Линковете в нов прозорец

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Линковете в нов прозорец

Мнениеот Горски » Вто Май 14, 2013 9:58 pm

Привет колеги,

Бих желал, с вашето позволение, да предложа малък пач за форума, който да отваря външните линкове (към снимки, сайтове на трети страни и тем подобни), в нов прозорец.

Изхождам от там, че когато се зачета в някоя тема и кликна на линк (снимка, която в последствие сметна за безинтересна), бързо затварям прозореца и губя идея как да стигна до иначе интересната тема, която съм започнал да следя.


Поздрави
Алекс
Горски
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 12:26 am

Re: Линковете в нов прозорец

Мнениеот Admin » Сря Май 15, 2013 8:26 am

Здравей, линковете и сега автоматично се отварят в нов таб на браузъра, ни веждам какво има да променяме спрямо това? :dontknow:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Линковете в нов прозорец

Мнениеот veskoz » Сря Май 15, 2013 8:39 am

За целта можеш да цъкнеш на линка със скрола на мишока (ако имаш). ;)
Провери си и браузъра. Има опция за отваряне на линкове в нов прозорец (не таб), който можеш да затвориш без загуба. :dontknow:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Линковете в нов прозорец

Мнениеот Горски » Сря Май 15, 2013 12:02 pm

Admin написа:Здравей, линковете и сега автоматично се отварят в нов таб на браузъра, ни веждам какво има да променяме спрямо това? :dontknow:


Благодаря, Админ.

Да бях погледнал кода на страницата, да не бях задавал такъв тъп върпос.

Линковете се отварят с онклик, а не с таргет бланк.... именно затова съм се подвел, защото нещо може да е счупило (причините могат да бъдат много и различни) javascript-a на страницата, което е довело до споменатия проблем (Сафари на МАК)

Поздрави!
Горски
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 12:26 am


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта