за себе си оставам твърдо убеден в основните принципи/характестики, които е хубаво да притежава една бъдеща система от рейтинги:
1) рейтингите да бъдат колкото се може по-свързани с планинско колоездене;
2) да се вдигне летвата за тези, които се допускат да определят рейтинги с "+"/"-", в случай че се запази системата от само една оценка за едно мнение (а не напр. повече от едно, когато събективността ще бъде драстично намалена, очевадно). :agree: :santa2:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот mtb-davidkovo » Пон Дек 26, 2011 2:27 pm

Да така е няма да се спре да се кара и да се чете особенно този форум
mtb-davidkovo
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1018
Регистриран на: Пет Май 06, 2011 8:22 am
Местоположение: Пловдви

Re: Рейтингите в mtb-bg.com-> Свързани с Планинско колоездене!

Мнениеот ПРОМЕТЕЙ » Пон Дек 26, 2011 8:09 pm

Животът / т.е. всичко в него /се върти във възходяща спирала/ - респективно тази тема ще се върти по законите на живота - ще затихва и избухва с нова сила. НО!- проследявайки темата от самото и начало се налага следния очеваден извод /ВАЖИ НЕ САМО ЗА фОРУМА/ - НЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО ДА СЕ ДАВА АКЪЛ И ДА СЕ КРИТИКУВА ИЗПЪЛКОМА!!!
PRO ARIS ET FOCIS ! ЗА ОТЕЧЕСТВОТО !
Аватар
ПРОМЕТЕЙ
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 8:16 am
Местоположение: Прикован ,но не от Зевс

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта