Хм...

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Хм...

Мнениеот TOYAGA » Съб Яну 07, 2006 11:27 pm

...първо искам да пожелая на всички здрава, спорна и честита Нова година!

Второ искам да споделя с ОГРОМНО съжаление, че последните ми наблюдения върху форумите на MTB-BG ми дават пълно основание да ги определя като НАПЪЛНО лумпенизирани.

Трето искам да получа информация какво ще ми струва удоволствието банерът на all4smartphone да изчезне ЗАВИНАГИ от сайта И форумите?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Нед Яну 08, 2006 12:15 am

[quote="TOYAGA"]

Трето искам да получа информация какво ще ми струва удоволствието банерът на all4smartphone да изчезне ЗАВИНАГИ от сайта И форумите?
[/quote]


С какво толкова ти пречи въпросният сайт или може би няма да сгреша, ако кажа неговият създател, shotlandeca, който дори вече не пише в нашите форуми и с когото отношенията ви очевидно не бяха добри?:dunno: Банерът е част от кампания за размяна на банери, макар че това едва ли има значение.
А на въпроса ти, нищо няма да струва, защото подобна "рекламна услуга" не се предлага ;)

Що се отнася до определението ти за форумите, съжалявам, че е такова. Не го споделям, но това си е твое мнение, така че нямам намерение да споря :peace: Или поне не в писмена форма, защото би отнело много време, което би могло да бъде оползотворено чрез пиене на бира, придружено от обсъждане на позиции ;):beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Нед Яну 08, 2006 4:26 am

Споделям мнението на Тойага... :beer:

[img]http://img205.imageshack.us/img205/9634/ludnica4yf.jpg[/img]

Всичко НАЙ и на двама ви през новата година!
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 08, 2006 11:13 am

[quote="Admin"]
С какво толкова ти пречи въпросният сайт или може би няма да сгреша, ако кажа неговият създател, shotlandeca
[/quote]


Със същото, с което ми пречат кучешките лайна по тротоарите.

[quote]Банерът е част от кампания за размяна на банери, макар че това едва ли има значение.[/quote]


След като няма значение, защо тази част от кампанията се провежда? Може би за да "засилим" обмена на идиоти, тъй като "нашите" са малко?

[quote]...подобна "рекламна услуга" не се предлага ;)[/quote]


Хм. Бих те посъветвал да преосмислиш гъвкавостта на рекламната си практика... Но както и да е. Какво в настоящия момент би ми струвал целогодишен несменяем банер във форумите с надпис "shotlandetsa е хубавец!" и придружаваща го анимирана илюстрация?

[quote]Що се отнася до определението ти за форумите, съжалявам, че е такова. Не го споделям, но това си е твое мнение, така че нямам намерение да споря :peace: Или поне не в писмена форма, защото би отнело много време, което би могло да бъде оползотворено чрез пиене на бира, придружено от обсъждане на позиции[/quote]


Би отнело много време...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Нед Яну 08, 2006 12:11 pm

[quote]След като няма значение, защо тази част от кампанията се провежда? [/quote]


Явно не си ме разбрал... Имах предвид, че няма значение за въпроса, който ти си поставил във връзка с банера, а не че размяната на банери с други сайтове няма значение за мен. Щом я осъществявам, очевидно има. Що се отнася до квалификацията ти за аудиторията на въпросния сайт, не мисля да я коментирам. Ти самият често си казвал, че не обичаш общите приказки, говоренето "по принцип" и т.н.

[quote]Какво в настоящия момент би ми струвал целогодишен несменяем банер във форумите с надпис "shotlandetsa е хубавец!" и придружаваща го анимирана илюстрация?[/quote]


Имаш РМ. Не, че ще ти хареса, де...

[quote]Би отнело много време...[/quote]


Добре, сгреших, като казах, че не съм готов да поспорим и тук, в писмена форма. :agree: За съжаление, не мисля, че след толкова много подобни спорове има какво ново да кажем, но ако настояваш, нямам нищо против.

Съвсем накратко, смятам, че ако има подобен проблем с форума, той не може да бъде решен с "административни мерки". Да, напоследък много от хората, които уважавам много, не пишат често във форума. Не би било коректно да обсъждам защо не го правят, а в много от случаите и не зная причините. Сигурен съм, че в някои случаи те не могат да го правят поради ангажираност с нещо по-важно. В други случаи вероятно не искат да го правят, поради една или друга причина. Така или иначе, аз не мога да накарам когото и да било да пише тук, ако той няма желание.
Другото нещо, в което вярвам и съм защитавал нееднократно в подобни спорове е, че не може даден вид тематика или информация да бъде насила и изкуствено създавана или налагана. Казано с други думи, ако разделим посетителите на форума условно на групи с интерес към различни видове, качество и ниво на информацията, няма как да очакваме, че информацията, която интересува една от групите примерно, ще бъде създавана от другите групи. Разбира се, това не значи, че тези "групи" са изолилани една от друга и всичко, което е интересно за едни, е безинтересно за други, тъкмо напротив - форумът е за това да се обменя информация с различни харктеристики. Но е нормално, ако една от "групите" започне да пише по-малко, да започне да преобладава информацията от другите групи.
Между другото, интелектът и качествената информация са силни сами по себе си, убеден съм в това. Характерна тяхна особеност е, че дори при по-малко количествено съотношение, те успяват да надделеят, стига да са позитивно насочени. Вярвам, че те не се нуждаят от специални мерки, с които да бъдат налагани на хората, като се ограничават прекомерно другите видове поведение, информация и т.н. С други думи, според мен ограмотяването на хората по един културен и ДОБРОНАМЕРЕН начин е това, което може да помогне за намаляване на явлението, което ти наричаш "лумпенизиране". Затварянето на усти, независимо дали ще го направя аз чрез силови мерки или някой друг чрез обиди, кавги или подобни методи би могло да доведе най-вече до озлобление между отделните "групи" потребители, а озлобеният човек не възприема по-добре чуждото мнение, нито пък мисли кой знае колко рационално. Както сам виждаш, не казвам нищо, което не сме обсъждали и преди, нали? ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Яну 08, 2006 3:48 pm

@TOYAGA: ЧНГ!!! :beer:

@Admin: понеже съм ако не на същата, то поне на силно сходна позиция като TOYAGA (преведено на лумпенски - лижа задници), надявам се, че мога да вмъкна малко коментари по същество...

[quote="Admin"]
Така или иначе, аз не мога да накарам когото и да било да пише тук, ако той няма желание.
[/quote]

За мен лично по-големия проблем е в това, което се пише, а не в това, което не се пише. ЧЗВ е доста богато на теми и отговори, така че проблема е че не се чете там, а се говорят глупости наизуст. Отчитам, че всички сме хора и всички грешим, но напоследък забелязвам доста хора които говорят "ей така" (имам предвид строго технически теми). В мнозинството си това са хора, които скоро са се появили във форума.

[quote="Admin"]
Другото нещо, в което вярвам и съм защитавал нееднократно в подобни спорове е, че не може даден вид тематика или информация да бъде насила и изкуствено създавана или налагана.
[/quote]

Не искам да споря, а да ти посоча къде според мен идеализираш. Както и преди съм казвал крайния либерализъм не носи на никого нищо добро. В случая имам предвид, че разбирането ти за неналагане те води до отказ от филтриране на боклука. За мен поголовния спам във форума (разбира се и аз влизам в това до известна степен) се дължи точно на този отказ.
Отново говоря, не за това което не би следвало да се говори, а за това, което би следвало да се говори във специализиран форум (или?). Любопитно ми е как оценяваш тези явления от гледна точка на членска маса и тенденциите там, тоест какъв е в крайна сметка баланса между спряли да пишат и новопоявили се. Като казвам баланса, имам предвид и друг баланс - баланс между либерализъм и качество (другояче казано баланс между либерализъм и spam). И преди сме го разисквали, ти знаеш моето схващане. Изобщо не искам да звучи по един или друг начин, но преди време на един разговор по бира беше направено едно предвиждане, което според мен е в процес на реализиране.

[quote="Admin"]
Казано с други думи, ако разделим посетителите на форума условно на групи с интерес към различни видове, качество и ниво на информацията, няма как да очакваме, че информацията, която интересува една от групите примерно, ще бъде създавана от другите групи.
[/quote]

А от кого? Нали все някой трябва да я създаде. Ако няма кой да я създава освен теб (а ти все пак си един човек, тоест single point of failure), тогава форума ще бъде просто бъбрилня и резултата няма да закъснее - отношението към него ще бъде като към безполезна говорилня с полезна база данни. Не е зле по принцип, но ако искаш [b]качествено[/b] развитие би трябвало да обмислиш и други варианти според мен.

[quote="Admin"]
[b]Разбира се, това не значи, че тези "групи" са изолилани[/b] една от друга и всичко, което е интересно за едни, е безинтересно за други, тъкмо напротив - форумът е за това да се обменя информация с различни харктеристики. Но е нормално, [b]ако една от "групите" започне да пише по-малко, да започне да преобладава информацията от другите групи.[/b]
[/quote]

Тук си противоречиш според мен. Ако групите не са изолирани, би трябвало качеството на информацията да не е за сметка на една или друга група.

[quote="Admin"]
Между другото, интелектът и качествената информация са силни сами по себе си, убеден съм в това. Характерна тяхна особеност е, че дори при по-малко количествено съотношение, те успяват да надделеят, стига да са позитивно насочени. Вярвам, че те не се нуждаят от специални мерки, с които да бъдат налагани на хората, като се ограничават прекомерно другите видове поведение, информация и т.н. С други думи, според мен ограмотяването на хората по един културен и ДОБРОНАМЕРЕН начин е това, което може да помогне за намаляване на явлението, което ти наричаш "лумпенизиране".
[/quote]

Съгласен съм с теб на теория, но има и други моменти, които не може да се пропускат според мен.
Първо, не може да ограмотиш някой, който не го желае, щото го мързи и търси само готови и смляни указания как да изконсумира най-добре даден продукт или да го ремонтира за да продължи.
Второ, предвид първото, не е проблем когато "лумпените" (тоест консуматорите доведени до крайност) са малко повече от "продуцентите" на информация. Тогава твоето правило важи. Това обаче което аз виждам в момента е ясен процес, който води до пъти повече консуматори отколкото "продуценти". Според мен вече наблюдаваме предварителните резултати от такова нещо, това което TOYAGA нарича лумпенизация (за мен чалгария е идентично понятие). Има една граница, която ако се мине, "продуцентите" си отиват, просто защото не виреят на [u]изцяло[/u] консуматорска почва. Сигурно си спомняш каква прекрасна среда за дискусии беше форума преди. В момента според мен форума е тържище или е силно устремен натам. И нищо повече. Това ли е целта? Да има само консуматори и банери, които да им осигуряват какво да консумират?


Edit: между другото чудя се (понеже първото нещо което видях, след като се логнах беше банера на all4smartphone.com), имаш ли избирателност към банерите? В смисъл приходите са хубаво нещо, но дали в дългосрочен план това е разумно? Все пак такива банери има във почти всеки сайт. Едно е все пак да видя реклама на OneDistribution, друго е да видя реклама на GSM магазин. Не зная как например OneDistribution гледат на такава реклама (което си е твоя работа), но според мен ако/когато подобни реклами доведат от отлив на членска маса, ще пострадат приходите от реклами като цяло.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 08, 2006 6:02 pm

@ bikerider
ЗЧНГ!!! :D:beer:

@ Admin
Имах желание да кажа нещо и го казах. Ти си знаеш най-добре дали да го вземаш под внимание и дали да се съгласяваш! В крайна сметка квото можеш да си направиш сам, аз не мога да ти го направя... :D

@ Всички
Не се бутайте за банери! Всичко е продадено...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 6:58 pm

махнете пазара от фарума, моля ви!!!!!!!!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 08, 2006 7:52 pm

ВЪН търговците от храма! :rofl::rofl::rofl:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 7:58 pm

[quote="TOYAGA"]

ВЪН търговците от храма! :rofl::rofl::rofl:
[/quote]

в десЕтката!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот uha_rampage » Нед Яну 08, 2006 8:03 pm

Махнете и "Бля-бля" + "Други" тогава :)
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 08, 2006 8:13 pm

...къш-къш-къш... :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Нед Яну 08, 2006 8:21 pm

Сериозно...
Винаги съм се питал защо има два подфорума за глупости?
Без тях беше по-добре.

Който иска да си 'чати' - да използва пригодените за това програми ICQ, mIRC

[color=red]und soweiter und sofort [/color]

Много е яко и когато някой показва 'огромните' си познания по даден език... :usclap:
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Нед Яну 08, 2006 8:21 pm

Предпредпоследното мение (докато го напиша моето се превърна в такова), както и едно от по-горните ме доведе до идея - всички тези безсмислени теми да бъдат наистина "del"-вани или да се местят в тези два раздела (особено бля-бля), а търсачката да не индексира нищо от тях, така ще се олекоти малко форума според мен...
И ако наистина не се отговаря на някои въпроси или се изтриват потребителите искат, не искат ще се принудят сами да се поровят в ЧЗВ...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 08, 2006 9:17 pm

[quote="uha_rampage"]


Много е яко и когато някой показва 'огромните' си познания по даден език...
[/quote]


Мхм, особено когато е френски. И грапав... :^:

[quote][color=red]und soweiter und sofort [/color] [/quote]


Man schreibt [b]"und so weiter und so fort"[/b]. Setzen, fuenf!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Нед Яну 08, 2006 9:31 pm

Съжалявам, че се намесвам в спор, който не ме касае, но...

Това е ФОРУМ. Нормално е да има много хора. Когато има много хора знаем, че има много мнения. Нормално е 95% от тях да са малоумни. И какво да направим по въпроса? Аз нищо не разбирам от ПК и си трая. Друг също нищо не разбира, обаче не си трае. И какво, да му запушим устата? Нали затова е ФОРУМ. Това не е технически семинар на разбирачите в България. Това е ФОРУМ, в който би следвало всеки да може да пише каквото си иска и всеки да вярва на когото си поиска... разбира се, както каза байкрайдер -а, "продуцентите" ще станат твърде малко и ще изчезнат накрая. Жалко е, но нищо не може да се направи. Можем само да се надяваме те да оцелеят малко повече... а и не разбирам друго - какво решение предлагате вие? Да затрием 95% от юзърите във форума? Да има цензура? Постоянен контрол (едитване/дилийтване)?

уф, пак се разписах, пак съм сигурен, че никой не е на моето мнение, пак ще ми се нахвърлите, абе карайте.

Поздрав:
http://www.pinkbike.com/photo/?op=view&image=701433

Карайте си колелата.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Яну 08, 2006 9:42 pm

Не бе, що да ти се нахвърлим. Явно не можеш да си представиш друго решение, нищо лошо няма в това. Затова пак ти обръщам внимание на пазара и факта, че проблема е организационен.

Edit: уважавам мнението ти, но мисля, че можеш да вникнеш още по-дълбоко в това, което се изписа до момента.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 9:50 pm

[quote="Alien"]

Това е ФОРУМ.
[/quote]

Но има претенции да е форумЪТ.
[quote="Alien"]

Нормално е 95% от тях да са малоумни.[/quote]

Ако е така, аз се махам още утре.
[quote="Alien"]

Аз нищо не разбирам от ПК и си трая. Друг също нищо не разбира, обаче не си трае. И какво, да му запушим устата?
[/quote]

Не. Но да запазим важните раздели на форума от плюнките му, за да може тези, които наистина търсят информация да могат да я намерят и после да кажат "Попитах във форума на MTB-BG.COM и получих полезен съвет".
[quote="Alien"]

Нали затова е ФОРУМ. Това не е технически семинар на разбирачите в България. Това е ФОРУМ, в който би следвало всеки да може да пише каквото си иска и всеки да вярва на когото си поиска... разбира се, както каза байкрайдер -а, "продуцентите" ще станат твърде малко и ще изчезнат накрая. Жалко е, но нищо не може да се направи. Можем само да се надяваме те да оцелеят малко повече... а и не разбирам друго - какво решение предлагате вие? Да затрием 95% от юзърите във форума? Да има цензура? Постоянен контрол (едитване/дилийтване)?
[/quote]

Не. Просто по-ясни правила и по-стриктно спазване на същите. Иначе няма да е форум, а говорилня.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nymphetamine » Нед Яну 08, 2006 9:53 pm

I.Нещото, което вече започна да ме дразни: на мнение съм, че всеки може да пише каквото си иска, но поне да има някава мярка или граница, ако искате го наречете. В много голяма част от форумите вече се трият безсмислени постове или такива на шльокавица (data.bg, info.evrocom.net, tuning.bg и т.н.). Ако тръгнете да четете, никъде няма пост на различно от кирилица. Има си място където се употребява такъв стил на писане - mIRC, Skype, ICQ. (А, защо и там да не се пипше на кирилица, вце пак това е нашия език?!)
II. И в другите форуми има доста не на място зададени въпроси, но все пак им е отговорено; кой остро и кой не, това е друг въпрос, важното е, че имат отговор. (За разлика от от тук, където голяма част от потребителите започват да те плюят колко ти бил тъп въпроса, колко си смотан, как не си проверил там и тук, бля-бля...)
На мен лично ми писна от толкова неграмотно и бездарно написани теми - не всеки е писател и може да пише както други, но може и да се постарае.
Предполагам не съм единствен...
Нищо не пречи никому да отговори просто, ясно и любезно: Потърси тук и там, сигурно има или ако не, да му даде кратък и ясен отговор. И още нещо: случвало ми се е да попитам нещо и веднага да ми скочат, че имало, да съм потърсил и когато тръгна да търся какво? - Хоп! - Нямаааа...! Поне като се гневите, осведомявайте се и чак тогава плюйте...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Alien » Нед Яну 08, 2006 10:15 pm

[quote="bikerider"]

Не бе, що да ти се нахвърлим. Явно не можеш да си представиш друго решение, нищо лошо няма в това. Затова пак ти обръщам внимание на пазара и факта, че проблема е организационен.

Edit: уважавам мнението ти, но мисля, че можеш да вникнеш още по-дълбоко в това, което се изписа до момента.

[/quote]


На мен ми е ясно какво написахте вие, а може би ти не си разбрал (или аз не съм направил ясно това), че аз съм напълно съгласен с вас. Просто се опитвах да кажа, че решение на проблема не може да има. Същите проблеми ги имат и МНОГО по-големи форуми от този (датата, например) и не бих казал, че се оправят много добре. Ако се намерят достатъчо много и подходящи модератори, които да премахват дадени постове (според някакви правила) МОЖЕ и да се подобри положението. Но това вече ще е едно масово триене на пост -ове, което не знам дали ще е за добро. Наистина не мога да си представя друго решение.

@did - Така е, има претенции да е форумът, и то с основание.
Недей се маха, не е чак толкова зле положението.
За да запазим важните раздели от плюнките на "вредителя", както казах, трябва да се затриват една голяма част от пост -овете. А това до какво ще доведе не знам.

Проблемът е друг, не във форума. Затривайки изказвания нищо няма да промени (освен "чистотата" на форума). Хората си остават същите. А ще идват още и още. И още.

Всъщност на мен не ми пречи. Както казах - това за мен е форум, трябва да има свобода на словото (естествено, до една граница) и това е. Слава Богу, не е моя работа да решавам такива тежки проблеми. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Нед Яну 08, 2006 10:16 pm

Не виждам смисъла от анкети от типа на:
"Мастурбирате ли?"
Ако ще има подфорум за глупости
то поне нека бъде само 1 а не 2 като сега!

Toyaga - Ich bin sehr unsicher in meinen Sprachkenntnissen. :)
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Нед Яну 08, 2006 10:39 pm

[quote="TOYAGA"]

...първо искам да пожелая на всички здрава, спорна и честита Нова година!

Второ искам да споделя с ОГРОМНО съжаление, че последните ми наблюдения върху форумите на MTB-BG ми дават пълно основание да ги определя като НАПЪЛНО лумпенизирани.
[/quote]


За първото - благодаря ! специално от теб това пожелание много ме разчуства, отворил си цяла нова тема за него, БЛАГОДАРЯЯЯЯЯЯ !!!!

За второто - И АЗ ИМАМ СЪВСЕМ СЪЩИТЕ НАБЛЮДЕНИЯ !!!
само че си направих труда и намерих кои са най-лумпенизиращите елементи, посети този адрес:
http://mtb-bg.com/forum/members.asp
и избягвай всички които не са модератор/администратор и не са писали вече над 30 дни, защото така статистически погледнато това са лумпените.

Дано съм ти помогнал, с пожелания за крепко здраве и скорошно оправяне:

---
аз :)
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 08, 2006 11:33 pm

@ RaveUnit

Чудесно! И?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот RaveUnit » Нед Яну 08, 2006 11:49 pm

И за банера

значи присъствието на банера лично за мен е отвратително недопустимо, защото:
достъпвам форума от 2 места - работата и вкъщи
в работата машините са слаби, а нета е бърз
у дома машината е ОК а нета е слаб
така че този 134К банер който на всичкото отгоре е за мобифони (гадост) у дома прави страниците загрозени от присъствието му да ми се зареждат за 10 и повече секунди (защото си уплътнявам международния много добре) а в работата да се зареждат за 3 и отгоре секунди (защото там уплътнявам процесорното време много добре)

то да беше поне на Робифир, ама на някви мобифони ...

и това е, няма друго.
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот uha_rampage » Нед Яну 08, 2006 11:56 pm

Абе какъв е този банер, за който спорите?
Аз така и не съм му обърнал внимание :crazy:
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 08, 2006 11:59 pm

@ RaveUnit

Eпа екстра! То кво друго?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 12:09 am

@RaveUnit: има една странна категория хора, които си мислят, че като разпнат този, който посочва проблем и проблема си отива. ти явно си от тях.

Мога само да ти кажа - благодаря за откровеното мнение. Потвърждаваш виждането ми, че този форум е тържище и няма значение какво се говори в него, стига да има оживление, банерите да имат хитове, а магазините клиенти. Надявах се, че форума ще еволюира до нещо по-стойностно, но се случва обратното. Ако си забелязъл аз лично пиша все по-малко и по-малко, така че дай ми малко време и поне що се отнася до мен това което искаш скоро ще е факт.

Edit: странно ми е обаче, че обвиняваш нас, а банера не ти харесва. странно противоречие, не мислиш ли?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пон Яну 09, 2006 12:16 am

[quote="bikerider"]

@RaveUnit: има една странна категория хора, които си мислят, че като разпнат този, който посочва проблем и проблема си отива. ти явно си от тях.
[/quote]

нееее, не си разбрал. той никого не иска да разпва, а следва една миролюбива пасивна източна идеология. явно смята, че няма проблем, даже че няма зло, просто така е трябвало да стане.

обаче зло обективно има и най-краткото определение на злото е "войнстващо невежество".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот EmZo » Пон Яну 09, 2006 12:33 am

bikerider Advanced Member 5252
TOYAGA Advanced Member 3346
[u][b][color=red]axelmax Advanced Member 3250[/color][/b][/u]

W o W ! ! !
E това е вече изненада за мен! Каква ли част от тези постове са в раздели различни от "БЛА БЛА" и "ПАЗАР".

Хммм, според мен наистина трябва да има по-строги мерки.
Въпросния "телефонен" банер до сега не ми е правил впечатление, но определено не се вписва нито във ФорумЪТ, нито във СайтЪТ! :)

за съжаление тази тема я видях по-късно, и не ми се пише пак, това което съм написал тук:
http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=11027

Въпреки че наистина от няколко поста по-горе виждам нещата от малко по-друг ъгъл.

Наистина има различни групи с различни интереси към информация ползвщи форума, и трябва да се спре нашествието от консуматори, защото в един момент като продуцентите ги няма ще се изгуби смъла на форумЪТ.

Мисля че няма място за срванение на дата.бг и настоящия форум тук, по простата причина, че този е съвсем различен по тип, той е специализиран и тематично насочен, докъто в дата.бг и другите по-големи форуми нещата стоят по-различно. Тук наистина основната цел (поне според мен) търсенето и предлагането на качествена информация относно специализирана тематика по нашия любим "спорт". Докъто там е много по-широк кръга на тематиката, което позволява и по-голям процент на глупусти.

ЕДИТ:
Яяяя докъти напиша няколо реда и вече има няколко нови поста преди мен:)

+Премахването на няколко празитни думчки като "наистина" :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот bikerider » Пон Яну 09, 2006 12:51 am

[quote="did"]
нееее, не си разбрал. той никого не иска да разпва, а следва една миролюбива пасивна източна идеология. явно смята, че няма проблем, даже че няма зло, просто така е трябвало да стане.
[/quote]

Thou shall not resist evil :puke:

толкова по въпроса за източните религии в европейско съзнание... ;)

[quote="did"]
обаче зло обективно има и най-краткото определение на злото е "войнстващо невежество".
[/quote]

ами да, другото име за консуматорство. за какво им е не-невежество? нали могат да си купят всичко - щастие, жени, коли, пари, велосипеди, уважение, дори понякога любов... за какво им е просветление, нали могат да си го купят? :crazy:

цялото ни общество е почти преустроено в така лелеяното западно общество, което е консуматорско общество. така че от тази гледна точка Alien e 100000000% прав, че нищо не може да се направи на нашето ниво. Само че...

@Alien: сърцевината на проблема е прикачането на парична стойност към всичко - това с "мерки" не се решава. Но има едно решение - ако този форум иска да запази поне малко "продуценти" трябва да ги изолира от паричното измерение. казано с думи прости, проблема е породен от структурата на сайта и може да бъде оправен по същия начин - само така двата свята могат да съществуват редом един до друг. казано с още по-прости думи: вън пазара от форума.
не може да има тема "продукт консулт" и "пазар" заедно с тема "веломеханик" и то в рамките на един набор потребители, защото по правило там пишат съвършено различни хора. Трябва потребителите да се сегрегират. Знам, че по идея тези раздели имат общи неща, но това е опростено разглеждане, щото се игнорират ей такива "дреболийки". Така хем "продуцентите" няма да досаждат на консуматорите с изискванията си, хем консуматорите няма да втрисат продуцентите с войнстващото си невежество в името на незабавно удовлетворение. Само дано някой не ме разбере, че проповядвам фашизъм, че има и такива тук...

Проблема е, че двете категории потребители (които освен всичко друго се и преплитат понякога) са на едно място и вече са в конфликт, така че няма решение на ниво всички потребители. Има решение само ако се прави разлика между потребителите. Което по дефиниция е клуб, а не форум. Любо навремето избра форума пред клуба, като може би игнорира факта, че може да има и двете и сега бере плодовете. Никой не може да бъде научен насила, но това не означава, че никой не трябва да знае нищо. Просто има хора, които са продуценти, има хора които са консуматори. Ценностите им са във фундаментално противоречие, следователно за да има спокойствие би следвало да се отделят, което не означава да се изолират едни от други. Според мен форума не може нито без едните, нито без другите на този етап. Най-малкото каквото и да става с форума, ще става без такива периодични сътресения като това сега.

Практическото решение е елементарно - отделен форум под шапката на mtb-bg за пазар и продукт-консулт с отделна база потребители. Така всеки който се интересува само от пари, покупко-продажби и консултации ще има определено място, което да посети. Който иска да научи нещо или да сподели знание, ще има къде да отива без да се безпокои от войнстваща простотия (поне не в такива размери). Въпрос на желание и не-вавилонска политика.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта