може и да е обсъждано, но... за РЕЙТИНГА

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

може и да е обсъждано, но... за РЕЙТИНГА

Мнениеот MAN6 » Пет Юли 13, 2007 11:00 am

може ли да се направи нещо подобно. както е в e-bay и т.н. важно е за пазара най-вече, за да се спре с тарикатлъка на дребно... ?
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Jebediah » Пет Юли 13, 2007 4:06 pm

Можеше май в PHPBB да се позволява след определен брой постове да отваряш тема или да виждаш някой раздел, но не съм сигурен, иначе идеята бива :agree:
Jebediah
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 3:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Пет Юли 13, 2007 5:42 pm

Аз пък предлагам полето Местожителство да стане задължително за попълване и да се изисква в него да се посочват коректни данни. Смятам, че така ще се избягват някой недоразумения понякога. Пък и Admin ще си спести малко работа в пазара когато някой е изтървал местонахождението. :) :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот marshall__ » Пет Юли 13, 2007 7:07 pm

Jebediah написа:Можеше май в PHPBB да се позволява след определен брой постове да отваряш тема или да виждаш някой раздел...

От това полза надали ще има. Не се ли научихте, че поустовете нямат чак толкова голямо значение?
Тук става дума за съвсем друго..

Едит @Ozzie: :agree:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Jebediah » Пет Юли 13, 2007 8:00 pm

marshall__ написа:
Jebediah написа:Можеше май в PHPBB да се позволява след определен брой постове да отваряш тема или да виждаш някой раздел...

От това полза надали ще има. Не се ли научихте, че поустовете нямат чак толкова голямо значение?
Тук става дума за съвсем друго..

Едит @Ozzie: :agree:

Поне ще ограничи постове от рода на "супер е" "евала пичага мн добро" "за 200лв и го зиам тоя Санта" , а за спаменето тип "по-голяма бройка" Ban по IP, ако се повтори потрети, бан по DNS/Gateway и проблема е решен.то и сега може да се направи ама някой(и) нещат :)
Jebediah
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 3:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Пет Юли 13, 2007 8:28 pm

Има си ред причини поради които "не щат" и въпросните такива са обсъждани многократно!
Няма смисъл да продължаваме на тази тема. И няма смисъл да продължавам да ти обяснявам защо идеята ти за ограничен достъп по поустове не е удачна...... надява(х)м се, че можеш да се сетиш и сам.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот MAN6 » Пет Юли 13, 2007 8:28 pm

идеята е да има "feedback" или каквото там се нарича, не знам точно.

важното е да се спрат тъпите тарикатлъци на дребно, защото кофти последствията за "преебания" обикновенно не свършват само с даването на парите...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Nymphetamine » Съб Юли 14, 2007 10:01 am

Идеята е добра. Подкрепям.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Albinosko » Съб Юли 14, 2007 11:19 am

Преди имаше също една подобна тема, много хора дадоха по "един глас за" и така си остана. Не казвам че е лесно и т.н., но се надявам този път идеята да стигне по-далеч от миналия път :) :agree:
И аз подкрепям идеята :agree:
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Нед Юли 15, 2007 10:44 pm

И аз бях направил подобна тема ,но дано твоята да има резултат.Защото и на мен ми писна да си купувам неща и да разбирам ,че за нищо не стават.
Последна промяна spirit на Нед Юли 15, 2007 10:52 pm, променена общо 1 път
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Teodor40 » Нед Юли 15, 2007 10:51 pm

spirit написа:И аз бях направил подобна тема ,но дано твоята да има резултат.Защото и на мен ми писна да си копувам неща и да разбирам ,че за нищо не стават.

:offtopic: Ти не беше ли от тези, дето коментираха правописа?
Иначе по темата аз съм за! Обаче има и друг момент- за тия пари-толкова! Не може да е 3 пъти по-ежтино от ново и да те питат що е одраскано или леко неработещо нали?
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот spirit » Нед Юли 15, 2007 10:59 pm

Teodor40 написа: :offtopic: Ти не беше ли от тези, дето коментираха правописа?
Иначе по темата аз съм за! Обаче има и друг момент- за тия пари-толкова! Не може да е 3 пъти по-еЖтино от ново и да те питат що е одраскано или леко неработещо нали?

:P

Тъпо да мислиш така "за тея пари толкова".Може да е три пъти по-евтино ,но е некоректно да напишеш "няма проблеми" вместо ,има луфт ,трябва да се смени еди-какво си и т.н. Идеята не е винаги да се продават нови части na ниски цени ,а продавача да казва какво е реалното състояние на компонента който продава.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот SpoileR » Нед Юли 22, 2007 1:26 pm

spirit написа:Идеята не е винаги да се продават нови части na ниски цени ,а продавача да казва какво е реалното състояние на компонента който продава.

:dgrin:


Не останаха много честни хора на тоя свЕт...

Иначе и аз съм за, но наистина ефект от темата едва ли ще има...
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Нед Юли 22, 2007 5:28 pm

еми...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Нед Юли 22, 2007 9:19 pm

Ефект няма да има никакъв.

Пазарът е залят от хора, които са банвани по десетина пъти, но това не им пречи да си правят нови никове и да продължават да серат. Примерите ги знаете. Останалите са в голямата си част прясно регистрирани, с по няколко десетки поста. Нямам си идея защо, но явно някои предпочитат когато продават нещо, да не пущат темата с истинския си ник, а да си правят нов.

Та... при положение, че може да си правите на ден по 10 рагистрации с различни никове и да продавате анонимно до последния момент, пазарейки се на ПМ и разни анонимни мейли, какъв е смисъла да се прави рейтинг? Нали като ми падне рейтинга и ще си "изчистя досието" за 3 минути с нова регистрация, или пък ще хвана 3-4 фр3нда да ми гласуват супер-хипер и хоп - готовоооо.

Рейтинг има смисъл само в интернет-тържища, където всеки ясно застава като физическо или юридическо лице зад ника си още при регистрацията или пък където малко хора продават често и в големи количества стоки. Това последното тук е ЗАБРАНЕНО, има там една тема, че форумът не е място за професионална търговия.

Накратко: Аз съм против рейтинга в пазара при сегашния му вид! Категорично!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот spirit » Нед Юли 22, 2007 10:29 pm

@did
Проблема има много просто решение ,админа прави така ,че за да се регнеш трябва да платиш 1-2лева чрез смс.И ако искат и по 100 акаунта да си правят.Така даже ,ако админа има желание може да влага парите в подобряване на сайта.


пп
Винаги има решение ,въпроса е има ли желание?
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Юли 23, 2007 9:43 am

@did: :agree:

spirit написа:Винаги има решение ,въпроса е има ли желание?


Това е вече коментирано - Admin си е казал съображенията по въпроса с платения достъп.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот agent_Jekov » Пон Юли 23, 2007 1:57 pm

bikerider написа:Admin си е казал съображенията по въпроса с платения достъп.
И за форума "Пазар" ли?
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот bikerider » Пон Юли 23, 2007 2:25 pm

Ми в момента регистрацията е една и съща за целия форум, не знам какво точно питаш, но ако искаш инфо - порови - the truth is out there ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот agent_Jekov » Пон Юли 23, 2007 2:58 pm

Ами идеята ми беше дали може да се направи платен само форумът "Пазар" по някакъв начин, така че пак да има някакъв контрол? Ако това е невъзможно, извинявам се. ;)
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот axelmax » Чет Юли 26, 2007 10:16 am

ето и моята тема по този въпрос
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9995


определено трябва да има разделение на форума,че от пъпчивки с клавиатури ми е писнало

според мен дори и частен форума,пак хората в него определят нещата

ако определена част от форума не пишем една-две седмици,управата на форума ,може да се замисли за приносът ни

в момента ,форума е на много ниско ниво,направо ме хваща яд от управлението и модераторите

и увеличаването на власта на модераторите,наи вече

един раздел ВИП не би бил излишен,но там модератор да е само админа или аз :D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Чет Юли 26, 2007 2:12 pm

Барабар петко с мъжете тръгнал да се оплаква. Виж си правописа и тогава ми говори за нивото на форума!
Па ако искаш, Фани верно организирай една стачка - двайсет дни да не се пише у форума. Колкото повече хора събереш, толкоз повече ще те черпя, щото идея си нямаш, колко време ще ми се отвори и колко по-приятни неща ще мога да свърша.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Чет Юли 26, 2007 3:21 pm

тука форум за колелета ли е или за правопис?

да не бягаме от темата

ето го пак двойния стандарт

тука 10 ,човека си казаха мненеито,а ти мен само иронизираш с "Барабар петко с мъжете тръгнал да се оплаква."

май само аз успях да бръкна в отворената рана,за която твърдиш ,че не съществувва

ако 20 човека от 20-тицата с най-много постове спре да пише,ще имаш много повече работа,а не по малко

приеми го модераторите са извън всякъв контрол,трябва да има част и за по напредналите



п.с. нека тези,които смятат ,че това не може да продължава да спрат да пишат за две седмици считано от днеска (аз лично само в пазара ще пиша)

да видим дали ще има промяна

дори админа настоява за това,ако ли не поне за него го направете
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 26, 2007 3:35 pm

axelmax написа:....аз лично само в пазара ще пиша...
Ааа, не! Щом ще спираш да пишеш, ще спираш да пишеш на всякъде. :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юли 26, 2007 3:40 pm

@axelmax: Къде видя пък сега двоен стандарт? Отричаш ли, че пишеш по-зле от първокласник??? Не си мърдаш пръста да си подобриш правописа, трябва да вниквам с тълковен речник в някои от бисерите ти, а дума не даваш да ти се каже...
Да, десет човека си казаха мнението и го написаха грамотно. За разлика от теб. Или ти си нещо принцеса, та да ти търпим кривописа?

Какъв е сега проблема? Не ти стана ясно защо рейтинга е неприложим ли?
Последна промяна bikerider на Чет Юли 26, 2007 3:43 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот M1010X » Чет Юли 26, 2007 3:42 pm

Като е форум за колелета, що не караме, а пишем?

Нали вече имаше такива предложения - няма как в секцията пазар да има рейтинг, т.к. за да е изпълнено това трябва никовете да са обвързани с истински личности; трябва да може да се потърси отговорност на някой, който те е излъгал - т.е. трябва да има механизъм за това, а също и някой, който да го прилага на практика. Трябва да има и механизъм, който да защитава продавачите от некоректни оценки.

Толкова ли е трудно да схванеш, че това е секция на форум, а не тържище? Или продаваш в ebay (има вече и подобни български сайтове), или си пускаш обявата тук и при желание от страна на купувача се виждате и той преценява качеството на стоката; още повече, има брояч на постовете - просто не купуваш нищо от продавач с 2 поста (като и двата са в един и същи топик).

Колкото до (не)писането - имах чувството, че си се пооправил след изцепките отпреди година-две; ама май...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Чет Юли 26, 2007 4:08 pm

Според мен, е добре да се въведе система на регистрация чрез заплащане с смс, като сумата може да бъде в рамките на левче или два. По този начин няма да се регистрират сульо и пульо... Отделно може и да има ежемесечна такса от сорта на лев, лев и педесе. Така хем ще има приходи да се купуват разни чуждестранни статии, новини и т.н., хем и разни нови изгледи за сайта и въобще, за каквото реши Admin във връзка с форума и сайта.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот M1010X » Чет Юли 26, 2007 4:26 pm

Обаче - дали този тип регистрация може да се приложи само върху определена секция?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Юли 26, 2007 5:46 pm

Темата доста се "разчлени", но все пак, максимално кратко и ясно:
Идеята за платен достъп до пазара си струва да се обмисли като начин за ограничаване броя на нови регистрации там и повишаване на сериозността на участниците. Това обаче може да стане само на следващ етап, при който пазарът бъде отделен от форума. Тогава ще има смисъл от подобна такса за участие в него, тъй като с нея би могло да се плаща на модератори специално за пазара, които да го държат изкъсо. Въвеждане на рейтинг би било по-сложно, вече се изясни защо.

Във всички случаи тези промени, както и други промени, не знам кога ще станат. Не знам, защото нямам време да се занимая сериозно с тях. Докато дереджето в същинските форуми е такова, мащабни промени е трудно да се очакват, защото заради форума едва ми остава време да си работя по материалите за сайта, камо ли да мисля за промени, които изискват по-сериозен времеви ресурс.

axelmax, не знам какво пищиш за двойни стандарти. След като излезе извън темата за рейтингите, повдигайки отдавна предъвквани въпроси, заплашвайки ме с нещо, което е смешно и врещейки срещу някакви неща на развален български, не знам какво си очаквал да ти отговоря... По тая тема бих могъл да кажа още много, много неща, не конкретно на теб, а по принцип, но не би било възпитано, така че ще си ги запазя за себе си, ограничавайки се до старата поговорка "каквото повикало, такова се обадило".

Дано да не съм пропуснал нещо :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Чет Юли 26, 2007 6:55 pm

За рейтинга биха могли да се въведат такива правила, които ако не напълно да предотвратяват, то поне сериозно да ограничат възможността за злоупотреби. Например:
- рейтинг могат да гласуват само членове на форума, регистрирани повече от Х месеца
- рейтинг могат да гласуват само членове на форума, притежаващи определен минимален рейтинг
- рейтинг може да се гласува само след сключена сделка
- и т.н.

А ако към това се добави и платена регистрация за пазарите, мисля че нещата съвсем ще си дойдат по местата.

П.П. В тоя форум май всички пищят, че има двойни стандарти, което всъщност е белег, че правилата важат за всички :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта