Нов проект за дизайн на форума

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот gosh6o » Съб Яну 26, 2013 12:49 pm

Понеже тук нямаме опция да избираме какъв стил да ни е форума реших да се заема сам! Личното ми мнение е, че белият фон е много дразнещ за очите, използва повече ел. енергия и също така може да ви изгорят по-бързо пикселите на екрана. Има една добавка за почти всеки browser наречена stylish. Заех се в нея да направя нов дизайн на форума. ЗА сега е бета версия и няма да го пусна за използване в близките 2-3 дена. Като 1во ще направя две версии: с гадните реклами горе и без! Ето какво стана за сега:
http://store.picbg.net/pubpic/8B/26/db2 ... 808b26.png
http://store.picbg.net/pubpic/6F/30/ad1 ... 526f30.png
http://store.picbg.net/pubpic/9C/3B/88e ... e09c3b.png

И все пак има още за пипване! Ето например какво е омазано в ЛСтата:
http://store.picbg.net/pubpic/71/4A/4a3 ... 4e714a.png

Приемам и идеи!
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот bb_king » Съб Яну 26, 2013 1:11 pm

И аз съм на мнение,че светлия фон е дразнещ,докато тъмният е мехлем за очите. :agree:
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот wheels » Съб Яну 26, 2013 1:14 pm

Много ми харесва и на мен, може би единственото странно нещо е светло синия банер, може би ще е по-добре да е малко по-тъмен.
Като цяло ми харесва и бих го ползвал, ако има възможност. :agree:
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот gosh6o » Съб Яну 26, 2013 1:16 pm

Има много за оправяне :) Ще се постарая да пусна някаква пробна версия :lol:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот did » Съб Яну 26, 2013 1:16 pm

Абе Гоше, защо си мислиш, че разбираш от всичко и можеш да даваш съвети за всичко, като е ясно, че нищо не ти е ясно?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот gosh6o » Съб Яну 26, 2013 1:19 pm

did написа:Абе Гоше, защо си мислиш, че разбираш от всичко и можеш да даваш съвети за всичко, като е ясно, че нищо не ти е ясно?

Не, че нещо но имам опит с CSS и донякъде с HTML. Пък това си е добавка. Ако не ти харесва не я използвай (като е готова де, ако не се спъна на някаква пречка) ;)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот bdz43r » Съб Яну 26, 2013 1:23 pm

gosh6o написа:Личното ми мнение е, че белият фон ... използва повече ел. енергия и също така може да ви изгорят по-бързо пикселите на екрана.
Това не е вярно.
Последна промяна bdz43r на Съб Яну 26, 2013 2:00 pm, променена общо 1 път
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот taurus13 » Съб Яну 26, 2013 1:26 pm

Аз лично предпочитам винаги да чета на леко сив фон, а не на бял. Тъмния фон с по-светли букви ми е много комфортен за очите, но незнайно защо когато чета текст на такъв фон го възприемам по-трудно, чисто логически. А кажи сега отде иде това - сигурно ми е объркано съзнанието.
Това че белия цвят използва повече енергия е вярно за ЦРТ мониторите, както и за новите ОЛЕД(много по-икономични от ЦРТ). ТФТ монитора има лампа(или светодиоди), която свети постоянно, а едни "щорички" от течни кристали управляват пропускането на светлината през цветни филтри. Така че когато имаш черен пиксел, лампата пак свети отзад, но "щората" е напълно затворена и не пуска светлината към очите ти.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот PtD » Съб Яну 26, 2013 4:34 pm

Всъщност, според офталмолозите, четенето на тъмни букви върху светъл фон е най-ненатоварващо очите. Майната им на пикселите, компютър се купува всеки 3 години, а очите още не се подменят. :wavey:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот Stanev » Съб Яну 26, 2013 6:14 pm

Подкрепям автора за начинанието. Не случайно повечето фотографски сайтове и форуми са със сив / черен фон и светли букви/символи. Със сигурност не е защото изглежда "по-готино" , има си практично обяснение, чичо гугъл ще Ви каже :agree:

http://photo-forum.net/

http://500px.com/

http://forums.dpreview.com/forums
Изображение
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот Admin » Съб Яну 26, 2013 6:17 pm

Хмм, фотографски сайт е нещо доста различно от сайт с много текст. ;)
Мен лично бял/светъл текст на черен/тъмен фон ме кара да се напрягам повече, за да го прочета, а познавам и други хора, които са така. Иначе, че изглежда по-гот - така е, макар че и това зависи от личните предпочитания. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот hitar_potter » Съб Яну 26, 2013 6:18 pm

Не знам, аз отбягвам такива дизайни. Не са ми удобни. Едва търпя Steam-а :D
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот did » Съб Яну 26, 2013 6:19 pm

Явно дойде време за зимните теми :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот FaKe » Съб Яну 26, 2013 6:59 pm

От доста време си мислех да пусна такава тема, но явно са ме изпреварили. Наистина и според мен бялото е дразнещо.
bb_king написа:И аз съм на мнение,че светлия фон е дразнещ,докато тъмният е мехлем за очите. :agree:
:agree:
А, също искам и да попитам за приставката? Как да я активирам? Гледам, че http://store.picbg.net/pubpic/6F/30/ad1 ... 526f30.png си на Google Chrome :dontknow:
Всичко е в тоя дето върти
Аватар
FaKe
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 9:12 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот gosh6o » Съб Яну 26, 2013 7:07 pm

То приставката може да я инсталираш, но темата в момента е само на моето устройство :^: Мисля приставката я има за Chrome и Frifefox.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот Stanev » Съб Яну 26, 2013 10:58 pm

Admin написа:Хмм, фотографски сайт е нещо доста различно от сайт с много текст. ;)
Мен лично бял/светъл текст на черен/тъмен фон ме кара да се напрягам повече, за да го прочета, а познавам и други хора, които са така. Иначе, че изглежда по-гот - така е, макар че и това зависи от личните предпочитания. :)


Любо, всички горепосочени сайтове са и форуми...форуми, подфоруми и т.н. с много текст, които имат отделни галерии със снимки.
Изображение
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот outfaced » Съб Яну 26, 2013 11:17 pm

фотофорумите са на сив фон поради съвсем други причини ...

Иначе хората са го измислили отдавна - прави се форума да има два-три скина-теми и всеки е доволен.
В хардуербг-форума беше голяма драма след миграцията като зачезна сивия скин. Мнозинството си го "измрънка" обратно. Лично аз също съм му фен.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот ALLMountainGoat » Нед Яну 27, 2013 3:26 am

outfaced написа:фотофорумите са на сив фон поради съвсем други причини ...

Иначе хората са го измислили отдавна - прави се форума да има два-три скина-теми и всеки е доволен.
В хардуербг-форума беше голяма драма след миграцията като зачезна сивия скин. Мнозинството си го "измрънка" обратно. Лично аз също съм му фен.

Например, на мен замунда акаунта ми е с нежно розово-бял скин. Винаги когато имам гости и трябва да се сваля филм повдигнатите вежди и стъписаните погледи са безценни. :lol:
ALLMountainGoat
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пон Дек 24, 2012 2:28 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот PtD » Нед Яну 27, 2013 5:13 am

http://www.allaboutvision.com/cvs/irritated.htm

Usually, black print on a white background is the best combination for comfort.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот APD » Нед Яну 27, 2013 11:33 am

did написа:Абе Гоше, защо си мислиш, че разбираш от всичко и можеш да даваш съвети за всичко, като е ясно, че нищо не ти е ясно?


LCD - по-добри характеристики при статични изображения, ghosting ефекта още не е премахнат и надали ще бъде (той е част от технологията)
Plasma - по-добри характеристики при динамични изображения, практически почти липсва закъснение на образа (има input lag, който се среща и при LCD панелите), леко зърнест образ дори на най-скъпите модели

При масовите LCD-та (на които повечето четат форума) се ползва не-аналогово управление на подсветката и на светъл фон ако не я надупиш над 70%, имаш стробоскопичен ефект каращ зениците да се свиват/разширяват непрестанно и оттам идва умората и последвалото повишено налягане (личащо си по спуканите кръвоносни съдове), отделно и загуба на светочувствителност в клетките.
Плазмите са сравнително по-добър избор заради по-бързата реакция на отделните групи пиксели и по-добрият нюанс на тъмните цветове ... ама друг път. При тях им слагат и какви ли не екстри в управлението, за да станат стабилни статичните изображения (пулсиращо изображение на голяма площ НЕ Е добре за очите и сърдечният ритъм).
Е за т'ва CRT-тата трудно могат да бъдат достигнати като показатели от настоящите flat-panel технологии.

Нещата горе ги написах от личен опит и знания. А сега би ли казал на теб какво не ти е ясно?
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот PtD » Нед Яну 27, 2013 12:10 pm

@АPD, ти gosh6o ли си? :smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот gosh6o » Нед Яну 27, 2013 12:15 pm

PtD написа:@АPD, ти gosh6o ли си? :smokin:

Не не е :lol:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот did » Нед Яну 27, 2013 12:17 pm

PtD написа:@АPD, ти gosh6o ли си? :smokin:

Нека си пише тривиалности. Не ми пречи.

Поне като ще ми прави подобно "разяснение", да беше започнал от зелените монитори на Правец 82 и от великата революция, която направиха paper-white мониторите. За такъв платих през 1991 година адски много пари, точно защото на него не беше шарено, но се четеше добре и не ми съсипа очите като "модерните" тогава технологии. Сега виждам връщането обратно към този вид черно-бели монитори в четци на книги и при всякаква сериозна работа.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот APD » Нед Яну 27, 2013 1:20 pm

Това, че ти си платил една торба пари за предварително умряла като идея технология, ме интересува много слабо. Мен ме интересува защо твърдиш, че хората не разбират, като не схващаш какво съм/са написал(и). А да си говорим какво се връщало - ами не, мерси. Таблети, смартфони и разни Kindle-и ме вълнуват толкова, колкото ме вълнува и следващият модел айфон. Темата е друга ...

Сега пак ще те попитам - какво не ти е ясно откъм технологиите на екраните и какъв цвят на фона е предпочитаният за четене от хората, ако оставим на страна препоръките на разни офталмолози и лаборатории?
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот did » Нед Яну 27, 2013 2:23 pm

APD написа:Това, че ти си платил една торба пари за предварително умряла като идея технология, ме интересува много слабо.


:rofl:

Ти лично колко монитора си купи през 1991 година!

:lol:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот muho » Нед Яну 27, 2013 2:48 pm

Бели букви на черен фон са ужасно натоварващи очите. Бялото е бяло защото се пропуска целият спектър от осветителите в монитора, а зрението ни е фокусирано точно върху него, тоест голямото количество светлина ни кара дори да притворим очи. Все едно да се взираш в слънцето.

PS. Ползвам тази програма http://stereopsis.com/flux/ адаптира цветовете според частта от деня, през нощта са по-меки и тн. В началото е малко странно, но ако я ползвате поне 24 часа и решите привечер да я спрете ще се изненадате колко ще ви подразнят оригиналните цветове.
muho
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:09 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот Insight » Нед Яну 27, 2013 3:52 pm

muho написа:Бели букви на черен фон са ужасно натоварващи очите. Бялото е бяло защото се пропуска целият спектър от осветителите в монитора, а зрението ни е фокусирано точно върху него, тоест голямото количество светлина ни кара дори да притворим очи. Все едно да се взираш в слънцето.

PS. Ползвам тази програма http://stereopsis.com/flux/ адаптира цветовете според частта от деня, през нощта са по-меки и тн. В началото е малко странно, но ако я ползвате поне 24 часа и решите привечер да я спрете ще се изненадате колко ще ви подразнят оригиналните цветове.


Първата част от изказването ти противоречи донякъде на втората. Зрението няма как да пропусне само контура на буквата без фона около нея, а фона винаги заема много по-голяма площо.
Тоест - ако бялото е вредно за очите, то белите букви на черен фон осигуряват минимума светлина, достигаща до ретината.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот PtD » Нед Яну 27, 2013 4:56 pm

APD написа: какъв цвят на фона е предпочитаният за четене от хората

Te хората и Кока-Кола предпочитат да пият, което в никой случай не я прави полезна :idea: (Ако ще се позоваваме на такива аргументи)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот elexir » Нед Яну 27, 2013 5:17 pm

Рекламираме напитки ,а???
Щом ще рекламираме добре ,презерватива от lidl ,немско качество!
ПП Нека Ozzie слага по 2-3 за дистанционното!

А защо не направите форума зелен?
Приятен цвят ,нещо такова:
http://www.izkystvo.com/
Със сиви букви :beer:
Сitroen TDI?Е нема такова животно на този свет,който иска да кара TDI,да си купи Golf-о!
elexir
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1157
Регистриран на: Пет Ное 02, 2012 8:14 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот xcII » Нед Яну 27, 2013 6:31 pm

какви бяха дъските в училище / университет едно време? -> черни. защо? защото тебеширите са бели.

какви са дъските в офисите / съвременните университети? -> бели. защо? едва ли защото няма бели флумастери.. :D

но най-добре е въпроса да се постави mtb-bg.com Референдум :8D:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта