Горене на калории / отслабване с велосипед

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот fu4ko » Сря Сеп 15, 2021 8:31 pm

Опитах и не става. Изкарах 8 дни без сладко и пак си ям.5 дни карам на работа от 8 до 18км.Различно е всеки ден.През ден 30км с шосейката на село и лятото падам с 5кг и зимата ги връщам. Хляб ям една, понякога две филии, но сладко си обичам.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Yash » Чет Сеп 16, 2021 6:06 am

Крайно време е да осъзнаете, че всичко е строго индивидуално. Това, което върши работа при един, не върши работа на другия, а още по-малко за всички.
Ям като за трима, не се ограничавам в нищо. Единственото нещо, което съм спрял, са газираните безалкохолни напитки и съм намалил пърженото. Повече от 64 кг не съм качвал през целия си живот. Последните години варирам 61 - 63 кг.
Ако наистина се иска постигането на резултати, най-добре е консултация със специалист.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 16, 2021 6:45 am

не е строго индивидуално .. има 3 основни типа "структура" на тялото ,ти явно си ектоморф с тия кг ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Чет Сеп 16, 2021 8:58 am

fu4ko написа:Опитах и не става. Изкарах 8 дни без сладко и пак си ям.5 дни карам на работа от 8 до 18км.Различно е всеки ден.През ден 30км с шосейката на село и лятото падам с 5кг и зимата ги връщам. Хляб ям една, понякога две филии, но сладко си обичам.


Щом си обичаш сладко, как очакваш да научиш тялото да не го ползва за 8 дена? По-скоро пробвай 8 седмици или най-добре 8 месеца.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gore » Чет Сеп 16, 2021 9:17 am

:lol:
Alexi написа:зависи от пулса който се държи най вече .. давам мое примерно каране от днес - 70 км шосе + 700м ,25 средна ,120 среден пулс ,време 2 часа и 45 мин ,1100 калории като аз съм 80 кг в момента


Демек, без пулсомер не става сметката? :dontknow:
gore
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Нед Яну 10, 2021 2:40 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 16, 2021 10:45 am

Гармина дава някакви калории и без пулсомер ,но са относителни .. то и с пулсомер надали са точни но все пак е някаква база ... ако ползваш известно време пулсомер и го наблюдаваш после можеш да си определяш пулса с относителна точност и без него
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Gworan » Чет Сеп 16, 2021 11:14 am

За най-точен резултат трябва Power Meter и пулсомер.
Не може да се изчислява така, само по скорост / разстояние / денивелация, то за всеки ще е различно натоварването, а и вятъра навън също има значение...

Миналата година активно карах с пулсомер, следих си и смятах много структно калориите които приемам и изразходвам, в продължение на няколко месеца. Достатъчно близко е това което се изчислява само с пулсомер - върши работа.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот fu4ko » Чет Сеп 16, 2021 11:41 am

pascoff написа:
fu4ko написа:Опитах и не става. Изкарах 8 дни без сладко и пак си ям.5 дни карам на работа от 8 до 18км.Различно е всеки ден.През ден 30км с шосейката на село и лятото падам с 5кг и зимата ги връщам. Хляб ям една, понякога две филии, но сладко си обичам.


Щом си обичаш сладко, как очакваш да научиш тялото да не го ползва за 8 дена? По-скоро пробвай 8 седмици или най-добре 8 месеца.

Ами за сега не мога. Живея си с малко повече килца и си карам. Даже тегля и ремарке, примерно днес 30км ще го карам пълно с багаж. Скоро си мерих кръвното и кръвната захар. Сичко е в нормите.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Чет Сеп 16, 2021 2:45 pm

fu4ko написа:
pascoff написа:
fu4ko написа:Опитах и не става. Изкарах 8 дни без сладко и пак си ям.5 дни карам на работа от 8 до 18км.Различно е всеки ден.През ден 30км с шосейката на село и лятото падам с 5кг и зимата ги връщам. Хляб ям една, понякога две филии, но сладко си обичам.


Щом си обичаш сладко, как очакваш да научиш тялото да не го ползва за 8 дена? По-скоро пробвай 8 седмици или най-добре 8 месеца.

Ами за сега не мога. Живея си с малко повече килца и си карам. Даже тегля и ремарке, примерно днес 30км ще го карам пълно с багаж. Скоро си мерих кръвното и кръвната захар. Сичко е в нормите.


Щом се чувстваш добре, чудесно. Но имай предвид, че кръвното и кръвната захар не са удачни мерилки, просто защото те варират в рамките на минути. За кръвната захар има един друг параметър, който дава дългосрочната захар в кръвта (нещо като наситеност в последните месеци) и се казва A1C. Кръвното може да ти покаже някаква тенденция, но трябва много често да го мериш при едни и същи условия.

Ако искаш да мериш нещо съществено, то по-добре да видиш нивата на инсулин. Той е в основата на много метаболитни процеси в тялото (които влияят на теглото, здравето и тн.). Потърси за Insulin Resistance, ако ти е интересно.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Пет Сеп 17, 2021 4:23 pm

И тькмо по темата излезе едно много добро видео: https://youtu.be/Ax-WEtLBUd4 (ако забележете прилики с моите обяснения, те не са случайни - този човек обяснява много добре и аз му следя видеата от кьдето и черпя информция)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Vatman » Вто Сеп 21, 2021 9:40 am

pascoff написа:И тькмо по темата излезе едно много добро видео: https://youtu.be/Ax-WEtLBUd4 (ако забележете прилики с моите обяснения, те не са случайни - този човек обяснява много добре и аз му следя видеата от кьдето и черпя информция)


Еееее! Този е феноменален, гледал съм му всички видеа.. не предполагах, че и други българи го следят...

... д-р Ерик Берг също препоръчвам, той публикува почти ежедневно

https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Вто Сеп 21, 2021 11:06 am

Vatman написа:
pascoff написа:И тькмо по темата излезе едно много добро видео: https://youtu.be/Ax-WEtLBUd4 (ако забележете прилики с моите обяснения, те не са случайни - този човек обяснява много добре и аз му следя видеата от кьдето и черпя информция)


Еееее! Този е феноменален, гледал съм му всички видеа.. не предполагах, че и други българи го следят...

... д-р Ерик Берг също препоръчвам, той публикува почти ежедневно

https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC


Мда, той също обяснява кратко и ясно, има полезни видеа. Но и вкарва малко реклама/комерс понякога (солите на др.Берг, хапчетата на др.Берг :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот _SoRa_ » Нед Окт 24, 2021 2:46 pm

pascoff написа:И тькмо по темата излезе едно много добро видео: https://youtu.be/Ax-WEtLBUd4 (ако забележете прилики с моите обяснения, те не са случайни - този човек обяснява много добре и аз му следя видеата от кьдето и черпя информция)

Ако някой може да ми каже как да преборя анемията ще съм му благодарна.
На хематолог ходих, пих пахчетата, които ми предписа, но само желязото влезе в норма. Хемоглобина ми е 105, като най-високата му стойност, която съм имала е 118 преди 10 г.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Пон Окт 25, 2021 7:02 am

тъй като темата е за отслабване/пълнеене ,мога да ти споделя как да пребориш анорексията :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот _SoRa_ » Пон Окт 25, 2021 8:24 am

Изгледай внимателно клипа от горният линк.
Въпросът ми е във връзка с него.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Пон Окт 25, 2021 10:17 am

Виж и следните две видеа, много добре са обяснени механизмите на анемията а и има идеи за справяне с нея:

Anemia Explained Simply
10 Signs You Have An Iron Deficiency

Най-добре да анализираш конкретно твоя случай, не знам дали има универсално решение.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Нед Ное 21, 2021 11:08 am

fu4ko написа:Опитах и не става. Изкарах 8 дни без сладко и пак си ям.5 дни карам на работа от 8 до 18км.Различно е всеки ден.През ден 30км с шосейката на село и лятото падам с 5кг и зимата ги връщам. Хляб ям една, понякога две филии, но сладко си обичам.

темата замря нещо а е интересна и важна .. pascoff ви е написал основите ,но трябва да се вникне в написаното и да се спомене и инсулина тъй като той е в основата на пълнеенето като най мощния анаболен хормон ( много въглехидрати ,особено прости - висок инсулин - пълнеене ) ,също така е и в основата на отслабването ,заедно с наличния гликоген в тялото - когато гликогена е нисък тялото минава на мазнини ,тъй като няма друг източник на енергия .. прави го с неудоволствие ,чувство за силен глад и отпадналост - но ако се стои постоянно на нисък гликоген ( ядене на по малко въглехидрати - по нисък инсулин ) тялото привиква да гори мазнини ,острия глад и отпадналостта изчезват и лесно губиш килограми ,съчетано с активна физическа дейност .. та за 8 дена няма как да стане ,по скоро 2-3 месеца .. процеса е бавен ,спомнете си колко години сте трупали мазнини ,няма как да се изгорят за седмици .. трябва да се възприеме по скоро като начин на живот и да не броите дните щото като се върнете на многото въглехидрати ще се върне и теглото
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Вто Ное 23, 2021 9:50 am

А как се комбинират нисковъглехидратни хранителни режими с работа от типа "умствен труд" ? Аз лично не се чувствам много комфортно, но не знам дали е субективна преценка или има някаква обосновка.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Вто Ное 23, 2021 10:25 am

gssatcc написа:А как се комбинират нисковъглехидратни хранителни режими с работа от типа "умствен труд" ? Аз лично не се чувствам много комфортно, но не знам дали е субективна преценка или има някаква обосновка.


Има обосновки, една от които е свързана с кетоните като източник на енергия вместо (или като допълнение на) захарите. Основната линия е, че въглехидратите ти дават бързата енергия, която мозъка иска. Тя обаче действа малко и като наркотик. В момента в който хапнеш захарно изделие, кръвната захар се покачва и мозъка е щастлив :) Но пък прекалената захат в кръвта е токсична и тогава инслулина се активира и е набутва по клетките на тялото където намери. В тоя момент кръвната захар пак пада и мозъка си е иска обратно - дай му една вафличка да се кротне :) и тн.

Докато при липсата на достатъчно въглехидрати/захари, тялото започва да произвежда кетони, които могат да захранят мозъка с до 70% от нужната енергия (ако не се бъркам). Разликата е, че тука вече няма тоя "наркотичен" ефект и може да изкараш по-дълго време без да вкарваш бързи фиксове от рода на вафлички и снаксове. Сигурно отнема време на човек да свикне, но много хора твърдят, че се чувстват по-добре така.

Ей тука едно видео по темата: https://www.youtube.com/watch?v=XS_kjTAnpP0
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Вто Ное 23, 2021 10:50 am

Благодаря за видеото. Добре обяснява човека и не знаех за BDNF до сега. :agree:
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Vatman » Пон Ное 29, 2021 3:38 pm

Човек (и мозъка му) може да кара само на кетони без да яде въглехидрати въобще, понеже черния дроб може да си произведе необходимата глюкоза от глюкоген и мазнини. Правил съм такива експерименти с тялото си и няма проблем... обаче ако се налага интензивно физическо натоварване може да му се "помогне" с малко външни въглехидрати, но само при споменатото условие. На мозъка не му трябва "външна глюкоза" въобще...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Пон Ное 29, 2021 3:49 pm

Vatman написа:Човек (и мозъка му) може да кара само на кетони без да яде въглехидрати въобще, понеже черния дроб може да си произведе необходимата глюкоза от глюкоген и мазнини. Правил съм такива експерименти с тялото си и няма проблем... обаче ако се налага интензивно физическо натоварване може да му се "помогне" с малко външни въглехидрати, но само при споменатото условие. На мозъка не му трябва "външна глюкоза" въобще...


Много добре казано, благодаря за включването :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Vatman » Пон Ное 29, 2021 4:37 pm

pascoff написа:
Vatman написа:Човек (и мозъка му) може да кара само на кетони без да яде въглехидрати въобще, понеже черния дроб може да си произведе необходимата глюкоза от глюкоген и мазнини. Правил съм такива експерименти с тялото си и няма проблем... обаче ако се налага интензивно физическо натоварване може да му се "помогне" с малко външни въглехидрати, но само при споменатото условие. На мозъка не му трябва "външна глюкоза" въобще...


Много добре казано, благодаря за включването :)

:D Благодаря и аз за супер полезните пояснения. Има и друг аспект проблема с въглехидратите - пристрастяването - няма как да се обясни по.добре от този пич:

https://www.youtube.com/c/DrCywesCarbAddictionDoc

:bowdown:
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот martin.radev » Вто Ное 30, 2021 10:07 am

Имах неприятно преживяване през пролетта с КЕТО диетата, направих си някакви проблеми на бъбреците или възпаление, или песъчинка - така или иначе след 2-3 дни ужасяваща болка и мятане в леглото пред тогава 3-годишната ми дъщеря - мина. Или възпалението е преминало, или съм изпикал песъчинката, но мина и от тогава не съм имал проблеми.
Не се опитвам да отказвам никого от тоя хранителен режим (даже в момента съм на 3ти ден откакто съм я възобновил) и смятам да дам шанс на КЕТО храненето, тъй като пролетта, допреди проблемите с бъбреците
резултатите бяха чудесни и точно беше преминал негативния ефект с отпадналостта и липсата на енергия (след 3та седмица), просто този път ще пия значително повече чиста НЕминерална вода
и ще се стремя дневния прием да е 4 Литра +
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Вто Ное 30, 2021 12:14 pm

кето + фастинг 14/10 ,съчетано с физическа дейност ( най добре е фитнес ,като кардиото ти е колоездене ) и мазнините бързо заминават
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Вто Ное 30, 2021 1:36 pm

С падането на първият сняг се завръщам при тренировките на закрито. В моят стаж съм минал през разнообразни хранителни режими докато тренирах Джудо и в последствие като любител на какви ли не спортове. Тази зима може да дам поле за изява на фастинга.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Вто Ное 30, 2021 3:07 pm

С тоя сняг и работа на компютър по цял ден, фастинга си идва натурално. Сутрин докато пия една-две чаши вода и чай след това, ям чак към обяд. Едно кисело мляко с 1-2 лъжици тахан + авокадо + боровинки/ябълка/банан (кот дойде) + ядки и огладнявам чак към 6-7. Месо/риба + зеленчуци за вечеря и лека нощ. Добре де, мушкам по една ракия докато готвя, но това последно време започна да ми харесва :) Не се лишавам и от въглехидрати (паста, картофи, ...) особено ако знам, че има каране на следващия ден.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Gworan » Вто Ное 30, 2021 4:40 pm

Вечерям след работа, към 6-7, най-късно 8, и закусвам на следващия ден към 8-9 сутринта. Значи съм правил фастинг без дори да знам какво е и да имам намерение да го правя, така ли излиза?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Вто Ное 30, 2021 5:07 pm

Същата работа и при мен :beer: Аз се чудех, що съм такъв фин и убав :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Вто Ное 30, 2021 5:15 pm

Gworan написа:Вечерям след работа, към 6-7, най-късно 8, и закусвам на следващия ден към 8-9 сутринта. Значи съм правил фастинг без дори да знам какво е и да имам намерение да го правя, така ли излиза?


Абсолютно, това са си едни 12 часа без храна. Не слуайно думата breakfast иде да рече - to break the fast :)

Фастинга изглежда много популярен в днешно време а всьщност е много натурално и естествено нещо. Стига да не се приема като "гладуване" , защото не това е идеята. Целта е да има по-големи интервали между храненията без да се стига до "озверяване" от глад и преяждане в последствие.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта