Мерки и теглилки!?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мерки и теглилки!?

Мнениеот fall_out » Сря Окт 28, 2009 11:01 pm

Ами седя си аз тук, пред прозореца към света и се чудя, дали би имало някакъв начин,ефект и полза от тема или раздел където да се споделят теглото на вилки,спирачки,шини,рамки и всякакъв байк хардуер. Защото явно на производителите не може да се вярва особено много. И когато някой реши да сподели такава информация от първа ръка (и що-годе вярна везна) да сподели във въпросната тема(раздел?). Същото си го мисля и за A2C разстоянието на вилките,което според мен е важно също толкова колкото и хода им,но може и да греша. Дори бих се усмелил да предложа въпросната секция да е на сайта ако Админ има време,нерви и някакъв незнаен вътрешен стимул да прави това. Та така. Какво ще кажете? :popcorn:
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Мерки и теглилки!?

Мнениеот outfaced » Сря Окт 28, 2009 11:15 pm

идеята не е нова ... малко хора си теглят чарковете и ги снимат

иначе
http://www.sicklines.com/gallery/showga ... hp/cat/529
http://fotos.mtb-news.de/sets/view/284


A2C си има в нета и обикновенно е вярно. И да не е , е малко трудно да го измериш сам.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мерки и теглилки!?

Мнениеот shaady » Сря Окт 28, 2009 11:15 pm

Аватар
shaady
 
Мнения: 687
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 11:02 am
Местоположение: Варна

Re: Мерки и теглилки!?

Мнениеот zafirovp » Сря Окт 28, 2009 11:19 pm

Добра идея но това може да се види и от този или други сайтове. Примерно в раздел Изпробвано в сайта за всеки байк/вилка са написани всички характеристики. Тука мисля че трябва да попитам Админа дали е взел тази информация от сайтовете на пройзводителя или само е направил измервания. Иначе идеята е наистина добра.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Мерки и теглилки!?

Мнениеот Admin » Чет Окт 29, 2009 12:50 pm

zafirovp написа: Примерно в раздел Изпробвано в сайта за всеки байк/вилка са написани всички характеристики. Тука мисля че трябва да попитам Админа дали е взел тази информация от сайтовете на пройзводителя или само е направил измервания. Иначе идеята е наистина добра.


По принцип ги измервам лично с електронна везна (с точност до 1 грам) и затова винаги са посочени и допълнителни характеристики на измерването (например с цял или с отрязан стержен е вилката и т.н.).
В редките случаи, когато в "Изпробвано" ползвам данни от производителя поради някаква причина, това също е отбелязано.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 100 госта