Горене на калории / отслабване с велосипед

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Вто Ное 30, 2021 9:54 pm

по принцип идеята е да не закусваш ,или това да е около 10 часа.. но ако вечеряш рано 18-19 часа ,пак става .. инак с нисковъглехидратна диета се свиква ,отначало е малко тегаво а и не е казано че цял живот трябва така да се храниш
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот _SoRa_ » Вто Ное 30, 2021 10:04 pm

При мен интервалите без храна са около 16 ч.
Вечеряме около 19 ч., а на следващия ден обядвам в 13 ч.
Няколко пъти съм правила и 24 ч. и 26 ч. без храна.
Мерак ми е яйчен фастинг, но от толкова яйца имам чувството, че ще започна да кудкудякам :D
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Вто Ное 30, 2021 10:28 pm

За мен най-голямото предизвикателство е като съм вкъщи с децата как да не си отворя биричка или сипя винце, което ще опорочи фастинга. Вечерята не ми е проблем .
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Сря Дек 01, 2021 8:22 am

то зависи дали искаш да отслабнеш .. ако си смяташ калориите и си на дефицит чаша вино не е проблем ( имайки предвид колко калории е и тя ,и стига да не е всеки ден ) .. бира не - много въглехидрати има
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Gworan » Сря Дек 01, 2021 9:21 am

Някой има ли предложения / препоръки за по-бързо възстановяване? До колко играе роля храненето в това? Или как се справяте с препятствия в ежедневието?
Примерно, аз ако трябва да сляза и да се кача пак до третия етаж 10-15 пъти за деня (асансьор няма), след като сутринта съм си направил тренировка, доста ме спъва. А иначе ако някоя нощ "звездите се наредят" и успея да събера 8-9 часа сън, сякаш предния ден не съм карал, но рядко ми се получава...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Vatman » Сря Дек 01, 2021 11:10 am

Относно възстановяването след каране при мен огромна роля в положителен смисъл изигра увеличаването на солта и то драстично... доскоро и аз бях заблуден, че солта е вредна, а се оказа точно обратното, защото организма има лесен начин да се отърве от прекалено много сол, но не може да складира солта ако изпадне в дефицит... затова дефицитът на соли е много по-опасен. Мантрите, че солта била вредна за сърдечно съдовата система се оказаха абсолютни глупости... същото важи и за холестерола... гледайте видеата, предложени по-горе в темата... много митове се развенчават...

PS: Ъъъъ... фастинг под 18 часа непрекъснато на ден не се признава за фастинг :D тъй като не може да се задейства автофагията https://en.wikipedia.org/wiki/Autophagy
Последна промяна Vatman на Сря Дек 01, 2021 11:28 am, променена общо 1 път
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Вилката » Сря Дек 01, 2021 11:24 am

Ако карането ми е било наистина интензивно, с две думи съм се раздал, веднага след него приемам BCAA(аминокиселини с разклонена верига). Набавят се и с храна, но аз го правя с добавка. Това намалява муслулите болки. Гледам храненето ми след това да има въглехидрати, за да оправя гликогенните депа. Това пък е против отпадналост. Протеините (като храна или добавка) също са важни за муслула в такива моменти, особено ако си натискал здраво. За някои вероятно е добре да се приемат допълнително и соли, но аз не го правя, тъй като нямам проблеми с крампи, явно си ги набавям с храната.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Сря Дек 01, 2021 11:30 am

Gworan написа:Някой има ли предложения / препоръки за по-бързо възстановяване? До колко играе роля храненето в това? Или как се справяте с препятствия в ежедневието?
Примерно, аз ако трябва да сляза и да се кача пак до третия етаж 10-15 пъти за деня (асансьор няма), след като сутринта съм си направил тренировка, доста ме спъва. А иначе ако някоя нощ "звездите се наредят" и успея да събера 8-9 часа сън, сякаш предния ден не съм карал, но рядко ми се получава...


Определено съня е един от най-важните за възстановяването. Тука въпроса е какво искаш да възстановиш - енергия или маса? По примера ти предполагам енергия. Което ще рече, че е добре да захранваш с въглехидрати преди и след тренировка за да запълниш глюкогенните депа. А за да стане бързо, използвай бързи/прости въглехидрати веднага след тренировката :) Имай предвид, че възстановяването може да отнеме от часове до дни (в зависимост от тренировката разбира се).
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот martin.radev » Сря Дек 01, 2021 6:25 pm

Gworan написа:Някой има ли предложения / препоръки за по-бързо възстановяване? До колко играе роля храненето в това? Или как се справяте с препятствия в ежедневието?
Примерно, аз ако трябва да сляза и да се кача пак до третия етаж 10-15 пъти за деня (асансьор няма), след като сутринта съм си направил тренировка, доста ме спъва. А иначе ако някоя нощ "звездите се наредят" и успея да събера 8-9 часа сън, сякаш предния ден не съм карал, но рядко ми се получава...


След като свършиш с карането имаш около 30мин до 1 час, в който трябва да дадеш шанс на мускулатурата да се възстанови с подходящите Аминокиселини, особенно тези, които се съдържат в протеина,
говорим за качествено червено месо - хубав телешки стек, също риба - Сьомга която е може би супер-храната за велосипедисти( натрий, калий и фосфор, следвани от магнезий, селений, цинк и желязо, а освен това в нея се откриват и полиненаситени, мононаситени и наситени мазнинни...за ОМЕГА 3 няма какво да споменаваме, Авокадото също е много богато на хубави мазнини.
И ако след всичко това си намериш едни 8 часа хубав-непрекъсван-нощен сън - си готов за следващия ден :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Чет Дек 02, 2021 8:33 am

Това за 30мин. до час не е толкова наложително. Хормона на растежа работи с часове и дни дори след тренировка, така че няма зор да бързаш да се храниш с протеин веднага.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Дек 02, 2021 8:51 am

добре е част от колоезденето да се замени с тренировки във фитнес зала за цяло тяло по няколко причини - тия тренировки възпрепятстват тялото да изгори мускулите за енергия при калориен дефицит ( resistance training ) от една страна ,също така увеличената мускулна маса ускорява и базовия метаболизъм ( горите повече калории при покой и сън ) .. и не на последно място изглеждате доста по добре след няколко месеца .. тренировките е достатъчно да включват 5-6 базови многоставни упражнения
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот _SoRa_ » Съб Дек 04, 2021 9:50 am

gssatcc написа:За мен най-голямото предизвикателство е като съм вкъщи с децата как да не си отворя биричка или сипя винце, което ще опорочи фастинга. Вечерята не ми е проблем .

За мен също, но аз не пия нищо различно от вода и изкушенията са когато им правя закуска (гофрети, бухти, палачинки). Много рядко успявам да не взема и да си хапна с тях.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Съб Дек 04, 2021 11:19 am

децата не е добре да закусват такива неща ,културата на хранене се изгражда от най ранно детство .. мозъка привикне ли към бързите въглехидрати после отказването е трудно ( като от цигарите ,за който е пушил )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот _SoRa_ » Съб Дек 04, 2021 9:50 pm

Гофретите ги правя от яйца, масло,брашно и вода. Палачинките с кокосово мляко, яйца и брашно. Бухтите брашно, сирене, кисело мляко и яйца. Течен шоколад от бадемов/лешников тахан, какао и мед. Спелта ползвам. Бухтите пържа в зехтин. Рядко правя тези закуски. Събота или в неделя.
Слабички са ми дечурлигите. Баткото на почти 10 г. е 23 кг. с дрехите, малката му сестра 30 кг., но тя е и по-висока 140 см.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Вилката » Пон Дек 06, 2021 11:09 am

_SoRa_ написа:За мен също, но аз не пия нищо различно от вода и изкушенията са когато им правя закуска (гофрети, бухти, палачинки). Много рядко успявам да не взема и да си хапна с тях.
gssatcc написа:За мен най-голямото предизвикателство е като съм вкъщи с децата как да не си отворя биричка или сипя винце, което ще опорочи фастинга. Вечерята не ми е проблем .
Ако не мога да пийна по някое вино(бира през лятото) и да метна някоя палачинка/торта, когато ми се яде, за какво го живея този живот?!? :dontknow: :D :beer:
Според мен, крайната цел, ако не си професионален спортист, би трябвало да е да се чувстваш добре в тялото си, без да се лишаваш от нещата, които харесваш. Трябва обаче търпение и упоритост, за да стигнеш до там. На един ще му стигнат месеци, за друг ще трябват години.
Универсални диети и тренировъчни програми няма, прекалено сме различни. Някой е обобщил хората в три типа, но това според мен е грубо, може би 303 е по-близо до истината. Освен това всички имаме различна цел - добър вид, високи резултати с колело, повече мускули, по-малко мазнини... Всеки има различен ресурс от пари и време за да я докара до това, което иска. Всеки реагира различно на различни диети и разлинчи тренировки.
Важно е първо да имаш крайна цел, да я разбиеш на постижими подцели за по-малки периоди да ги следваш.
Важно е да имаш волята да се отдадеш на това - когато правиш нещо, да го правиш наистина, а не да го отметнеш формално.
Важно е да следиш какво правиш като хранене и тренировки и какъв реалнен резултат имаш във времето. Добре е да се записва и да се анализира после.
Важно е да четеш и да се информираш за основните неща при храненето и тренировките, ако ще изпълняваш сам ролята на диетолог и треньор.
В залата, която посещавам, на стената пише:
Be stronger than your excuses!
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Gworan » Пон Дек 06, 2021 12:01 pm

Също важно е да запомним, че мотивацията най-лесно идва след като започнем нещо, не преди.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Пон Дек 06, 2021 2:23 pm

Вилката написа:Важно е да следиш какво правиш като хранене и тренировки и какъв реалнен резултат имаш във времето. Добре е да се записва и да се анализира после.
Важно е да четеш и да се информираш за основните неща при храненето и тренировките, ако ще изпълняваш сам ролята на диетолог и треньор.


Ей това със записването и анализирането след известно време наистина става много важно. Колко пъти съм се хващал, че помня едно, а реалността е била друга. :beer:
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Пон Дек 06, 2021 4:37 pm

те нещата не са черно бели .. никой не казва ,че не може човек да пие една бира/вино или да изяде една торта ( примерно през 2-3 дена ) ..но ако днес пиеш 3 бири вместо вода а вечерта завърши с 2-3 чаши вино и торта - не чакай да отслабнеш ,напротив оглеждай се за по големи дрешки :) алкохола има много калории които при това са "празни" т.е. не носят хранителна стойност за мускулите и мозъка ,и дори увеличава апетита
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 17, 2022 1:38 pm

Здравейте. Не помня какви глупости съм писал преди, но ето ъпдейт. Вече съм по информиран и мъдър по проблема. Преди година две пълен провал или съм си възвърнал теглото не знам. Храната и начина на живот е по важна от каквито и да е било упражнения. А тогава все още ядях неправилно. А с велосипеда отслабване нещо не ставаше при мен. Явно не съм карал достатъчно бързо или просто не е бил моят начин. Сега се храня значително по добре, смених велосипеда с вървенето пеш и изгледох 20тина лекции от точно този човек от предната страница. Голяма промяна. И съм на правилен път.
Започнах отново стремежа към отслабване от ноември 2021. Мисля че бях качил близо 80кг. Лятото срам не срам си бях с коремче. То все още го имам, но е по-добре. А до сезон 2022 ще се подобрят още. Депресията обаче е най-сериозния проблем и те дърпа назад във всичко което правиш. Но да изглеждаш добре на външен вид е крачка в правилната посока.
И така имам данни от ноември до сега. Ще ги постна. Около празници пак се изтървах, но вече наваксах. Теглото ми е най ниското от последните може би 3+ години. Забравих да постна теглото от днес 72.1кг. А старта грешно го изписва, защото е за 3 месеца, иначе беше 79кг-80кг октомври. Имах и дни с грешна информация относно поети калорий...
Прикачени файлове
VideoCapture_20220217-134553.jpg
(140.61 KiB) 44 пъти
Последна промяна Dido2 на Чет Фев 17, 2022 1:53 pm, променена общо 4 пъти
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Чет Фев 17, 2022 1:47 pm

Е дай малко цифри де и ние да се порадваме с теб. И как точно си го постигнал.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 17, 2022 2:01 pm

pascoff написа:Е дай малко цифри де и ние да се порадваме с теб. И как точно си го постигнал.

Ами от 2 месеца може би, почнах да чета съдържанието на гадостите дето купувах, справка в Интернет...и вече като ти се преяде нещо четеш етикета и го оставям на обратно на рафта хаха. След това видеата много помогнаха. И естествено желанието за промяна беше по-голямо от преди. И като започнеш да пишеш всичко и следиш калории, тегло почти всеки ден, и като видиш подобряване искаш още и още и се надъхваш. Иначе храната пак, много важна. Боб, грах, кафяв ориз, картофи и овесени ядки чисти са основните въглехидрати. След това яйца, месо и малко риба и леща за протеини. Месо за мазнини. но по малко че то това от 5-6лв кг от кауфланд не се знае какво има . . И разбира се плодове и зеленчуци. 200г моркови изядох тази сутрин и марула. Пия и зелен чай два пъти. Черен шоколад 85% какао.
Махаш сладки тип кроасан, вафла, бонбони, тесто като палачинки макар че са ми слабост, и пиците и дюнерите, хляб, бирата и алкохола, спагети...всичко що е fast food/junk food.
Като спорт... Започнах да вървя пеш а през уикенда по 15км на ден старт този месец. . Като прибавя и малко бягане. Далеч повече калории горя отколкото с велосипеда дори и по 4-5часа каране.
7 чисти килограма съм свалил от октомври и са абсолютно стабилни. Няма шанс да си ги възвърна, защото здравословни начин на живот вече е на 90% с мен. даже напротив. С времето усещам как дори забързвам топенето.


Но скоро научих че килограмите не са най важните. А обиколката на корема. Мисля че беше близо 98см супер подут лятото 2021. Сега максимум е 95см с много вода, а сутрин е 93см. Все още съм в опасната зона. Трябва да съм стабилни 90см или под 90см за здравословен живот.
Първите няколко измервания не са много точни, колкото да запълнят дупката от няколко дни без измервания. В началото се мерих и късно вечер да видя максимума. Тайната за свалянето на кг е да промениш начина си на живот изцяло и не само за месец два ми за година и повече.
Прикачени файлове
Screenshot_20220217_142311.jpg
Screenshot_20220217_142311.jpg (54.01 KiB) Прегледано 1159 пъти
Последна промяна Dido2 на Чет Фев 17, 2022 2:35 pm, променена общо 1 път
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Фев 17, 2022 2:30 pm

колко си висок ,че при 77 кг имаш 95 талия ? аз съм 1.80 ,77 кг и талията ми е 85 ( като реших да отслабвам беше 100 ) .. освен вървене и тичане ти препоръчвам и упражнения с тежести .. аз свалих 11 кг за една година като не съм се подлагал на сериозни диети и калориен дефицит ,просто намалих алкохола и въглехидратите .. сега нося дрехи които не ми ставаха от години
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 17, 2022 2:41 pm

Висок 173.5см +-1см, корема и 96см съм го измервал преди 3 седмици следобед след 3 чиний супа леща (1000+гр) и 3 чаши вода. Грозна гледка. Сутрин рано на гладно сега е 93см, но ще спадне съвсем скоро, почти съм сигурен. Вървенето помага. имам гиричка 4кг по 30пъти на всяка ръка от време на време и така.
Започнах и хранене 1 макс 2 пъти на ден. Но не всеки ден.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 17, 2022 2:55 pm

Нека всеки който отслабва или просто за информация да постне своя резултат от този калкулатор. Сутрин на гладно тегло и обиколка на корем.
https://www.mytecbits.com/tools/medical ... calculator
Прикачени файлове
VideoCapture_20220217-145235.jpg
(176.77 KiB) 38 пъти
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Чет Фев 17, 2022 3:01 pm

Поздравления! Наистина теглото не трябва да е самоцел. Тялото си има един set point и винаги се стреми да го достигне. Разбира се ти може да промениш тази точка, което и правиш сега. Важното е, че се чувстваш добре.

Научиш ли тялото да използва мазнините като енергия, всеки спорт ще дава резултат (в сравнение с преди).
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pcconsult » Чет Фев 17, 2022 3:49 pm

За мене лично отслабването с колоездене е мисия невъзможна. През деня ям малко, вечер към 18:00 една чиния манджа и все съм си 115 кила - дебелак. Карам почти всеки ден по двайсетина километра (от вкъщи до работата и обратно) в София. Пробвал съм и да не ям (и пак да си карам велосипеда) - все тая, просто след една седмица почвам да нямам сила и да ми се вие леко свят, а съм свалил някакви си смешни 5-6 кила, които след като почна да ям веднага се връщат. Най-много отслабнах когато бягах по 4 обиколки на стадиона всеки ден и ядях само по една пържола на скара за обяд. Тогава бях свалил 23 килограма...
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Фев 17, 2022 4:02 pm

Dido2 написа:Нека всеки който отслабва или просто за информация да постне своя резултат от този калкулатор. Сутрин на гладно тегло и обиколка на корем.
https://www.mytecbits.com/tools/medical ... calculator

ето един по добър писан от българин ,изобщо целия му сайт е интересен а самия той е бил доста дебел и е отслабнал до плочки
https://fitbg.net/calorie-calculator
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 17, 2022 4:41 pm

Alexi написа:
Dido2 написа:Нека всеки който отслабва или просто за информация да постне своя резултат от този калкулатор. Сутрин на гладно тегло и обиколка на корем.
https://www.mytecbits.com/tools/medical ... calculator

ето един по добър писан от българин ,изобщо целия му сайт е интересен а самия той е бил доста дебел и е отслабнал до плочки
https://fitbg.net/calorie-calculator

Да добър е, определено. YMCA е най-строгият фат калкулатор който намерих онлайн. По взискателен е дори от американската армия за прием и дори от US Navy.
Иначе по твоя избор съм 23.1%. Ymca 25% obesse и директен АУТ.
Има калкулатор който изчислява автоматично за няколко организаций и т. Н. Той е забавен.да видиш къде ще те приемат и така
https://www.fatcalc.com/bf/results
Прикачени файлове
Screenshot_20220217_164600_com.opera.browser.jpg
(398.58 KiB) 31 пъти
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 17, 2022 4:58 pm

pcconsult написа:За мене лично отслабването с колоездене е мисия невъзможна. През деня ям малко, вечер към 18:00 една чиния манджа и все съм си 115 кила - дебелак. Карам почти всеки ден по двайсетина километра (от вкъщи до работата и обратно) в София. Пробвал съм и да не ям (и пак да си карам велосипеда) - все тая, просто след една седмица почвам да нямам сила и да ми се вие леко свят, а съм свалил някакви си смешни 5-6 кила, които след като почна да ям веднага се връщат. Най-много отслабнах когато бягах по 4 обиколки на стадиона всеки ден и ядях само по една пържола на скара за обяд. Тогава бях свалил 23 килограма...

На вчера изгледох 2 клипа за фастинг от този същият "доктор" и го следвам. Гладуването е добре 18-72ч повече не. Постепенно, един път 18ч, по нататък 24ч...Изчистваш организма само на вода и чай. Но естествено че ще си върнеш кг, това,не е магически трик, но то не е това целта да ги свалиш колкото да се изчистиш според мен и да научиш тялото един вид да посегне към мазнините. Но първо трябва си промениш храненето. И да седиш цял ден вкъщи без тренировка, с правилно хранене пак ще сваляш кг, но не е здравословно разбира се. Започни да пишеш всеки ден тегло и какво ядеш онлайн , поети калорий, изразходвани енергия. Аз ползвам Cronometer но има по добри. Много трябва да внимаваш какво ядеш. Както и ако хапнеш каквото и да е, дори дребно веднага го записвай. Трябва намалиш поетата захар. Има много продукти в които има добавена захар дори без да знаеш. Почваш да четеш етикети. Предполагам че пиеш всякакви напитки. Аз пия само вода и чай и нищо друго вече няколко месеца. Дори натуралните сокове са отрова. Убеден съм че посягаш и на мкдоналдс или подобни fast food. Забравяш за тях. Ядеш цели храни, сготвени домашно приготвени. Зеленчуци, месо ако е хубаво, яйца от свободни кокошки, риба уловена дива, не от ферма.
Измери обиколката на корема. Ако е над 102см е опасно. Там вече ще трябва специалист и много внимателно и сериозно да подходиш към храната.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Вилката » Пон Фев 21, 2022 9:59 am

Alexi написа:
Dido2 написа:Нека всеки който отслабва или просто за информация да постне своя резултат от този калкулатор. Сутрин на гладно тегло и обиколка на корем.
https://www.mytecbits.com/tools/medical ... calculator

ето един по добър писан от българин ,изобщо целия му сайт е интересен а самия той е бил доста дебел и е отслабнал до плочки
https://fitbg.net/calorie-calculator
Тия калкулатори са крайно неточни. Лежат на статистики и на много условности. Първият се е хванал за тегло и една обиколка, а това тегло къде е не се отчита. Вторият гледа само ръст и обиколка на корем, а дали си 70 кила с шкембе, или 90 кг мускули, мускулеста преса и здрав долен гръб, щом обиколката е 90 см - дебел си. Дават някакви ориентири, но според мен едно огледало и три етажа стълбище ще ти дадат по-хубава информация.
Иначе е важно да ги следиш и записваш, за да знаеш на къде си тръгнал, но крайната цел е много индивидуална.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта