Форумът се е разбъркал!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Вто Авг 04, 2009 11:30 pm

Този форум повреден ли е или аз нещо не виждам? Като трябва да си видя темата, или да погледна нещо ново, ми изкарва някакви архивни теми в ясен само на ограничен кръг от хора или компютри ред.
Никъде не пише нищо как да се настрои да изглежда като всеки нормален сайт, май нещо е останало по подразбиране и е естествено тъпо - като всичко по подразбиране :)

Благодаря предварително, ако някой каже как да се подредят темите по реда им - която когато си е била, там да си стои.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот тучо чучо » Сря Авг 05, 2009 11:04 am

Да, очевидно се е разбъркал. :dontknow:
Ти сигурно си писал в раздела "Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта" пък то излязло в "Общ форум"... :dontknow:
:D
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот bikerider » Сря Авг 05, 2009 11:20 am

:roll2:

Аз така и не разбрах какво се е разбъркало. Нещо си не било като преди :dontknow:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот Shady™ » Сря Авг 05, 2009 7:15 pm

Мисля че търсачката му изкарва в НЕ прегледен вид това което търси.. :dontknow:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот Daniel Panev » Сря Авг 05, 2009 9:03 pm

Да не визираш случайно "закованите" теми, които се наричат така, защото са "заковани" най-отгоре? Това, щото понеже някой е преценил, че са важни, та е добре да са първите, които хората виждат в дадения форум?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Сря Авг 05, 2009 11:21 pm

Аз съм пуснал темата в не най-добрия за целта раздел.
Имам предвид, че темите не са подредени по последно мнение, примерно, ами по няккави други критерии. Има наистина някакви символи отляво - със звездички, питанки, ... - но не мога да намеря къде е описано кое какво е.

Пример - хубавата тема " Гуми за БАЛКАНЧЕ - размер?
от dreadx » Вто Юли 07, 2009 2:07 am в Веломеханик", която се вижда в първите редове, а други теми с коментари от днес, са на страница Х=2,3,....,n
Всъщност това е въпросът ми, формулиран по-точно.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот X_NRG » Сря Авг 05, 2009 11:42 pm

Изображение

Ето така трябва да са ти настройките в тази страница, за да ти се визуализират (подреждат) нормално темите и постовете.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Чет Окт 22, 2009 10:43 pm

Форумът е разбъркан!
При опит да разгледам форума, темите се подреждат по някакъв си техен начин - не е по време, разглеждания, отговори. При промяна на настройките за разглеждане ефект няма никакъв. Мисля, че последното показва достатъчно ясно, че нещо не работи. Може да е свързано с браузъра ми, но няма друг такъв форум с който да има проблем.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот Admin » Пет Окт 23, 2009 10:01 am

Ами на мен ми ги подрежда по време на последния отговор... и не знам някой друг да има проблеми в тази насока, освен теб. :dontknow:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот marsa » Пет Окт 23, 2009 10:48 am

рс написа:Форумът е разбъркан!
При опит да разгледам форума, темите се подреждат по някакъв си техен начин - не е по време, разглеждания, отговори. При промяна на настройките за разглеждане ефект няма никакъв. Мисля, че последното показва достатъчно ясно, че нещо не работи. Може да е свързано с браузъра ми, но няма друг такъв форум с който да има проблем.
Форумът е настроен в търсачката първо да разделя темите по подфоруми, да ги сортира така по групи и после във всяка група да ги подрежда по дата.

Т.е винаги най- отгоре ще са теми от "За форума и сайта", после от "МТБ форуми" в тях пък има подкатегории, които също се подреждат, примерно "Веломеханик" винаги е преди "Мероприятия" и т.н.
topic_place.JPG
topic_place.JPG (57.39 KiB) Прегледано 5823 пъти



Освен това всяка тема може да има статус "съобщение", "важна тема" или само "тема", като всяко от предходните се подрежда над останалите, несависимо от датата на последен пост.
topic_status.JPG
topic_status.JPG (58.89 KiB) Прегледано 5816 пъти
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Пет Окт 23, 2009 11:07 am

Когато искам да видя новите мнения или собствените си мнения, и съм настроил да подредбата да е по време, не е ли нормално да се подредят по времето на последното мнение (или избрания критерий)? Разбира се, ако има няколко закачени теми в началото, те са си там винаги - не говорим за тях.
Това, че има разделяне на подфоруми и други подобни, май е същото. За съжаление в дадените примери (картинките) е отрязано времето на последното мнение, преглежданията, и броя отговори - възможните критерии за подредба.
В крайна сметка като задам да видя новите мнения по време на последно мнение или моите мнения, те не се подреждат по указания начин, а по някакъв друг.
Отивам пак да поразгледам какво става.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот marsa » Пет Окт 23, 2009 11:15 am

рс написа:Когато искам да видя новите мнения или собствените си мнения, и съм настроил да подредбата да е по време, не е ли нормално да се подредят по времето на последното мнение (или избрания критерий)? Разбира се, ако има няколко закачени теми в началото, те са си там винаги - не говорим за тях.
Това, че има разделяне на подфоруми и други подобни, май е същото. За съжаление в дадените примери (картинките) е отрязано времето на последното мнение, преглежданията, и броя отговори - възможните критерии за подредба.
В крайна сметка като задам да видя новите мнения по време на последно мнение или моите мнения, те не се подреждат по указания начин, а по някакъв друг.
Отивам пак да поразгледам какво става.
Темите винаги се подреждат първо по подфоруми, както съм ти показал с картинката, а след това за всеки подфорум (например ако има открити 10 теми в механик) се подреждат според критерия, който ти си избрал.

Представи си тесте карти, в което винаги първо са пики, после купи, и т.н, но ти можеш да ги разбърхваш само в боята им, без да смесваш и разместваш различните бои.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Пет Окт 23, 2009 11:22 am

marsa написа:Темите винаги се подреждат първо по подфоруми, както съм ти показал с картинката, а след това за всеки подфорум (например ако има открити 10 теми в механик) се подреждат според критерия, който ти си избрал.


Напълно разбрах системата на подредба, след като ми каза за подфорумите, но защо досега беше по популярния обикновен начин, а преди няколко дена се разбъзика?
А и май Админ успява да ползва удобната подредба, а не тази сложната...? Освен ако е пропуснал да напише, че освен по време, преди това са групирани по подфорум.

Admin написа:Ами на мен ми ги подрежда по време на последния отговор... и не знам някой друг да има проблеми в тази насока, освен теб. :dontknow:


В момента е както в дадените примери. Съобщенията и важните теми са си отгоре, и това е нормално, но останалото беше по-добре по обичайният начин - да се подреждат по избран критерий (последно мнение, преглеждания, ... ), а не по два едновремнно, единият недостъпен за настройка, отделно и неизвестен.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот marsa » Пет Окт 23, 2009 11:27 am

На мен винаги така ми ги е подреждало, още при стария борд (преди 1.04.2009), и мисля че ти нещо се бъркаш.

В интерес на истината като свикнах ми стана доста удобно, това е много добре особеноз а хора, които не четат целия форум, а основно определени раздели. Аз например винаги гледам "други видове" преди всичко останало и така знам къде да търся активните теми от разделя още сред новите постове, а няма те да са смесени с тези от други раздели, които не ме касаят.

Ами я си представи пазара да е размесен с останалото? Я колко си му е добре на опашката :popcorn:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Пет Окт 23, 2009 11:31 am

Би било добре, ако беше по-откриваем начинът на подредба. Някакво леко отделяне освен четенето на малките надписи на името на подфорума би помогнало много.
Остава въпросът защо понякога се подрежда по класичекия начин.

Е поне вдянах какво става :)
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот Admin » Пет Окт 23, 2009 11:32 am

Ако говориш за търсачката, там подреждането наистина е по начина, описан от marsa - и за мен не е най-удобното, ама така са го направили. :dontknow:

Такова е подреждането и на новите мнения (непрочетените) - там вече го направиха добрите форумни духове още при преминаването към phpBB3, защото така си беше и в стария форум и по мое мнение (и не само) е най-удобно.

Търсачката и новите мнения са различни функции на форума, макар да имат общи неща.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Пет Окт 23, 2009 11:44 am

Не говорих за търсачката, но явно там е същото. Новите мнения и собствените са така разместени. Аз пък не се интересувам от "Общ форум", а от "Пазар", примерно... явно са избрани посещаемост или по избор на администраторите.
Това не е удобно, докато не бъде отбелязано докъде е "общ форум", "веломеханик" и т.н.
Губи се време за взиране кой раздел докъде е.
Значи има наложен втори критерий "показване на темите подредени по подфоруми", но ако някъде това е казано, се губи в тоновете текстове навсякъде. Ако можеше да се настройва, бих го спрял.
Простите удобни неща са по-удобни от сложните удобни неща за същото нещо.
Все едно да ядем супа с помпа с датчик за преяждане вместо с лъжица.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот did » Пет Окт 23, 2009 11:46 am

Форумът НАРОЧНО беше направен да подрежда така новите мнения. Това не е недомислица, това е нарочно решение, което е направено по желание на много от потребителите.

Ти явно не си съгласен, но пълно щастие няма, няма и начин да се угоди на всички.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот marsa » Пет Окт 23, 2009 11:50 am

рс написа:Аз пък не се интересувам от "Общ форум", а от "Пазар", примерно...
Значи удобството важи и за теб, след като един раздел те касае най- много. По лесно ще намериш темите от пазара така, отколкото ако не са отделени и трябва да бреглеждаш всички ниви мнения от целия форум.

Това разделение може да пречи до някъде единствено ня някои потребители, които прекарват денонощието си тук и прочитат всеки един пост. (Никой не визирам :popcorn: :rofl: )
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот did » Пет Окт 23, 2009 11:51 am

marsa написа:Това разделение може да пречи до някъде единствено ня някои потребители, които прекарват денонощието си тук и прочитат всеки един пост. (Никой не визирам :popcorn: :rofl: )

Мне, и на нас не ни пречи :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Пет Окт 23, 2009 12:09 pm

Загрях вече, и не възразявам да е така. Който администрира си го харесва и го прави.
Проблемът ми е, именно, че "пазар" уж е отделен, но не е. Сливат се нещата. А и намирането на последното написано мнение в един форум е една от древните основни функции. Типична за форум.
На-горе излизат мнения от преди два месеца, примерно, а вчерашното трябва да се търси.
Дълбоко се съмнявам, че потребителите имат нужда на-отгоре да се виждат темите относно административните въпроси.
Ако остава така, бих казал, че е добре да се осигури видимост на принадлежността на темите към отделните подфоруми.
Критерият е закрит от друга информация с по-голям шрифт, удебелен, и несвързана със подредбата.
Важното е, че разбрах каква е далаверата :beer:
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Пет Окт 23, 2009 12:28 pm

Благодаря пак за поясненията!
За да не критикувам без да дам приемлива идея, ето какво ми изглежда добро развитие на групирането.
Темите в групи по подфоруми да са в тънка ненатрапчива рамка - всичките в една рамка.
Вътре в рамката да се подреждат както и сега, по избран от потребителя критерий (време, преглеждания,..)
Но за да се угоди на любопитните за прясна информация, може рамките да плуват по последно мнение във включените теми.
Добре е бройката на рамките или да се ограничи, или да се намери начин да се съберат в полето на монитора. Дървовидна структура, като win експлорър-а, имам предвид.

В крайна сметка ако се анализира форума сега, услугата намиране на търсеното мнение си е доста скъпа за потребителя. Минималното усложняването на всяко намиране с улеснява по-засуканите изисквания, но като цяло консумира повече ресурс. Въпрос на сметки и желание.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот Admin » Пет Окт 23, 2009 1:37 pm

рс написа:ето какво ми изглежда...
Темите ... да са ...
Вътре в рамката да се ...
може ...
Добре е ... или да се намери начин да се ...

Въпрос на сметки и желание.


Тези неща не могат да станат от самосебе си. А не ми се вярва и ти да можеш да ги направиш. Както сам си стигнал до правилния извод - въпрос на сметка или желание. При положение, че хората, които помагат за форума, не получават нищо по сметките си - нито от мен, нито от потребителите, остава само желанието, но не твоето, а тяхното. ;)
А пък точно за такава функционалност не виждам откъде ще им дойде желание, при положение че сегашната подредба си е съвсем нормална. Струва ми се, че проблемът е по-скоро в теб, съдейки по обясненията ти. Затова ще ти дам още няколко помощни съвета:

Във всеки подфорум темите са подредени по последно мнение - следователно, ако искаш да видиш последното мнение в който и да е форум, просто отваряш само него и гледаш кои теми са най-отгоре (изключая "залепените" там).
Когато искаш да видиш всички нови мнения, това вече е друга финкция, затова е направено по друг начин. Отваря ти се прозорец и там вече си преглеждаш на спокойствие каквото си избереш.
За собствените ти мнения наистина излиза по-разбъркано, тъй като там на практика се ползва функцията търсене по автор.

Съжалявам, ама някой да седне да си играе да разделя визуално отделните подфоруми в таблицата за новите мнения - изобщо няма смисъл според мен. Но ако можеш да го направиш и ти се занимава...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот bikerider » Пет Окт 23, 2009 2:29 pm

рс написа:услугата намиране на търсеното мнение си е доста скъпа за потребителя.


А по-точно? Два лева, три лева, пет лева? :popcorn:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Пет Окт 23, 2009 2:52 pm

:popcorn: Много са подфорумите за такава настройка. Като употребя десетина секунди, мога да си свърша работата.
Бикеридере, ресурсите не се мерят само с лефчета. Лефчетата са едно от последните ценности, барабар с зимбабвийския долар :)
Така се върти повече време на посещение и повече посещения... но само ако се приеме, че посетителите не могат да не посетят страницата.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот рс » Нед Окт 25, 2009 11:16 pm

Нарочно провеерих много други форуми, някои дори със същия софтуер.
Без изключение ако дадеш общо търсене за целия форум, се показват според общи резултати, подредени по зададените критерии. Ако отвориш подфорум, в него си търсиш пак с зададени критерии.
Сигурен съм, че има още две "екзотични" подредби в българското пространство, а вероятно и още, по-неизвестни форумчета. Но когато човек отвори целия форум - очевидни се интересува от цялото му съдържание. Като му трябва подфорум си има чудесен интерфейс да кликне един път, или да врътне и да кликне и да си търси само там.
Не може да ме убеди никой, че така е по-удобно. Освен да има нещо странно в моя браузър, но той пък си е обикновена мозила.
По-подробно може да се коментира на живо, тук отнема време за писане. Който си има форум, той си го администрира - и си чете отзивите от хората.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот PtD » Пон Окт 26, 2009 3:07 am

Eй, не се укроти. Казаха ти - тази подредба е специално направена за mtb-bg, поради простата причина, че хората си бяха свикнали от предишния форумен софтуер да е така.

Умолявам те да прекратиш дебата по тази тема - на останалите потребители им е удобно и затова засега подредбата ще си остане такава.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот bikerider » Пон Окт 26, 2009 10:27 am

рс написа:Бикеридере, ресурсите не се мерят само с лефчета. Лефчетата са едно от последните ценности, барабар с зимбабвийския долар :)


Безплатен акъл всеки може да дава, а безплатен труд?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот hitar_potter » Пон Окт 26, 2009 12:03 pm

PtD написа:Eй, не се укроти. Казаха ти - тази подредба е специално направена за mtb-bg, поради простата причина, че хората си бяха свикнали от предишния форумен софтуер да е така.

Умолявам те да прекратиш дебата по тази тема - на останалите потребители им е удобно и затова засега подредбата ще си остане такава.

Интересно как се изказваш от името на останалите потребители...

@bikerider: До колкото виждам, няма нужда от безплатен труд. Единственото нещо, което трябва да се направи, е да се избере default поведението на phpbb3
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Форумът се е разбъркал!

Мнениеот did » Пон Окт 26, 2009 12:12 pm

Хайде пак прочетете старата тема и ще разберете, защо подредбата е такава: viewtopic.php?f=7&t=52287

Аз съм твърдо против default поведението на phpBB3. Искате го, щото не сте виждали как изглеждат нещата с него. Сегашният вариант е много по-естествен за форум с толкова много подраздели, че и с пазар даже.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта