Предложение за tapatalk

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот capola » Нед Апр 05, 2015 10:12 pm

И още един довод - след 21-ви април Google понижават в резултатите от търсенията сайтове, които не са пригодени за мобилни устройства.
Справка - http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/02/finding-more-mobile-friendly-search.html?m=1
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот xargs » Пон Апр 06, 2015 6:38 am

Той tapatalk-a за това на практика няма да помогне. Освен това досадните му поп-ъпи са доста неприятни за хората, които не желаят да го ползват.

Най-големият му и основен всъщност недостатък е това, че коренно променя дизайна на форума и не показва оригиналните рекламни банери, които все пак носят доход на собствениците. В края на миналата година излезе пореден ъпдейт на phpBB, в който темата е преработена и се визуализира доста по-добре на устройства с малък екран и тъч.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот outfaced » Пон Апр 06, 2015 8:03 am

xargs написа: В края на миналата година излезе пореден ъпдейт на phpBB, в който темата е преработена и се визуализира доста по-добре на устройства с малък екран и тъч.

Всъщност на всичко под 5" бараузър варианта е меко казано неудобен. :magnify:

Освен това досадните му поп-ъпи са доста неприятни за хората, които не желаят да го ползват.

Аз попъпи нямам :dontknow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот xargs » Пон Апр 06, 2015 8:23 am

Те поп-ъпите са когато форума има тапаталк пък ти го посещаваш от мобилен браузър.

А за мобилните теми - има доста културни всъщност, но си отнема време да се имплементират.

Във всеки случай, попрегледах форума на тапаталк и проблема с рекламите в тaпаталк си е там и не е решен - https://support.tapatalk.com/threads/an ... post-78888 . На всичкото отгоре, повечето реклами тук даже не са от някоя ад мрежа, ами са си договорки с конкретни рекламодатели, които напълно се губят при браузването през тапата.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот outfaced » Пон Апр 06, 2015 9:03 am

Много глупава дискусия, ако трябва трябва да съм честен ...
Значи бизнеса моли опънсорс обществото да му зачита правата да печели от труда си. В основата си има нещо смислено това искане. Поне що се касае до частта, че някой иска да печели от труда си. НО, защо тогава бизнеса не си направи приложение, което да му утърва и да си намери начин да печели от него. Същата дивотия, като звукозаписната индустрия, която живее още в 90-те на миналия век и реве, що никой не и купува дисковете.
И докато бизнеса не се стегне и вместо да реве срещу необратимата технологична еволюция не намери начин да стане част от нея не мисля, че има право на глас. Всички останали постоянно търсят начини да се напасват в изменящата се среда, само тия реват, че видиш ли не можело по старо му да си лежат и да си печелят. Е не може!
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот xargs » Пон Апр 06, 2015 9:24 am

Не съм сигурен, че те разбирам напълно, но Tapatalk не е open-source. Прави се от съвсем комерсиална фирма, която печели на гърба на форумите.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот outfaced » Пон Апр 06, 2015 10:26 am

Хммм ... моя грешка значи. :D (понеже е безплатен)
Но и така да е. Казуса пак си остава. Никой не е принуден да го ползва, но собствениците на форуми протестират, че им се бърка досегашната схема.
И аз искам да направя едно нещо и после 20 години (поне) да го продавам, ама найсе ... не става. :crap:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот capola » Пон Апр 06, 2015 9:26 pm

Що е до рекламите - и без това все повече хора използват Adblock. Платените публикации са най-добрата форма на реклама. Не съм си купил нищо от постоянните банери, но пък съм си купувал много от продуктите, за които в сайта има специални ревюта. Епохата на услуги като EasyAds е отживелица.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот AmgBrabus » Сря Апр 08, 2015 8:04 am

Комунизма също би трябвало да е отживелица, но...
AmgBrabus
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 1:35 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот outfaced » Пет Апр 10, 2015 7:46 pm

Айде да оставим тапата... Ъпдейта на phpbb до mobile friendly версия си е направо малка революция и прави нещата доста по прегледни. :peace:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот capola » Пет Апр 10, 2015 8:09 pm

Честно казано съм изненадан от ниската активност в тази толкова важна тема. Тук наистина не говорим само за Tapatalk, а за удобството на ползване през мобилни устройства. Айде хора, кажете си мнението!
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот outfaced » Нед Апр 12, 2015 11:29 am

E явно не са чак толкова мобилните ползватели :D
Инак предимствата са очевадни. Цъкането по не оптимизирани сайтове разбира се че възможно но си е тегава работа.

Изображение Изображение ...Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Нед Апр 12, 2015 1:29 pm

Лично не бих използвал Tapatalk, бях го инсталирал, но не ми допадна и нямаше ги форумите които следя... С WP 8.1 устройство, 4.3" екран и IE - нямам никакви затруднения с форума.
Относно рекламите, да - ползвам AdBlock Plus, но специално за форума и сайта съм го изключил :) Мисля, че рекламите тук имат какво да предложат, пък и не са отрупали натрапчиво всяко свободно място.
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот icog » Пон Окт 05, 2015 11:20 pm

В Тапаталк съм логнат в 6 форума и с едно цъкване виждам всички теми, в които съм участвал или за които съм абониран навсякъде. Същото ли е Като да отвориш 6 таб-а в браузера? Само тази "екстра" си струва, а има и достатъчно други опции, които улесняват животеца на всеки беден форумен юзър.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот cyclopz » Вто Окт 06, 2015 12:27 pm

На мен тапатак ми е неудобен, пробвах го, но не бих го ползвал.
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот outfaced » Вто Окт 06, 2015 5:58 pm

Теоретично е ок. На практика нещо ми се бъгва ... ту ми идват съобщения, ту не. Като цяло бачка по-бавно от уеб.
Подходящ браузър + фейвъритс е ок в крайна сметка. Но и самия форум трябва да има мбайл-френдли интерфейс.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта