Една невероятна обява, на която попаднах :)

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот alexmitev » Пет Окт 16, 2020 7:26 pm

Случайно попаднах на тази обява в bazar.bg за велосипед от 80-те за скромните 1199лв. и не можах да се сдържа да не я постна.
В текста има невероятни бисери, ще цитирам само малка част от него:
Чисто новите вградени в задната главина 7 скорости SRAM S7 осигуряват най-доброто предавателно число в класа си, като превъзхождат значително вгражданите в началото SHIMANO Nexus 7.
Разбира се превъзхождат и всякакви 15, 18, 21 или 24 - скоростни, но външни системи. Освен всичко друго, тези скорости имат и ... КОНТРА ! Така едната ви ръка винаги е свободна, защото може да спрете И с.. крак.

:rofl: :rofl: :rofl:
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Lucky Loser » Пет Окт 16, 2020 9:34 pm

Космическа совалка да тръгнеш да купуваш, сигурно ще има по-малко документация :santa2:

А велосипедът е чудо на техниката :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Ozzie » Нед Апр 11, 2021 10:41 am

брях, то още се продава.... :eyebrow: :eyebrow:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот alexmitev » Пон Апр 12, 2021 10:50 am

Ozzie написа:брях, то още се продава.... :eyebrow: :eyebrow:

На тази цена, очаквам и след влизането в Евро-зоната да продължи да се продава :D
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот zeedor4o » Пон Апр 12, 2021 2:52 pm

Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 12, 2021 3:01 pm

Искам да видя как Джо Брийз и Гари Фишър биха реагирали на това нещо.. сигурно ще бъдат... :uzi: :qright:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот alexmitev » Пон Апр 12, 2021 4:23 pm

zeedor4o написа:А това е брат му:


Този вторият наистина кърти :rofl: :smash: :roll2: Наистина тромбата, степенката, предния багажник и особено "пейдъжъра" на кормилото са незаменими за едно enduro колело :rofl:
сопоред мен трябва да се откупи напр. от музея на Хумора и сатирата в Габрово или от поне от Музиея на социалистическото изкуство в София :clap:
Позволявам си да поместя оригиналната снимка тук за бъдещите поколения, в случай че екземплярът все пак бъде откупен :)

ezgif.com-gif-maker.jpg
ezgif.com-gif-maker.jpg (204.65 KiB) Прегледано 2232 пъти
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Gworan » Пон Апр 12, 2021 5:03 pm

И другата му обява на този продавач е добра, с вилката монтирана по същия начин, и не един а два багажника :)

https://www.olx.bg/d/ad/vermont-koyukon ... 193da58d0f
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Yash » Пон Апр 12, 2021 5:50 pm

Директно за рубриката "Колелото ти те мрази!". :D
Някой би ли бил така добър да му каже, че "велосипедите" са опасни за живота? :crazy:
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот zeedor4o » Пон Апр 12, 2021 6:30 pm

Да видим какъв отговор ще получа. :)
Прикачени файлове
Untitled.png
Untitled.png (54.16 KiB) Прегледано 2194 пъти
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Gworan » Пон Апр 12, 2021 8:59 pm

Какво ли си мисли човека, като му говориш за геометрия на весолипеда
Прикачени файлове
asdfghjqwer.jpg
asdfghjqwer.jpg (34.72 KiB) Прегледано 2162 пъти
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот traveler » Пет Сеп 02, 2022 9:19 pm

Gworan написа:И другата му обява на този продавач е добра, с вилката монтирана по същия начин, и не един а два багажника :)

https://www.olx.bg/d/ad/vermont-koyukon ... 193da58d0f

Все още е налична тази обява с още две извращения... :dontknow:
traveler
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот alexmitev » Съб Сеп 03, 2022 9:49 am

traveler написа:Все още е налична тази обява с още две извращения... :dontknow:

Пожелавам му никога да не го продаде :beer:
На последната снимка е дал как е изглеждал оригиналният велосипед, преди да го обезобрази по тоя идиотски начин.
Интересно ми е, с тези челни и седалкови ъгли, наближаващи 45°(!!!), на какъв наклон предната гума ще почне да се отлепя от земята - давам му не повече от 5% након :D
Т.е. с това "нещо" няма никакъв шанс да се качи дори баира по бул. Черни връх над хотел Хемус примерно...
Но пък имаш седалка тип "триместен фотьойл" с две пружини :evil:
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Naiden Goshev » Сря Окт 12, 2022 6:20 pm

Цената е нереална. :crazy: Хубаво е, че са махнали обявата. :praying:
Naiden Goshev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Окт 12, 2022 8:08 am

Re: Една невероятна обява, на която попаднах :)

Мнениеот Jumpup » Сря Окт 19, 2022 2:12 pm

Ох отдавна не бях влизал във форума и тази тема наистина ме развесели. :D Хора неразбиращи ама изобщо от колела да пускат подобни обяви. Това ме върна на спомени от началото на хилядолетието. :rofl: Някъде към 2002 г. ако не се лъжа на ,,Илиенци'' пред входа беше отворен ,,мега якия'' магазин за велосипеди Вело-хулиган или нещо подобно. :evil: Със един друг съфоромник отидохме да видим ,,адските ДХ машини'' които се продаваха в наистина голям магазин. Посрещна ни един чичак, които явно беше собственика и започна да ни представя ,,нечовешките колела,, (в буквалният смисъл) които предлага. Познанията му се свеждаха до това да определи кое колело е с окачване и кое твърдак плюс това да знаеше какво е еднокорона и двукорона вилки :rofl: :rofl: :rofl: Както се досещате асортимента беше от най-долнопробните китайски буклуци тип супер маркет колело, че и по лоши. Както и да е най-притеснителното в случея беше, че този човек си вярваше, ама наистина че предлага някакви модерни колела за спускане в планината. Аз незнам някой дали се е излъгал на ,,топ'' рекламата и е купил нещо от там, ама тия пародии дори на нормално градско нямаше да изкарат дълго каране камо ли да се пуснеш на Витоша с тях, което е равно на самоубийство. Нищо по окачването не работеше, всички бяха с V-бреикове можеби с изключение на един, два ,,топ ДХ-а'' (няма да употребявам думата велосипеди) с дискове механики. Капли, кормила, средни всичко зглобено от китаец които за първи път в живота си се занимава с подобно ,,сложно'' дело. :nono: :rofl: Така не се бяхме смяли с колегата дори след конус трилистник. :clap: В последствие, като разпитахме тук там се оказа, че продавача е взел от жълтите два контейнера за без пари, като са го убедили, че това е страшна зделка, нали тогава тепърва беше зората на планинското колоездене и на ДХ всеки тийн ще си купи :clap: :crazy: Както вече се досещате за финала на тази кратка моя история магазина фалира много, много бързо. :beer:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта