Горене на калории / отслабване с велосипед

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Gworan » Чет Фев 24, 2022 2:12 pm

Аз ще се опитам да върна темата към въпроса за горене на калории / отслабване с велосипед, или по-точно относно какъв би бил най-оптималния начин за горене на калории чрез каране на велосипед. Без да засягаме темата за хранене, диети и т.н.
Аз имам вече доста задоволителни резултати, мисля че беше някъде Май-Юни месец през 2020г като реших че искам да отслабна, и до края на годината от 102кг бях паднал на 78кг, при ръст 183см. Не съм се вманиачавал чак да гледам и смятам микро и макро нутриенти, единствено смятах калории. А на колелото - просто карах колкото можех повече, всеки един ден в който не изпитвах умора от предишно каране и нямах мускулна треска - излизах и карах още. Предимно катерене с цел да се спусна по някоя пътека - хем за кеф, хем и за тренировка.
Взех си смарт тренажор за вкъщи, защото никога не съм харесвал да карам в мокро, кално и студено време. Имам от последните модели гармин gsp + всички сензори. До тук добре, но това да въртя на тренажора се оказа най-скучното нещо което някога съм правил през живота си. Дори и като въртя в Zwift, следвах някакви програмим тренировки... след час - час и половина вече не ме свърта, и си е чисто мъчение. Освен това, никога не успявах да изгоря толкова калории колкото с истинско каране навън.
През последните месеци, г/д от преди коледните празници насам, съм карал навън мисля че само веднъж, като не броим ходене до магазина. Съответно и си върнах няколко килограма, но положението все пак въобще не е толкова зле, колкото беше преди две години.
Отслабна ми много обаче желанието да се спускам по чукарите, и всеки път да мъкна сумати екипировка. Най-много ми се кара XC колелото, и май вече карането ми ще е изцяло само с цел тренировка, може би и нещо лежерно за разходка тук-таме.
Накратко въпросът ми е: като изляза навън и се кача на колелото, как и къде би трябвало да карам за да изгоря възможно най-много калории за дадено време?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1017
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Чет Фев 24, 2022 2:27 pm

stealth написа:Но пък целта ми беше просто да вкарам физическа активност в живота си и подобряване на здравословното състояние без да изпадам в крайности.


Това е разковничето каквото и да се прави. Постоянство и търпение без разни излишни сметки и вманиачавания. Ако няма налице здравословни проблеми е вманиачаване да се правят стриктни хранителни режими. То и затова има цяла индустрия, която просперира понеже вменява на хората вина понеже са си нарушили режима и те влизат в новият с още по-голямо настървение. Ако няма здравословни проблеми или спортни цели (говорим за реални спортни цели не wannabe) редовната физическа дейност ще даде резултат.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 381
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Чет Фев 24, 2022 2:31 pm

Gworan написа:Накратко въпросът ми е: като изляза навън и се кача на колелото, как и къде би трябвало да карам за да изгоря възможно най-много калории за дадено време?


Много интересен и готин въпрос. Ако мога да попитам - с каква цел? Ако е единствено и само горене на калории, без значение дали тия калории са от въглехидрати или мазнини, тогава отговора ще е един. Ако има и друга цел зад простите калории, тогава отговора ще е друг.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Gworan » Чет Фев 24, 2022 2:36 pm

И твоят въпрос е добър. Не знам. Моята идея е да си "оптимизирам" времето за тренировка, тъй като напоследък не ми се занимава колкото преди, така че за възможно по-кратко време да изгарям примерно 800-1000 калории, и да си застопоря пак теглото на около 80 кила.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1017
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Чет Фев 24, 2022 5:47 pm

Ако целта е просто да изхабиш 800-1000 калории, тогава наблегни на тренировки с висок интензитет (викат им HIIT). Примерно рязко/стръмно изкачване (или спринт) за половин-една мин. и после нормално каране и/или спускане няколко минути. И така 5-10 пъти или колкото ти хареса или можеш. Идеята е да вкараш тялото в анаеробна фаза, демек без въздух, когато се горят най-много калории (от въглехидрати най-вече). Само не прекалявай особено ако не си първа младост.

Ако все пак искаш да намалиш сланините, тогава търси плавно каране без да влизаш в анаеробна фаза. При нисък интензитет, тялото може да гори мазнина, ако е научено разбира се. Това е добре да го правиш за повече от час-два за да има по-изявен ефект. Целта да е ти свършат запасите на въглехидрати и да "превключиш" на мазнини. Но това отнема време а ти искаш да оптимизираш и да е кратко. Сам прецени.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Gworan » Чет Фев 24, 2022 7:31 pm

pascoff написа:Ако целта е просто да изхабиш 800-1000 калории, тогава наблегни на тренировки с висок интензитет (викат им HIIT). Примерно рязко/стръмно изкачване (или спринт) за половин-една мин. и после нормално каране и/или спускане няколко минути. И така 5-10 пъти или колкото ти хареса или можеш.

Да, целта е като се накачоря със всички датчици накрая да изпише че толкова калории съм изхабил, не ми се занимава да се задълбочавам повече от това.
Това звучи точно като някои от тренировките които правих на тренажора в Зуифта. Кефи ме (стига да не е вкъщи да въртя на място :)).
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1017
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пон Фев 28, 2022 12:39 pm

stealth написа:Все пак има напредък от началото на темата, където се въртяха шоколадчета и еклерчета :)
Аз преди няколко години, когато почнах с колелото, нямах почти никаква редовна физическа активност. Без да гоня някакви конкретни резултати, просто карах. Тегло взех да свалям чак на следващата година - междувременно се свалят мазнини, но се качва мускулна маса. За около 2 години паднах от 85 на 75 кг. като храненето почти не го промених. Аз и преди това не бях особен почитател на захарта, просто си хапвам от всичко по малко. Никога не съм следял калории и т.н. Но пък целта ми беше просто да вкарам физическа активност в живота си и подобряване на здравословното състояние без да изпадам в крайности.

Ми нА, онзи ден плюснах 2 френски еклера... Ухх.. Сигурно година не бях го правил. Блаженство ти казвам. Трябва повторя.. Хмм. Но кога.. А ей го на 3ти март.. Супер повод за 3 еклера :D е чи как... Трябва си има от време на време отпускания, но всичко с ум и мярка. Като разкара човек всичко сладко от супермаркета включително и неща дето не са сладки, но с добавена захар, например буркан с чушки...и всичко си идва на място и можеш да се глезиш от сладкарница та или пица вечер един път в седмицата. Много хора не знаят колко захар поемат, а дори не ядат сладко. Една лютеница например. Аз чета етикети и знам какво да избягвам. Знам кое не му е мястото в моят организъм. Така следиш и здравето си, не само килограмите. Под 75кг стана трудно за мен. Сега гледам от 1-2седмици удрям стена и не мърдат особено кг-те. Нищо това е добре. Стабилизирам. Не ги връщам. Имам много още какво да подобрявам и хранене и активност а и да се уча. Например научих основните причинители на издут корем. Алкохол и фруктоза/глюкоза. Поразрових си бележките и Тъпак с тъпака ти кво прави таз бутилка вино и 2 бири изпити преди месец нали ги отказа :D Март месец ще е по-добре от февруари!
Започвам месеца от утре добре. Вечер макс 73 и нещо и така вече седмица. Сутрин паднах под 72кг това бе трудно все на 72.2-72.3 стоях.идеалното тегло според некви формули ми е 67-68кг, но те считат мускули дето в момента ги нямам и няма да ги имам като стана толкова, значи яко още за сваляне има.
Започнах да оглеждам краката на хората. Абсолютно по слабички от моите. Направо клечки. Как не ги издухва вятъра.. (А нали бяхме над 50% с наднормено тегло българите) ... Това е и добре и не чак толкова. Като седна с къси гащи направо ми се разпльокват и все едно съм 100кг. добре е от един вид, мога да поемам удари с крака и да нанасям тежки такива когато се налага. За здравето и външният вид обаче по важно е корема да изчезне. За това и прекратих велосипеда. Оставям го само за дълги преходи например до вилата или близкият град. Не безсмислени обиколки и разкарвания. Вървенето е за тази цел. 18км онзи ден :eyebrow: почти нов човек ставаш... ще ми трябват нови маратонки... Сещам се четях 10 000крачки на ден.. Квоо тея луди ли са хаха.. Умереното натоварване топи мазнини. Ако се натоварва повече, караш бързо или тичаш, тялото започва да гори и въглехидрати вместо само мазнини.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пон Фев 28, 2022 1:47 pm

Gworan написа:Аз ще се опитам да върна темата към въпроса за горене на калории / отслабване с велосипед, или по-точно относно какъв би бил най-оптималния начин за горене на калории чрез каране на велосипед. Без да засягаме темата за хранене, диети и т.н.
Аз имам вече доста задоволителни резултати, мисля че беше някъде Май-Юни месец през 2020г като реших че искам да отслабна, и до края на годината от 102кг бях паднал на 78кг, при ръст 183см. Не съм се вманиачавал чак да гледам и смятам микро и макро нутриенти, единствено смятах калории.
Накратко въпросът ми е: като изляза навън и се кача на колелото, как и къде би трябвало да карам за да изгоря възможно най-много калории за дадено време?

Велик резултат. 24кг от май до декември? Това са 3кг на месец поне. (за здравословно се считат до 2кг/месец)Но в най лесните месеци за отслабване. ако само си броил калорий без "да се вманиачаваш" и си ял не здравословно ще си върнеш поне част от свалените кг а може и здравословен проблем в бъдеще.
Аз смятам завинаги да съм под 70кг и то без силно ограничаващи режими. Пак ще си ям сладоледче, пица и т. Н.
Сега колко кг си? Имаш ли коремче? Ако си над 93- 94см обиколка през пъпа като издишаш и отпуснеш - определено имаш.
Храната бие спорта за сваляне на кг дългосрочно.
Иначе като изкачваш хълм ще гориш много калорий, но не мазнини само, или като въртиш над 20кмч средно за час. Ще усетиш глад за сладко и ще издумкаш сникерс или energy drink..
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Пон Фев 28, 2022 5:12 pm

Аз сигурно съм медицинско чудо или изключение. В момента съм на 37 години, висок съм 1.78 или 1.80 , не знам и аз с точност. Обаче от повече от 20 години съм си на едни кила 67-70, в зависимост от сезона и това колко карам. А ям всичко без ограничения, пием бири, пушим козове и те така. :D :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2410
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Пон Фев 28, 2022 5:23 pm

Boyan1984 написа:Аз сигурно съм медицинско чудо или изключение. В момента съм на 37 години, висок съм 1.78 или 1.80 , не знам и аз с точност. Обаче от повече от 20 години съм си на едни кила 67-70, в зависимост от сезона и това колко карам. А ям всичко без ограничения, пием бири, пушим козове и те така. :D :beer:


Не си сам братле, аз съм същия :) Но това, че не надебеляваме не значи, че яденето на джънк фуд не се отразява по друг начин на тялото. Дано не се налага да разберем някой ден :beer:
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Пон Фев 28, 2022 5:27 pm

А държа да отбележа, че джънк фууд не ям, щото не ми харесва. Не ям и от мазни хартийки или купени готови неща, не ям храна от ресторанти и т.н...Може би в мярката е разковничето. Абе кой знае, всички сме си различни.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2410
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пон Фев 28, 2022 7:32 pm

Boyan1984 написа:А държа да отбележа, че джънк фууд не ям, щото не ми харесва. Не ям и от мазни хартийки или купени готови неща, не ям храна от ресторанти и т.н...Може би в мярката е разковничето. Абе кой знае, всички сме си различни.

А и Зависи и от дейността ти. Ако си на крак всеки делничен ден куриер или строителен Работник без да знаеш гориш много калорий.. Или работа в супермаркет.. Момчето не спира всеки ден подрежда, вдига, мести кашони стока. Направо ме разбива. Обзалагам се че не си на бюро в офис пред монитор.
Аз пък попрекалих днес, последен ден на месеца айде що не да разпусна и погълнах 2500 калорий като вчера и днес почти никакви дейности...вънка студ дъж и вятър 10мсек не е нито байк, нито за вървене или бягане...и така до уикенд... С тези фитнес зали сега 50лв на месец как ли пък не ще давам..
Последна промяна Dido2 на Пон Фев 28, 2022 7:34 pm, променена общо 1 път
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Пон Фев 28, 2022 7:34 pm

Е, я, точно по цял ден съм пред компа, такава ми е работата. Евентуално ако изляза нещо да снимам, ама и то е с кола.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2410
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пон Фев 28, 2022 7:37 pm

Ми начи ген, метаболизм... Има пушат пият живеят 80-90г..други здрави, спортисти и на 35г или на 52г се гътват... Като един каратерист.. Писаха го ковид.. Ако си готвиш сам здравословна храна, простичка, без майонези, кетчуп, пържено, тестяно, полуфабрикати тем подобни, значи си ок
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пон Фев 28, 2022 9:25 pm

Никога повече чипс от магазина...никога, освен ако няма 50% намаление :crap: .домашно изпечени картофки с червен пипер и сиренце, трябваше настъргано да бъде как не се сетих... Пробвайте! Вкусотия и е в пъти по- здравословно. :love: и евтино.. 5кила 4лв, чипса ти го дават 2лв 150гр нещо такова смятай... Ква печалба
Прикачени файлове
rsz_20220228_211931.jpg
(173.32 KiB) 113 пъти
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот _SoRa_ » Вто Мар 01, 2022 11:36 am

И аз преди бременността бях с право черво, но от там нататък всичко се промени. :D

Относно картофения чисп- с белачка парченцата стават по-тънки. От тикчивки също става вкусен чипс.
_SoRa_
 
Мнения: 2515
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пон Мар 14, 2022 1:29 pm

Отчет. Въпреки седмично прекратяване на тренировки в началото на месеца и поглъщане на 3000 калории под формата на шоколадчета, еклерчета, за 1 ден :banghead: :banghead: отново се върнах в правия път. Тази сутрин рекорд 71кг!(след 15км вървене вчера) целта още е 65-67кг за юни. Тази седмица ще взема боксови ръкавици харесах си декатлонски за 20лв. Взех 30 яйца свободни кокошки, увеличих протеина и намалям въгл. Ако има промо взимам свинско евтино, сигурно бъкано с антибиотици ама тъй ще е до юни месец яйца, свинско малко риба и зеленчуци. Картофи, овес. Ядки до 100гр на ден. А да, кис. Мляко по 1-2 кофички на ден почти всеки ден. С байка планирам 3дневен преход 100км поне веднага щом минималните се качат на 10градуса
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Бат'Весо » Сря Мар 30, 2022 6:26 am

Дядо ми е на 86 години . Не пие никакви лекарства , не спазва никакви диети и по цял ден се изтяга под климатика . Не пие и не пуши . На едно хранене изяжда 500 гр. фъстъци , 2 литра лимонада и 450 гр. баклава . След това сяда на масата и се храни с нас , като гладен човек . Ако му оставиш една кутия МЕРСИ от големите ще я довърши за окло 3 часа . Веднъж му направих забележка , пък той извади 50 лева и ми каза , че съм скрънза и да взема тези пари . По професия е лекар и е с нормално тегло за ръста си . Тази зима реших , че трябва да го наглеждам и качих 10 килограма . Макар че се ограничавах , храних се почти наполовина от него и бачках всичката работа пак не можах да се опазя от напълняването . Ако някой не вярва да купи 500 гр. фъстъци , 2 литра лимонада , 450 гр. баклава , 500 гр . свински гъди на скара и 8 варени яйца , 1 буркан кисели краставички и задължително 1 голама кутия МЕРСИ и да заповяда на гости при дядо ми ! :rofl:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Tomcat » Нед Юли 03, 2022 9:44 am

Позволете и аз да се включа в темата. Тази история за дядото на 86, който се тъпче като за световно и е с нормално тегло за ръста си и не пие никакви лекарства малко ми е трудно да я повярвам, но е истина, че има хора, които ядат много и са слаби.

Аз се мъча да сваля килограми от около 2 месеца. Но аз имам да свалям много. Тук някой беше написал, че от 80 искал да свали. На мен 80 ми е таргета, така да се каже. Поне засега. Висок съм 184 см и си мисля, че 80 не би било много за ръста ми. Да, и не съм в първа младост, но никога не е късно. Така си мисля. По-добре отколкото да качвам или да стоя на това положение.
За последните 45 дни свалих 8 кг предимно със силно ограничаване на яденето, почти гладуване, но и не напълно.
Реших да карам колело - качих се и се оказа, че трудно се върти - наложи се да сменя веригата и задната касета. Сега вече е по-добре.
Вчера карах около 20 километра. По-рано от такъв преход се уморявах доста. Вчера не бях кой знае колко уморен. Валя ме дъжд. Крих се в една автобусна спирка.

Всъщност проблемът ми е намирането на подходящ маршрут. Относително лесно се кара по велоалеята към гара Искър, но е и досадно - постоянно се пресичат светофари, има и пресечки с по-малки улички, на които няма светофар. Има и много хора, които си се разхождат точно върху алеята, цели семейства с деца и колички, че и с кучета, понякога дори е трудно да ги заобиколиш. Наскоро видях две тинейджърки със скейтбордове, седнали насред велоалеята да си ръчкат телефоните. Отдавна се отказах да се разправям. Преди няколко дни дрънках със звънеца на едни циганета точно до лидъла, но и с цигани не можеш да се разбереш, това е ясно. Та, тази велоалея не е достатъчно дълга. Карането по улиците на София също не е най-подходящото. Та се чудя какъв маршрут да си измисля, който да мога да карам поне 20 километра, а защо не и 30, поне засега.
Вчера карах до гарата на Казичене. Проблемът е, че пътят не е хубав. Тесен, минават камиони. Не ми се вижда много безопасно.
Виждал съм на много места да се обсъждат маршрути, включително във фейсбук групи за колоездене, но от тези групи се махнах, понеже ми станаха досадни в един момент. Та ще съм благодарен ако някой сподели идея за каране, която да е подходяща за мен - живея в квартал Слатина.
Та да се върна на темата с отслабването - дефицитът на калории действа. Трябва да се подхванат нещата от двете страни - по-малко ядене, и повече изразходване на калории чрез спорт. Не може да не работи, но е трудно, и понякога свалянето не започва бързо и веднага. Трябва упоритост и търпение. Организмът има склонност да се бори, да задържи положението. Включително и психически - трябва упоритост и никакво поддаване на изкушения. Силна воля. Един доктор, всъщност беше професор ми каза - мозъкът е като степените на стара готварска печка - като си някакви килограми и искаш да свалиш, мозъкът се съпротивлява яростно, започваш да мислиш само за храна. Е аз не мисля за храна, но си е трудно. Човек трябва да мисли и да не допуска това положение, но при мен вече е факт, и трябва да се свалят килограми.
Tomcat
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2016 9:41 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот valentin.georgiev » Пон Юли 04, 2022 9:51 am

Здравей,
маршрути изцяло в града не мисля, че са подходящи. От Слатина ти препоръчвам по Цв.Лазараров, Обиколна, Цариградско шосе до Врана и от там до Герман. В началото през селото до язовира и там може по алеята отстрани до ВЕЦ-а.
Единствено от Врана до Герман е лош пътя и не много широк, но е кратко. Като задобрееш в началото на Герман хващаш наляво към манастира, има изкачване, което в началото ще ти бъде тежко, но ще свикнеш, а и след манастира има още няколко км път, преди да стане черно.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Tomcat » Пон Юли 04, 2022 10:59 pm

Да, благодаря, това е интересна идея, което предлагаш. Само ме притеснява каране по Цариградско. Струва ми се опасно. Но ще го обмисля този маршрут. Стръмното не ме плаши, стига да не е твърде продължително. Под язовир вероятно имаш предвид Панчаревското езеро и вец Кокаляне.
И самото минаване от Врана до Герман и Панчарево не си го представям точно откъде ще е, понеже съм минавал от там само с кола и знам само един път.
Tomcat
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2016 9:41 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Вто Юли 05, 2022 9:29 am

Точно за този път става въпрос покрай Жандармерията и Военното поделение.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 381
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот valentin.georgiev » Сря Юли 06, 2022 10:03 am

Карането по Цариградско от светофара на Горубляне до Врана няма какво да те притеснява, кара се в аварийната лента и е кратко.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Tomcat » Сря Юли 13, 2022 12:58 pm

То като гледам какво става по улиците на София, вече дори по тротоар да вървиш не е безопасно. Но иначе да, може би си прав. Още не съм пробвал маршрута, но карам всеки ден и усещам полза и кеф от карането.
Tomcat
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2016 9:41 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pcconsult » Сря Юли 13, 2022 8:49 pm

Като няма отслабване, поне си оставам само с кефа от карането. Искам да споделя нещо лично. Познавам и други пълни съседи, но някак си моето шкембе е също толкова голямо, само че е доста по-твърдо. Когато свия така наречените коремни мускули съм си пак толкова дебел, просто карикатура. Не съм глътнал топката, а по скоро големия, овален, речен камък - няма оправия. Карам всеки ден до работата и обратно към 15-16 километра разнообразен терен. Понякога изниква работа и в Ректората (като днес) та ми се събират около 25. Разхождам си пеша джак-ръселите по три пъти на ден. Днес съм направил повече от 10 500 крачки. Въпреки всичко това кантара казва: не се качвайте двама, а един по един - 120кг.
Изображение
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Exorcist » Сря Юли 13, 2022 9:51 pm

pcconsult написа:... Карам всеки ден до работата и обратно към 15-16 километра разнообразен терен. ... ми се събират около 25... Разхождам си пеша джак-ръселите по три пъти на ден. Днес съм направил повече от 10 500 крачки. Въпреки всичко това кантара казва: не се качвайте двама, а един по един - 120кг....

Това няма никакво значение, защото в крайна сметка поемаш достатъчно калории и не правиш целенасочен отслабващ режим :) Всичко в крайна сметка е супер проста физика и математика на поето-изразходвано, и никой гури не е измислил нещо различно. От собствен опит ти го казвам, а и на всички четящи темата чешащи се по главата - отслабването, особено сериозното, да не говорим "влизането във форма", изисква отначало сериозен глад, съчетан с много активни тренировки месеци наред, както и после поддържане на постигнатото - да отслабнеш внезапно за месец-два-три-четири дори не е чак толкова трудно, но да влезеш във форма от увиснало отслабнало неадекватно тяло до мускулесто жилаво тяло при същите постигнати кг и да ги задържиш - това е вече точката на пречупване в мозъка, която никога няма да върнеш назад. То не е лесно най-вече и ментално, изисква тотално пренареждане на дневния ти лайфстайл и приоритети и какво време отделяш за какво, ама това е ключа към палатката, реално трябва да промениш начина си на живот, реално, и не е случайно, че малко са успяващите :beer: Стискам ти силно палци да успееш а лятото е прерфектен момент за пот и глад, но да ти кажа и есента и зимата имат своя чар, при минусови градуси навън тренировките хабят калории и вдигат тонуса като за световно :D
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юли 14, 2022 9:11 am

Exorcist написа:...в крайна сметка поемаш достатъчно калории и не правиш целенасочен отслабващ режим Всичко в крайна сметка е супер проста физика и математика на поето-изразходвано, и никой гури не е измислил нещо различно. От собствен опит ти го казвам, а и на всички четящи темата чешащи се по главата - отслабването, особено сериозното, да не говорим "влизането във форма", изисква отначало сериозен глад, съчетан с много активни тренировки месеци наред, както и после поддържане на постигнатото - да отслабнеш внезапно за месец-два-три-четири дори не е чак толкова трудно, но да влезеш във форма от увиснало отслабнало неадекватно тяло до мускулесто жилаво тяло при същите постигнати кг и да ги задържиш - това е вече точката на пречупване в мозъка, която никога няма да върнеш назад. То не е лесно най-вече и ментално, изисква тотално пренареждане на дневния ти лайфстайл и приоритети и какво време отделяш за какво, ама това е ключа към палатката, реално трябва да промениш начина си на живот, реално, и не е случайно, че малко са успяващите

Много добре си го казал!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот xaerial » Чет Юли 14, 2022 4:46 pm

Tomcat написа:Да, благодаря, това е интересна идея, което предлагаш. Само ме притеснява каране по Цариградско. Струва ми се опасно. Но ще го обмисля този маршрут. Стръмното не ме плаши, стига да не е твърде продължително. Под язовир вероятно имаш предвид Панчаревското езеро и вец Кокаляне.
И самото минаване от Врана до Герман и Панчарево не си го представям точно откъде ще е, понеже съм минавал от там само с кола и знам само един път.


И аз бях в чуденка къде можем да въртим с хлапето (в Слатина сме) през уикендите и маршрута до езерото с обиколка там и обратно се оказа съвсем приятен и лек, около 30км общо. Най-неприятен за каране е участъка Панчарево-Горубляне, затова следващият път през Герман. :beer:
xaerial
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 4:21 pm
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот gssatcc » Чет Юли 14, 2022 8:54 pm

Единственият начин да се отслабне в крайна сметка е калориен дефицит. И без каране на колело се слабее, ако влезеш на минус. Просто ако педалираш имаш малко мегдан за повечко калории до нулата.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 381
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Tomcat » Вто Юли 19, 2022 11:06 pm

Напълно съм съгласен с това, което казвате, че трябва калориен дефицит. И най-добре е да се подхване от двете страни.
Т.е. и хранителен режим, и двигателен режим.
И да, не става моментално, трябва време и трябва пренастройка на начина на живот и мислене и възприемане на нещата.
Факт е, че аз успях да сваля 11 кг за 2 месеца точно по този начин. Не знам как е при вас, но при мен колкото повече се олежавам, толкова повече апетит имам и ям, и пълнея. Съответно за да намаля яденето първо трябва да започна да тренирам нещо, да се движа. Тогава апетитът ми спада, енергията ми се увеличава и резултатите не закъсняват.
За съжаление имам още много да свалям, и аз съм около 120 кг в момента (висок съм 184 см), амбицията ми е да стана 80 кг. Звучи стряскащо много да сваля 40 кг, но вярвам, че е напълно постижимо, стига да си го поставя за цел, а аз съм го направил.
Обаче забравете за биричка, забравете за похапване на джънк фууд. През тези 2 месеца не вечерям изобщо, закусвам съвсем малко - мюсли с мляко, и обядвам един малък сандвич с моцарела и домати.
Карам всеки ден колело колкото мога, днес съм карал 25 километра и съм вървял над 15 000 крачки, което дори не е много, защото 10 000 ги правя дори като съм на работа, а аз работя на стол и пред компютър. Но все пак гледам да не си спестявам разхождането до друга стая или друг етаж, дори когато не е наложително.
А, освен това когато успея тренирам малко и гребане на тренажор. Дава много енергия впоследствие. Но уморява повече от колелото непосредствено след тренировката.

Този маршрут до Панчарево така и не го пробвах, може би трябва първо да го проиграя на картата. От Врана натам не съм наясно точно откъде да мина.
Колегата, който ми еи комшия, моля разкажи за минаването през Герман.
Tomcat
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2016 9:41 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron