Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот protiven » Съб Юли 04, 2020 5:56 pm

Да, оказа се, че проблемът е бил от адблокър-а.

Още нещо - има ли решение на 404 линковете при опит за сваляне на GPX следи от пълното описание на маршрутите?
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Admin » Пон Юли 06, 2020 12:27 pm

Имаш предвид това, че при някои от маршрутите в сайта GPS следите липсват, нали? За съжаление по този проблем няма как да намерим автоматизирано решение, тъй като по някаква причина просто някои от файловете не са се прехвърлили при конвертирането от стария към новия сайт. Което означава, че трябва да прегледам всички маршрути един по един и да възстановя липсите ръчно. Ще се случи постепенно, но засега не ми остава никакво време за подобна задача. Това, счупените линкове, ключови думи, тагове и други подобни задачи ще са част от една цялостна „инвентаризация“, която ще трябва да направя на сайта, за да го „вкарам в оптимален вид“, но реалистично това ще може да се случи чак през зимата (за маршрутите ще се опитам и по-рано, ако успея да изкопча отнякъде време).
Доколкото всички маршрути от сайта, за които имам GPS следи, са качени с тях и в МТБ Справочника, най-добрият вариант е да сваляте самите GPS файлове от Справочника, а за подробно описание да гледате в сайта. Не е перфектно решение, но поне работи...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот madsnake » Вто Юли 07, 2020 8:14 am

Resource Limit Is Reached
The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later.

Това продължава да се наблюдава по няколко пъти дневно, няма зависимост при дадено специфично действие да се случва.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Admin » Вто Юли 07, 2020 8:36 am

Да, в последните дни даже се наблюдава по-често и така ще е още известно време, докато не преместим сайта на друг тип услуга, защото този хостинг явно няма достатъчно ресурс за него, въпреки че на хартия нещата изглеждаха добре. Съжалявам много за неудобствата! Искахме покрай промените в дизайна да оптимизираме максимално и нещата с техническата поддръжка, но пробата се оказа грешка и сега ще трябва малко технологично време, за да се върнем към по-подходящото техническо решение.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Admin » Вто Юли 07, 2020 8:39 am

protiven написа:Още нещо - има ли решение на 404 линковете при опит за сваляне на GPX следи от пълното описание на маршрутите?

По този проблем май ще се намери централно решение, защото и проблемът се оказа централен. Казано най-просто, GPS файловете от стария сайт не са се прехвърлили в новия. Аз се бях заблудил, че това се е е случило само с някои маршрути, но като гледам, май е с всички. И макар че „повредата“ е по-голяма от очакваното, това всъщност дава много по-голям шанс да бъде оправена по-лесно, така че очаквайте ъпдейт в следващите дни.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Admin » Пет Юли 24, 2020 6:58 am

Добро утро! :) Проблемът с липсващите GPS следи в описанията на маршрутите е оправен, поне що се отнася до файловете във формат gpx. Останаха някои статии, в които файловете са във формат gdb - те ще останат за по-нататък.
Общо взето тази задачка само потвърди, че и маршрутите, и останалите статии в сайта имат нужда от пълна ревизия, защото след промените на много места има липсващи снимки, сбъркани връзки и какво ли още не, направо си е мазало! Но за жалост време за подобна ревизия ще имам чак през зимните месеци, надявам се.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот protiven » Пет Юли 24, 2020 9:59 am

Наслаждавай се на лятото!
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Admin » Вто Юли 28, 2020 3:05 pm

Изображение
Грешки и смущения в работата на сайта и форума - извинявайте за неудобствата!
Накратко ще ви запозная с един проблем, който често се появяваше през месец юли и е обсъждан тук, и по чието решаване вече работим.
https://mtb-bg.com/2020/07/28/%d0%b3%d1 ... %b0-%d0%b8
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот pascoff » Пет Авг 07, 2020 12:05 pm

Форума изглежда ок вече.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот batkovan » Пет Авг 07, 2020 3:31 pm

Питане/предложение - Възможно ли е иконката за отиване на непрочетено мнение да се уголеми или вместо “тук” да се сложи на мястото на “там”? На телефон е предизвикателство да се уцели :beer: пояснявам със сктийншот, какво имам предвид:
https://i.imgur.com/mth8YSt.jpg

Също така, каква може да е причината да ми изписва “Грешка при изображение” при поставяне на линк към снимка в таговете за снимка в пост, ето така>>
[img]https://i.imgur.com/mth8YSt.jpg[/img]
drag hardy-te-2
batkovan
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 25, 2019 9:00 pm

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Alexi » Пет Авг 07, 2020 4:20 pm

pascoff написа:Форума изглежда ок вече.

много е далеч от ок ,горе долу е на нивото на форумите през 2005г като функционалност ,а от както е на нов сървър е и почти неизползваем поради безкрайните грешки за това или онова ... знам че Админа няма време да се занимава но може да се сложи някоя модерна безплатна платформа :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Yash » Пет Авг 07, 2020 5:41 pm

От днес не ми запомня "логването".
Досега като отварях форума профилът ми беше активен. Днес, всеки път като го отварям, трябва да влизам в профила.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Yash » Пет Авг 07, 2020 5:51 pm

batkovan написа:Питане/предложение - Възможно ли е иконката за отиване на непрочетено мнение да се уголеми или вместо “тук” да се сложи на мястото на “там”?

За размера съм съгласен. Дори като увелича пак трудно я целя.
Обаче бъркаш иконките.
Голямата най-вляво е индикация за ново мнение. Тази най-вдясно, бялата, е да отидеш на последното мнение. Иконката/линк за първо ново мнение е малкото червено квадратче, което се появява в ляво до името на темата.
Но като цяло съм съгласен с предложението.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Авг 07, 2020 6:10 pm

Yash написа:От днес не ми запомня "логването".
Досега като отварях форума профилът ми беше активен. Днес, всеки път като го отварям, трябва да влизам в профила.



При мен същото - сървърът прекратява сесиите по някое време. Т.е. "запомни ме" не работи.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот pascoff » Пет Авг 07, 2020 9:49 pm

Alexi написа:
pascoff написа:Форума изглежда ок вече.

много е далеч от ок ,горе долу е на нивото на форумите през 2005г като функционалност ,а от както е на нов сървър е и почти неизползваем поради безкрайните грешки за това или онова ... знам че Админа няма време да се занимава но може да се сложи някоя модерна безплатна платформа :beer:


като например?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Alexi » Съб Авг 08, 2020 7:09 am

https://www.simplemachines.org/ ето ти конкретен пример за модерна безплатна и постоянно обновяваща се платформа ,като функционалност е на няколко светлинни години от използваната тук версия на phpBB ( примерно дадения по горе линк не може да бъде избран от мен текст съдържащ линка ,или ако може не е по нормалния user friendly начин - една от стотиците липсващи функционалности ) :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот jd » Съб Авг 08, 2020 8:33 am

Alexi написа:https://www.simplemachines.org/ ето ти конкретен пример за модерна безплатна и постоянно обновяваща се платформа ,като функционалност е на няколко светлинни години от използваната тук версия на phpBB ( примерно дадения по горе линк не може да бъде избран от мен текст съдържащ линка ,или ако може не е по нормалния user friendly начин - една от стотиците липсващи функционалности ) :beer:


Ако си доброволец за миграция, говори с Админ-а. Не е толкова просто и лесно да се смени система, колкото изглежда отстрани ;)
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Yash » Съб Авг 08, 2020 9:28 pm

Yash написа:От днес не ми запомня "логването".
Досега като отварях форума профилът ми беше активен. Днес, всеки път като го отварям, трябва да влизам в профила.

Проблемът май се оправи. Поне последните няколко часа не се появява.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 10, 2020 9:23 am

Yash написа:
Yash написа:От днес не ми запомня "логването".
Досега като отварях форума профилът ми беше активен. Днес, всеки път като го отварям, трябва да влизам в профила.

Проблемът май се оправи. Поне последните няколко часа не се появява.

Изненадан съм, че чак тези дни конкретно този проблем идва при вас. При мен се появи преди може би половин година, да не кажа и повече, на телефона и след това на компиотара. Тази сутрин пак е налице.
Не е болка за умиране, но особено на тилифона е досадно.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот pascoff » Пон Авг 10, 2020 2:56 pm

За мен е много дразнещ, защото ползвам основно функцията "Виж новите мнения". Проявява се само когато форума се мести от един "дом" в друг, за това и сега се получи. Вече би трябвало да е ок (и на телефон и на компютьр).
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 11, 2020 9:55 am

Държи ме логнат вече от два/три дена.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот tbk515 » Сря Авг 19, 2020 6:11 pm

Незнам дали е само при мен, но има проблем с използването на бутона за публикуване на снимка . Пробвах с няколко източника и размери, но не мога да публикувам мнението без да махна формулата за снимка.
Аватар
tbk515
 
Мнения: 275
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:42 pm
Местоположение: Майна Сити

Re: Сигнали за проблеми в зареждането на сайта или форума

Мнениеот ianiovski » Пон Окт 05, 2020 7:55 pm

Здравейте ,защо не мога да пускам мнения и теми !? След като натисна бутона изпрати ми пише грешка SQL и да се свържа с администратора .

Става на въпрос за раздела Веломеханик .
Bianchi Grizzly
Аватар
ianiovski
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 4:30 pm

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта