homemade

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

homemade

Мнениеот kalin_1991 » Съб Фев 09, 2013 11:35 pm

имам предложение да се направи раздел homemade и в него да се пускат теми за домашно направени детайли свързани със колоезденето.няма да е зле и ще е интересно за хора които предпочитат сами да си правят разни неща.

п.п.надявам се темата ми да се оцени добре :D
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: homemade

Мнениеот BIKERPRO » Нед Фев 10, 2013 12:19 am

имаше една такава тема ,но не пожъна голям успех , дано твоята се развие по-добре :beer: ето и темата: viewtopic.php?f=3&t=37936&start=60
оn topic : имаше един колега , който си беше разпробил педалите и беше сложил болтове вместо пинчета , но не мога да намеря темата :crap:
natalito написа:
naskoj написа:Бях чел някъде за спирачки при които колкото повече стискаш ръкохватките толкова повече спираш .
BIKERPRO
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 4:59 pm

Re: homemade

Мнениеот marsa » Нед Фев 10, 2013 12:34 am

BIKERPRO написа:имаше един колега , който си беше разпробил педалите и беше сложил болтове вместо пинчета , но не мога да намеря темата :crap:
Тези:
viewtopic.php?p=886571#p886571
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: homemade

Мнениеот kalin_1991 » Нед Фев 10, 2013 12:36 am

да ама на дадения линк трябва да търсиш бая а и са нахвърляни бая.
идеята ми е този раздел примерно да се сложи между веломеханик и общ форум,и който има идея да я споделя подробно със информация и снимков материал или клипове.също и който се интересува да задава и вапроси.така ще е доста по подредено и полезно това е поне мое мнение останалото зависи от другите.
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: homemade

Мнениеот gosh6o » Нед Фев 10, 2013 11:37 am

Няма работа м/у веломеханик и общ форум. Там се пише за важни неща, а и не всеки ден, някой прави нещо сам. От друга страна половината форум като им притрябва нещо си го купуват и не се занимават да го правят сами. За мен мястото на такъв раздел е в "ДРУГИ ФОРУМИ". Там може да се пише за много неща като:
-монтиране на камери
-сингалатори или както се наричат
-водачи
и всякакви побългарени неща :lol:
Дано да получим такъв раздел :praying:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: homemade

Мнениеот kalin_1991 » Нед Фев 10, 2013 12:34 pm

сега като се замисля идеята ти да бъде в общ форум е добра и даже вътре може да се добавят и теми от сорта как да смени или поправим някоя част и тем подобни и по този начин ще се събере доста информация със снимки и подробно обяснение и по този начин може да изчеснат поне малко въпросите от сорта (имам вилка sr suntour xct v3) как да я разглобя и да я смажа,смена чаркови и дали има съвмстими.казвам малко да поезчезнат заащото българина е тарикат и вместо да рови два часа предпочита да зададе излишен и неразбираеме въпрос или поне неграмотния прави този номер.(я май на нкой му преча гледам рейдинга ми е паднал бая :bigeyes: :bawling: .е да е жив и здрав този който ми е дал минус вместо да пасува и да знае че в момента някой го псува :(!: :D
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: homemade

Мнениеот did » Нед Фев 10, 2013 1:56 pm

Добре смятате. А кръчмарят къде е?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: homemade

Мнениеот marsa » Нед Фев 10, 2013 3:04 pm

kalin_1991 написа:теми от сорта как да смени или поправим някоя част и тем подобни
Раздел "веломеханик".
kalin_1991 написа:ще се събере доста информация със снимки и подробно обяснение
Тема "Полезна документация и снимки на компоненти".
kalin_1991 написа:(имам вилка sr suntour xct v3) как да я...
За по-популярните компоненти също има отделни теми вече.
kalin_1991 написа:казвам малко да поезчезнат заащото българина е тарикат и вместо да рови два часа предпочита да зададе излишен и неразбираеме въпрос
Това не се променя според броя на темите-решения, т.е. дали ще има една или повече теми, те все се намират с търсачката. А човек който не ги потърси все няма да ги ползва.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: homemade

Мнениеот gosh6o » Нед Фев 10, 2013 3:18 pm

Според мен идеята на този раздел трябва да е как от подръчни материали да си направиш някакъв компонент... С една тема няма да стане. Трябва да е раздел и изобретателните да си спамят там с творенията. Ще видим какво ще каже "управата" :lol: Дай боже да стане реалност този раздел :bowdown:

От друга страна Калинчо има някакви идея, но се отплесна леко от темата! Един такъв раздел за домашно направени чаркалаци в "ДРУГИ ФОРУМИ" няма да навреди ;)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: homemade

Мнениеот kalin_1991 » Нед Фев 10, 2013 3:37 pm

със тема е ясно че няма да стане та за туй става въпрос за раздел и напълно е възможно да съм се отплеснал :D
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: homemade

Мнениеот TENDER » Нед Фев 10, 2013 6:33 pm

И сега "изобретенията" може да се публикуват в отделни теми в подходящите форуми. Ако има достатъчно практични идеи, които по някакъв начин конкурират фабричните еквиваленти - вероятно Admin сам ще реши да ги систематизира или да създаде въпросният форум. Ако се създаде такъв форум сега - в него ще пише куцо, кьораво и сакато. Допускам че интересните и полезни теми ще са под 5%, а останалите над 95% ще са от вида "сделано с теслата". При това положение, голяма част от потребителите ще пропускат хубавите теми заради "тинята". Ако форумът се създаде след като се натрупат достатъчно теми с креативно мислене и висока техническа култура, които да бъдат преместени в него - поне ще има едно доста добро ниво, с което да се съобразяват импровизаторите които смятат да пишат.
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Re: homemade

Мнениеот kalin_1991 » Нед Фев 10, 2013 7:35 pm

в инерес на истината и ти си прав големи са шансовете да станат и такива ексцесии
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: homemade

Мнениеот damadzhana » Нед Фев 10, 2013 8:28 pm

Аватар
damadzhana
 
Мнения: 121
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Яну 09, 2013 6:00 pm

Re: homemade

Мнениеот kalin_1991 » Нед Фев 10, 2013 9:23 pm

има шанс да спра да пиша по темата че нещо ми ядат рейтинга като кебапчета пред избори в циганската махала и ако продължава с такова темпо може и на минимума да остана :bawling:
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: homemade

Мнениеот Admin » Пон Фев 11, 2013 1:55 pm

Оценявам идеята ви, но няма достатъчно теми, които да оправдаят отделен раздел за подобни проекти "направи си сам". Освен това най-логичното им място е във веломеханик, доколкото често такива творения се случват поради наличието на технически проблем. Ако е една тема е добре оформена, грамотно написана и съдържа наистина полезна информация, тя прави впечатление на потребителите и често след това дори я цитират при въпроси за същото нещо, така че вместо да правим нови раздели, старайте се да публикувате в наличните по-пълна и полезна информация. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: homemade

Мнениеот gosh6o » Пон Фев 11, 2013 4:16 pm

Admin написа:Оценявам идеята ви, но няма достатъчно теми, които да оправдаят отделен раздел за подобни проекти "направи си сам". Освен това най-логичното им място е във веломеханик, доколкото често такива творения се случват поради наличието на технически проблем. Ако е една тема е добре оформена, грамотно написана и съдържа наистина полезна информация, тя прави впечатление на потребителите и често след това дори я цитират при въпроси за същото нещо, така че вместо да правим нови раздели, старайте се да публикувате в наличните по-пълна и полезна информация. :agree:

Успя да обориш желанието за мен за нов раздел! Като се замисля веломеханик си е добро място за целта :beer:
Явно с автора не сме дообмислили последиците от такъв раздел :blush:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: homemade

Мнениеот up side down » Пон Фев 11, 2013 8:24 pm

Хм...handmade...конуси за предна главина изработени от колянов вал на лада самара,за нещо такова ли е темата? Е,конусите ми са струг made,но мисля успях,липсата на пари понякога води до въпросната креативност... :idea: :beer:
up side down
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 7:37 pm

Re: homemade

Мнениеот kalin_1991 » Пон Фев 11, 2013 8:24 pm

gosh6o написа:
Admin написа:Оценявам идеята ви, но няма достатъчно теми, които да оправдаят отделен раздел за подобни проекти "направи си сам". Освен това най-логичното им място е във веломеханик, доколкото често такива творения се случват поради наличието на технически проблем. Ако е една тема е добре оформена, грамотно написана и съдържа наистина полезна информация, тя прави впечатление на потребителите и често след това дори я цитират при въпроси за същото нещо, така че вместо да правим нови раздели, старайте се да публикувате в наличните по-пълна и полезна информация. :agree:

Успя да обориш желанието за мен за нов раздел! Като се замисля веломеханик си е добро място за целта :beer:
Явно с автора не сме дообмислили последиците от такъв раздел :blush:


и аз ще се съглася псъс админ не се спори :D :beer: а и рейтинга бая ми падна пакрай тази тема и ако продължи така не знам :crap: но све пак ще призова съфорумци и събайкари да пускат повече теми за ремонти и съвети но все пак да гледат да не се повдарят че админа ще изкара мен виновен :D
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта