Имаме някакъв проблем с DNS записите

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Имаме някакъв проблем с DNS записите

Мнениеот Admin » Пон Дек 17, 2012 12:53 pm

От вчера и днес има сигнали, че при някои потребители форумът и сайтът не се отварят. Вместо тях се отваря страница с няколко връзки към други сайтове за колоездене, както и със съобщение, че домейнът е платен до 2017 г., но въпреки това има покана да бъде подновен. :D Моля, не отваряйте този линк, на първо място - не знам накъде води, не съм и пробвал. :)
Проблемът не е в нашия сървър, някъде другаде е, но точно това затруднява отговорът къде точно. Проверката показа, че проблемът едва ли е и при доставчика на домейна. "Може да е някаква автоматизирана атака към DNS сървъри и който ДНС не е особено защитен, може да му се затрие базата с домейни." - цитатът е на приятел, който ги разбира тия неща, а не като мен. Във всички случаи ние няма как да го оправим централно проблемът, защото не е в нашия сървър. Като препоръка можем да дадем да настроите DNS съръврите си към Google, макар че и това не при всекиго е дало резултат. Другият вариант - в течение на няколко дни проблемът вероятно ще изчезне, като се "изчистят" DNS записите на проблемните сървъри.
Извинявам се, ако обясненията са неясни, но аз самият съм кръгла нула по тия въпроси, та толкова мога и да ги обясня.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Имаме някакъв проблем с DNS записите

Мнениеот xargs » Пон Дек 17, 2012 5:36 pm

ICN.BG са забравили да подновят домейна, който използват за DNS сървърите си, което е довело до спирането му от регистрара и пренасочване на всички DNS записи към рекламен сайт, от който печели регистрара. Първоначалните обяснения на ICN за хакването на чуждите DNS сървъри изглеждат супер жалки, при положение, че грешката е изцяло тяхна :crazy:

Вече са подновили домейна си и до няколко часа (нужни за връщане на оригиналните DNS настройки по места), не би трябвало да има никакви проблеми с достъпа до форума/сайта.

Това е извинението на управителя на ICN.BГ oт един друг форум:
Здравейте съфорумци,
Изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Създалата се ситуация е голям пропуск от наша страна и само факта, че anycast dns сървърите ни имат дългосрочен кешинг механизъм не позволи проблема да се разпростре. Държим да предоставяме на потребителите си изключително професионални услуги, което не бе така при този казус. Взети са всички необходими мерки, за да не може да се повтори.

Бих искал лично да поднеса огромните си извинения към вас, като моля всеки, който е срещнал проблем с DNS на свой сайт да се свърже лично с мен на [email protected], за да бъде компенсиран.

Поздрави,
Юлиян Бориславов
Управител на ICN.Bg
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта