,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Чет Юни 12, 2014 11:08 am

Antares написа:@msniki, ако рейтинга ти е легитимен, както ти твърдиш - с течение на времето ще се върне до 2000. Малко след появата на рейтинговата система PtD собственоръчно си свали рейтинга до 1200. След не повече от два месеца беше 2000.
Така че нещата си идват на място. Ако това, което Ozzie е забелязал е истина - вероятно ще си левитираш между 1000 - 1300. Времето ще покаже. Аз също забелязвам позитивна промяна при теб, така че може и да се стигне до връщането до високите стойности.

Възможнно е.
Каква е гаранцията че пак няма да ми свали рейтинга ?
:)
Оззие реагира прибързано.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Bace_kz » Чет Юни 12, 2014 8:24 pm

:offtopic: Абе Ники, на колко години си ? :popcorn:
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Чет Юни 12, 2014 9:12 pm

Bace_kz написа::offtopic: Абе Ники, на колко години си ? :popcorn:

Да ясно, сванах намека. :)
Ясно че рейтинга ми няма да го оправят, и си оставам виновен до доказване на противното.
Сорри на всички за цирка, трябваш с Оззие направо да си пиша ЛС.
:offtopic:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Пет Юни 13, 2014 3:36 pm

msniki написа:Проблема е че рейтинговата система е за това, да показва че даден потребител е по полезен във форума от друг.
Е така в момента въпреки всичко което съм писал и направил: ме води на мисълта че съм принизен с началните които се регистрират във форума.
Съответно аз съм начинаещ, даже в момента с последния минус съм под това ниво. Супер, просто перфектно.

Това си е чисто твое, грешно (разбира се) тълкувание.
Щом имаш правата да пишеш в даден раздел - значи се води че мненията ти като цяло са ОК.
Това дали е 1200, 1600 или 2000 няма никакво значение за някой начинаещ и той едва ли ще обърне внимание на рейтинга ти.
За потребителите с опит и наблюдение над форума - ти вече си ясен.

Така че в момента ревеш за едното нищо.

Разбирам, че за някои хора, мнението на останалите за тях осмисля живота им и се чудят с какво да си затруднят своя собствен и независим такъв, но c'est la vie - така че свиквай.
Колкото по-бързо се отърсиш от това да се самоопределяш на базата на някакви цифри - толкова по-бързо ще дръпнеш нагоре в еволюционната стълбичка.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот msniki » Пет Юни 13, 2014 9:17 pm

Alpina написа:
msniki написа:Проблема е че рейтинговата система е за това, да показва че даден потребител е по полезен във форума от друг.
Е така в момента въпреки всичко което съм писал и направил: ме води на мисълта че съм принизен с началните които се регистрират във форума.
Съответно аз съм начинаещ, даже в момента с последния минус съм под това ниво. Супер, просто перфектно.

Това си е чисто твое, грешно (разбира се) тълкувание.
Щом имаш правата да пишеш в даден раздел - значи се води че мненията ти като цяло са ОК.
Това дали е 1200, 1600 или 2000 няма никакво значение за някой начинаещ и той едва ли ще обърне внимание на рейтинга ти.
За потребителите с опит и наблюдение над форума - ти вече си ясен.

Така че в момента ревеш за едното нищо.

Разбирам, че за някои хора, мнението на останалите за тях осмисля живота им и се чудят с какво да си затруднят своя собствен и независим такъв, но c'est la vie - така че свиквай.
Колкото по-бързо се отърсиш от това да се самоопределяш на базата на някакви цифри - толкова по-бързо ще дръпнеш нагоре в еволюционната стълбичка.

Доста си прав ! Понякога се влия от глупости. Но сега примерно ме подиграват за смъкнатия рейтинг.
Пък правата ми скоро ще ги смъкнат, като гледам почна старата песен на нов глас. Пак си ми праскат минуси.
А да в случая ако някой бях помолил за рейтинга, нямаше да е 1 или 2-ма. Познавам се с 10-15 човека(може би повече) над 1600 рейтинг. Много лесно щях да си вдигна рейтинга без да ме усети оззие. Но не обичам така да стават нещата.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Съб Юни 14, 2014 12:04 am

Ти пък - мен днес ме скъсаха от ебавки за това, което ще се случи с мен идните 5 дни - ама това са приятелите - пеераси!!! :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот styanski » Пон Юни 16, 2014 8:51 pm

Поду ми се левия лакът! :nuts:
ALTAFINI написа:
По принцип Avid Elexir са спирачки за Street и Dirt, естествено като излкючим "Ultimate" и "R" , но стават държат се и спират доволно, но пък за по тежки терени не знам карал съм много малко с такава!
Изображение
Аватар
styanski
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 10:31 am
Местоположение: Шумен

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот PtD » Вто Юни 17, 2014 9:39 am

Alpina написа:Ти пък - мен днес ме скъсаха от ебавки за това, което ще се случи с мен идните 5 дни - ама това са приятелите - пеераси!!! :D


Ама пък се случва и да познаят, а? :nuts:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот evin » Вто Юни 17, 2014 9:46 am

Оказа се, че имам жестока алергия към Meglio
Ръцете ми се подуват страшно, трябва да работя само с ръкавици :boggled:
Досега мислех, че е от нещо друго, ама хванах кой е виновникът
А иначе е вълшебен за почистване на верига и венци...
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот N.i.k.o.l.a » Чет Юни 19, 2014 9:23 pm

Ей, това българщината е голямо нещо значи. :popcorn: Навсякъде гледат да те прецакат. На бензиностанцията ми наляха 101 литра горива като резервоара е 100. Плюс това не бях на нулата. Как стават тези работи? Един бог знае. :dontknow: Че на всичкото отгоре беше на OMV- оторизирана българска бензиностанция - пълни глупости. :nono: Всички са един дол дренки. Всеки гледа да те преебе в своя полза и да изцърка и последната ти стотинка. Ей това много ме дразни. Вече навсякъде стана така и става все по-зле. :banghead:
Riding makes you feel free!
N.i.k.o.l.a
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1173
Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 9:11 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 19, 2014 10:17 pm

на OMV се ходи само заради WC-то, ако няма други наоколо
за нищо друго :)
Много хора са го разбрали отдавна.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот bdz43r » Чет Юни 19, 2014 10:46 pm

N.i.k.o.l.a написа:На бензиностанцията ми наляха 101 литра горива като резервоара е 100.
Съмнява ме да си го мерил, че е точно 100,000 л.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот N.i.k.o.l.a » Пет Юни 20, 2014 7:04 am

bdz43r написа:
N.i.k.o.l.a написа:На бензиностанцията ми наляха 101 литра горива като резервоара е 100.
Съмнява ме да си го мерил, че е точно 100,000 л.

Поне в документите на колата така е записано. А и със сигурност е имало малко останал бензин и преди това. :beer:
Riding makes you feel free!
N.i.k.o.l.a
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1173
Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 9:11 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот evin » Пет Юни 20, 2014 8:26 am

Ozzie написа:на OMV се ходи само заради WC-то, ако няма други наоколо
за нищо друго :)
Много хора са го разбрали отдавна.


Има и хубави кроасанчета с масло, горивата им са отврат :D

За резервоарите - не забравяйте, че и тръбата до гърловината може да събере между литър и 2 отгоре
Но че лъжат в литрите, 2 мнения няма

На една измислена безниностанция Часпром обикновено сипвам бензин за косачката, че е най-близо, и винаги 5-литровата туба "събира" 5,3 литра. Онези винаги се хилят, като им покажа. Само аз не се хиля, не знам защо :banghead:

Тия кретени на практика крадат 7,50 лева от всеки 50-литров резервоар с бензин А98
И после ти дават карти с по 10 стотинки отстъпка, да си мислиш, че си на далавера... няма безплатен обяд :disagree:
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 20, 2014 9:04 am

Не мисля, че лъжат в бензиностанцията, защото е твъре лесно доказуемо. Всички измерителни уреди подлежат на контрол от държавната меттрологична лаборатория. Специално за бензиностанциите, ако имате съмнение, веднага може да поискате проверка - вадят един съд и наливат пред вас - това на Шел съм го виждал лично. Може да подадете и съответен сигнал ако се съмнявате. Бензиностанциите лъжат по друг начин по принцип - с качествата на горивата.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Пет Юни 20, 2014 11:00 am

PtD написа:
Alpina написа:Ти пък - мен днес ме скъсаха от ебавки за това, което ще се случи с мен идните 5 дни - ама това са приятелите - пеераси!!! :D

Ама пък се случва и да познаят, а? :nuts:

Направо мед ти капе на сърцето! Гад!


Ozzie написа:на OMV се ходи само заради WC-то, ако няма други наоколо
за нищо друго :)
Много хора са го разбрали отдавна.

Повечето OMV обекти , както и почти всички останали бензиностанции в България са франчайз, така че от една до друга може да има голяма разлика.
Аз не робувам на мнението "еди коя си марка е лоша" - просто посещавам конкретни бензиностанции и толкова.


N.i.k.o.l.a написа:Поне в документите на колата така е записано. А и със сигурност е имало малко останал бензин и преди това. :beer:

evin написа:На една измислена безниностанция Часпром обикновено сипвам бензин за косачката, че е най-близо, и винаги 5-литровата туба "събира" 5,3 литра. Онези винаги се хилят, като им покажа. Само аз не се хиля, не знам защо :banghead:

Хайде сега - вземете едно двулитрово шише от Кока-Кола например и се разходете до най-близката метрологична лаборатория, където ще имат нужните точни мерилни прибори, за да видите как събира над 2 литра - при това с поне 5% повече. ;)

Можете да направите и друго - вземете няколко от каните, бутилките и изобщо каквото имате вкъщи и прехвърлете 2л течност от една в друга - ще бъдете изненадани от разликите и как един и същи обем течност може да се окаже съвсем различен в представите ви, ако се водите по "бутилката" и колко събира. :D :agree:

Смешно е да се прави извод от това, че 5л туба събирала 5,3l и следователно лъжат от бензиностанцията. :D
И от там същата грешка да се умножава - на базата на 5л туба, която кой знае кой я е правил и до къде е разграфена реално на 5л.
evin написа:Тия кретени...

Не съм сигурен кой е такъв.

Според "Теорията на грешките" - вие правите груби такива, защото първо не използвате съответната апаратура, второ - не сте запознати с реалните възможности на използваната такава (тубите събират доста повече, от колкото пише на тях), трето - не се замисляте за това, че вие може да грешите, а се хвърляте на много по-лесното - да обвинявате и заклеймявате другите.
Последна промяна Alpina на Пет Юни 20, 2014 11:16 am, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот evin » Пет Юни 20, 2014 11:14 am

За тубата съм 101% сигурен, че е точна, защото съм я пълнил с мерителна кана с вода. До ръба на гърловината събира точно 5 литра, с гърловината някъде около 30-50мл отгоре, но не и 300мл! И никога не я пълня до ръба.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Пет Юни 20, 2014 11:16 am

Мерителната ти кана има ли си сертификат? :D

И би ли обяснил как може да си 101% сигурен, след като на практика, максимумът може да е 100%?
Отново допуск на грешка - от 1%. :D
Последна промяна Alpina на Пет Юни 20, 2014 11:18 am, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот evin » Пет Юни 20, 2014 11:18 am

Хвана ме, няма си
Купена е от Ikea, примерно
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Пет Юни 20, 2014 11:20 am

Както казах - преди малко прелях 2л вода от няколко различни "no name" мерителни кани вкъщи и разликите бяха от около 100-200 мл на 2 литра.
Ако твоята има отклонение от 50мл на литър, което е допустимо за домашна употреба - тогава с натрупване на грешката - тя става вярна. ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот marsa » Пет Юни 20, 2014 11:29 am

Каната или там квото ще приемаш за достоверна мярка -> на везната, нулираш, пълниш с водица до 1кг (примерно) и вече имаш точна кана. Ако и на везната не вярваш, отваряш темата за кемтрейлс и запретваш ръкави.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот vpravov » Пет Юни 20, 2014 1:05 pm

marsa написа:Каната или там квото ще приемаш за достоверна мярка -> на везната, нулираш, пълниш с водица до 1кг (примерно) и вече имаш точна кана. Ако и на везната не вярваш, отваряш темата за кемтрейлс и запретваш ръкави.

И пак няма да е вярно... ;) http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... 1%8A%D1%80
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1278
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот marsa » Пет Юни 20, 2014 2:03 pm

Е, все пак говорим за практически замервания, не за лабораторни :) Пък и 1-2мл разлика за да ги отчетеш визуално в кана, тя ще трябва да е бая тясна и висока :)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Пет Юни 20, 2014 2:37 pm

Точно вярващите в който и да е "подръчен" мерен инструмент, без да влагат много мисъл за точността и натрупването на грешките - могат спокойно да ходят в темата за онази глупост - кемтрейлс.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот vpravov » Пет Юни 20, 2014 2:41 pm

Честно казано, не знам, а и не ми се търси, каква е разликата в обема на водата в % при различна температура и тн., и как е при горивата, но не е случайно, че в авиацията зареждането на гориво се измерва в килограми а не в литри. :agree:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1278
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот evin » Пет Юни 20, 2014 3:20 pm

Alpina написа:Точно вярващите в който и да е "подръчен" мерен инструмент, без да влагат много мисъл за точността и натрупването на грешките - могат спокойно да ходят в темата за онази глупост - кемтрейлс.


Да ти кажа честно аз лично повече вярвам на точността на каната от Ikea, отколкото на "калибрираната" помпа на бензиностанцията "Бат Стефчо" :evil:
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Пет Юни 20, 2014 4:08 pm

Тогава защо продължаваш да зареждаш от точно тази бензиностанция?
Някакво странно е - хем недоволен, хем те мамят, хем си оставаше "верен" потребител. :wavey:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот marsa » Пет Юни 20, 2014 4:21 pm

Ми той си го каза - щото му е най-близо. Ся то има един момент, в който самата обремененост "вярвам/не вярвам" те вкарва във водовъртежа "конспиративни теории".
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот Alpina » Пет Юни 20, 2014 4:27 pm

Е какво като му е най-близо?
Тогава не би следвало да се оплаква, защото сам си е избрал да им ползва "услугите" и им плаща, за да го мамят (според него си).
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ,,Оплачи се" - тема за оплаквания

Мнениеот bdz43r » Пет Юни 20, 2014 9:03 pm

N.i.k.o.l.a написа:Поне в документите на колата така е записано.
Е няма да напишат 103,234 л.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта