Нов проект за дизайн на форума

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот muho » Нед Яну 27, 2013 6:31 pm

Ми не противоречи защото ретината ще е свита при светъл фон и го няма това заслепяване. То и затова офталмолозите препоръчват да не седим на компютъра без запалена лампа. Аз даже се учудвам че има хора на които им е комфортно да четат на черен фон, аз след една страница имам чувството че ми трептят буквите и почва да ми става лошо все едно съм пил.
muho
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:09 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот Admin » Нед Яну 27, 2013 7:37 pm

Значи, да поясня защо няма други шаблони/скинове за форума. На мен самият този също не ми е никак любим. Обаче, както знаете, или не знаете, по нашия форум са правени различни промени директно в кода, най-сериозната такава добавка е рейтинговата система, но има и други. Тези промени в една или друга степен засягат и шаблона, т.е. ако сега инсталираме още 2-3 други шаблона, така че потребителите да си избират между тях, най-вероятно някои функции на форума няма да работят с тези шаблони, тъй като инсталацията ни не е вече "чиста" или както там се нарича. Единственият вариант е създаване на копия от сегашния шаблон, само с промяна на цветовете.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот xcII » Нед Яну 27, 2013 8:35 pm

кои сайтове/форуми са повече:

а) тези със светъл шрифт на тъмен фон
б) тези със тъмен шрифт на светъл фон

защо ли е така, според вас.. :)

ed. иначе е ясни, че е най-добре да има скинове, ако е възможно.. както и че ако няма, текущия ваеиант би допаднал на повечето хора
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот gosh6o » Нед Яну 27, 2013 9:15 pm

Ако има разбиращ от css/html да ми пише на ЛС ;)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот xcrider » Нед Яну 27, 2013 9:22 pm

muho написа:Бели букви на черен фон са ужасно натоварващи очите. Бялото е бяло защото се пропуска целият спектър от осветителите в монитора, а зрението ни е фокусирано точно върху него, тоест голямото количество светлина ни кара дори да притворим очи. Все едно да се взираш в слънцето.

PS. Ползвам тази програма http://stereopsis.com/flux/ адаптира цветовете според частта от деня, през нощта са по-меки и тн. В началото е малко странно, но ако я ползвате поне 24 часа и решите привечер да я спрете ще се изненадате колко ще ви подразнят оригиналните цветове.

Благодаря за програмата, много ми допадна. В началото има нужда от известно време да се свикне, но след това направо гали очите. Единствено при видеоигри трябва да се спира, че не се вижда хубаво. :beer:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот did » Пон Яну 28, 2013 12:17 am

gosh6o написа:Ако има разбиращ от css/html да ми пише на ЛС ;)

А ти откога разбираш от дизайн и маркетинг?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот gosh6o » Пон Яну 28, 2013 9:11 am

did написа:
gosh6o написа:Ако има разбиращ от css/html да ми пише на ЛС ;)

А ти откога разбираш от дизайн и маркетинг?

Едното няма нищо общо с другото. Занимавал съм се с литература в интернет и книги, и мога да кажа, че го поназнайвам. Сега друга е вече работата, че всемогъщия did няма и идея що е то аджеба css :lol:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот Insight » Пон Яну 28, 2013 9:24 am

muho написа:Ми не противоречи защото ретината ще е свита при светъл фон и го няма това заслепяване. То и затова офталмолозите препоръчват да не седим на компютъра без запалена лампа. Аз даже се учудвам че има хора на които им е комфортно да четат на черен фон, аз след една страница имам чувството че ми трептят буквите и почва да ми става лошо все едно съм пил.


Като се вкара и уравнението и работата на зеницата (не ретината) вече има логика. :agree:
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот Hell_Man » Пон Яну 28, 2013 11:29 am

Предлагам форумът да се направи сваляем и всеки да си го модифицира и рисува както си иска и само да се ъпдейтва като се пише.
А най-гъзарско ще е да го направим като една IRC конзола и всичките теми да станат канали.
А за да е съвсем гъзарско - една UNIX конзола и яко в Матрицата.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот VOLATGE » Пон Яну 28, 2013 11:55 am

Hell_Man написа:Предлагам форумът да се направи сваляем и всеки да си го модифицира и рисува както си иска и само да се ъпдейтва като се пише.


Изображение
Аватар
VOLATGE
 
Мнения: 816
Рейтинг: 1126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 4:07 pm
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот jd » Пон Яну 28, 2013 12:20 pm

Айде, поредният дето иска да прави революция.... :popcorn:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот halcor » Пон Яну 28, 2013 1:03 pm

Hell_Man написа:А за да е съвсем гъзарско - една UNIX конзола и яко в Матрицата.


Па форумът си работи под lynx ;)



@gosh6o, инсталирай си Greasemonkey (или еквивалента за Chrome), експериментирай си на воля - потенциално може да префасонираш изцяло усещането на даден сайт, сподели резултата и ако на някой му хареса -- ще има възможност да ползва твоите добавки. Така нямаш никакви ограничения, давай.

Минусът ти е от мен заради цялостното ти отношение (в рамките на тази тема) тип "вие пасете трева, аз съм просветен", демонстрирано най-ясно тук:
gosh6o написа:Едното няма нищо общо с другото. Занимавал съм се с литература в интернет и книги, и мога да кажа, че го поназнайвам. Сега друга е вече работата, че всемогъщия did няма и идея що е то аджеба css




@did Съдейки по активността верно много хора не карат колела и плъзгащи се средства зимата...
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот tanya » Пон Яну 28, 2013 3:47 pm

При мен и сега форумът си е на сивкаво-син фон от не знам си колко време... Вече дори нямам спомен дали аз съм си избирала някакви настройки или просто си е така. Факт е, че си чета без проблем.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот APD » Пон Яну 28, 2013 5:24 pm

did написа:Ти лично колко монитора си купи през 1991 година!


Колкото до въпроса - откъде по това време?

Иначе все още чакам да кажеш къде и защо ти се губи идеята за това, че дългото стоене пред екран със светъл фон уврежда зрението. Не се заяждам, нищо че ти го правиш постоянно в темите (друг е въпроса дали е правилно или не), просто съм на същото мнение на няколко познати офталмолози. Самият аз страдам от астигматизъм, придобит от четене на книги на изкуствена светлина и взиране в екрани с лоша стабилизация на параметрите при статични и динамични изображения.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Вто Яну 29, 2013 12:39 pm

Admin написа:Значи, да поясня защо няма други шаблони/скинове за форума. На мен самият този също не ми е никак любим. Обаче, както знаете, или не знаете, по нашия форум са правени различни промени директно в кода, най-сериозната такава добавка е рейтинговата система, но има и други. Тези промени в една или друга степен засягат и шаблона, т.е. ако сега инсталираме още 2-3 други шаблона, така че потребителите да си избират между тях, най-вероятно някои функции на форума няма да работят с тези шаблони, тъй като инсталацията ни не е вече "чиста" или както там се нарича. Единственият вариант е създаване на копия от сегашния шаблон, само с промяна на цветовете.


Промените по шаблона едва ли са кой знае колко и не изискват много усилия - мога да помогна :beer:
phpBB шаблоните (темите) се делят на два типа - Subsilver и Prosilver базирани, което допълнително улеснява модификацията и навигацията в тях
При ъпдейт на шаблона, за да сме сигурни, че нищо няма да омажем - WinMerge...

Лично предпочитам по-тъмните разцветки, натоварват ме значително по-малко, бялото ми изкарва очите :bigeyes:
Понеже съм се занимавал с WEB дизайн, в мойте творения също използвам по-тъмни разцветки, никога бяло !
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот halcor » Вто Яну 29, 2013 2:16 pm

Като сме заговорили за удобно четене е редно да намесим и типографията. Ето какво мислят едни, дето знаят какво правят:

http://informationarchitects.net/blog/100e2r/
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот jd » Вто Яну 29, 2013 10:32 pm

Момчета, всички вие, които "сте се занимавали с уеб дизайн" - като се изказвате за бялото и черното, айде преди това малко да сте понаправили туй онуй, което да покажете преди да говорите. А да, и да почетете също малко литература, щом ви се чете, нещо в раздел "UX" & "Ползваемост"...

Иначе за скина на форума - това само и единствено Админа може да реши дали ще се сменя или не.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот xcII » Пет Фев 01, 2013 12:57 am

винаги, когато стане дума за "стилове" & мУдерен "дизайн", аз се фърлям check IN/OUT на тоя сайт ~ http://www.fashiontv.com/news/trends

ами нЕма светъл шрифт на тъмен фон.. хохохо.. все още не сте Убедени? ами четете, четете.. напр. amazon, ebay, всички news, ... упс, порн* сайтовете са Изклучение :8D:

ed. Този въпрос има точно 2 решения :

1) mtb-Референдум (в БГ революции никога не е имало, по-скоро ни се Ще да е имало)
2) Harka :8D:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот marsa » Пет Фев 01, 2013 1:50 am

xcII написа:ами нЕма светъл шрифт на тъмен фон.. хохохо.. все още не сте Убедени? ами четете, четете.. напр. amazon, ebay, всички news, ... упс, порн* сайтовете са Изклучение :8D:
Разбира се че примерите са безброй, отличен такъв е MediaWiki платфрмата (която се ползва от Wikipedia) и още куп други wiki софтуери.

Ама не, някои от бебета са проговори на CSS, докато дeдо did е пасал трева... Дайте направо едно жълто на син фон да сложим и да се приключва с очите.

xcII написа:1) mtb-Референдум (в БГ революции никога не е имало, по-скоро ни се Ще да е имало)
:praying:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот APD » Нед Фев 03, 2013 9:14 am

А някои пък вместо да пасат трева, са започнали с писане на графични приложения (2D/3D) на assembly, пък после и на C/C++, и дори не са си и помисляли да използват резки преходи от тъмни към светли цветове и обратното. Или пък да държат 2-3 часа натоварени очите на потребителя с дребни движещи се обекти на ярък фон.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Нов проект за дизайн на форума

Мнениеот did » Нед Фев 03, 2013 11:46 am

marsa написа:...докато дeдо did е пасал трева... .


..ех, каква трева имаше по онова време ... :liplick:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта