Една идея повече

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Една идея повече

Мнениеот GECKO » Нед Яну 08, 2006 7:01 pm

Поради зачестилите случаи на новорегистрирани ползватели на форума със съмнителни цели...

ето и пример - [ Newest Member: FOXINOS ] - прясно регистриран простак (използвам този израз защото съм сигуренм, че и човека е наясно с простотията си и за това е регистрирал друг ник за да се "скрие" в последствие с думите "ама това беше друг"), който влезе с единствената цел да напсува някой :(!:

...или с просто малоумни (извинявам се но просто не мога да намеря по-лек начин да го кажа) въпроси, на които има поне по 5 отговора в ЧЗВ, ми се появи една идея в главата и явно очаквам някаква подкрепа та поствам така вместо да пиша директно до някой от "властта".

До колко би било възможно да се наложи 24-часов период на изчакване след нова регистрация в който период да може новият ползвател на форума да се запознае с темите в ЧЗВ, или ако е искал да нагруби някой евентуално да му мине гнева. През тези 24 часа да не може да се постват нови теми или да се отговаря в съществуващи. Мислех да предложа да не може да се чете друго освен ЧЗВ но може да е неуместно до известна степен за това не го предлагам :angel2:

Смятам, че това би помогнало на администратори и модоратори и се надявам да намали и прогресията по темата "Хм..." (която до известна степен ме инспирира последвана от цитирания случай в началото) :beer:

Надявам се да имам съмишленици, а кой знае може с такава стъпка да се намали Flood-a :peace:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 7:14 pm

що бе, нека питат малоумниците. и да си отговарят малоумно. лошото е, че после тая информация остава и се намира в serch-а.

просто трябва като в някоя тема, дето я има вече 3 пъти дискутирана преди това, някой от "модераторите" СМЕЛО да я изтрие тотално, а не да отговаря "културно". може (ако има време и желание да отговаря) ако иска да не отговаря, но да го прави на РМ на хлапето. може така да се изгонят 30% от гледащите банери нови ползватели, щото аз като повечето от старите мутри директно влизам в active topics и ям от хляба на Любо, ама ... навици... Иначе обаче ще изчезнат поне 50% от хората, които направиха този сайт, този форум, тази общност и всичко останало. Това е по-лошо. Любо, сори, ама тоя път наистина не съм на твоята либерална страна. Нещата определено са извън контрол.

уфф.

не знам. все пак, ако сегашната тенденция се запази... ...

...

минавам на ICQ.


ЕДИТ:

Вече казах на друго място:

МАХНЕТЕ ПАЗАРА ОТ ФОРУМА!!!

90% от новите 12-15 годишни хлапаци, които са решили, че светът е техен и знаят всичко, след като тати им е дал 1000 лева за коУеУо, се регистрират тук, защото имат някаква стара бракма за продаване и ТРЯБВА заради това да се регистрират. После, за да не се знае, че те са тези, които са набутали някого с бракмата си, си измислят нов "ник" и "анонимно" почват да ръсят мъдрости, щото САМО В ТОЗИ ФОРУМ НИКОЙ НЕ ГИ ТРИЕ.

Сами си натикахме идиотите във форума, сега обаче...

Не е моя работа да давам акъл. Скоро изчезвам и само ще мога да философствам отдалече, но ме боли. Аз (като хоби и професия) изследвам влиянието на ентропията в много конкретни физични системи, където е ясно как една тенденция ще продължи, какво е времето за релаксация, какви са флуктуациите, защо силите, водещи към най-изгодната ситуация в повечето случаи не могат да преодолеят дори малките смущения... Тънка е разликата между хаоса и управляемата система. При предната дискусия по тези проблеми бях на мнение, че все още нещата са самоуправляеми. Сега съм на съвсем друго мнение.

Хайде моля, ако някой иска да ми опонира, да ми каже защо ТРЯБВА и утре да влезна в този форум (за сайта не говоря), като ми цитира ПОНЕ ЕДНА полезна информация, публикувана тук през последните 20 дни.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GECKO » Нед Яну 08, 2006 7:31 pm

Ами аз принципно съм от "новите" ползватели на форума (от около година) но си направих труда да изчета всичко в ЧЗВ когато се регистрирах а преди няколко дни един нов ползвател сподели с мен: "ми мързи ме да чета сега ако ми потрябва информация ще питам" и на мен ми стана неприятно (особенно предвид, че мен ме пита за неща които ги пише). Най-неприятното е, че аз като четох даже не бяха озаглавени темите а имаше само линкове и буквално изчитах всичко, не че ми беше лошо да разуча какво се е случвало преди но след такива изяви просто ми е някак дискомфортно и се чувствам като балък, а мога да си представя какво им е на хората които са се мъчили да стигнат до тази информация вместо като мен да са чели някой ЧЗВ.

По темата за простотиите с "нов ник" няма какво да добавям те са факт и не говорят добре за форума а и за човека, който явно не си дава сметка, че IP-то му се записва най-вероятно... бих предложил бан по IP за такива но има ли смисъл то вече е тръгнало надоло... :crap:

Edit: за твоя "edit" надявам се, че съм разбрал защо използваш тази терминология и ми се иска някой (конкретен) човек да те разбере но... дали.

Колкото до полезна тема в последните 20 дни имаше май една за вилки която може да се окаже полезна (това го казвам с надеждата да си останеш посетител на форума защото си има нужда от една идея по-разбрани хора)


офф как ли звучи това изречено от някакъв новобранец но... абе знам ли :crap:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 7:41 pm

[quote="GECKO"]

Ами аз принципно съм от "новите" ползватели на форума (от около година) но си направих труда да изчета всичко в ЧЗВ когато се регистрирах [/quote]

не ти вярвам. никой новорегистриран не го чете. ЧЗВ е само хората, които вече сме наясно с форума, да си припомним нещо, което вече сме чели. факт!
[quote="GECKO"]

преди няколко дни един нов ползвател сподели с мен: "ми мързи ме да чета сега ако ми потрябва информация ще питам" и на мен ми стана неприятно [/quote]

що така? че то отдавна такава е практиката.

[quote="GECKO"]

Най-неприятното е, че аз като четох даже не бяха озаглавени темите а имаше само линкове и буквално изчитах всичко, не че ми беше лошо да разуча какво се е случвало преди но след такива изяви просто ми е някак дискомфортно и се чувствам като балък, а мога да си представя какво им е на хората които са се мъчили да стигнат до тази информация вместо като мен да са чели някой ЧЗВ.
[/quote]

да. хората, които нямат работа все ще намерят време да флуудват. тези, които пък търсят информация, нямат време да четат 90 страници в ЧЗВ. по-лесно е да питат.
[quote="GECKO"]

бих предложил бан по IP за такива но има ли смисъл то вече е тръгнало надоло... :crap:
[/quote]

Абсолютно безсмислено!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 7:53 pm

А, сетих се още нещо.

Моля ви, за да се развържат ръцете на модераторите, ПРОМЕНЕТЕ условията, с които всеки новорегистрирал се трябва да се съгласи. Admin си знае как, не е моя работа да го формулирам, той си е адвокат ;).

Аз бих се замислил над следното:

"Ако публикувам нова тема, отговор на която вече има в този форум, модераторите имат право да я изтрият и да ме уведомят на ПМ за мотивите за това си действие, като при възможнвост от тяхна страна ми посочат темата, където мога да намеря отговорите на моите въпроси."

"Ако пиша на латиница на български език, съгласен съм постът ми да бъде изтрит или променен, освен ако изрично не съм посочил с подробно обяснение невъзможността си да ползвам кирилица от моя компютър или скрипта на сайта."

Сещам се за още 4-5 подобни текста, но нямам време сега да се занимавам с това.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GECKO » Нед Яну 08, 2006 7:53 pm

[quote="did"]

...
не ти вярвам. никой новорегистриран не го чете....[/quote]


Е аз го прочетох защото колкото и странно да звучи това беше първият форум в който съм се регистрирал някога и се надявах там да получа информация за работа със самия форум но получих информация за велосипеда и си нямаш идея колко благодарен бях, най-малкото защото не знаех как да поствам въпросите си, а иначе сигурно и аз щях да започна с някой малоумен въпрос...

колкото до останалото май наистина няма смисъл да се занимава човек сега вече се питам до колко имаше смисъл от темата :unhappy:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Cocko » Нед Яну 08, 2006 8:10 pm

То и аз изчетох една голяма част от ЧЗВ преди да пиша във форума, иначе сигурно щях да съм създал в пъти повече теми и въпроси.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Нед Яну 08, 2006 8:36 pm

@did: :beer:

@GECKO: проблемите са фундаментални. идеята ти ми харесва, но тя лекува симптома. did посочи вируса.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот GECKO » Нед Яну 08, 2006 8:54 pm

@bikerider - пак си прав, охх...
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Alien » Нед Яну 08, 2006 9:04 pm

Хъм, изглежда само аз не съм и поглеждал ЧЗВ -то. :) Ама аз и не питам нищо, не се интересувам кой знае колко. :)

Планинското колоездене в България (поне засега) е развиващ се "отрасъл". Интернет пространството също. След като има ФОРУМ за ПК в интернет в нашата държава, той би следвало да се посещава от по-голямата част от колоездачите. За това е създаден. НИЩО не може да се направи с/у простотията и другите зли неща, с/у които говорите. Не, не е нищо, може да се баннва по АйПи, може да се "наемат" стотина модератора, които да трият/едит -ват всички "малоумни" теми/постове. Друго не виждам какво може да се направи.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Яну 08, 2006 9:34 pm

Alien: силовото въдворяване на ред е утопия, както сам знаеш. Обаче анархията като решение също е утопия. did написа много умни неща, измежду които се прокрадна намека, че има и други пътища за решаване на проблема.

Edit: ...ако не е твърде късно...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот RaveUnit » Нед Яну 08, 2006 9:56 pm

интернет пространството не е 'развиващ се отрасъл' нито в световен нито в български аспект, освен ако етапа 'тотална комерсиализация' не се приеме за развиване.
Много по-ефикасно би било вместо 500 нови потребителя да се променят 5 мрънкала. И да, форума ще се промени ! С и без нас/вас/тях и другите - това е !!!
did - изобщо не си въобразявай че ще вмениш някому отговорността да те забавлява ! ако не приемаш личния си интерес като 'личен' да знаеш че си се поддал на сенилността и отново е време за промяна.
кажи ми сега с твойта гледна точка TOYAGA и bekerider какво намират специално във форума че влизат и пишат ?? нито нещо ново, нито нещо смислено ИЗОБЩО - нищо такова, май.

Колкото повече изисквания и елитаризъм се наливат, толкова повече участниците ще бъдат като теб, мен и посочените двама - празни от ентусиазъм и претрупани с опит !! за това е целия кръговрат, знание и затова хората умират - защото важен е живота а не някоя негова характеристика. Когато се видиш на върха и искаш всички да правят равнис по теб си готов да си отидеш - защото спираш тези 'всички'.

Уверявам те че форума от над година е толкова скучен, толкова малко се пише в него и само се въвеждат нови глупости и стереотипи за да се пречи, че направо идея си нямам как изобщо идват нови хора !!!

Има ЧЗВ !!! Идеално. А защо го има ? За да може някой като попита да му отговорят 5 пъти потърси в ЧЗВ ??? Май не трябва това да му е смисъла, а ? И той не е. Това е грешка на 5-те отговорили, че налагат гадните си навици и попарват попиталия.

Ако организацията е таква, че се намират много хора да я намират повече за пречеща отколкото помагаща, това е проблем в хората, а ? Леко яко като шибанията дето в момента ни е политическа система май се получава. Като има толкова много хора дето не ползват ЧЗВ - не им е нужен. Като 6 месеца не се пускат мероприятия - не е нужна такава функция. Да се прокарват правила само за да се осмисли някаква видимо ненужна функция е много упадъчен подход, и да води към вкостеняване на системата и съответно смърт, точно обратното на съвсем живия пример - което и да е храстче като не му трябва листото/клона - исзушава го и опада.

Накратко приятели - както ми се струва позицията ми е точно обратната на вашата. До тук винаги вие сте взимали превес, но живота е една прекрасна динамика от чудеса :)
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 10:15 pm

RaveUnit, разбирам твоите възгледи. Няма добро и зло - има две страни на една и съща монета; няма правилна посока - има кръговрат; ...

Уважавам будизма, но аз съм християнин.

Предпочитам, вместо да медитирам, да си изживея пълноценно и максимално полезно за мен и другите живота, защото вярвам, че не ме чака прераждане, а край. Затова и качеството е за мен понятие от първостепенна важност.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GECKO » Нед Яну 08, 2006 10:47 pm

Охх писах 10 минути всякакви интересности но вече май няма смисъл. Все още смятам, че това което предложих би било полезно особенно с така добре написаният ЧЗВ друго не мога да кажа, и смятам че няма нужда :peace:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот EmZo » Нед Яну 08, 2006 10:54 pm

Лошо... неприятният факт да живвеш в студентски обшежития... тъкмо бях написал, няколко пасажа размисли по темата, и докъто продължавах да пиша и ХОП тока спира, ужас! Сега не мога да напиша съвсем същите неща... Но както и да е.

Аз също съм сравнително нов член на този форум, може би малко повече от година, но съм съвсем загрижен за упадака му. Защо ли... ми защото той някак си с времето стана една неразделна част от начина ми на живот.

Според мен проблема е до самите хора... аз си мисля, че съм и съм бил достатъчно възпитан, за да не постъпвам по този начин. Е наистина съвсем в началото е имало период на нещо като интегриране, но съм съвсем сигурен, че е е бил кратък. Наистина в изначалните корени на проблема нещата стоят нормално, Влзиаш за първи път в сайта, прочиташ дадена тема във форума, която събужда в теб дадени чувства или пък отношение по темата, още си нов, не си съвсем в час, пишеш някой и друг пост на шльокавица, някоя и друга глупуст, но ако си достатъщно възпитан и интелигентен, и искаш да бъдеш част от това форумно общество ти започваш да се интегрираш в него и да се съобразяваш с неговите правила, и добрия тон, съзряваш да бъдеш част от това общество.
Обаче пък и другата страна на нещата е която се посочи в началото, (мисля че беше дид :) ) А именно фактът, че тук се регистрират хора които имат съвсем друга цел от това да намерят сродни души, да научат нещо ново и тн и тн. А именно със съвсем комерсиална цел. Премахването на пазара според мен ще е прекалено крута мярка, защото определено той отчасти функционира добре и много хора са облагодетелствани от него, принцпно мисля че тяази форма на покупко-продажба на нещата свързани с МТБ, които по-трудно се намират, камо ли пък втора употреба, още повече пък да продадеш стария компонент защото си си купил по-висок клас примерно ше стане почти невъзможна задача за някои хора.

Проблема идва от самите хора - защото явно въпшросните новопостъпили не могат да съзреят. Всички наблюдаваме безпокоящото деградиране на новото покление, на по-младите а това според мен се дължи най-вече на държавата в която живеем, политическите проблеми, бедността и още куп други проблеми, взлияят пагубно върху развитието на хората. Нормално е във изродилата се народопсихология да се раждат хора които деградират, не са виновни те, почти всеки който израства в определена среда бива повлияян, съществено от нея, нормално е когато има простаци, мутри, когато чалга слушат огромна част от населението, да деградира и младото поколение, нормално е един човек който се възпитава от прости хора да стане простак. Поне според мен нещата стоят така.

А колкото до проблема с постоянно никнещите нови потребители, спред мен макара и крайно би било подходящо решение от сорта да се направи ограничение от едно IP да може да се създава по един потребител, както и да се следи за активноста на потребителите и неактивните в дълъг период от време да бъдат изтривани.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот batsandro » Нед Яну 08, 2006 11:36 pm

много сте важни бе,който иска да пи6е да пи6е...аз например чета това което е инересно и е свързано с МТБ другите простотии изобщо не ги отварям,щом не е забранено да влизат разни смотаняци във форума,как ще ги спрете.мен ме интересува МТБ и съвеи и преживявания,а тия дет си питат без да са прочели ФАК-ът(демек:да им го начукат)ами да се постараят.(в добрия смисъл)то за тва е тоя форум ДА СЕ ЧЕТЕ!!!!!не да задават риторични въпроси.и аз съм в този форум от 1 година,и аз съм питал простотии (1 илидве)наи-много:bigeyes:ама,отскоро двама илитрима форумници нараво прекаляват.как тежи:crazy:,колко тежи,:crazy:ще виси ли:crazy:ами да прочетат,ще тежи ли :crazy:каде са цепи:crazy:той не знае за кво му е тва колело...седнал да пи6е.......ай сиктир..ЧНГ
"Да запомните туй от мен - жена и дъжд да не ви отказват от планината!”
Аватар
batsandro
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Нед Яну 08, 2006 11:59 pm

@RaveUnit:
[quote]
Много [b]по-ефикасно [/b]би било вместо 500 нови потребителя да се променят 5 мрънкала. И да, форума ще се промени ! С и без нас/вас/тях и другите - това е !!!
[/quote]

Туй го пропущам и няма да го коментирам, докато не ми дефинираш какво разбираш под "ефикасно".

[quote]

did - изобщо не си въобразявай че ще вмениш някому отговорността да те забавлява ![/quote]

:bigeyes:

[quote]

кажи ми сега с твойта гледна точка TOYAGA и bekerider какво намират специално във форума че влизат и пишат ?? нито нещо ново, нито нещо смислено ИЗОБЩО - нищо такова, май.
[/quote]

ммм нищо специално. форуми много. просто форсират кръговрата или поне се стараят спиралата на развитието да не се изкриви и да стане с обратна резба. мотивацията е същата, която ме кара да чета на дъщеря си приказки, макар да знам, че баба яга не съществува.

[quote]

Колкото повече изисквания и елитаризъм се наливат, толкова повече участниците ще бъдат като теб, мен и посочените двама - празни от ентусиазъм и претрупани с опит !! за това е целия кръговрат, знание и затова хората умират - защото важен е живота а не някоя негова характеристика. Когато се видиш на върха и искаш всички да правят равнис по теб си готов да си отидеш - защото спираш тези 'всички'.
[/quote]

а лошо ли е, ако хвърлиш въже от върха?
вярно, ще спестиш малко проби и грешки на другите, но това лошо ли е? кое е добро и кое е лошо? не смяташ ли, че ако трябва да водим такива дискусии, последното подходящо място е форум по планинско колоездене?

[quote]
Уверявам те че форума от над година е толкова скучен, толкова малко се пише в него и само се въвеждат нови глупости и стереотипи за да се пречи, че направо идея си нямам как изобщо идват нови хора !!!

Има ЧЗВ !!! Идеално. А защо го има ? За да може някой като попита да му отговорят 5 пъти потърси в ЧЗВ ??? Май не трябва това да му е смисъла, а ? И той не е. Това е грешка на 5-те отговорили, че налагат гадните си навици и попарват попиталия.
[/quote]

по-лошо е да има правила, които не се спазват, отколкото да няма правила. най-лошо е обаче да има неписани правила, които за някаква отворена общност са по-важни от писаните. тогава все се намира някой пришълец да ги наруши и още 5 местни, които да го обвинят че е нарушил правила, които всъщност не съществуват.

[quote]
Ако организацията е таква, че се намират много хора да я намират повече за пречеща отколкото помагаща, това е проблем в хората, а ? Леко яко като шибанията дето в момента ни е политическа система май се получава. Като има толкова много хора дето не ползват ЧЗВ - [b][u]не им е нужен[/u][/b]. Като 6 месеца не се пускат мероприятия - [b][u]не е нужна[/u] [/b]такава функция.[/quote]

Добави след всяка от подчертаните думички "[b]в този си вид и при тези правила и контрол[/b]" и ще съм напълно съгласен с теб. абе детайли...

[quote]

Да се прокарват правила само за да се осмисли някаква видимо ненужна функция е много упадъчен подход, и да води към вкостеняване на системата и съответно смърт, точно обратното на съвсем живия пример - което и да е храстче като не му трябва листото/клона - исзушава го и опада.
[/quote]

яя, ама ти си наистина убеден будист... с тебе ще трябва да говорим на по каса бира, иначе Любо трябва нов форум да ни отваря. като се уговорим да се видим, ти носи отварачка, пък аз ще взема едно тежко нещо, което ако не те вразуми, то поне при подходяща употреба ще ти помогне да се преродиш по-бързо;). нещото е учебник по статистическа термодинамика в 3 тома по половин кило всеки.

[quote]

Накратко приятели - както ми се струва позицията ми е точно обратната на вашата. До тук винаги вие сте взимали превес, но живота е една прекрасна динамика от чудеса :)
[/quote]

:thumbu:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот christ728 » Пон Яну 09, 2006 1:02 am

Gecko, аз ще те контрирам много леко, относно "ми мързи ме да чета...": аз самият се регистрирах в сайта, защото имах проблем с колелото си. не помня точно какъв, но съгласи се, че не мога да изгубя два дни в четене, докато разбера(или недай си Боже Не разбера, 'щото тогава ще съм много бесен) какъв ми е проблемът и тепърва да започна да го отстранявам. много по-лесно е просто да запиташ за проблема си и или да ти отговорят, или да те пратят към ЧЗВ.
аз лично, първо питах за проблема си, "скараха" ми се, и си прочетох ЧЗВ-то.
иначе моето скромно предложение към администратори, модератори и каквито там се водят е: направете така, че сами да можем да си трием темите (особено, когато сме разбрали, че или не струват, или сме сбъркали, или ни препращат към ЧЗВ...), 'щото и такива проблеми съм имал. не съм компетентен в програмирането, затова, ако е невъзможно да стане това, моля да ме извините за това предложение. :drunk:
Седалищният нерв много тънко усеща приближаващите приключения!
christ728
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 11:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Пон Яну 09, 2006 11:51 am

@christ728 - в твоя случай не ЧЗВ а Search е измислил великия скрипт'о'писач.

Хора, ползвайте не се възползвайте!
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот NoNe » Пон Яну 09, 2006 12:09 pm

Абе не е реално това, защото в 99% от случаите чевек се регистрира някъде след като е имал проблем и е потърсил в нета нещо... Не е нормално да го караш да чака 24 часа преди да може да си зададе въпроса.

Бил съм по доста други форуми обаче и мога да кажа, че 100% санкциониране от модераторите на писането на български с латиница дава доста добри резултати. Всичко написано по горния или друг безумно неграмотен начин трябва да се трие на момента, без дори да се чете. Това отсява около 50% от шлаката...

Всъщо така ми се струва че има хора които си позволяват доста остри и обидни реплики. Такова нещо също не трябва да се оставя без санкция.
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Пон Яну 09, 2006 12:44 pm

Охх знам ли вече... дано новите мерки помогнат да се намалят такива неприятности, като конкретните споменати в поста ми :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот RaveUnit » Пон Яну 09, 2006 3:42 pm

did - ще си видим на по каса бира само ако преди това сме подложили с по паничка смилянски боб и добре опечена пъстърва ! пък после ще ми е толкова гот че и с термодинамика и с библии да ме 'убеждаваш' ще съм съгласен :)

аз пък съм регистриран малко по-рано, и докато още бях новичък юзър нямаше ни ЧЗВ-та, ни простотии, в смисъл всички питаха и никакви мрънканици че е пълно с простотии нямаше ! каква е разликата между тогава и сега ? според мен разликата е че е сформиран 'елит' - разни по-отдавнашни юзъри дето квото и да правиш не можеш да им угодиш, много ясно, след като са видели всичко и пинтят щото не знаят кво друго да правят. Ако не са 'простотиите' то ще е 'шльокавицата', ако и това не е то ще е че новорегистрираните били много млади, и това ако не е то ще е че са им смешни колелата !!!
То е ясно че тези одъртели потребители са нужни заради знанията, които могат да дадат (както писа did - хвърленото въже), но в никакъв случай не трябва да се допуска такава или онакава групировка да 'вземе превес', щото хвърленото въже да не се окаже клуп, или пък тези дето ще се качват по него да не изхвърлят старчето от високото :D

Правила си има, така или иначе - започвайки от ясно видимите технически ограничения (че форума не позволява javascript, php и т.н.) и се стигне до не толкова видимите, но интуитивни (да не се говори лошо за женските роднини на админа и модераторите) - баш като навсякъде.
Само ме е яд че Лупчо таман намери време да пише статии и започваме да го занимаваме с някакви съвсем определено глупости !
Ама бързата кучка планина повдига ! И тежко ще му е на който го затисне ;)
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта