Горене на калории / отслабване с велосипед

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 13, 2020 1:04 pm

Трябва сваля малко кг-ми и какво по хубаво от каране на велосипед. Зачудех се колко ли е ефективно.. Бягането би трябвало да е по добре, ама вече си имам колело.. Та знам, че зависи от страшно много работи.. Ама ми се ще да направя една съпоставка, горе долу... Имам вело компютърче, но нещо твърде грешно отчита ми се струва. Порових се по сайтове и намерих една таблица прекрасно показваща колко се гори при различни видове спорт... Но преди да я покажа едно ходене пеш без спиране, равномерно, не особено бързо темпо 10km... На колко км с колело се равнява или е невъзможна аналогия.. Другия въпрос е колко калорий горя на 30км равно каране с 15-25км/h ще поставя тук каквото намерих..
http://picbg.net/u/57512/63342/888169.jpg
http://picbg.net/pic.php?u=57512BaIW4&i ... &file=.jpg
http://picbg.net/u/57512/63342/888172.jpg

С изненада разбирам че карането на колело с около и над 25км/ч бие бързо бягане че дори и спринт... Вие как мислите?
Това е средна скорост за час все пак което е страшно трудно се постигне...
На практика 1 час каране на колело с около 15км/ч средно... 70кг тегло.. Горим 250 калории, което си е... Нищо общо взето :banghead: :banghead: един сникерс и ще трябва 2ч да караш за да го изразходиш само него!!! :crap:
Другото което е някъде четох трябва изгоря 7 000 калорий да смъкна 1кг.. Егати :xx(: :xx(: :xx(: :praying:
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Yash » Чет Фев 13, 2020 2:29 pm

Само с колоездене не може да се отслабне, наблюдавайки познатите каращи. Някои качиха килограми и то значително.
Горенето на калории е строго индивидуално. Хората, които ме познават и виждали, знаят как изглеждам. Варирам в границите 61 - 63 кг. Ям като за двама-трима.

Освен физическото натоварване, трябва да промениш и режима на хранене.

Относно таблицата. Вижда ми се крайно опростена и обобщаваща.
"Планинско колоездене". Какво точно имат предвид?
За някои е каране по панорамната пътека на Витоша от Железница до Бояна. За други е да изкачиш Черни връх и обратно.
Скоростите? Някои поддържат 25 - 30 км/ч без изобщо да се натоварват, а за други 15 км/ч е равносилно на катерене цял ден.
Идеята ми е, че най-добре да намериш за себе си кое е най-ефективната формула: физическо натоварване и режим на хранене.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот madsnake » Чет Фев 13, 2020 2:46 pm

Dido2 написа:...Другото което е някъде четох трябва изгоря 7 000 калорий да смъкна 1кг.. Егати :xx(: :xx(: :xx(: :praying:...


Това ми се струва доста невероятно. Средностатистически човек гори по около 3000 калории на ден. Ако 7000 са 1 килограм, то много лесно става това отслабване :) А и какъв килограм? Вода ли? Мазнина ли? Много условности :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Фев 13, 2020 4:14 pm

с каране на колело може да се отслабне значително ,мои приятели смъкнаха по 15-18 кг ,аз самия около 5-6 съм смъкнал без да съм бил пълен де .. но трябва да не се тъпчиш все пак ,умерено хранене без много въглехидрати .. под каране обаче разбирам не да излезеш да минеш 20 км за 2 часа ,яко каране .. 30-40 км с високо темпо ,чат пат шосейни карания 100+ че и 200+ км ,целодневни смесени каране горско + шосейни трансфери 70-100 км с +1500 и нагоре денивелация - такива карания горят мазнини .. като понапреднеш е добре да си вземеш пулсомер и да знаеш как да го ползваш - зони на пулс ,кога какво се постига какви калории се горят и т.н. :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 13, 2020 6:53 pm

Даа, само с колело и 20тина км на ден за 2часа както споменаха не става. Днес направих леко каране 25км за 3 часа понеже си започнах уморен и се прибрах свеж но не чувствам голяма полза. Идеята беше да си ям както преди, велосипеда като бонус пък да свали някой друг кг, но съм се залъгвал. То сега дори ям повече, заради спорта. А други дейности намалени заради умората.
Ще изчакам да се по стопли едно поне 15 градуса, да се потя повече без висок риск за настинка и ще развивам по високи скорости за по кратко време. А като бонус преди това ще започна бягане-спринт за по час. И ще ги комбинирам някак си. Ще избягвам картофки, кола, сладко, пици и бира.
Ще ставам и от масата леко гладен. Това ще е трудно но това вече трябва да даде значителен ефект.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот didkodidi » Чет Фев 13, 2020 7:34 pm

Аз лично спрях хляба и сладкото, в кобинацията с карането на велосипед 13 кила надолу.
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот stoyancha » Чет Фев 13, 2020 9:40 pm

Спри да ядеш храна с повече от 5 съставки в състава им.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот albena94 » Сря Фев 19, 2020 11:23 am

Спираш сладкото, твърдия алкохол и белия хляб. Почваш да караш всеки ден по 30-60мин, и би трябвало да станат нещата. Разбира се, след няколко месеца постоянство. Поне при мен проработи по този начин : )
albena94
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Дек 20, 2019 5:12 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Сря Фев 19, 2020 2:23 pm

Предполагам килограмите искаш да ги свалиш от сланина, не от мускулна маса, нали? Ако е така, (на теория) сланината се използва като енергия, когато свърши захарта в тялото. Демек опитай да намалиш въглехидратите, особено захарните и тестените изделия, обработена/пакетирана храна и тн. Друг момент е начина на каране на колело. Ако караш в аеробната фаза, демек не се задъхваш (кислорода ти стига) има шанс да черпиш енергия директно от мазнините в тялото. В другия случай на интензивно каране, когато се задъхваш (и кислорода не ти стига), задължително черпиш енергия от захар/въглехидрати (току що изядени или синтезирани от мазнина и/или протеини).

На кратко ефективността зависи от начина на практикуване на даден спорт, не само какъв точно е спорта - колоездене, бягане, шах и тн. :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 20, 2020 4:29 pm

Благодаря за отзивите. Онзи ден като излязох да по карам за пореден път и.. Ъггхх.. Такъв мързел не бях срещал))) направо слязох и имах повече желание пеша да измина разстоянието. Дадох си 1 седмица почивка. Междувременно си взех пакетче нудели 50грама, не бях ги вкусил години и така ми се усладиха че набързо дойде момента Fuck It и грабнах десетина пакета на следващия ден :dontknow: :bigeyes:... Викам ох от форума няма да им хареса :D Отслабването ще почака... Ще отслабна, до юни месец има време :praying:.. Рожден ден ще се празнува утре и тортата.. Няма да я щадя... Но от понеделник вторник топло става и всеки ден обещавам! :beer:
Последна промяна Dido2 на Чет Фев 20, 2020 4:48 pm, променена общо 1 път
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Фев 20, 2020 4:37 pm

мозъка се пристрастява към захарта ,така както към никотина кокаина алкохола и т.н. .. трябва постепенно да отвикнеш :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Exorcist » Чет Фев 20, 2020 5:21 pm

Dido2 написа:........ Дадох си 1 седмица почивка. ........Отслабването ще почака... Ще отслабна, до юни месец има време ...... Но от понеделник вторник топло става и всеки ден обещавам............

Промени си начина на мислене, реорганизирай си времето, яж по-малко, иначе нищо няма да постигнеш.
Като постигнеш целите си с учудване ще установиш, че вече нямаш нужда да ядеш както преди, защото тялото е в съсем друг режим и отделно няма да има нужда от количеството калории, които има сега с тези ти килограми и ментална абстиненция за храна.
А темата е забавна, чакаме юни месец да видим :)
Не е страшно, трябва да издържиш първите две-три седмици на по-малко храна и редовни тренировки.
Мазнини се горят най-добре в аеробна фаза, както са ти написали - т.е. продължителните умерени натоварвания без задъхване черпят енергия предимно от мазнините.

Изяж си тортата за рождения ден, жив и здрав да си, тя е задължителна :D

Излез навън и не мисли толкова сега за предавки, разстояния, съотношения, кой как те изпреварил па кой колко е по-зле от теб... те са за едно друго време и ниво.
Сега трябва да се потиш и погладуваш.Действай.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот kibrorgat » Чет Фев 20, 2020 5:48 pm

с тази слаба психика "ша почна ма от другата седмица" до никъде няма да стигнеш...
почваш едно периодично гладуване (intermittent fasting) 16-8 с лек калориен дефицит от около 300 и тва е. дори не е нужно да спираш тортите стига да ти е силна волята и да не лъжеш с калориите
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот bcdd » Пет Фев 21, 2020 12:57 am

И един съвет от мене ,намери си другарче да си карате заедно - така се мотивирате взаимно и успех :)
иначе алкохола,сладко ,газирано и намалиш храната без особени лишения пак ще свалиш кг ,но по бавно,са ако си на ябълки и вода и караш по 70км на ден за 1 месец и 15 кг ще свалиш
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Пет Фев 21, 2020 9:45 am

https://365novini.com/v-yaponiya-napaln ... pBHbLpDqY0


Пробвай и след един месец ни разкажи за резултата ! :wavey:

ПП Рекламите не ги гледай !! /Няма как да ги изчистя /.
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот kibrorgat » Пет Фев 21, 2020 10:49 am

по-тъпа статия не бях чел... в япония са слаби заради културата им на хранене и това че в суперите като идеш е пълно с качествени закуски и сандвичи, а не боклуци пълни със захар и кофти мазнини.
най важното е изгорените калории да са повече от приетите.

очаквам утре да пуснат статия че ако си масажирам колата с хавлията ще мога да карам без да зареждам!

пс: предложението за другарчето е много добро!
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот pascoff » Пет Фев 21, 2020 11:47 am

kibrorgat написа: периодично гладуване (intermittent fasting) ...
... най важното е изгорените калории да са повече от приетите ...


Като допълнение, важно е и какви калори точно се приемат, не само дали са повече или по-малко. Ей тука са го обяснили много хубаво, макар че заглавието и основната тема са малко различни:

https://www.youtube.com/watch?v=CELrtdXyHcU
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Нед Фев 23, 2020 8:29 pm

Друго си е да има някой те подкрепя. А така, с вас ще успея момчета. :beer:.. Оп и без бира повече :deal: дори на поводи. И без това вече не ми е кеф да пия тая гадост.
Добре.. 100 дни до юни месец. Утре е ден 1. Започваме от нулата, понеже сигурно съм погълнал 10 000 калорий последните дни без тренировки като за последно сбогом. . Нищо. Няма се повтори. И тях ще изгоря. Днес получих още по голям стимул да си оправя, фигурата. Няма влизам, в подробности че ще депресирам някой до живот. Решено е. Ще се случи. Минал съм вече пътя на отлагането.
Ден 1:
Без:
Бири и коли. Сайдъри майдъри баси отровата. Никакви такива.
Саралийки обаче, те ще си останат! :idea: Един път седмично по две. Може би два пъти по две зависи. Те са ми спомен от детството. Ще описвам и следя колко калорий съм погълнал.
Сега имаше един страхотен немски шоколад в лидл на голяма промоция, взех два-три.. Четири.. :nuts: такова нещо не бях вкусил така, че ако пак се появи след някое седмица.. Ще се купува. И това е. Друго сладко няма да се яде. :nono:

Спирам тотално хляба освен в случаите когато хапвам супичка или нещо за топене, една филийка не е фатално.
Спирам спагетите, баничките от кауфланд ..но картофите си остават. Но не пържени. Без мусака сме за никъде в тоя живот. :^:


А да, и пиците. Наскоро ги открих всъщност. Пак от лидл.. Ако изскочи промоция ще се купуват няма как..това е класика. Замразените са голяма работа... Евтино, внос от Италия, вкусно и бързо стават... Просто трябва да имам и за спешни случаи някой на гости и така.

Ще се яде повече боб, леща, ориз, овесени каши за пречистване, тези същата гадост от затворите)) въпреки че имало глутен.. С малко сирене и напълно ядливо. Но никакъв кашкавал или сметани. И плодове и зеленчуци. 4 банана и съм нахранен. 2 моркова като заек и портокал и това е. Консерви риба тон бяха на промоция и мисля че е ок.
Абе сега от първия ден няма как рязко да стане но бързо ще е.
Днес тествах как е ситуацията 20км с комбинация вървене, нямах умора, утре повече и така постепенно.
А и да не забравя да ва почерпя.. По бързайте че докато извадя телефона да снимам и то половината я няма вече..
Изображение
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пет Мар 06, 2020 7:02 pm

Надумнах се с 2 еклера, е па кво да прайш. Но бързам да съобщя има напредък! :deal: . 5ти пореден ден мисля карам без почивка утре също и в неделя вече няма как ще се почива. :bigeyes: и усещам, че вече малко по лесно развивам по висока скорост за по дълго време.. (2-3мин повече хаха) мисля че мога да изпреваря куц кон в състезание :D
Ето и какво ям сега за вечеря обяд и среднощно хапване))) :crazy:

Изображение
Зелеенооо all the way!
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Пет Мар 06, 2020 9:20 pm

Ядеш, ядеш здравословно и накрая бум - 2 еклера!
Е т'ва, ако не е да се изтаковаш на метеното, не знам кое е. Половинчата работа е това. Но продължавай да ни уведомяваш ей така от време на време за напредъка да видим докъде ще я докараш :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Вто Мар 10, 2020 2:59 am

Пребих са. Главата е добре. Изскочи куче самоубиец пред мен в тъмното, усетих че нямам време за спирачка, но вече бях натиснал предната и ме изхвърли напред потроших си и 2те ръце друго всичко е ок. В спешното съм, не е на добре. Не ми помогнаха нещо много груби.. Утре в друга болница
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Вто Мар 10, 2020 8:18 am

Счупи си ръцете ли? Как успяваш да пишеш?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Пет Мар 13, 2020 11:50 pm

"На косъм" от пукване на кост. Яко болки и превръзки с лед 3 дни. Не можех ги мръдна и двете ръце, освен пръстите. Но съм по добре вече. Утре ще гледам се поразтъпча, че от нерви все ям квото падне да заздравеят по-бързо. И от тоя корона вирус се филмирах. Само за него чета последните дни. Забавлява ме.
А Срокът ще е най рано 1ви юли. А на байка най рано да се кача след седмица, ако не станем кат Италия.
Добрата новина е че ще си почина добре, старите болки в Колената ги няма.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот madsnake » Съб Мар 14, 2020 12:29 am

Блах... гази го бе, скапан пес. Ръцете са по-важни.... dammit
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Горете на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 09, 2020 6:55 pm

с пръчката под рамката, спрея в джоба и ела че ми
ио трябваш на следващото куче. а щях се сбия с един гордо разхождащ sex dolla си по велоалея само за колела.
и така какво ново при мен? скоро бях в практикер магаьзина и мернах кантарче.. качих се и ми стана лошо и не беше от височината... :rofl:
добри новини.. в момента пиша връщайки се от 55км преход и го правя 3 пъти в седмицата!!!
и то в 30 градусова жега ...прилоша ми топлинен удар свърши водата за 20 минути все едно бях в Сахара брат . а около мен треволяк пусто едно дърво нямаше.. почнах се замислям за 112.. а бяхме двама... съвет.. не разчитай на еднакво неопитният другар хаха объркахме пътя а бяхме уж наблизо ама уж.
подяволите корема, прави квот трябва а да става квот ще. кеф ми е чувствам се добре, свободно ми е
Последна промяна Dido2 на Вто Юни 09, 2020 7:10 pm, променена общо 1 път
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Вто Юни 09, 2020 7:06 pm

кучетата като цяло не са проблем - развикваш се посягаш към несъществуващ камък и се разбягват .. виж липсата на вода в такива жеги не трябва да се подценява .. аз съм решил проблема с хидратираща раница събираща 3 кила вода ,трудно свършва
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 09, 2020 8:49 pm

това бе първото ми по сериозно излизане извън града.. на 10тия км и са изгубихме. викам аз абе виж бе, гугъл мапса не лъже, тука има черен път... ама то тая снимка е правена зимата ли кво, наистина имаше черен път ама до колене яко трева.. викам виж кво имам 3 глътки вода.. дай да се върнем малко после наляво знаем със сигурност има асфалт ще спрем някой или ще караме нормално макар и опасно (бях готов да ме блъсне кола само и само да изляза от тая жега в тревата) а ние вече бутахме колелата пътя ни като магия изчезна под гумите неусетно... урок номер 1.. никога не бутай велосипед в 30градуса по обед в трева до коленете....
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 09, 2020 8:52 pm

той ми вика не-не дай надясно ще заобиколим това тресавище и еей чак там ще продължим към дестинацията трябва има по добър път ... само като погледнах това разстояние бях убеден че за нищо на света няма да потегля още по навътре в тоя ад в текущото положение... надявайки се начерен път нормален ... бях готов да го изоставя... в крайна сметка май взехме 3тото решение.. най лошото.. давай дирекно посредата най прекия път обаче тревата стигаше до раменете вече и като ме лъхна гореща вълна вече се разтреперих.. кво става тука ..какво правя.. изпих му водата той не бе жаден..продължихме.. мисля че през 15секунди поглеждах напред да видя приближаваме ли се.. бях сериозно притеснен че няма успея..
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 09, 2020 8:55 pm

..змий гъщери кърлежи ,бяха най безобидното нещо в тоя момент исках сянка и вода веднага. А напред още и още шибана трева вече никакъв път нямаше.. мислехме че е нормално отначало следите от коли да избледняват заради тревата и че всеки момент ще свърши и ще се появи път.. мне не се появи.... бърках в джоба за тел и 112... когато като по чудо той извика, гледай вдясно това там е малкото езерото... абе кво езеро ти полудя ли мираж ще е..отвърнах му.. не бе виж пак картата езеро е.. от слънцето в дисплея на телефона вече нищо не различавах исках да пусна байка и да се пльосна в тревата да чакам се разхлади друго не се сещах...
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Горене на калории / отслабване с велосипед

Мнениеот Alexi » Вто Юни 09, 2020 8:57 pm

честито първо храсталясване :beer: ще има още много
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта