Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот 25thframe » Пон Юни 29, 2009 6:27 pm

@ hitar_potter

Извинявай, че се намесвам в спора, но Ozzie e написъл "едномесечна забрана на Oxliov (или както се пише) да посещава форума" - това задължително ли трябва да означава BAN по IP - в смисъл няма ли други опции освен BAN по IP, не може ли просто определеният user да има наложена рестрикция, a не IP-то му да няма достъп до определеният URL. Друго - какво се случва, ако потребителят влиза през Dynamic IP ? Всъщност екипа, трябва да виждате IP адресите през които влизаме във сайта/форума - така не можете ли, да проследите дали oxliobohlio и oxliobohlio 2 са един и същи човек / ползват един IP.
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот hitar_potter » Пон Юни 29, 2009 6:31 pm

Друго имах предвид под забраната за IP :) В момента, Охльо би трябвало да е баннат по никнейм. Обаче заради такива тарикати като него е направена и опцията за баМване по ip - за да не могат да ползват други регистрации. (А всъщност, Oxliova2 се появи след като на oxliofa му падна прекалено много рейтинга, но това е друг въпрос). Смятам, че е редно щом има някакво наказание, то да се спазва, а не да си затваряме очите и после да се чуват коментари от типа на „тука е така“ :peace:

едит: Не предлагам да се банне по ip, а просто да се банне и oxliova2.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот PtD » Пон Юни 29, 2009 6:46 pm

Според мен бан по IP трябва да се налага само в краен случай, когато потребителят упорства с неприличното си държание. :peace:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот hitar_potter » Пон Юни 29, 2009 6:48 pm

Именно, аз и не искам това ;) Виж едита от горния пост ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот did » Пон Юни 29, 2009 6:49 pm

@PtD: :agree:

Историята на форума говори в твоя полза, но само за тези, които я знаят.

Другите водят сега дискусии, които вече са приключили преди 3-4 години.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Admin » Вто Юни 30, 2009 7:44 am

Всички сте прави, просто говорите за малко по-различни неща.
PtD правилно отбеляза, че блокирането на IP е рядко използваемо, защото или има други хора с такъв адрес, или може да бъде заобиколено, или пък е твърде тежко като санкция. Също така е прав, че на потребителите трябва да се даде поне втори шанс да започнат на чисто.
hitar_potter пък е прав за това, че с наличните две регистрации един и същи човек заобикаля забраната, наложена на първия профил, пишейки с втория. Затова е наложена забрана за влизане и на ohliofa2, макар и с по-кратък срок. Надявам се, че така ще си вземе някаква поука.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Antares » Пон Юли 13, 2009 8:49 am

Абе понеже не ми е се пуска нова тема. Любо, контраста на статиите (е ся четох интервюто с Росен) е просто убийствен. Прекаелно е светъл цвета на текста. Ще ни оставиш без очи ;]

Ааааааа! Ай стига си чесахте топките! Мо'е ли такова нещо!?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Antares » Сря Юли 15, 2009 3:08 pm

Firefox3 -> Когато в заглавната страница се опитам да отворя снимка на седмицата ми излиза "The requested URL /photos was not found on this server.". Като влезна през "снимки" си я отваря нормално.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Admin » Сря Юли 15, 2009 10:31 pm

Странно, защото при мен няма проблем със снимката на седмицата, а също съм с Firefox 3. Обаче тази вечер и други хора се оплакаха, затова помислих какво е променено при сегашната СС и направих една корекция. Пробвайте и кажете дали сега се отваря. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 16, 2009 9:34 am

При мен вече се отваря!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Antares » Нед Авг 02, 2009 3:52 pm

Аз вече го репортнах тоя бот, но си мисля, че е добре да има тема за потребители за триене. Щото тоя е 100% такъв.

Иначе пиша в тая тема, щото ми се вижда най-малко неподходяща.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Night_Falcon » Пон Авг 31, 2009 11:02 am

http://www.mtb-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13271
Правопис, пише само глупости :dontknow:
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Сеп 04, 2009 12:49 pm

Такава Ви е оправията... от няколко години с занимавам с платформи базирани на phpbb code. Имаше един лаф "Какъвто администратора, такива и модераторите". Глобалния администратор е лицето което налага нормите, изискванията и задълженията на по-нископоставените в йерархията кадри. За съжаление никъде в този форум не открих списък на задължения/права на модератор? Мога ли да попитам какъв е броят на пост-администратори, модератори, ботове във форума?


Interbuild написа:Модератори
Това са лица, които са назначени от администратор с презумцията да поддържат форумите и / или разделите, за които отговарят.

Модераторите са длъжни:
- да подготвят обстановка за приятно и ползотворно общуване между потребителите в поверените им форуми, като премахват причините, които пречат на това.
- да следят за спазването на правилата, които са наложени от администраторите от страна на участниците във форумите, за които отговарят;
- да контролират дискусиите във форумите с оглед опазване на добрия тон, етика и култура от страна на потребителите, както и да следят за отсъствието на обидни изрази, намеци и квалификации по адрес на останалите потребители (администратори, модератори или потребители).
- да потушават евентуални скандали, подбудени от други потребители и насочени към участник / участници във форумите, които имат лично основание.

За изпълнение на своите задължения, модераторите имат право:
- да изтриват или променят теми или съобщения на потребителите;
- да виждат IP-адресите на мненията във форумите, за които имат права;
- да преместват теми от един форум в друг форум, ако първоначалното им местоположение е било погрешно преценено от техния автор;
- да заключват теми, развитието на които е необходимо да спре;
- да докладват на администраторите за налични проблеми, по които е необходимо да се наложи по-голяма санкция, която не е в тяхна компетенция.

На модераторите е абсолютно забранено:
- да използват своите права с цел налагане на еднолично мнение на самия модератор или друг потребител;
- да употребяват своите права с цел лична саморазправа;
- да се влияят по какъвто и да е друг начин от своите лични убеждения и отношения с други участници при изпълнението на своите задължения;
- да изнасят каквито и да е факти около самоличността на потребителите, които са придобити чрез видимия за тях IP адрес. Всяка информация около него трябва да се опазва в пълна конфиденциалност.
- да изнасят каквато и да е информация, която е станала тяхно достояние в резултат на личен разговор между модератора и другото лице. Не е допустимо пренебрегването на това условие, както и на горното, в никакви обстоятелства - дори и в случаите, когато има засегнато лице или група от лица в резултат на публикувано мнение.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот PtD » Пет Сеп 04, 2009 1:01 pm

EccentricMOTION написа:За съжаление никъде в този форум не открих списък на задължения/права на модератор?


Много е просто:
а) Модераторите нямат задължения
б) Модераторите имат всички права

Устройва ли те? Тук е така.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Сеп 04, 2009 1:35 pm

Това ли наричате "Най-мащабния форум за планинско колоездене"? Това ли е администрацията на този форум? Личи си че не получавате нищо по банковите Ви сметки за свършената работа като модератор. Както казват хората - "получаваш колкото си заработил" ;) Далеч сте от администрация, модерация и ръководство на форум. Г-н Ботушаров се справя с любителската фотография, подготовката и публикуването на статии на сайта. Може ли да застанеш зад името глобален администратор? Може ли да потвърдиш възможностите си като site-admin, phpbb-admin, DB-admin, team-admin? Нека всеки си знае мястото в обществото и нека велосипедис не се прави на администратор/модератор и какво ли още не...

ПП. Защо ние като потребители не видим възможностите на НАШИТЕ модератори?
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот hitar_potter » Пет Сеп 04, 2009 1:41 pm

Кат не ти харесва, що пишеш тук?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Harka » Пет Сеп 04, 2009 1:48 pm

@EccentricMOTION:

Нещо не мога да разбера какво се опитваш да ни кажеш.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Alpina » Пет Сеп 04, 2009 1:48 pm

Защо се занимавате с хора, които временно или вероятно постоянно не са с всичкия си :dontknow:
Глупостите му от последните постове, изобщо заслужават внимание, колкото на ботовете от сутринта...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Сеп 04, 2009 2:11 pm

С идеята да не прозвучи като негативна критика, заяждане и т.н.

@Harka - не съм сигурен в уменията на ръководството на форума. Не мисля, че форум с такива размери трябва да се поддържа по този начин.
@Alpina - мисля, че ти не си в позицията на съдник, да преценяваш моето състояние. Форума е публичен, всеки има правото да изкаже мнението си, било то положително или отрицателно.
@hitar_potter - изказвания от сорта "ако не ти харесва - ходи си" не носят позитиви на развитието на форума, както и генерирането на трафик. Запознат си колко струва 1 колело, а знаеш ли на какъв принцип се заплащат рекламите на даден сайт/форум, основен източник на приходи?

Модерацията на форума забравя най-важното качество на модератора - личното отношение и личната преценка. Това е качество от първостепенна важност - модератора НЕ трябва да проявява лично отношение към потребителите, неговото присъствие трябва да е незабележимо, действията му не трябва да пораждат конфликти, чрез които темите се отклоняват от първоначалната си идея.

Компетенцията Ви в дадена област не би трябвало да Ви изгражда мнение за т. нар. "широки специалисти". Такова понятие няма.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Alpina » Пет Сеп 04, 2009 2:16 pm

Всякаш ти знаеш и ще до поддържаш по-добре.

Да не си направил тия дни някакво форумче, случайно да са се регнали 5-6 човека и да си мислиш, че вече си капацитет в областта?

Само факта, че класифицираш хора, които не са модератори, като такива е доста показателен за това до колко могат да се приемат съвети от теб относно политиката на водене на форума или каквото и да се свързано с поддръжката му.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Сеп 04, 2009 2:25 pm

Не си в позиция да ме критикуваш. Това с което съм се занимавал е малко над това да трия мнения на 18-годишни. Писъл съм това, благодарение на което ти пишеш сега тук... Занимавал съм се с повече дейности от колкото предполагаш. За съжаление по-голямата част като терминология предполагам ти е чужда материя... понятия като java developing, 2D Static design, RAT, database, seeding мисля че са прекалено далеч от теб, съдейки по изказванията ти.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Alpina » Пет Сеп 04, 2009 2:29 pm

:bowdown: О мастър деволпъре, прости невежеството ми :bowdown:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот did » Пет Сеп 04, 2009 3:25 pm

:D

Я кажи сега, мастър-девелопъре, кът си такъв разбирач, що след толкова месеца писане тук продължаваш да си мислиш, че съм модератор, след като съм най-прост юзър и това е видно от всеки мой пост. :D

Впрочем, тия теми, дето ти сега ги повдигаш, тук се водят зимъска, когато хората карат по-малко и пишат повече глупости. Изтрай до декември и сигурно пак ще има такава "дискусия" :D :D :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот hitar_potter » Пет Сеп 04, 2009 3:40 pm

EccentricMOTION написа:@hitar_potter - изказвания от сорта "ако не ти харесва - ходи си" не носят позитиви на развитието на форума, както и генерирането на трафик. Запознат си колко струва 1 колело, а знаеш ли на какъв принцип се заплащат рекламите на даден сайт/форум, основен източник на приходи?

Твойта критика - такава, каквато е също не носи позитиви на форума. Ти не предлагаш нищо. Ти мрънкаш.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот PtD » Пет Сеп 04, 2009 7:15 pm

EccentricMOTION написа: Може ли да застанеш зад името глобален администратор? Може ли да потвърдиш възможностите си като site-admin, phpbb-admin, DB-admin, team-admin?


A може ли да си гледаш работата?

И това не е публичен форум. Частен е. :nuts:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот МИКИ МАУС » Пет Сеп 04, 2009 8:22 pm

На вниманието на високоуважаемия PtD
Форума е частен ,ама без публика нищо... не става...
... Кво шъ кайш...
А иначе аз съм израснал при при строежа на светлото бъдеще и знам че "Вся власт советов" !
Бъди щастлив1 :love: :evil:
GENUG SCHON !
Аватар
МИКИ МАУС
 
Мнения: 221
Рейтинг: 1068
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 8:13 pm
Местоположение: Good bye

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот Admin » Съб Сеп 05, 2009 9:32 am

Абе вие нещо пак изтрещехте. :D (Софчо, :beer: )

Сега сериозно (не че има нещо сериозно в цялата ситуация, де):
@EccentricMOTION
Претенциите ти ни ги приписа. И не е за първи път някой да го прави. Мине се, не мине време, и се появи някой, който изисква ние да се променим, за да му е на него по-добре. И най-често маскира това като някакъв "обществен интерес".
Както вече ти казаха, форумът е частен и се поддържа изцяло с личните усилия и време на няколко души. Дали е най-мащабният, или някакъв друг "най", няма голямо значение. Ти очевидно имаш друга идея за развитието и поддържането на подобен форум - ами, реализирай я!

И за да не си помислиш, че съм раздразнен или че искам да те обидя... изчетох внимателно нещата, които си написал. Само че, критиката ти е някак "техническа" и не е съобразена с реалното положение. Думите ти биха имали смисъл, ако това беше форум, генериращ хиляди евро приход на месец, от които да се плаща на модератори, които да не са нищо повече от едни безлични профили, следящи по цял ден всяка дума, написана тук и да взимат точно определена мярка във всяка ситуация. И ако не пишат, най-добре, за да не създават лично отношение.
Но идеите ти са неприложими, защото, както казах, модераторите работят изцяло на добра воля и го правят, защото този форум за тях е нещо повече от генератор на трафик и реклами.
Ако ме критикуваш за това, че не съм добър мениджър на сайта и форума, вероятно си прав. Сигурно могат да се изкарват повече пари, да се генира повече трафик, да се привлекат повече потребители, рекламодатели и т.н. - за добро или лошо обаче, тези неща не са основната ми мотивация. Както казах, на никого не мога (а и не искам) да преча да прави нещата по друг начин - събери силен екип, включващ мениджър, експерт по реклама, графичен дизайнер, дивелопър, няколко администратори и модератори, професионални фотографи, автори на статии, и т.н., плати им адекватно и докажи, че подобен бизнес проект може да бъде успешен. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот lanzz » Съб Сеп 05, 2009 11:21 am

EccentricMOTION написа:Не си в позиция да ме критикуваш.

И ти не си в позиция да критикуваш. Това твойто е все едно да идеш на гости на някой (не много близък) познат, и първото нещо което да направиш е да му пренаредиш мебелите, да му изхвърлиш книгите и да му смениш патрона на бравата, защото според теб е "некомпетентен" да си поддържа жилището.
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот 25thframe » Съб Сеп 05, 2009 6:20 pm

@ lanzz +1 :agree:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот edinmilion » Нед Сеп 13, 2009 10:07 pm

Има ли начин да отделите в отделна тема, мненията от (05 Sep 2009, 14:11) в темата за Обиколката на Витоша, да си спамим на воля...че did се разстрои от 5-те страници спам в нея ?!?
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта