От 12.12.2005г. кирилицата е с приоритет!!!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот TOYAGA » Съб Дек 10, 2005 12:55 pm

А ей такива лайна кво ще ги правите?

[color=blue][i][b]Значи продават се следните нещя:
Задна капла кросер с 36спици,задна главина формула не за СД с гаика не крива оста направена профилактика екстра давам и задн вензи кум нея 8-за и верига за тях ае хора зена по договаряне!!!!!!!!

Следва вензи 3 плочи не са криви чисто нови купих ги защото не бях сигорен още дали ще си продавам колелото и за това не са карани зена по договаряне плс аее!!!!!!!!!!

Рамка цросс колумбия ограл сум си с нея направена е супер давам я с шок обикновен няка 175мм е задна спира4ка В браик логан има и средно кум нея някои ако иска мога да я дам напраоо с курбелите има и преден оптегач шимано!!!!!!!! цена по договаряне

Лапа зоом с по 2 болта се заьваща и на двете места за нормално кормило е ......

Лосчета логан с гила и брони ......

Писшете на ICQ-to ili zvunete 0886154878[/b][/i][/color]

Отврат! :puke: Честно казано, предпочитам шльокавицата пред това...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Дек 10, 2005 1:16 pm

[quote="TOYAGA"]

А ей такива лайна кво ще ги правите?

[color=blue][i][b]Значи продават се следните нещя:
Задна капла кросер с 36спици,задна главина формула не за СД с гаика не крива оста направена профилактика екстра давам и задн вензи кум нея 8-за и верига за тях ае хора зена по договаряне!!!!!!!!

Следва вензи 3 плочи не са криви чисто нови купих ги защото не бях сигорен още дали ще си продавам колелото и за това не са карани зена по договаряне плс аее!!!!!!!!!!

Рамка цросс колумбия ограл сум си с нея направена е супер давам я с шок обикновен няка 175мм е задна спира4ка В браик логан има и средно кум нея някои ако иска мога да я дам напраоо с курбелите има и преден оптегач шимано!!!!!!!! цена по договаряне

Лапа зоом с по 2 болта се заьваща и на двете места за нормално кормило е ......

Лосчета логан с гила и брони ......

Писшете на ICQ-to ili zvunete 0886154878[/b][/i][/color]

Отврат! :puke: Честно казано, предпочитам шльокавицата пред това...
[/quote]


Това е обява в пазара, така че нищо няма да я правим. Ако този продавач с това писание може да привлече клиенти, браво на него! Ако не може, пак си е за негова сметка. От всички форуми Пазарът е най-частния или по-точно, там авторите имат най-голяма власт над обявите си, защото те са тези, които имат най-голям интерес от тях, а не общонстта или аз например. Доколкото това не нарушава правилата на пазара, няма да предприемаме нищо срещу него.
Както сме говорили и преди, смятам, че на никого не може да се влеят акъл и знания със сила или с лошо. За съжаление, понякога и с добро не може :bawling:
Между другото, 99% съм сигурен, че правописът на тази обява е толкова кошмарен, защото е "преведена" от латиница на кирилица чрез програмката за това тук към форума или друга подобна, иначе щеше да изглежда доста по-нормално ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Phantom » Съб Дек 10, 2005 2:44 pm

Мисля че до тази обява се е стигнало в следствие на мерките взети от Admin и компания в което не виждам лошо.Вярно че собственика на обявата можеше поне малко да се постарае но въпрос на личен избор.А щом той е прибегнал до превеждане на обявата на "Български" то и други съфорумници ще последват примерат му,което води ди положителни последици макар и след време когато всеки свикне да пише грамотно.
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Съб Дек 10, 2005 3:58 pm

Добре де. Искам да попитам в тази тема се обсъжда въвеждането на въпросната мярка, или се обявява нейното въвеждане?

Ако мярката вече е въведена (поне аз така разбрах от заглавието на тази тема) защо [url=http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10589]тази[/url] тема не е подложена на тази мярка. Още повече, че и Admin е писал вече в нея!

[size=67]q da testwvme kak izglejda s razmer 1...[/size]

Мдааа. След сравнение в размерите на буквите определено темата не е модерирана...
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Съб Дек 10, 2005 4:26 pm

[quote="Admin"]

за четящите, които подминават шльокавицата, става още по-лесно да го правят
[/quote]

:^:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Съб Дек 10, 2005 6:37 pm

[quote="bodom"]

Добре де. Искам да попитам в тази тема се обсъжда въвеждането на въпросната мярка, или се обявява нейното въвеждане?

Ако мярката вече е въведена (поне аз така разбрах от заглавието на тази тема) защо [url=http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10589]тази[/url] тема не е подложена на тази мярка. Още повече, че и Admin е писал вече в нея!

[size=67]q da testwvme kak izglejda s razmer 1...[/size]

Мдааа. След сравнение в размерите на буквите определено темата не е модерирана...
[/quote]


Защото е обявено, че мярката влиза в сила от понеделник, 12 декември 2005г. ;)
Направих това предварително обявяване, за да може да се получи и някаква дискусия, а пишещите на шльокавица да имат необходимото време за настройка на психиката или за тренировки в писането на кирилица :D
Между другото, в началото е възможно да има и забавени реакции поне от моя страна. Причината е, че открай време чета всичко във форумите открай до край (без пазара, там по диагоналната система) и като се зачета в интересна тема, е възможно да пропусна някои постове на шльокавица, щото тях по принцип ги чета малко по-отгоре и набързо. Но ще гледам бързо да се пренастроя :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Дек 10, 2005 7:41 pm

Още нещо да допълня: смесени постове, в които част от текста е на кирилица и част на шльокавица, ще бъдат считани за написани на шльокавица. Благодарности към axelmax, че написа такъв пост, та да се сетя и за това :D
axelmax, на въпросът ти вече е отговорено - засега просто не искаме да налагаме писането на кирилица силово и на всяка цена, а само да стимулираме хората към това :thumb:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Bodom » Съб Дек 10, 2005 9:45 pm

Оопс, моя грешка. :I Извинявам се. Не бях обърнал внимание, че 12-ти още не е дошъл. :glasses:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Съб Дек 10, 2005 11:42 pm

[quote="Admin"]

Още нещо да допълня: смесени постове, в които част от текста е на кирилица и част на шльокавица, ще бъдат считани за написани на шльокавица. Благодарности към axelmax, че написа такъв пост, та да се сетя и за това :D
axelmax, на въпросът ти вече е отговорено - засега просто не искаме да налагаме писането на кирилица силово и на всяка цена, а само да стимулираме хората към това :thumb:
[/quote]


aide oleteh
sega ste me linчуват;)

наложи го щото инак хората са нахални,ако те ги "набиеш" не слушат:beer:

П.С.много постове са ми смесени:santa2:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот RaveUnit » Нед Дек 11, 2005 1:46 am

след като уж било български форум (може би от тази идея се изхожда при въвеждането на тази мярка ?) и се забранява писането на български език, макар и с некирилски букви, защо не се вземе решение да се ограничат думите на чужди езици в постовете, и да се приемат мерки към употребата на чужди езици изобщо ? В смисъл разните запазени марки, фирми - добре - а другите неща, особено подписи ? Толкова ли са некомпетентни в българския език някои съфорумци, че намират любимите си реплики в чуждите езици ?
И така, накратко въпроса ми е: след тази мярка ще има ли още в 'същата' посока ?
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Admin » Пон Дек 12, 2005 12:02 pm

Както казах още в началото, причина за мярката не са толкова националните подбуди (макар че и те не липсват), колкото чисто практическото удобство за повечето посетители да четат постове на кирилица, което е по-лесно, както и да го погледнеш.
Що се отнася до текстовете на английски, засега не смятам да има каквито и да е мерки срещу тях. Най-малкото, защото там "естественият подбор" (макар и в малко по-различен смисъл) действа с пълна сила - пишещият нещо на английски прекрасно разбира, че не всеки ще го разбере, така че или не му пука от това, или пък търси нарочно този ефект. Поради тази причина никой не пише редовно на английски (освен sid, ама на него това си му е родния език). Освен това подписите и др. такива в повечето случаи не спадат към същественото съдържание на форума, че да проявяваме загриженост и специално внимание към тях.
:)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Blackdog » Пон Дек 12, 2005 1:24 pm

Твърде много шум за нещо съвсем естествено. Всеки Windows от 2000 насам има вградена кирилица(БДС). Не знам как е при линуксите(да каже някой запознат) макар че предполагам и там е така. Не мога да си обясня защо някой няма да има кирилица. Все пак е по-добре един човек(пишештия) да се поизмъчи пишейки на БДС кирилица (червените буквички на клавиатурата) отколкото много хора(четящите) да се мъчат да разчитат "шльокавицата"... Можете да си сваляте какви ли не програмки за чатене, слушане на музика и т.н. а не можете да си свалите един кирилизатор ... Това е моето мнение по въпроса. Културата проповядвана от чатърите не ми харесва и не искам и не чета постове на "шльокавица". Що се отнася до чуждиците, без тях е трудно, най-малкото заради липсата на точни българси думи които да ги заместват ...
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Дек 12, 2005 1:35 pm

Не разбирам защо се опитвате да направите форума "удобен" за посетителите? В смисъл, мен ако не ме кефи да чета шльокавица няма да го правя. Защо трябва вие да ми "помагате"? Разбирам да са се размрънкали 50% от форумните юзър -и...

Мен лично много повече ме дразнят ужасяващите правописни грешки в кирилизирани пост -ове. При латиницата поне не се забелязват толкова. Предлагам всеки пост с повече от Н (Н == 2, например) грешки да се смалява. А?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cocko » Пон Дек 12, 2005 3:07 pm

@Извънземен
А да въведем някакъв коефициент за брой грешки на дума? По- лесно да им е на модераторите? И откъде си толкова сигурен, че модераторите ще открият всички грешки само с едно прочитане? Това и филолог не може да го направи.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Дек 12, 2005 4:02 pm

[quote="Cocko"]

@Извънземен
А да въведем някакъв коефициент за брой грешки на дума? По- лесно да им е на модераторите? И откъде си толкова сигурен, че модераторите ще открият всички грешки само с едно прочитане? Това и филолог не може да го направи.
[/quote]


Мани другото, ами непрекъснато ще трябва да четем с лупа :bawling:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пон Дек 12, 2005 9:16 pm

@TOYAGA:
Абе пазара си е фира по default (великия патриот mih в Квебек да прощава за чуждицата :evil:)...


@Admin и модераторите:
Приветствам мярката с две ръце, дано сработи!!!
Благодаря от сърце за чудесния подарък, днес някакси се получи, че имам рожден ден :D:santa2::agree::beer:

@halcor:
injinera rocks, dude :hbang2:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот klmn » Пон Дек 12, 2005 9:41 pm

Предложение-всеки пост на латиница в нов подфорум-'Теми на шльокавица':D:D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Windstream » Вто Дек 13, 2005 6:32 am

[quote="RaveUnit"]

Толкова ли са некомпетентни в българския език някои съфорумци, че намират любимите си реплики в чуждите езици?[/quote]

Еми да, случва се... Съвсем честно си го признавам, за последните 3 години тук общото време което съм говорил български няма и 3 часа! В резултат и писмения вече ми се губи на моменти, които май напоследък стават все по-чести. Не че ми пука де (патриотизма храна на масата не докарва), но все пак е си е загуба на знание т.е. кофти.



P.S. [color=red][b]Don't fuck around with the sigs!!!!![/b][/color] ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Сря Дек 14, 2005 1:39 pm

@RaveUnit: за пореден път се изумявам - толкова ли са необразовани някои форумци, че не знаят разликата между чуждица и заемка?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Сря Дек 14, 2005 8:41 pm

[quote="bikerider"]
(великия патриот mih в Квебек да прощава за чуждицата :evil:)...
[/quote]

но пасаран :nono:
("великияТ" заядливец bike"rider" да ме прощава за презрението ми и нека помни, че съм заминал, за да се върна)...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Admin » Сря Дек 14, 2005 10:45 pm

[size=200][color=red]ВАЖНО!!![/color][/size]

Решихме, че мярката срещу шльокавицата в първоначалния си вариант не е достатъчна, затова предвиждаме промяна, която да влезе в сила от понеделник, 19 декември 2005г. Става дума за следното: да бъде променян цвета на поста в най-светло жълто. Това ще го направи на практика нечетлив, освен ако не бъде маркиран. Въпросът (за който очаквам и вашите мнения) е дали освен цвета да бъде променян и размера до най-малкия или не. Според мен няма да има нужда, постът ще е достатъчно нечетлив, а не е лошо да има някаква индикация за наличието му. Но ще се вслушам и във вас.

Така ще изглежда пост на шльокавица с нормален шрифт:
[color=beige]Bikerider poneje ti si dosta kompetenten a az sum dosta maluk na 15 i o6te nqmam vuzmojnosta da si kupq kato bike na metel psycho iskam da te pitam kakuv skup li e vuprosniq material!koleloto koeto vidq napraveno e prosto izrodsko ako uspeq da si do ganpravq i zdravo za da moga da go bluskam 6te e super!
da se obadq i az no ramkata ne e to4no orange i prosto koito q vijda kato orange moje bi mu treat o4ila ramkata e gledah ot morewood DH modela im tva e prosto moqta stana sas malko poe4ko hod tva e i ti kaji kva po to4no ramka misli6 da si pravi6 4e da ti dadat savet horata are[/color]

А ето как ще изглежда и с намален шрифт:
[size=67][color=beige]Bikerider poneje ti si dosta kompetenten a az sum dosta maluk na 15 i o6te nqmam vuzmojnosta da si kupq kato bike na metel psycho iskam da te pitam kakuv skup li e vuprosniq material!koleloto koeto vidq napraveno e prosto izrodsko ako uspeq da si do ganpravq i zdravo za da moga da go bluskam 6te e super!
da se obadq i az no ramkata ne e to4no orange i prosto koito q vijda kato orange moje bi mu treat o4ila ramkata e gledah ot morewood DH modela im tva e prosto moqta stana sas malko poe4ko hod tva e i ti kaji kva po to4no ramka misli6 da si pravi6 4e da ti dadat savet horata are[/color][/size]

Очаквам мнения, благодаря ви! :thumb:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Climber » Сря Дек 14, 2005 11:12 pm

Аз мисля, че първият вариант е по-добрия. Така ако някой иска да чете текст на латиница, няма да има никакъв проблем да го направи, освен да го маркира(няма смисъл да си "троши" очите с малък шрифт, а за незаинтересования му е все тая). Това със знака трябва да се измисли. Например преди него да се сложи някоя иконка - :bulb: или :censored:.
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот hlebarka » Сря Дек 14, 2005 11:23 pm

Не може ли от 01.01.2006 направо да им теглим гумата, то заприлича на изкуство - пропорции, цветове :O
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Admin » Сря Дек 14, 2005 11:40 pm

[quote="Climber"]

Това със знака трябва да се измисли. Например преди него да се сложи някоя иконка - :bulb: или :censored:.
[/quote]


О, не съм се изразил добре, нямах предвид да се слага знак, а това, че ако шрифтът си е нормален, само че много блед, все пак ще се вижда слабо, че има нещо, докато ако е и малък,при постове дето са 1 ред може и да не остане нищо ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Чет Дек 15, 2005 12:14 am

[quote="Admin"]

ако е и малък,при постове дето са 1 ред може и да не остане нищо ;)
[/quote]

Бе, нали така-и-така ще се види, че еди-кой-си е направил някакъв "пост" - следователно, ако на евентуалния шльоковицочетач му се чете, ще прекара една маркировка.. Аз съм и за малкия шрифт! ;)
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот PtD » Чет Дек 15, 2005 1:39 am

Аз гласувам за промяна на цвета И размера.

Освен това може да се добавят и още затруднения, например:

<s>[color=beige][size=67]tova veche e syvsem trudno za chetene ;)[/size][/color]</s>
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот thekidtwist » Чет Дек 15, 2005 2:43 am

Аз също съм за цвят и размер.
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 15, 2005 9:10 am

[quote="PtD"]

Аз гласувам за промяна на цвета И размера.

Освен това може да се добавят и още затруднения, например:

<s>[color=beige][size=67]tova veche e syvsem trudno za chetene ;)[/size][/color]</s>
[/quote]


Мхм, даже нема да е лошо да им обработваме и пръстенцата със сатърче... :dgrin:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Мajnata » Чет Дек 15, 2005 9:44 am

aaa ne e 4esno

postovete prez edin s s bql ili sif fon i znaa4i ako pisha na sivo po dobre 6te se chete. az, 6te chakam da e nared tamen post i togava 6e pisha samo:bulb:.
Samo qmboool!!!
Аватар
Мajnata
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Чет Юли 22, 2004 11:57 am

Мнениеот Admin » Чет Дек 15, 2005 9:57 am

[quote="Мajnata"]

aaa ne e 4esno

postovete prez edin s s bql ili sif fon i znaa4i ako pisha na sivo po dobre 6te se chete. az, 6te chakam da e nared tamen post i togava 6e pisha samo:bulb:.
[/quote]


Чакай, чакай...едва ли ще ти помогне особено, ако изберем и намаляване на шрифта ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта