Характеристики за маршрутите

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Характеристики за маршрутите

Мнениеот ВелоВело » Пет Апр 15, 2022 8:36 pm

Здравейте,
завършвам един проект за Стара планина в който ще има и списък с вело маршрутите и ми трябват характеристиките им.
И по-точно каква информация очаквате да получите за даден маршрут, аз съм нахвърлил няколко:
- сезон: зимен, летен, целогодишен или за кои сезони е подходящ
- дължина
- трудност
- тип спускане, катерене - тук въобще идея си нямам как да ги категоризирам
- времетраене
- чешми и потоци по маршрута - това поне за мен като пешак е много важно
- хижи и съответно храна и спане
- цена - има ли въобще платени????
- бутане/носене :D ще се бута/носи ли и колко
- терен
Като цяло очаквам от вас да структурираме само важните, не искам да има нищо излишно за да има и нещо неизвестно все пак, то иначе няма тръпка.

Мисля и да направя класация за топ бързаци или най-бавни по маршрута, това не знам обаче как ще се приеме?

Всякакви мнения ще са полезни. Идеята на проекта е аз да си върша хобито - да кодя и в същевременно да направя нещо полезно.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Характеристики за маршрутите

Мнениеот Lucky Loser » Пет Апр 15, 2022 9:40 pm

Като за начало можеш да погледнеш МТБ Справочника и alabak.info и да видиш там как е категоризирана и структурирана информацията.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Характеристики за маршрутите

Мнениеот ВелоВело » Пет Апр 15, 2022 10:07 pm

Lucky Loser написа:Като за начало можеш да погледнеш МТБ Справочника и alabak.info и да видиш там как е категоризирана и структурирана информацията.

Ако МТБ Справочника визираш това с картата в сайта тук въобще не мисля да се водя по него. Много зле е направено.
Другото сега ще го видя, мерси.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Характеристики за маршрутите

Мнениеот Lucky Loser » Нед Апр 17, 2022 11:38 pm

ВелоВело написа:
Lucky Loser написа:Като за начало можеш да погледнеш МТБ Справочника и alabak.info и да видиш там как е категоризирана и структурирана информацията.

Ако МТБ Справочника визираш това с картата в сайта тук въобще не мисля да се водя по него. Много зле е направено.

Как би го подобрил ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта