Предложение за раздел "Пазар"

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Предложение за раздел "Пазар"

Мнениеот fastera2 » Чет Юни 30, 2011 4:46 pm

Мисля да вметна едно малко предложение за пазара.А ето за какво иде реч.В някой форуми,новите потребители,имат ограничен достъп до пускане на нови теми в раздел "Пазар".Ако даденият потребител има под 50 мнения (както разбрах,че е във форума на Хонда) той няма право да пуска обяви за продажба.Мисля,че ще е много добре,защото гледам потребители,на които първият им пост е в някой от разделите на пазара.Според мен това трябва да се наложи:
1.За да опознаем индивида за какво иде реч и дали може да му се има доверие!
2.Намаляне на злоупотребите в раздел "Пазар"

П.П Ако има така тема вече-извинявам се !
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Предложение за раздел "Пазар"

Мнениеот outfaced » Чет Юни 30, 2011 5:24 pm

веднага ти вкарам няколко довода против ...
- при такава забрана бройката на малоумни постове генерирани само с цел трупане на постове се вдига
- има свестни хора, продаващи свестни неща, които нито се скъсват от писане нито биха го направили, само за да продадат нещо. Аз лично не искам да се лишавам от тези обяви.
- ще зачестят обявите стил "тва е на еди френд, ама понеже той няма право да пуска тука ... "



а и сигурно сме го приказвали някога тоя въпрос вече :)
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за раздел "Пазар"

Мнениеот naskoj » Чет Юни 30, 2011 5:31 pm

моята идея е да се направи нещо като "пазар рейтинг " това ще показва дали човека е коректен и колко неща е продал . да знам, че затова си има тема ,но доста хора не си правят труда да я разглеждат . и може ,когато този рейтинг падне, потребителя да не може да пуска обяви .



е иначе за другото предложение така значително ще се увеличи спама и наистина има хора ,които просто искат да си продадат нещата .
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение за раздел "Пазар"

Мнениеот fastera2 » Чет Юни 30, 2011 5:45 pm

outfaced написа:веднага ти вкарам няколко довода против ...
- при такава забрана бройката на малоумни постове генерирани само с цел трупане на постове се вдига
- има свестни хора, продаващи свестни неща, които нито се скъсват от писане нито биха го направили, само за да продадат нещо. Аз лично не искам да се лишавам от тези обяви.
- ще зачестят обявите стил "тва е на еди френд, ама понеже той няма право да пуска тука ... "

а и сигурно сме го приказвали някога тоя въпрос вече :)


Спам=Бан..
"Един френд ме помоли" ... Ако знаеш,че това,което продава е в добро състояние,или са му описани дефектите,защо да не му помогнеш.Или вариян 2 : "Слагаш си главата в торбата" и си "подлагаш репутацията на карта,заради френда..."
И честно казано на мен ми е странно някой да дойде тук,да си продаде каквото иска и да не се появи после...Нали форума е да си помагаме,а не за лични изгоди?!

П.П outfaced нямам нищо против твоето мнение,просто изказвам становището си :agree:
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Предложение за раздел "Пазар"

Мнениеот did » Чет Юни 30, 2011 5:59 pm

Това не е работеща тактика.

Просто не купувайте неща от хора с 1 пост. Ясно е, че крият друга форумна самоличност, т.е. може да има нещо гнило.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за раздел "Пазар"

Мнениеот outfaced » Чет Юни 30, 2011 6:17 pm

fastera2 написа:Спам=Бан..
"Един френд ме помоли" ... Ако знаеш,че това,което продава е в добро състояние,или са му описани дефектите,защо да не му помогнеш.Или вариян 2 : "Слагаш си главата в торбата" и си "подлагаш репутацията на карта,заради френда..."
И честно казано на мен ми е странно някой да дойде тук,да си продаде каквото иска и да не се появи после...Нали форума е да си помагаме,а не за лични изгоди?!

П.П outfaced нямам нищо против твоето мнение,просто изказвам становището си :agree:


Въобще не го приемам лично .. споделям опит от други форуми :D където съм свидетел на горните 3 неща, а лично аз съм продавал на не един и двама. Но не ме кефи :peace:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за раздел "Пазар"

Мнениеот fastera2 » Чет Юни 30, 2011 6:32 pm

did,outfaced -Eй,значи,с две думи ме навихте... :D :agree:

Нека някой админ прати темата в отвъдното-извинявам се за допълнителната работа :agree: .

П.П Нека не се разбира,че съм пуснал темата "просто да си поговоря малко".Наистина съм съгласен с по-горе написаните доводи :peace:
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 109 госта