Некоректни АДМИН-и

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Некоректни АДМИН-и

Мнениеот YAROSHKH » Пет Апр 17, 2009 12:50 pm

Направо съм възмутен от начина по който се подбират темите във ФОРУМ-а !
Бях постнал тем за коментар по два велосипеда, и след първото мнение - беше заключена с предлога м, че съм бил имал отговор ! Смятате ли , че статистика се прави по две мнения !? А отговорите които получих, дори не бяха по темата, а съвети които не съм искал ! По този начин се налагат определени марки и типове велоспеди , според мен. Ако така се води целият форум - започвам да си обяснявам , защо се говори само за едни и съи велосипеди - ами то останлите мнения явно се трият !
YAROSHKH
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 4:49 pm

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Апр 17, 2009 12:57 pm

Ще ти отговора тук по въпроса в другата тема. Тези велосипеди не си заслужават плюнката, която бих плюл върху тях, ако си заслужавахе дори да ги плюя!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот did » Пет Апр 17, 2009 1:03 pm

не знам дали Админите са некоректни, но някои потребители определено имат нужда от лечение.

След заключване на първата тема viewtopic.php?f=30&t=53094&p=500571#p500571 поради изчерпване на тематиката, се появява това: viewtopic.php?f=21&t=53128 :rofl: :clap:

Купувам REACTOR NAWK, или CROSS DEMON Alu

Интересуват ме тези два велосипеда. Възможно е, и само рамките. За контакти може и на Мейл: [email protected]

И Моля - не ми обяснявайте колко са лоши, и че било по-хубаво "твърдак", каквото и да значи ... Аз си имам собственно мнение.


[email protected]

Хахахахаха... Проф. Вучков се е регистрирал тук и си търси колело... :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот YAROSHKH » Пет Апр 17, 2009 1:36 pm

Така, така... я да сподели всеки от Вас, кой какъв автомобил кара. Вярвам, че всеки от вас , по думите ви, има най-малкото МЕРЦЕДЕС. Не по-стар от 1 година... Но, все пак искам да се убедя.
YAROSHKH
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 4:49 pm

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот hitar_potter » Пет Апр 17, 2009 2:08 pm

Тук не говорим за мерцедеси. Тук ти казваме да си купиш фолксваген, фиат и т.н. А не някоя китайска кола, която на краш-теста става на консерва. На всичкото отгоре форумът е частна собственост и админът решава какво става с него. Ти получи отговори: Да бягаш от такъв тип колела или ако изобщо купиш такова нещо - че няма никакво значение кое ще вземеш.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот Bolverk » Пет Апр 17, 2009 2:11 pm

Здравей,

Сега накратко. Хората тук се заяждат наистина малко с теб :) . Това обаче се дължи на това че хора като теб има по много в форума и се появяват на тълпи всеки ден. Колкото и време да си добър с тях накрая не издържаш.

Сега накратко да ти разясня в коя категория си. Не знаеш нищо или почети нищо за велосипедите. Нямаш идея от сегмента от пазара (нито ценово, нито количествено). Не се уточняваш какво ще правиш с колелото или се опитваш да се впишеш в средата. Накратко (пак) ти си кон с капаци.

Точно за това си получил стандартният отговор в тази ситуация. В този форум има информация за много неща за колелетата, но трябва да можеш да търсиш. Много хора тук оважават чуждото мнение, но за да е то мнение то трябва да е разумно. Колелата показани от теб за нас звучат като предложение към някой са си пъхне ръката в казан с вряла вода. Точно това се каниш да направиш. И точно затова си получил остро НЕДЕЙ. Никой обаче няма да те спре да го направиш, защото ръката си е твоя.

Впрочем не забелязах някаде в темата да ти е предложена марка, която и да е. Принципно всяко заяждане което правиш в момента не е в твоя полза и малцина са хората тук, който ще те вземат на сериозно с това държание.

П.П. Моят съвет е насочи се към твърдо колело, поне отзад. Определи си бюджет огледай предлаганите марки на пазара и когато се спреш на 2,3 варианта пиши пак. Или в темата за това колело (ако има) или си направи нова (ако няма). Тогава ще получиш и по-изчерпателни мнения. До тогава..... ръката Санчо....казана...
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот YAROSHKH » Пет Апр 17, 2009 2:16 pm

ФИАТ !? Ужас ! Ами, то Вие да не би да карате каручки !? Как не ви е страх, не знам...Караш има няма няколко години, и стават на ... да не казвам.
А за ФОЛКСВАГЕН ?! Да, то наистина няма значение дали е ФОЛКСВАГЕН или ФИАТ.. И едното и другото не е кола... Особенно ако е излязла вече от шоурума. С две думи - бягайте от тези марки ! за такива пари - има няма 20-30 хиляди, няма как да е качественна. За качествена кола се приема , например едно АУДИ А6 - за около 80 хил. Това е кола, за която си струва да се дадат пари. Останалото не си заслужава и плюнката. Да няма активен круиз контрол, да няма Lane Assist, да няма парктроник, МултиМедия Интерфейс ... Такива автомобили не си заслужават парите ! По-добре си карайте Жигули....
Така в общи приказки може да се говори мноооого ! Ето такива сравнения ми давате всички !
YAROSHKH
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 4:49 pm

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот fifffka » Пет Апр 17, 2009 2:29 pm

Вместо да се заяждаш се замисли над съветите. Хората ти казват, че избраните от теб колела не стават за нищо(ама буквално). Можеш да спестиш някой друг лев и да си вземеш колело, което няма да се разлуфти на 20-я километър. Имаше тук във форума наскоро един такъв индивид, който така хвалеше Крос-овете, че ти идеше да си купиш 5-6 такива колела. Мина няма и седмица и се почна - "проблем с товааа, проблем с оноваа, ама моля не ми се нахвърляйте!". Тези велосипеди наистина не стават за планинско колоездене. Ако искаш съвет - добре, ако обаче си пуснал темите само и само някой да ти каже "браво, купи си точно това, велосипедите са страхотни" - сбъркал си. И не защото тук е форум за реклама на определни марки колела, или сборище от снобари, фрашкани с пари, а тъкмо обратното - тук пишат хора с опит, които ти препоръчват хубаво колело, с качествени компоненти, а не защото струва много пари.
Ако много държиш да си вземеш някое от посочените от теб колела, дерзай без да пишеш безмислици. Само да не писнеш след няколко дена, че имаш луфтове навсякъде.
Незаконното ще свършим веднага. Неконституционното изисква малко повече време.
Аватар
fifffka
 
Мнения: 233
Рейтинг: 1611
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 9:11 pm
Местоположение: София

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот hitar_potter » Пет Апр 17, 2009 2:31 pm

Аз ли не мога да пиша или ти не четеш? За конете с капаци ще напиша още по-ясно:

този REACTOR: Китайска имитация на корейски автомобил.
нещо от типа на твъдо колело за ~500лв - фолксваген
разни RAM - ове: Потребителски клас BMW-та, висок клас volkswagen и т.н.
GIANT. Santa cruz и т.н. - ЧАК ТУК са разни мерцедеси, ферарита и т.н.

Никой не иска да те хвърля на ненужно луксозното. Просто ти казваме да не взимаш китайския боклук. Дори и не исках да споменавам марки. Защото ако се намери модел на реактор, който има твърда рамка, някаква мека вилка, v-brake спирачки, 36 спици - еми, тогава няма да ти кажа „В никакъв случай не купувай“...

А ти можеш ли да си купиш за 2000 лева кола с климатик и стабилни системи за безопасност? Ами, и за 400 лева не може да се намери велосипед със задно окачване, при който пружината не е сложена просто за украса

Нито аз, нито админ, нито който и да е сме продавачи на велосипеди. Нямаме причина да те прецакваме.


Поредната сага....
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот PtD » Пет Апр 17, 2009 3:47 pm

@YAROSHKH, тук се опитваме да те прецакаме, защото всички взимаме процент от продажбите на магазините за скъпи колела. :eyebrow:

Накратко, взимай си REACTOR, но имай предвид, че всяка следваща твоя тема от сорта на "Не ми спират спирачките! ПОМОЩ!" или "Скърца ми колелото?!" ще бъдат незабавно изтривани. :8D: А в темата "Аз счупих" няма да можеш да пуснеш нито един пост. :deal:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот hitar_potter » Пет Апр 17, 2009 3:54 pm

Мислех да си изтрая, ма след появата и на тая тема..

от ЛС-то:
Затова съм преценил колко професионално колело искам, и какво искам да получа от едно колело. Което предполага липсата на публикуване на подобни теми, които си изредил. Аз съм се научил сам да се боря с проблемите, а не да хленча из ФОРУМ-ите.

Щом не разбираш от колелелета - по-добре вЪобще недей да пречиш на други.

:dontknow:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот YAROSHKH » Пет Апр 17, 2009 4:14 pm

Първо: Откъде накъде решихте че не знам нищо за велосипедите !? (от 7 годишен карам колело. А сега съм на 32). Да не говорим , че един велосипед е една рама с две колела. Не е кой знае какво оборудване, в сравнение с едно KADY BiFuel.
Второ: Откъде накъде решихте , че не знам ценово пазара ?! (разгледах много варианти ,но не си харесах другите).
Трето: Не се уточних какво смятам да правя с колелото , защото не искам друг да ми определя велосипеда. Исках единственно мнение за ТЕЗИ 2 модела.
Четвърто: Работя в Автосервиз, и правя разлика между качество и цени (Ах, Ах ! Как искам някой от остроумните да ми дойде ! )
Пето: Не съм Кон с капаци, т.к. сам си доработвах предното колело, и то доста успешно. Но, все пак всичко си има граници.
Шесто: Въпроса ми беше много далеч от тояа което ми се отговаря.
Така че, мисля че аз бях съвсем ясен, като се интересувах от конкретни неща. И не търсих съвет дали да сменя окачването със твърдо , или пък как да минавам неравноситие като си стоя на краката, или тем подобни. Просто исках някой , който е ползвал подобно колело да сподели опит. И, при положение , че отговора нямаше нищо, ама НИЩО общо с това което питах, не е редно да се затваря темата, по лични (или на група) предпочитания.
А, след като е частен форума, защо не се пояснява още в началото кой какво кара, да се постави една анкета, и който не отговаря да не го регистрират !? СЛед като няма такива изисквания, и е общо достъпен този форум, би трябвало дасе дава възможност на всеки да се изказва ! Да не говорим че поста ми беше в подхоящата тема - ако се четата малките надписи - Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 700 лв. (за твърдаци) и до 900 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им . Кое от това всичкото наруших, че ме изолирват от мнението на опитни хора?
Между другото, велосипеда смятам да го позлвам за разтоварване, а не за изказванче на Хималаите или Околосветска обиколка, че да говорим за Ултра високо качество. Аз съм преценил (на база предишен опит с CROSS DEMON) , че тези двата ми пасват на стила на каране. Затова и търсех мнение за ТЕЗИ велосипеди.
YAROSHKH
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 4:49 pm

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот YAROSHKH » Пет Апр 17, 2009 4:43 pm

hitar_potter написа:Мислех да си изтрая, ма след появата и на тая тема..

от ЛС-то:
Затова съм преценил колко професионално колело искам, и какво искам да получа от едно колело. Което предполага липсата на публикуване на подобни теми, които си изредил. Аз съм се научил сам да се боря с проблемите, а не да хленча из ФОРУМ-ите.

Щом не разбираш от колелелета - по-добре вЪобще недей да пречиш на други.

:dontknow:

Ами, ако беше добавил и останала част от съобщението , щеше да е по-коректно ... :D
Колко ПРОФЕСИОНАЛНО, имах предвид какъв тип колело искам. Което предполага, че не търся мнение за ТОВА. Нямаше никаква логика, да ми казваш какво различно да си купувам. Ако оприличм с колите, все едно да дойдеш да ми кажеш че искаш MERCDES SPRINTER, а аз да ти кажа че е по-добре POLO двуврато... Нали !? В поста досатъчно ясно бях писал , на какво съм се спрял. А за второто - за да ми даваш различен съвет от това което питам, аз си направих извода че коментираш това което знаеш. А, щом е различно от питането - значи не си мнгоо в час... Та оттам.... Айде - МИР ! :beer:
YAROSHKH
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 4:49 pm

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот Bolverk » Пет Апр 17, 2009 4:44 pm

:) Ще ти подскажа къде е грешката с темата. Това не е че е пустната в грешен раздел :) Не е и в някакво нагрубяване или друго. На форума просто пише "Планинско колоездене" а тези велосипеди след едно качване в планината ще бъдат непоправимо неизползваеми. Освен че са опасни за каращият ги в планината и той може да слезе от там в същото състояние. Е това е грешното.

И понеже запъваш за колите мен ме чакат BMW 318i и Пежо 406 (за семейството). Обаче истината, е че повече съм на колелото отколкото в някоя от двете.

И все пак ще пробвам още едно автомобилно сравнение да направя за да ти помогна. Да кажем че велосипедите който искаш да си купиш като такива с двойно окачване (отпред вилка, отзад шок) са 4х4. То тези с твърда рамка (твърдаците тоест с окачване само отпред) са да кажем с предно задвижване. Виждал ли си 4х4 кола за 10 000 лв ? Нова ? И ако има (не съм спец по колите) тя става ли за нещо ? Това което се опитваш да постигнеш с тези колелета е точно това за дребни стотинки да се сдобиеш с всички екстри. Истината е обаче че приказката "безплатен обяд няма" важи и тук. Напрактика велосипедите от този тип са само фасада, но като погледнеш къщата се оказа че другите 3 стени ги няма (е това е метафора в моята сфера). Мисля че няма какво друго да добавя понеже все още мисля, че разговарям с разумен човек и той ме е разбрал.

П.П. Като съвет само мога добавя. Имаш старото колело и знаеш как вози (ако си го карал скоро) пробвай него и после пробвай някое друго (незнам какви възможности имаш) но с твърда рамка (без окачване на рамката). Просто за пробата понеже всяко нещо е най-добре да се проверява на практика а не тук в форума. Ако не ти хареса как кара твърдака не позволявай на нашето мнение да те спира да вземеш колелото, което искаш.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот madsnake » Пет Апр 17, 2009 4:47 pm

Аз искам само да те попитам. Ти спомена, че си карал Крос Демон. Доколкото ми е известно това е колело с двойно окачване. Беше ли доволен от него и кога му направи първия ремонт? Аз съм виждал (както и повечето хора в този форум) как подобни колела се скапват за преход под 500 километра и то от спокойно градско каране. Главно имат проблеми със задния и предния амортесьори. Никой не ти натрапва да купуваш нещо скъпо, просто доколкото виждам те ориентират за нещо по-издръжливо в този ценови диапазон, което за съжаление няма да е здраво. Сравнението, което правите с колите е много далече от истината, защото и голф и бмв 7 и ферари ще те закара до морето, ама при велосипедите съм 100% сигурен, че при едно малко по-сериозно предизвикателство (дори и откъм километри) въпросните евтини велосипеди с двойно окачване ще те оставят на пътя. Сега някой да не излезе с теза, че карам човека да ходи до морето... От една страна и той е прав, но от друга определено не е. Определението кон с капаци е точно на място казано, без да се засягаш разбира се. Ще се радвам да отговориш на въпроса в началото на мнението ми, ще ми е интересно.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Некоректни АДМИН-и

Мнениеот PtD » Пет Апр 17, 2009 5:02 pm

Няма смисъл да преливаме от пусто в празно. YAROSHKH, взимай кое да е от двете, карай си ги за разтоварване и си ги ремонтирай на воля.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта