Тема за тъпи въпроси

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Harka » Съб Апр 30, 2022 12:23 pm

Хм, възможно е да са го ограничили да не може да се регистрираш извън Германия, защото теоретично идеята на Ebay "Малки обяви" е local for local. Ако ти трябва нещо оттам ми кажи - аз съм го ползвал много пъти и мога да ти съдействам.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Съб Апр 30, 2022 2:09 pm

Не знам при мен ли е проблема, но нито от компютъра (три браузъра пробвах), нито от моя, нито от телефона на децата успявам да заредя сайта. Все тая error page ми зарежда. :boggled: И с приложението не става нищо по-различно.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Съб Апр 30, 2022 8:04 pm

Harka написа:Хм, възможно е да са го ограничили да не може да се регистрираш извън Германия, защото теоретично идеята на Ebay "Малки обяви" е local for local. Ако ти трябва нещо оттам ми кажи - аз съм го ползвал много пъти и мога да ти съдействам.

Разглеждах една вилка fox factory 32. Пишеше, че е чисто нова, използвана само като експонат. Но, не помня каква цена беше, имаше ли дистанционнно за кормилото, и други подробности. Не знам каква е причината да не се зарежда сайта при мен при нито едно устройство. :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Harka » Съб Апр 30, 2022 8:59 pm

Не намирам вилка с такова описание точно. Единствено една оранжева, за която пише, че е карана под 50 км. Не знам дали нея визираш?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Съб Апр 30, 2022 9:05 pm

Harka написа:Не намирам вилка с такова описание точно. Единствено една оранжева, за която пише, че е карана под 50 км. Не знам дали нея визираш?


То там малко на късмет да намериш нещо, което го има.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот gssatcc » Сря Юни 29, 2022 7:05 pm

Да се похваля! Преди време ми подариха комплект козметика и четки на Muc Off. Комплекта включва спрей Bike Protect, за който знам, ще съдържа масла, но самонадеяно си напръсках велосипеда щото то да дисковете няма да отиде. Отиде, че даже скърца зверски. В началото нямах спирачки, после леко се появиха с характерният звук на прегрети накладки. Някой има ли опит с подобна глупост и да сменям ли направо дискове и накладки?
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот pcconsult » Сря Юни 29, 2022 7:13 pm

Може да се пробваш да свалиш накладките и да ги измиеш първо с вода заедно с дисковете, а после да ги изсушиш и да ги минеш пак използвайки изопропилов алкохол, но ако мазнините са напоили накладките, така че да са влезли дълбоко в материала им това няма да помогне.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот reddevil » Сря Юни 29, 2022 8:52 pm

Дисковете ще ги спасиш. Може да ги минеш с шкурка (300-400), после изпоропил и са готови. Накладките обаче най-вероятно са тотал щета, още повече че си ги карал така. Пробвай да ги нагрееш до степен да изпуши мазнината, но ако и това не помогне са за кофата.
reddevil
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот gssatcc » Сря Юни 29, 2022 8:57 pm

Утре ще направя едно пробно леко спускане . Да видим дали ще се оправят или ще се пребия. Благодаря за съветите.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Alexi » Сря Юни 29, 2022 9:22 pm

дисковете няма нужда да ги минава с шкурка ,метала не попива мазнина .. измиване с веро е достатъчно .. накладките трябва да се сменят
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Пон Юли 04, 2022 8:38 am

Как изписвате във формата за попълване на данни в чуждите онлайн магазини, когато входа е "В"?
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот evilzet » Пон Юли 04, 2022 9:11 am

Хаха, на пръв поглед точно по темата, на втори....хмм
Аз бих написал vh.3, че ако е V да не го засилят към вход Д. Ако няма Д, пиши V
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Yash » Пон Юли 04, 2022 1:49 pm

Е, няма ли латинско "В"?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юли 04, 2022 8:30 pm

Сериозно ли.. сериозно ли вече коментираме кой за какво има или няма пари ?!

Това ли трябва да засягаме във форум за колоездене мама му стара!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Пон Юли 04, 2022 10:12 pm

За имането, има, но V не е като В. В пощата по-възрастните служителки не знаят за латинското В.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 08, 2022 11:12 am

В момента карам с шини DT Swiss E 512 - 27.5
Ако премина на DT Swiss E 532 - 27.5 само в основата ли ще отвори гумата заради тази 5 мм разлика в широчината или цялата ?

Питам, защото няма кой знае колко разстояние между гумата и задния триъгълник, а не ми се рискува да купувам, слагам и накрая грешка.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Alexi » Пон Авг 08, 2022 12:18 pm

това доста зависи от самата гума .. при някои гуми балона нараства при по широка шина ,при други почти няма разлика .. не мисля че от 5мм по широка шина ще почне да опира гумата ,ако сега не опира
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 08, 2022 12:39 pm

И сега не опира, има си достатъчно разстояние.
Предната е Continental Trail King 2.4

Задната скоро ще се сменя, защото сегашния High Roller е на доизживяване, но пак ще е макс 2.4
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Vel0-Mania » Сря Авг 10, 2022 3:15 pm

Един въпрос да попитам, че от кога се каня да го сменя този десния педал и не мога да го развия ?

Във интернет прочетох, че десния се завърта по-обратно на часовниковата страна. Сложих ключа и с една метална тръба се по мъчих да го развия и така и не успях.
Предварително го бях напръскал със WD 40 и не ще да се развие.
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Авг 10, 2022 3:18 pm

Vel0-Mania написа:Един въпрос да попитам, че от кога се каня да го сменя този десния педал и не мога да го развия ?

Във интернет прочетох, че десния се завърта по-обратно на часовниковата страна. Сложих ключа и с една метална тръба се по мъчих да го развия и така и не успях.
Предварително го бях напръскал със WD 40 и не ще да се развие.


За да ти е по-лесно запомни че педалите се завиват по посоката на движение на велосипеда и се развиват в обратна посока....така няма да се чудиш кой педал беше с обратна резба :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот stealth » Чет Авг 11, 2022 8:24 pm

trail написа:
Alexi написа:само да не ти се падне новия Форекастър ,че е 150 грама отгоре

Обичам да ми е тежко. Плюс три бири в раницата.

Аз това с бира в раницата съм го виждал, даже съм го пробвал. Обаче, бързо се стопля, а и има навика да изкипява при отваряне.
Как се справяте с тези проблеми? Има ли чалъм как да се заобиколят тези вредни явления?
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот trail » Пет Авг 12, 2022 5:12 am

Има, бирата да се изпие в първия час, след като е била ледена. И да се използват кутиики, защото са по леки. Друг бонус е някоя студена чешма по маршрута, ако е по дълък. Сядаш за почивка от половин час , бирата в коритото и си готов. На всеки проблем се намира разрешение.
По темата, само на мен ли ми се струва че поради раздалечените грайфери Форкастъра лесно подскача при ниска скорост отсредно големи чакъли? Не че щях да се пребия, но е малко странно.
trail
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Vel0-Mania » Пет Авг 12, 2022 5:11 pm

Днеска се мъчих да го развия и не успях. Отидох в магазина за велосипеди и ги помолих да го развият и бая зор видя и момчето. Не знам защо, толкова много ги натягат тези педали, дори са най обикновенни пластмасови за 10 лв. дали изобщто са сложили малко грес, че някой ден ако иска човек да ги смени да се развият по лесно, ама нъЦ....
Другото нещо което стана е, че като съм се мъчил да го развивам съм развалил резбата в началото http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=rgh1660316549s.jpg и сега новия педал не може да се завие защото резбата съвсем ще е разваля и ще трябва да се сменя всичко http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=cqs1660316646j.jpg
Затова мисля, да разглобя този здравия и да сложа на стария самия болт (не знам как се казва) и така да спася положението.

Дори и в магазина момчето се отказа да го завия защото не можеше да се завие и резбата ще отиде.
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот evilzet » Пет Авг 12, 2022 6:27 pm

Има си метчици за тая работа.
Ако ти се занимава може с малко пилене с флекса да си направиш от стара педална ос.
И после навиваш от другата страна на курбела, за да тръгне хубаво.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Сря Авг 17, 2022 12:33 pm

Caliper Design: two-piece 4-piston Това е четири бутален калиер/спирачка, нали?

Процеса "bedding" само на чисто нови, изобщо не използвани спирачки (накладки и ротори) ли може да се приложи?
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот grendel » Сря Авг 17, 2022 2:13 pm

piston = бутало,
така че, да, 4-бутални значи.
Това 2-piece не ми е ясно какво точно се има предвид, но предполагам, че се отнася накладките - при 4-буталните спирачки може и самите накладки да отделни за всяко бутало, а може и двете бутала от една страна да натискат една накладка (от другата страна е същото). Повечето спирачки са предвидени или за едното, или за другото, но има и такива, които могат и по двата начина в зависимост от накладките - например Magura MT5. Всяко си има предимства и недостатъци.

Колкото до bedding-a, на всеки нови накладки се прави, а понякога и след чистене на роторите - в началото на карането се прави brake check (рязко спиране от около 20-30 км/ч до 4-5 км/ч - непълно спиране, без хлъзгане на гумите) последователно с предната и задната спирачка и, ако не е "добро" усещането за сила, се прави "ускорен" bedding - с поливане с вода на накладките и ротора, докато се възвърне "доброто" усещане за спиране.
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот evilzet » Сря Авг 17, 2022 2:29 pm

2piece e , че спирачния апарат е от 2 части, но защо ли е важно да се знае?
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот trail » Сря Авг 17, 2022 4:30 pm

Някой правил ли е Smart Sam тюблес? Гето или нормален монтаж.
trail
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот RadoslavGrg » Пет Авг 26, 2022 7:20 pm

Ето един въпрос,който мисля,че е подходящ за тук,понеже съм почти сигурен ,че знам отговора,но ми трябва потвърждение:

Та,въпроса ми е ,на вилката отдясно имам една врътка,която я заключва,а отляво една друга,която мисля ,че контролира ,колко да е мека,но понеже не намирам разлика,решиха да питам за това ли служи тази другата врътка,на нея пише "PreLoad" и има + и - в двте посоки. Аматжорски въпрос ,но искам да знам дали е така.
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот psychocrew » Съб Авг 27, 2022 9:46 pm

RadoslavGrg написа:Ето един въпрос,който мисля,че е подходящ за тук,понеже съм почти сигурен ,че знам отговора,но ми трябва потвърждение:

Та,въпроса ми е ,на вилката отдясно имам една врътка,която я заключва,а отляво една друга,която мисля ,че контролира ,колко да е мека,но понеже не намирам разлика,решиха да питам за това ли служи тази другата врътка,на нея пише "PreLoad" и има + и - в двте посоки. Аматжорски въпрос ,но искам да знам дали е така.


С тази врътка можеш да си настроиш (в определени граници естествено) първоначалното (статичното или т.нар."SAG") потъване на вилката. "Твърдостта" се определя от вида на самата пружина (зависи дали е "мека", "средна" или "твърда").
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта