GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот Петър Велков » Чет Май 16, 2019 1:37 pm

GoPro: Вижте, направихме най-яката екшън камера с гига-мега-ултра стабилизацията!
DJI: Подръжте ми дистанционното на дрона и вижте какво мога!

https://www.dji.com/bg/osmo-action

Честно казано, не се сдържах и вече си поръчах една. В директно сравнение с GoPro Hero7 Black... абе я си вижте сами:

https://www.youtube.com/watch?v=P-vrRonsap0&t=5m34s

Ключови разлики спрямо GoPro:
- втори дисплей отпред;
- страхотна стабилизация;
- 11м водоустойчивост без допълнителен кейс;
- страхотно видео.

Само да дойде, няма как да не я сефтосам с "личната" ми пътека до Владая! :eyebrow:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот koopss » Чет Май 16, 2019 9:38 pm

С кеф да си я ползваш. Със сигурност ще е феноменално видеото.
Още стискам с hero2 тука, ама се замислям и аз.
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот Gvt333 » Пет Май 17, 2019 8:00 am

Колега не искам да убивам ентусиазма ти, но лично аз с нови продукти предпочитам да изчакам поне 9 месеца. От опит го казвам. Виж това https://www.youtube.com/watch?v=hQdMWtTd3D4
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот Петър Велков » Пет Май 17, 2019 9:23 am

За 9 месеца чакане е твърде вероятно някой да пусне на пазара друга камера, по-добра от тази. Особено предвид че наближава моментът и за Hero8 ;)

Иначе, моето Hero3 отдавна започна да се усеща outdated. Като пуснаха 4/5/session, си казвах - какво пък, може да нямам 4К резолюция, но пък видеото си е чук! В последно време със стабилизацията на 7-мицата и вече почти никаквия живот на батериите на мойта 3-ка, хептем спрях да намирам смисъл да нося И него в раницата...

Никога не ще остане незадоволен консуматорският глад за нови джаджи!
И не забравяйте! Не е важно с каква камера снимаш, а по каква пътека ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот madsnake » Пон Юни 24, 2019 9:03 pm

Аз съм със седмицата и честно казано не си оправдах DJI-a. А и цветовете без допълнителна обработка ми харесват повече на гопро-то (въпро на вкус казало кучето и...). Честито, дано наистина да е по-яка :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот Петър Велков » Пон Юни 24, 2019 10:10 pm

След 9 дни каране и близо 200GB събран материал от екшън камерата:
1) надявам се да излезе нещо интересно за Родопите;
2) и тази камера не е панацея, общо взето R&D-то в тази индустрия си оставя скрити козове за следващите модели ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот markovo » Вто Яну 21, 2020 1:06 pm

Като горд собственик мога да кажа, че Osmo Action има страхотна стабилизация, която при по-ниска осветеност (каквато е ситуацията в горите) работи перфектно. Изработката на самата камера е в пъти по-качествена от на GoPro, които изглеждат като евтини камери от али експрес. Батериите са направени по много добър начин и се сменят за секунди. Двата големи плюса за мен лично са по-тесният ъгъл на заснемане, който е достатъчен за каране на колело, но все пак... и кодекът за компресия на видеото... Много по-добре щеше да е ако се ползва h.265 HVEC. С h.264 се получава доста размазване при бързи движения и доста по-малко острота и детайли. Видеа от камерата можете да видите тук: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... rZF4ooW-a6
Аватар
markovo
 
Мнения: 173
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 3:36 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот edinmilion » Вто Яну 28, 2020 11:15 pm

Osmo Action - отстъпва и по звук, което за мен е от значение (освен ако не правиш клипове и да пускаш музика за фон).
А кодека наистина е добро предимство в полза на ГоПро, с по добро качество за по малки MB/s.
Като вземеш предвид и цената (ако не е зимната примоция на 550лв.), може да се каже, че Osmo излиза по скъпо.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: GoPro Hero7 vs. DJI Osmo Action

Мнениеот markovo » Чет Яну 30, 2020 9:37 pm

edinmilion написа:Osmo Action - отстъпва и по звук, което за мен е от значение (освен ако не правиш клипове и да пускаш музика за фон).
А кодека наистина е добро предимство в полза на ГоПро, с по добро качество за по малки MB/s.
Като вземеш предвид и цената (ако не е зимната примоция на 550лв.), може да се каже, че Osmo излиза по скъпо.


Звукът го оправиха в последния ъпдейт.
Аватар
markovo
 
Мнения: 173
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 3:36 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта