А ТАКА!

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Мнениеот thefatcat » Пон Юни 27, 2005 5:40 pm

[quote="bikerider"]

... но аз гласувах след дълги колебания...[/quote]

За наште ора от Евророма ли? :beer::drunk:
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот flow » Пон Юни 27, 2005 6:02 pm

verno e - politikata samo v krachmite se bistri. tq si e za tam. parlamenta* prazen, kogato e palen - boi i karanizi

i sa kvo stana?
koi ne iska zulti glasuva za cherveni. te se koalirat i kvo? vse v gaz i vse v tvoq.
kostof razpravq
"BSP trqbva da se opita da sazdade pravitelstvo, a SDS shte napravi vsicho vazmozno te da ne napravat pravitelstvo"
ma tva si vazi za vsqka opoziciq. i uspqvat

osven tva kvo moga da izbera? tiq deto bqha v parlamenta sega sa v parlamenta. drugiq pat pak ste sa tam.
smenqt imena na koalicii i naroda se kefi! basi qkata rabota stana sa ti she ni opraat. mi verno e - opravqt ni i se smenqt che ne sa mnogo idrazlivi
kato vleze nekoi nov ochevidno s namerenie da rushi sazdadenoto ot upravlqvashtoto mnozinstvo sichki go pliuqt
pliuqt sushto i starite tikvi nishto che sa glasuvali za teh nezavisimo ot novoto ime

izlishno e da komentiram kakva smeshka e da ni upravlqvat muzikanti i aktiori ma ako doidat ciganite ili turcite pone za tehnite hora shte napravat neshto

parlamenta = parla + menta
koi shte ospori


abe roting zemi skrii nekude be.
basi nedagavoto izkazvane

az za zadnata vrata nqma da mola kliuchove a napravo she q razbiq ako ima kade da otida posle
ma e tapo da te prinudat edna shepa carvuli da go napravish
move like a river
flow
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 2:51 am

Мнениеот George » Пон Юни 27, 2005 6:58 pm

Мислех да се включа с доста остър коментар по темата, но ще си го спестя.
Ако се събирате в някоя кръчма да бистрите политиката на халба бира, моля пуснете ми едно ЛС или ми пишете на ICQ, за да дойда и аз.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Юни 27, 2005 7:46 pm

[quote="bikerider"]
@Admin: Любо, това с репликата за промяната на мнението на поне един човек - :agree:.
Няма никакво значение разбира се за дискусията тук, но аз гласувах след дълги колебания. Може да се каже, че и ти си ми повлиял да взема точно това решение, за което мерси :beer:
[/quote]


Много се радвам, наистина! Независимо дали съм повлиял аз или някой друг :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот semipro » Пон Юни 27, 2005 9:38 pm

[quote]Отново грешиш - средния човек там ни смята за курви, цигани, престъпници, осквернители на гроба на Чаплин, убийци на деца чрез умишлена зараза със СПИН, почти убийци на вече покойния бивш папа... да изреждам ли още??? Слез си от камбанарията...
[/quote]

Какво да ти кажа бате освен че май си прав за съжеление. Само леко ще те поправя че надали средно- статисточеския европеец знае изобщо нещо за БГ. Силно се надявам нещата да се променят с влизането ни в ЕС ( въпреки че пак ме съмнява ).
semipro
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 12:09 pm
Местоположение: Mexico

Мнениеот Rotting » Пон Юни 27, 2005 9:38 pm

до bikerider:

1. Свободния избор в тесен кръг е достатъчно широк - има от всичко и за всеки. Избраният някой от този тесен за тебе кръг означа, ЧЕ БЪЛГАРИТЕ СА ГО ИЗБРАЛИ, ясно ли ти е? Мнозинството, т.е. ПОВЕЧЕТО от тях, от вас, от нас.

2. Не знам дали ни смятат за круви, цигани, престъпници, убийци (всичко това доста пресилено), но ако е така, това ние сме си го направили. А що се отнася до визията ни за комунисти, винаги е била в тяхните представи. Човече, говорил съм с много хора и съм чул тяхното мнение. Замисли се, кой от двамата ни е на камбанарията.

3. Не съм слушал медийните програми! Въпреки, че съм гласувал, защото съм имал избор. Говориш така, както говорят повето българи, спуснал кепенците, какво му кажат и той се подлага.

4. Защо трябва да ти кажа къде ще емигрирам? Това е мой избор. Ако ти харесва, стой и подавай дупе, ако не ти харесва се справяй по своему.

5. Ами да, мрънкачи сте, седите и мрънкате, е т'ва е. Мойте познати всички са се справили, никой не е ревал. А сега помисли за твойте.

6. NovemberCharlie: "Мммм..да. Ще живеем в интересни времена. Шоуто ще бъде безкрайно. Моля за места на първи ред"
Прав е, шоуто е голямо, ще бъде смешно и ще ни се смеят.

7. Що така не мислиш преди да говориш. Казал съм нещо - ами прочети го, обмисли го и след това коментирай.
-------------------
до flow:

1. К'ъф си ти бе? И ти що не мислиш?

2. К'ва врата ще разбиваш, като не знаеш каде се идеш, а?

3. Тая една шепа е изборът на българския народ, не разбра ли бе, недъгав, или и ти си мислиш, че има измама с SMS-сите, хахахаха

-------------------
Който е избран е избран, стига ревахте. 'Зимайте и се стягайте.
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Юни 27, 2005 10:15 pm

Бистренето на политиката е занимателно нещо, но призовавам всички участници в дискусията да не нарушаваме добрия тон, колкото и да е трудно това при разговори на тази тема. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пон Юни 27, 2005 10:26 pm

@ Rotting & bikerider

[b]Съвет[/b]
По-поУеко с мебеУите! Нема смисъл да се Абите, щото както ви е добре известно, положението и без тва е зАсрано яко...

[b]Уточнение[/b]
За средния европеец България е нещо като собствения му задник - предпочита да не знае за него, но е длъжен да му обръща внимание. Щото в противен случай...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот George » Пон Юни 27, 2005 10:45 pm

[quote="TOYAGA"]

@ Rotting & bikerider

[b]Съвет[/b]
По-поУеко с мебеУите! Нема смисъл да се Абите, щото както ви е добре известно, положението и без тва е зАсрано яко...

[b]Уточнение[/b]
За средния европеец България е нещо като собствения му задник - предпочита да не знае за него, но е длъжен да му обръща внимание. Щото в противен случай...
[/quote]

1. Тогава за чий х** пусна тази тема.
2. Моето лично мение за средния европеец е че той е една надута ояла се свиня, която се плаши че варварите от изтока може да му вземат хляба с евтиния си труд.
А средния американец е идиот - съдя само по президента им.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Юни 27, 2005 11:04 pm

[quote="George"]

[quote][i]Originally posted by TOYAGA[/i]

@ Rotting & bikerider

1. Тогава за чий х** пусна тази тема.
2. Моето лично мение за средния европеец е че той е една надута ояла се свиня, която се плаши че варварите от изтока може да му вземат хляба с евтиния си труд.
А средния американец е идиот - съдя само по президента им.
[/quote]


1. За моя. За НАЙ-ГОЛЕМИЯ!
2. Къде/кога/как/за колко време си общувал със средни европейци?
Мнението ти за средния американец съвпада с моето.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Вто Юни 28, 2005 12:22 am

[quote="semipro"]

[quote]Отново грешиш - средния човек там ни смята за курви, цигани, престъпници, осквернители на гроба на Чаплин, убийци на деца чрез умишлена зараза със СПИН, почти убийци на вече покойния бивш папа... да изреждам ли още??? Слез си от камбанарията...
[/quote]

Какво да ти кажа бате освен че май си прав за съжеление. Само леко ще те поправя че надали средно- статисточеския европеец знае изобщо нещо за БГ. Силно се надявам нещата да се променят с влизането ни в ЕС ( въпреки че пак ме съмнява ).
[/quote]


не май, а юни
но пък и средностатистическият европеец е тъпо парче... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Вто Юни 28, 2005 12:25 am

[quote="Rotting"]

Знаете ли к'во?
Който е тука, значи му харесва!
Който и да е на власт - това сме си го избрали НИЕ. Нашата страна е била комунистическа и като гледам продължава да бъде. В западна европа винаги са ни смятали за комунисти и още повече ще продължат.
Живеем във време, в което всеки е свободен да подреди живота си така, както би му харесало и да живее там, къде няма да го управляват тъпаци.
А не само да мрънкаме/те.
О.К. - щом не ви изнася - к'во чакате ве - дигайте си багажа и идете там, където е по-хубаво. А там наистина е хубаво! Ама не. Ние сме си такива (казвам го от опит) - мрънкаме на всякъде и за всичко. Щели сме да видим интересни години за напред - който не иска да ги види - аре да бега.

[quote]аз пък се чудя дали да не помоля за ключ от задната врата на салона...[/quote]

did, прав си, ама не става с много чудене, а с действия. Приемам да се чудят такива като майка ми и баща ми - хора на години, а не ние. Нищо, че сме семейни (полусемейни - поне така се определям)
Ама как? Е така! Не ми казвайте, че не ставало. Който не е опитал, на него не [u]му[/u] е станало.
Аз така ги разбирам нещата. Не сте/сме вързани.
Щом сме още тука, значи ни кефи.
Мен обаче ще ме кефи още само малко - защото ми е изгодно. И за това не мрънкам. :popcorn: За вас не знам.:dunno:
[/quote]


:agree::agree::agree:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Вто Юни 28, 2005 12:34 am

[quote="bikerider"]

[quote="Rotting"]

Знаете ли к'во?
Който и да е на власт - това сме си го избрали НИЕ.
[/quote]

Грешиш. Не сме СИ го избрали, щото не сме го издигнали ние. Квото ни спуснат, избираме някой и гласуваме за него. Както се казва "свободен избор в тесен кръг".

[quote="Rotting"]
В западна европа винаги са ни смятали за комунисти и още повече ще продължат.
[/quote]

Отново грешиш - средния човек там ни смята за курви, цигани, престъпници, осквернители на гроба на Чаплин, убийци на деца чрез умишлена зараза със СПИН, почти убийци на вече покойния бивш папа... да изреждам ли още??? Слез си от камбанарията...

[quote="Rotting"]
Живеем във време, в което всеки е свободен да подреди живота си така, както би му харесало и да живее там, къде няма да го управляват тъпаци.
[/quote]

Недей да повтаряш медийната пропаганда като прозрение свише. Посочи ми например ти лично къде би емигрирал, че да не те управляват тъпаци?


[quote="Rotting"]
А не само да мрънкаме/те.
О.К. - щом не ви изнася - к'во чакате ве - дигайте си багажа и идете там, където е по-хубаво. А там наистина е хубаво! Ама не. Ние сме си такива (казвам го от опит) - мрънкаме на всякъде и за всичко.
[/quote]

Дали? Можеш ли наистина да обобщиш така за всички българи? Или само за твоите познати и тяхните познати? А? Помисли пак.


[quote="Rotting"]
Щели сме да видим интересни години за напред - който не иска да ги види - аре да бега.
[/quote]

и после Волен Сидеров бил фашист???? чуй се какво приказваш...

Че ще видим интересни години, ще видим. Дано не са във вариант Косово/Македония, че Волен Сидеров с такъв подход точно натам отива - към нещо много гадно. В тоя ред на мисли искрено се надявам, че няма да се наложи да избираме нов парламент наесен или да скачаме по площадите, щото тогава АТака ще вземат много повече проценти. А кой печели от това се видя - печели Доган и тези които искат да вкарат България в открит етнически конфликт. След който знаем какво следва...


@Админ: Любо, това с репликата за промяната на мнението на поне един човек - :agree:.
Няма никакво значение разбира се за дискусията тук, но аз гласувах след дълги колебания. Може да се каже, че и ти си ми повлиял да взема точно това решение, за което мерси :beer:


[/quote]


ще отбележа, че май не си разбрал правилно :)

всеки е свободен да прави каквото иска, друг е въпросът дали успява, и дали му стиска да го стори

всички са силни на думи. можем да изживеем 50 чужди живота...
яко
винаги гледаме в чуждата чиниq
винаги на вуте требе да му е зле, нищо че и на мен нема да ми е добре

а това, че масово хората в бг мрънкат, независимо кой, кога и как е на власт- спор няма

щото сме си цигани, курви и как беше там, осквернители ли, кво каза...

излишно е да се споменават доган, волен сидеров, азис
хаха

скоро няма да излезем от лайната

пък ако влезем в тоалетната с фотоклетка (ЕУ) така хубаво ше ни серат в устите разни средностатистически европеици, че ще си мечтаем да сме в анадола....

...

(всичко което написах си е лично мое мнение и всеки е свободен да не го чете, и да не му се връзва, в случай че го е прочел)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот George » Вто Юни 28, 2005 6:56 am

[quote="TOYAGA"]

[quote="George"]



1. Тогава за чий х** пусна тази тема.
2. Моето лично мение за средния европеец е че той е една надута ояла се свиня, която се плаши че варварите от изтока може да му вземат хляба с евтиния си труд.
А средния американец е идиот - съдя само по президента им.
[/quote]


1. За моя. За НАЙ-ГОЛЕМИЯ!
2. Къде/кога/как/за колко време си общувал със средни европейци?
Мнението ти за средния американец съвпада с моето.
[/quote]
1. Браво!!!
2. Социализъма, братко, социализъма ги прави такива. [quote][i]MAN6[/i]
скоро няма да излезем от лайната[/quote]
Прав си. Ипотекирани са следващите 12 години.
Аз предлагам да бягаме наизток към братския комунистически Китай.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 28, 2005 8:05 am

@ George

Пичага, ясно е, че най-добре ги разбираш нещата.

Пропускаш обаче факта, че по времето на зрелия социализъм още си правил жълти петна по чаршафа, а представата ти за средния европеец очевидно е твърде отдалечена и мъглява... Завидна е обаче компетентността ти по отношение на ипотеките върху... ъъъ, и лайна ли ипотекират вече? :eek:

Що се отнася до предложението за бягство "наизток към братския комунистически Китай", мисля че е време да дадеш личен пример. Още повече, че вече си направил сериозна крачка напред с почти новия си и скъп ONTARIO TEAM...

:beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юни 28, 2005 9:03 am

Хе-хе! Аз си мислех, че купон има само в парламента, а гледай тука какво става. "Сейр", както би възкликнал Сокола. Жалко, че конфликтите са само вербални.
TOYAGA имай милост човече.:beer: И аз имам Тийм Едишън. И на всеки човек колелото му е толкова скъпо, колкото парици е отделил от хлебеца, та да го купи. Друг е въпроса, че цената на байка не винаги е най-важното за кефа от неговата употреба. Айде наздраве на всички, нищо че е малко рано.:beer::popcorn:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Вто Юни 28, 2005 9:15 am

[quote="NovemberCharlie"]

Хе-хе! Аз си мислех, че купон има само в парламента, а гледай тука какво става. "Сейр", както би възкликнал Сокола. Жалко, че конфликтите са само вербални.
TOYAGA имай милост човече.:beer: И аз имам Тийм Едишън. И на всеки човек колелото му е толкова скъпо, колкото парици е отделил от хлебеца, та да го купи. Друг е въпроса, че цената на байка не винаги е най-важното за кефа от неговата употреба. Айде наздраве на всички, нищо че е малко рано.:beer::popcorn:
[/quote]
:agree:това за колелото е много точно казано! браво!:agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 28, 2005 9:25 am

[quote="NovemberCharlie"]

TOYAGA имай милост човече.:beer: И аз имам Тийм Едишън. И на всеки човек колелото му е толкова скъпо, колкото парици е отделил от хлебеца, та да го купи. Друг е въпроса, че цената на байка не винаги е най-важното за кефа от неговата употреба. Айде наздраве на всички, нищо че е малко рано.:beer::popcorn:
[/quote]


Хе, тва за "почти новия и скъп ONTARIO TEAM" да не съм го измислил аз? Просто цитирам тва [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=7575#71413]тук[/url]... :D:D:D Съгласи се, че не мога да нося отговорност за това колко безмилостни са хората към себе си...
[img]http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/nahrung/a065.gif[/img]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юни 28, 2005 9:39 am

Ами то е въпрос на гледна точка и на склонност към себепоказване. Ако преди това си има байк за 100 лева Онтариото ще ти се струва златно. Ако си имал някой Канондейл ще ти се вижда мизерно. Отделен е въпроса за себеизява в стил "почти новия и скъп ONTARIO TEAM".
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 28, 2005 9:43 am

[quote="NovemberCharlie"]

Ами то е въпрос на гледна точка и на склонност към себепоказване. Ако преди това си има байк за 100 лева Онтариото ще ти се струва златно. Ако си имал някой Канондейл ще ти се вижда мизерно. Отделен е въпроса за себеизява в стил "почти новия и скъп ONTARIO TEAM".
[/quote]


Мдааа...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Вто Юни 28, 2005 11:22 am

до господин дървен прът ;)

бихте ли изказали мнението си за средния... европеец, моля :)

а ако не Ви затруднява- да кажете също нещо и по темата ''първи впечатления от българина'', от гледна точка на средния... европеец ;)

искам да [u]ПОДчертая[/u], чи ни съ саяждам с Вас, а ми е интересно Вашето мнение, считайки Въ за капацитет...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikerider » Вто Юни 28, 2005 11:34 am

[quote="Rotting"]

до bikerider:

1. Свободния избор в тесен кръг е достатъчно широк - има от всичко и за всеки. Избраният някой от този тесен за тебе кръг означа, ЧЕ БЪЛГАРИТЕ СА ГО ИЗБРАЛИ, ясно ли ти е? Мнозинството, т.е. ПОВЕЧЕТО от тях, от вас, от нас.

2. Не знам дали ни смятат за круви, цигани, престъпници, убийци (всичко това доста пресилено), но ако е така, това ние сме си го направили. А що се отнася до визията ни за комунисти, винаги е била в тяхните представи. Човече, говорил съм с много хора и съм чул тяхното мнение. Замисли се, кой от двамата ни е на камбанарията.

3. Не съм слушал медийните програми! Въпреки, че съм гласувал, защото съм имал избор. Говориш така, както говорят повето българи, спуснал кепенците, какво му кажат и той се подлага.

4. Защо трябва да ти кажа къде ще емигрирам? Това е мой избор. Ако ти харесва, стой и подавай дупе, ако не ти харесва се справяй по своему.

5. Ами да, мрънкачи сте, седите и мрънкате, е т'ва е. Мойте познати всички са се справили, никой не е ревал. А сега помисли за твойте.

6. NovemberCharlie: "Мммм..да. Ще живеем в интересни времена. Шоуто ще бъде безкрайно. Моля за места на първи ред"
Прав е, шоуто е голямо, ще бъде смешно и ще ни се смеят.

7. Що така не мислиш преди да говориш. Казал съм нещо - ами прочети го, обмисли го и след това коментирай.

[/quote]


Rotting, направих няколко забележки. Не смятам да слизам до това ниво и този тон. Ако имаше желание да обмислиш чуждо мнение, нямаше да говориш така.
Не смятам да продължавам тази дискусия, явно нямаш аргументи, с които да защитиш мнението си.

Мога само да ти кажа, че имаш доста ограничени представи.

Относно емигрирането - :nono:. Попитах те конректно къде смяташ да емигрираш, че там да няма тъпаци, но ти предпочете да се правиш на остроумен. Твой проблем, както казах нямам излишно време за губене.

Само моля те, не ни убеждавай с колко много хора си говорил. Личи си, че не е вярно, иначе нямаше така смело да обобщаваш и да раздаваш акъл. Личи си, че не можеш да спориш и да защитаваш мнението си по цивилизован начин. Оттам нататък аз съм пас, говори каквото искаш.

Само искам да ти кажа, че дори да беше прав, самия начин по който се опитваш да го докажеш те компрометира априори.

Edit: За мрънкалниците - пак те питам можеш ли смело да обобщиш за всички хора, които познаваш и не познаваш? Аз се оправям чудесно в България, което миличък изобщо не означава, че нямам контакти навън и не знам какво е големия свят.
Осъзнай се - 21 век сме.

Edit2: апропо, пак за емигрантите. бих могъл да кажа, че емигрантите са мрънкалници, които тук не могат да се оправят и да живеят и затова бягат. но не го казвам. изводите са за тебе.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 28, 2005 11:36 am

В отговор на запитването от господин ..., Полуобувка и Мъхеста брада ;)

[quote]бихте ли изказали мнението си за средния... европеец, моля :)[/quote]


Мнението ми е положително.

[quote]а ако не Ви затруднява- да кажете също нещо и по темата ''първи впечатления от българина'', от гледна точка на средния... европеец ;)[/quote]


Нещо като сърбин, но без елемента на спешност...;)

[quote] искам да [u]ПОДчертая[/u], чи ни съ саяждам с Вас, а ми е интересно Вашето мнение, считайки Въ за капацитет...[/quote]


Напълно Ви разбирам...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Вто Юни 28, 2005 12:19 pm

[quote="TOYAGA"]
Нещо като сърбин, но без елемента на спешност...;)

[/quote]


ей тука ни Въ разбрах... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 28, 2005 12:34 pm

[quote="MAN6"]

[quote="TOYAGA"]
Нещо като сърбин, но без елемента на спешност...;)

[/quote]


ей тука ни Въ разбрах... :)
[/quote]


Ааа, то е сигУрно шото не знаете разликата между арабското "Иншала" и испанското "Маняна"... А тя е, че "Иншала" носи същия емоционален и смислов заряд като "Маняна", но без елемента на спешност...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юни 28, 2005 1:02 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="MAN6"]

[quote="TOYAGA"]
Нещо като сърбин, но без елемента на спешност...;)

[/quote]


ей тука ни Въ разбрах... :)
[/quote]


Ааа, то е сигУрно шото не знаете разликата между арабското "Иншала" и испанското "Маняна"... А тя е, че "Иншала" носи същия емоционален и смислов заряд като "Маняна", но без елемента на спешност...
[/quote]

Ъъъъъ... малка поправка. Арабския аналог на "Маняна" е "Букра". Тази дума е част от арабския IBM (ИБМ) - Иншалаа, Букра и Малиш, което грубо преведено значи "Ако даде Бог", "Утре" и "Голяма работа"(в смисъл "Да не ти пука")
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 28, 2005 1:15 pm

[quote]Ъъъъъ... малка поправка. Арабския аналог на "Маняна" е "Букра". Тази дума е част от арабския IBM (ИБМ) - Иншалаа, Букра и Малиш, което грубо преведено значи "Ако даде Бог", "Утре" и "Голяма работа"(в смисъл "Да не ти пука")[/quote]


Всичко това е ОК, но в случая не ставаше въпрос за точен аналог, а за ВИЦ... :D:D:D Освен тва "Иншала" е доста употребявян израз именно в смисъла на вица... :beer:

BTW, ако трябва да бъдем докрай прецизни най-точният превод на "Иншала" е "Божия воля!", т. е. "Божа работа!"
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юни 28, 2005 1:19 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]Ъъъъъ... малка поправка. Арабския аналог на "Маняна" е "Букра". Тази дума е част от арабския IBM (ИБМ) - Иншалаа, Букра и Малиш, което грубо преведено значи "Ако даде Бог", "Утре" и "Голяма работа"(в смисъл "Да не ти пука")[/quote]


Всичко това е ОК, но в случая не ставаше въпрос за точен аналог, а за ВИЦ... :D:D:D Освен тва "Иншала" е доста употребявян израз именно в смисъла на вица... :beer:

BTW, ако трябва да бъдем докрай прецизни най-точният превод на "Иншала" е "Божия воля!", т. е. "Божа работа!"
[/quote]

:beer: Между другото бях поел един ангажимент...
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юни 28, 2005 1:24 pm

Я вижте това:http://fr.news.yahoo.com/050625/290/4h7bi.html
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Юни 28, 2005 1:33 pm

НЕЩАСТНИЦИ![url=http://www.dnes.bg/article.php?cat=10&id=9423]ЦЪК[/url]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта