,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 30, 2014 10:56 am

Ааааа има и мозаечни плочки. :D Абе ти в банята ли ги сложи тия плочки?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот TheAnimal » Сря Апр 30, 2014 11:06 am

Не. В кухнята, около самата кухня, продължението е дюшаме. По принцип, не ми допада да има плочки, но там където се готви е по-практично.
Един приятел спомена, че мога да ги намажа с нещо си и няма да се пързалят, но блонди забрави какво е. :D
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 30, 2014 11:14 am

Ей тия щом се пързалят на сухо нещо не са в ред бре. Аз викам, че банята ти е 14 квадрата и си мисля, как моята е 4,5 и каква си баровка ти..... :lol:
Може би трябва да замениш дървените чехли с някви с гумени подметки. :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот vvvaaal » Съб Май 03, 2014 4:21 pm

Защо всички нови вилки за AM са с tapered стержен? :(!: :(!:
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот APD » Съб Май 03, 2014 6:33 pm

vvvaaal написа:Защо всички нови вилки за AM са с tapered стержен? :(!: :(!:

Ми използвай външна чашка за 1.5" стержен с основа 1.1/8" за долната част.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот vvvaaal » Съб Май 03, 2014 10:31 pm

Много високо става...
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Пон Май 05, 2014 1:40 pm

Оплаквам се от лошото време.
Вчера градушка с размерите на орех валя. Всичко побеля.
Отделно гръмотевична буря и гръм като ударя чак прозорците се тресяха.
Пфу, а точно по това време мислех да карам...
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот N.i.k.o.l.a » Пон Май 05, 2014 4:12 pm

:bowdown: Само вижте времето: http://dalivali.bg/?location=43&type=daily
Училищни дни = хубаво време
Почивни дни -дъжд :crap:
Писна ми вече само да вали. Не се ли свърши вече. И на всичкото отгоре приваля през един час, колкото да разкаля още повече и пак спира. Да пада, квото има да пада и да си ходи вече.
Riding makes you feel free!
N.i.k.o.l.a
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1173
Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 9:11 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Ozzie » Пон Май 12, 2014 6:04 pm

някой беше се оплакал, че малко били мненията в темата за хвалбите...
'ми sorry, но както се казва - без коментар :xx(: :xx(: :xx(: :xx(: :xx(:
IMG_20140512_180211.jpg
(488.5 KiB) 286 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Wheeler » Вто Май 13, 2014 10:26 am

Поръчах си едни добрини от bike-components, те пък ги изпратиха на грешен адрес, съвсем различен от този посочен в поръчката. Като им се обадих, вместо просто да променят адреса са казали на DHL да върнат обратно пратката до Германия и като я получат обратно, ще я шипнат наново до правилния адрес. Явно и тази седмица ще се кара с разтегната верига :banghead:
Wheeler
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 3:36 pm

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Antares » Нед Май 18, 2014 9:55 pm

Верният ми Шрек се сдоби с нова цепнатина. Започваща от предишната заварка :bawling:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот dhmaniak » Вто Май 20, 2014 6:10 pm

Сдобих се с гипс и ще мога да карам чак след 2 месеца :bawling: :banghead:
Хубавото е че на ко :peace: лелото му няма нищо :peace:
който кара NS BITCH e супер готиния пич :D
dhmaniak
 
Мнения: 124
Рейтинг: 1086
Регистриран на: Нед Сеп 22, 2013 11:21 am
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот synsens » Пон Юни 02, 2014 6:26 pm

3 месеца ходих със спукан, но работещ дисплей на телефона, докато накрая в събота се амбицирах да го оправя. Отидох в GSM сервиз на Раковска, малко преди Графа, разбрахме се мило и учтиво с хората, че могат да сменят тъч-а в рамките на деня за 90 лв.
Вечерта си го взех, платих, благодарих, прибрах се и... :banghead: Оказа се, че тъч-а не е сменен, а само дисплея, с пластмасов, залепен накриво, и с едно голямо HTC отгоре, задраскано с черен маркер (на оригиналния дисплей го няма). И сега нищо не се вижда като хората на дневна светлина, а и явно от некадърното уплътняване се е прецакало нещо, защото всички звуци са станали 'тенекиени' :eek3: .
Е не помня някога да са ме прецаквали толкова и ми е гадно, че това се случва в нормален сервиз на централна улица и за немалко пари. Какво се прави в такива случаи?...
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот marsa » Пон Юни 02, 2014 7:16 pm

Зимаш си оригиналната резервна част за 1/3 от парите на "ремонта" директно от китайските сайтове, сменяш си го сам и се кефиш, че придобил нови умения и ти е излязло тънко. За справка дисплей + тъч за старото ми HTC бяха малко под 35лв крайна цена, а платката с USB порт за новия ми Samsung - 7-8лв. И съм си ги сменял сам без да имам особен опит с фини сглобки.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот synsens » Вто Юни 03, 2014 12:50 pm

marsa написа:Зимаш си оригиналната резервна част за 1/3 от парите на "ремонта" директно от китайските сайтове, сменяш си го сам и се кефиш, че придобил нови умения и ти е излязло тънко. За справка дисплей + тъч за старото ми HTC бяха малко под 35лв крайна цена, а платката с USB порт за новия ми Samsung - 7-8лв. И съм си ги сменял сам без да имам особен опит с фини сглобки.


добра мисъл.
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот evin » Вто Юни 03, 2014 4:32 pm

synsens написа:това се случва в нормален сервиз на централна улица и за немалко пари. Какво се прави в такива случаи?...


Правилото е да не се стъпва в тия измислени сервизи, където работят нискограмотни аматьори с начално образУвание. Всеки, който поиска, може да отвори сервиз за GSM-и! Повечето разчитат на златните цигански умения да сглобяват 1 работещ апарат от 3 дефектни на чиста проба и грешка. Някой да е виждал в тези "сервизи" елементарен набор измервателни уреди - осцилоскопи, анализатори, най-прост мултицет дори? Аз лично никога не съм. За сервиз ходи в Mtel, Globul или Vivacom - там поне работят сертифицирани инженери.

Или си сменяй модулите сам, елементарно е, както каза marsa. В ebay се продава всичко барабар с необходимите инструменти за смяна.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот synsens » Вто Юни 03, 2014 5:31 pm

благодаря за мнението : ) определено следващия път ще пробвам сама, чисто от любопитство.
иначе им го занесох пак и го дооправиха, макар все още да имам съмнения за пластмасовия дисплей. сега поне работи добре, няма нищо криво и звукът е нормален. само дето си губихме взаимно времето с 2 ходения до сервиз..
а глобул ми отказаха няколко пъти ремонта, нямали тъч за такъв телефон и куп други увъртания. ако не беше заради google maps, досега да съм се отказала от смартфоните : )
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот po_taka » Пон Юни 09, 2014 11:03 pm

не мога, просто не мога.
Майка ми е "среждала" преди някъде месец, оттогава нямам никаква представа кое къде е.
Вилката е разглобена и от 11 часа търся някакви мизерни загер клещи, който знам къде бях оставил на секцията предната профилактика!

Май ще се изнасям в новото жилите още недостроено, в крайна сметка прозирци има, вода, душ, !@#$ съм го останалото
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Сря Юни 11, 2014 2:26 pm

Друго си е да ти занулят рейтинга без предупреждение.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Ozzie » Сря Юни 11, 2014 2:34 pm

Е друго е и да ти го напомпат изкуствено?
Мислехте, че ще остане незабелязно?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Сря Юни 11, 2014 3:10 pm

Ozzie написа:Е друго е и да ти го напомпат изкуствено?
Мислехте, че ще остане незабелязно?

Кое изкуствено верно да съм примолил за някой друг плус. Но айде ве над 200 мнения съм праснал наляво надясно да помагам на хора и ми било изкуственно иначе...
Айде стига, рейтинга си го бях заслужил.
Отделно че едно предупреждение от 2 реда някакси не отнема много време да се напише.
А защо не следеше като ми праскаха минуси ? Къде беше тогава ?
Или като ми трияха обявите и ми праскаха минуси на тях.
Пак ако съм нещо бил в грешка, 2 реда писане не отнема повече от 5 секунди.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Ozzie » Сря Юни 11, 2014 5:26 pm

msniki написа:А защо не следеше като ми праскаха минуси ? Къде беше тогава ?

Когато 40 човека са гласували отрицателно за твои мнения в различен период от време, трябва да се замислиш, къде е проблема. В тях или някъде другаде.
Когато за период от два месеца повече от 90% от положителните вотове които си получил са от един и същ човек, това си е чиста проба манипулация на системата.

msniki написа:Айде стига, рейтинга си го бях заслужил.

Това го мислиш само ти.

Питай bio, outfaced, marsa (и за който още се сетиш от активно пишещите във форума), дали когато го правят, го правят само заради рейтинга?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот joropc » Сря Юни 11, 2014 5:49 pm

Ozzie написа:Когато за период от два месеца повече от 90% от положителните вотове които си получил са от един и същ човек, това си е чиста проба манипулация на системата.

Дано не става въпрос за мен, защото аз лично съм му сложил някой друг плюс напоследък, на мнения, които според мен си го заслужават. Нито го познавам момчето, нито пък бих си позволил да "помпя" или "изпомпвам" рейтинги. :)
Друг е въпросът, че постоянното говорене за рейтинги и "помощ към хората" предизвикват известно дразнене, но личното ми мнение, с което естествено никой не ангажирам е, че в присъствието във форума на msniki има промяна към положително.
....това "обяснение" не знам защо го давам :)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Ozzie » Сря Юни 11, 2014 7:23 pm

Твоята заслуга е най- малка.
joropc написа:...в присъствието във форума на msniki има промяна към положително.

Съгласен съм с това, но някои неща трябва да се правят с мярка. :8D:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Сря Юни 11, 2014 9:13 pm

То сега ще си проличи каква е промяната. :)
Не виждам причини за оплакване от рейтинга, когато той не ограничава възможностите ти за изява. ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Сря Юни 11, 2014 11:28 pm

Alpina написа:То сега ще си проличи каква е промяната. :)
Не виждам причини за оплакване от рейтинга, когато той не ограничава възможностите ти за изява. ;)

Проблема е че рейтинговата система е за това, да показва че даден потребител е по полезен във форума от друг.
Е така в момента въпреки всичко което съм писал и направил: ме води на мисълта че съм принизен с началните които се регистрират във форума.
Съответно аз съм начинаещ, даже в момента с последния минус съм под това ниво. Супер, просто перфектно.
Отделно че да мрънкам за рейтинг, понеже никой няма смелостта да ми каже: " В грешка си имаш минус от мен, неграмотен си имаш минус от мен и прочие. "
А да сега ще има остроумие, "шом мрънкаш за рейтинг начи си заслужаваш минусите и ще получиш още"
Ми не дразни ме ей така без причина да ми смъкват рейтинга.
Оззие я ми ги намери тези 40 човека ?
Понеже точно marsa ме подиграваше и ми сваляше рейтинга. (възможнно да греша но май беше той) Ако греша се извинявам !
Какво промяна да правя ? Накъде, може би да спра да мрънкам. Въобще не мрънкам като всичко е наред, като не е, не си мълча просто.
Така по същество :

Админ ми написа че оззие е докладвал : 2-ма са ми помпали рейтинга. С еднакви IP-та като моето.
По горе е споменат 1 човек.
Хм версиите се разминават нещо. Защо ли ?
Пак те питам Едно предупреждение много ли щеше да ти коства ?
Пфу първо се определя дали е виновен дадения човек, тогава се поставя присъда и изпълнява. А не в обратния ред.

joropc написа:

Евала за безпристрастната оценка. :agree:
Последна промяна msniki на Сря Юни 11, 2014 11:49 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот marsa » Сря Юни 11, 2014 11:44 pm

Виж какво, понеже ми спомена ника държа да те уверя, че не си спомням да съм те "подигравал", избягвам като цяло да се подигравам на хората, понякога се заяждам ако срещам същото насреща. Ако си останал с такова впечатление, със сигурност не е на лична основа, нито съм те запомнил с нещо, било то добро или лошо, нито имам каквото и да било вземане-даване с теб по каквито и да било въпроси. Системата за рейтинг като цяло не ме касае и за последните 1-2 години да съм ползвал бутоните най-много десетина пъти. Така че едва ли аз съм ти свалял рейтинга. Но пък бих жертвал 800 точки в твоя полза, ако от това ще ти порасне самочувствието. Какво толкова му се вталясвате на тоя рейтинг не мога да разбера вече колко години. Има две нива грубо - можеш да пишеш / не можеш да пишеш. Като си над минимума какъв е проблема? Света не винаги е 100% справедлив и понякога просто трябва да се примириш за добро с някои дребни недъзи, няма да ти извадят очите някакви си цифри.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 12, 2014 7:47 am

msniki написа:Админ ми написа че оззие е докладвал : 2-ма са ми помпали рейтинга. С еднакви IP-та като моето.
По горе е споменат 1 човек.
Хм версиите се разминават нещо. Защо ли ?


Или Admin не ме е разбрал (мога да го разбера, предвид натоварения му график и колко му е писнало да се занимава с глупости) или ти не си го разбрал.
В това което съм му писал изобщо не става въпрос за твоето IP. Става въпрос за двама потребителя, пишещи от едно и също IP. Ако се касаеше за съвпадение само на няколко мнения, мога да приема, че са двама различни души.
Когато обаче втория има само 57 мнения във форума и 45 от тях са пуснати от IP-то на първия.... sorry, обаче нещата лъсват като гол задник.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Чет Юни 12, 2014 9:03 am

Ozzie написа:
msniki написа:Админ ми написа че оззие е докладвал : 2-ма са ми помпали рейтинга. С еднакви IP-та като моето.
По горе е споменат 1 човек.
Хм версиите се разминават нещо. Защо ли ?


Или Admin не ме е разбрал (мога да го разбера, предвид натоварения му график и колко му е писнало да се занимава с глупости) или ти не си го разбрал.
В това което съм му писал изобщо не става въпрос за твоето IP. Става въпрос за двама потребителя, пишещи от едно и също IP. Ако се касаеше за съвпадение само на няколко мнения, мога да приема, че са двама различни души.
Когато обаче втория има само 57 мнения във форума и 45 от тях са пуснати от IP-то на първия.... sorry, обаче нещата лъсват като гол задник.

Ми това защо стана мой проблем че 2-ма пишат с еднакво IP ? или 2-та имат над 1600 рейтинг и ми помпат рейтинга.
Отделно че въобще не искаш да отговориш на въпроса ми :
Толкова ли нямаш време за 1 предупреждение, ддз с нещо да ми кажеш : ако си виновен престани еди си кво да правиш.
Към предното ми мнение допълнение :
Ще продължа да твърдя че рейтинга си го заслужих. Да не съм помагал само заради рейтинга, но баси поне някой друг плюс ми показваше че съм на правилната посока. По висок рейтинг = По полезен си на форума. Мисля че това е идеята на рейтинговата система.
Тези 3-та който си изброил по горе имат 2000 рейтинг, не виждам никой от тях с 1200 . Така че все пак от помагането е имало някаква полза. Освен личното им задоволство, че помагат.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Antares » Чет Юни 12, 2014 10:45 am

@msniki, ако рейтинга ти е легитимен, както ти твърдиш - с течение на времето ще се върне до 2000. Малко след появата на рейтинговата система PtD собственоръчно си свали рейтинга до 1200. След не повече от два месеца беше 2000.
Така че нещата си идват на място. Ако това, което Ozzie е забелязал е истина - вероятно ще си левитираш между 1000 - 1300. Времето ще покаже. Аз също забелязвам позитивна промяна при теб, така че може и да се стигне до връщането до високите стойности.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта