Тема за тъпи въпроси

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот ВелоВело » Пет Фев 11, 2022 6:55 pm

Сега в по студените дни колелото едвам го карах - имам чувство че карах по пясък. Супер нестабилно....
Дали от студа гумите губят сцепление или се побърквам?


ПС за асфалт става дума.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот pcconsult » Пет Фев 11, 2022 7:26 pm

ВелоВело написа:Сега в по студените дни колелото едвам го карах - имам чувство че карах по пясък. Супер нестабилно....
Дали от студа гумите губят сцепление или се побърквам?


ПС за асфалт става дума.

Сутрин и съвсем малко влага да има по пътя, то тя е замръзнала. Няма сцепление на леда с нормални гуми.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Франко » Пет Фев 11, 2022 7:29 pm

Съвсем нормално е да има разлика в сцеплението при разлики във външната температура. При автомобилите, разликата между летни и зимни гуми, не е само в шарката, а и в смеската - зимнити остават меки при ниски температури и имат сцепление, а летните смески стават като пластмаса твърди и се пързалят.
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Чет Фев 17, 2022 4:45 pm

За колко време пристига пратка от България до bike24? На 07.02 върнах пратка и все още не е пристигнала.
И втори въпрос: пристигнаха шпайковете Scott. Има ли начин да ги поразширя? Десният ми крак е малко по-широк от левият и това ми създава дискомфорт. При покачване на температурата и по-продължително каране ми се струва, че дискомфорта ще е по-голям :agree:
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Harka » Чет Фев 17, 2022 7:03 pm

_SoRa_ написа:За колко време пристига пратка от България до bike24? На 07.02 върнах пратка и все още не е пристигнала.

Ако е с пощите - от няколко дни до две седмици всичко е възможно. Нямаш ли номер за проследяване?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот ВелоВело » Чет Фев 17, 2022 7:07 pm

_SoRa_ написа:За колко време пристига пратка от България до bike24? На 07.02 върнах пратка и все още не е пристигнала.
И втори въпрос: пристигнаха шпайковете Scott. Има ли начин да ги поразширя? Десният ми крак е малко по-широк от левият и това ми създава дискомфорт. При покачване на температурата и по-продължително каране ми се струва, че дискомфорта ще е по-голям :agree:

Да не отчайвам но едва ли ще се разшири обувката.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Alexi » Чет Фев 17, 2022 7:53 pm

при шпайкове по правило се взима 1 номер отгоре .. масово са свитички .. няма да се разширят и с милиметър ,имам едни дето леко ми стягат така си ги нося
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Чет Фев 17, 2022 8:15 pm

Нося 40 ноемр обувки и маратонки. Шпайкове винаги взимам 41 или 42, но 42 в повечето ако при пръстите има достатъчно място, то при петата ми са хлабави и нямам стегнат захват там. Зимните ми са 42 и са ми ок, на тях е отбелязано 27 см :boggled: а моите стъпала са 25 см. В къщи вече имам 3 чифта шпайкове, които повече никога няма да обуя :crap: Скоро помолих един продавач да ми измери стелката на Lake mx176 wide и нямаше никаква разлика със Scott-a (26,5 см дължина и 9 см. ширина).
Много мразя тесни обувки. Не мога да ги понасям.

относно връщането към bike24, имам проследяващ номер и от 08.02 няма движение, все в България показва, че е. В dhl.de пак ми показва, че е в България.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Alexi » Чет Фев 17, 2022 8:41 pm

еми взимай си 43 .. то и аз толкова нося :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот ВелоВело » Чет Фев 17, 2022 8:56 pm

_SoRa_ написа:Нося 40 ноемр обувки и маратонки. Шпайкове винаги взимам 41 или 42, но 42 в повечето ако при пръстите има достатъчно място, то при петата ми са хлабави и нямам стегнат захват там. Зимните ми са 42 и са ми ок, на тях е отбелязано 27 см :boggled: а моите стъпала са 25 см. В къщи вече имам 3 чифта шпайкове, които повече никога няма да обуя :crap: Скоро помолих един продавач да ми измери стелката на Lake mx176 wide и нямаше никаква разлика със Scott-a (26,5 см дължина и 9 см. ширина).
Много мразя тесни обувки. Не мога да ги понасям.

относно връщането към bike24, имам проследяващ номер и от 08.02 няма движение, все в България показва, че е. В dhl.de пак ми показва, че е в България.

Излезе ли от БГ траквай с друг сайт а не бгпощи
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Чет Фев 17, 2022 10:32 pm

Alexi написа:еми взимай си 43 .. то и аз толкова нося :beer:

А, прекалено големи ща са ми. 42 ми хлопат при петата, а 43 ще вляза с двата крака :D

ВелоВело написа:
относно връщането към bike24, имам проследяващ номер и от 08.02 няма движение, все в България показва, че е. В dhl.de пак ми показва, че е в България.
Излезе ли от БГ траквай с друг сайт а не бгпощи

В dhl.de излиза с друг номер, но няма движение. Показва, че е в България от 08.02.2022 г.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Harka » Чет Фев 17, 2022 11:23 pm

Понякога така става, после я качват на някой самолет и на следващия ден вече е в Германия.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Пет Фев 18, 2022 4:10 pm

През един номер или през два се увеличава ширината на обувките? Чудя се да поръчвам ли 42 или разликата ще е само в дължината :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Boyan1984 » Пет Фев 18, 2022 4:33 pm

Абе що не сложиш едни платформи и едни нормални чепици и да настане световен мир?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот andriii » Вто Фев 22, 2022 11:55 pm

:D Здравейте, някой да си е харесал случайно нещо от rosebikes.com, че съм за купуване само на една външна гума и някакси не ми се дават още 25 % от цената и отгоре за доставката. Та, да си поделим, разтроим... :rofl: (от София съм)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Сря Фев 23, 2022 9:55 am

andriii написа::D Здравейте, някой да си е харесал случайно нещо от rosebikes.com, че съм за купуване само на една външна гума и някакси не ми се дават още 25 % от цената и отгоре за доставката. Та, да си поделим, разтроим... :rofl: (от София съм)

Разгледах гумите, които предлагат. Някои ми се струват съмнително бая намалени :qright:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот andriii » Сря Фев 23, 2022 6:15 pm

Lucky Loser написа:
andriii написа::D Здравейте, някой да си е харесал случайно нещо от rosebikes.com, че съм за купуване само на една външна гума и някакси не ми се дават още 25 % от цената и отгоре за доставката. Та, да си поделим, разтроим... :rofl: (от София съм)

Разгледах гумите, които предлагат. Някои ми се струват съмнително бая намалени :qright:


Става дума за един Рокет Рон - 42 евро, на другите места е 44-47 :) надявам се , че си е ОК гумата :dontknow:
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот pcconsult » Сря Фев 23, 2022 7:07 pm

https://www.bike-components.de/en/s/?keywords=rocket%20ron - зависи точно кой модел от всичките търсиш.

Може би и тук е подобна цената, а и този сайт е сигурен: https://www.bike-discount.de/en/search?sSearch=Schwalbe+Rocket+Ron
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Harka » Сря Фев 23, 2022 8:18 pm

rosebikes също е сигурен. Това е един от известните онлайн магазини в Германия.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот andriii » Чет Фев 24, 2022 11:43 am

pcconsult написа:https://www.bike-components.de/en/s/?keywords=rocket%20ron - зависи точно кой модел от всичките търсиш.

Може би и тук е подобна цената, а и този сайт е сигурен: https://www.bike-discount.de/en/search?sSearch=Schwalbe+Rocket+Ron


Благодаря, но съм ги гледал всички. В роуз са най евтини. Познати са пазарували от него и всичко е точно :) Просто ме захвана габровската жилка и не ми се дават 20 лв за доставка и 80 за гума :rofl: (в София ми искаха 120 лв директно)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Нед Фев 27, 2022 6:13 pm

Има ли начин да разбера дали успешно съм изпратила съобщение на продавача от този сайт?
https://www.mtb-news.de/forum/conversations/
Разгледах профила си, но никъде не видях да има раздел "изпратени". Още вчера писах на двама продавача, но дали са получили съобщенията ми :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот jayblack » Нед Фев 27, 2022 6:29 pm

_SoRa_ написа:Има ли начин да разбера дали успешно съм изпратила съобщение на продавача от този сайт?
https://www.mtb-news.de/forum/conversations/
Разгледах профила си, но никъде не видях да има раздел "изпратени". Още вчера писах на двама продавача, но дали са получили съобщенията ми :dontknow:


Търсиш "Anfragen" на компа е 4тото от ляво надясно на черната лента. От телефона е скрито във второто падащо меню в дясно.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Нед Фев 27, 2022 7:20 pm

jayblack написа:
_SoRa_ написа:Има ли начин да разбера дали успешно съм изпратила съобщение на продавача от този сайт?
https://www.mtb-news.de/forum/conversations/
Разгледах профила си, но никъде не видях да има раздел "изпратени". Още вчера писах на двама продавача, но дали са получили съобщенията ми :dontknow:


Търсиш "Anfragen" на компа е 4тото от ляво надясно на черната лента. От телефона е скрито във второто падащо меню в дясно.

Благодаря. Явно с телефона нищо не е станало. От компютъра нещата се получиха. Чакам отговор от продавачите.
:beer:
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот jayblack » Нед Фев 27, 2022 7:30 pm

_SoRa_ написа:
jayblack написа:
_SoRa_ написа:

Благодаря. Явно с телефона нищо не е станало. От компютъра нещата се получиха. Чакам отговор от продавачите.
:beer:

От телефона също става, стига да не ползваш google chrome като браузър.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот martin.radev » Пон Фев 28, 2022 7:19 pm

andriii написа:
Lucky Loser написа:
andriii написа::D Здравейте, някой да си е харесал случайно нещо от rosebikes.com, че съм за купуване само на една външна гума и някакси не ми се дават още 25 % от цената и отгоре за доставката. Та, да си поделим, разтроим... :rofl: (от София съм)

Разгледах гумите, които предлагат. Някои ми се струват съмнително бая намалени :qright:


Става дума за един Рокет Рон - 42 евро, на другите места е 44-47 :) надявам се , че си е ОК гумата :dontknow:



https://www.bike24.com/search?searchTerm=rocket+ron
Провери ли? Не виждам да си казал какъв размер и модел на Рокет-Рон търсиш, но има доста добра цена и пристигат бързо.
Очевидно доставката пак е налице..,
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот pcconsult » Пон Фев 28, 2022 7:51 pm

Търся екип за изработка на про видеоклип на английски за моя байк.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот zeedor4o » Пет Мар 04, 2022 7:42 pm

В olx "внос от Германия", "крадено от Германия" ли означава или наистина има хора, които се занимават с покупка на велосипеди в чужбина с цел препродаване в България?
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот martin.radev » Вто Мар 08, 2022 7:55 pm

Аз лично не съм забелязал кой знае, колко по-ниски цени да са в Германия за 2ра ръка байкове, така че е странно.
Но реално купувайки колело от ОЛХ, е винаги рисково - най-ме е страх от БГ продавачи, като стопанин българина е като цяло..,
прекалено тип:"направи си сам". Пълно е с вилки със "собственоръчно увеличен ход", или токъни направени от нещо си в собствения гараж,
и като цяло хардуер на шоковете правени на стругар, латекса в гумите е "по тайна рецепта на негов приятел"- защото как ще им дава на тия изедници една торба пари за латекс?! :)

Има 10-15 човека, от които бих си купил колело тук, в България и те няма да ги постнат в ОЛХ.

Задавай колкото може повече въпроси, търси колело от собственик и се увери, че го е потдържал по всички правила от
производителя, разпитай къде си прави колелото.., пък ако успееш да се свържеш с някой от сервиза, който е споменал
вече е супер работата. Тия колела дето ги караме струват достатъчно много пари за да не претупваме работата!
Успех.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот gssatcc » Вто Мар 08, 2022 9:28 pm

Не знам какви велосипеди се визират. Ако имаме предвид градски велосипеди съм гледал даже търговци в тубата за колко (без пари) вземат прилични велосипеди, сервизират на две на три и ги пускат унас. Няма лошо, бизнес си е. Ако визираме обаче профилирани и по-скъпи велосипеди съм скептично настроен за този модел.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Gworan » Сря Мар 09, 2022 7:24 am

zeedor4o написа:В olx "внос от Германия", "крадено от Германия" ли означава или наистина има хора, които се занимават с покупка на велосипеди в чужбина с цел препродаване в България?


Преди няколко години наистина можеше от чужбина да се вземе нов модел колело в много прилично състояние за невероятно ниска цена.
Спомнях си аз като карах моя NS Snabb, последен модел, и в магазина цената му беше 7800лв, един мой приятел наддаваше в ибей за обсолютно същото колело (демо бройка от магазин), и се продаде за около 2500лв.
Купувал съм си и колело от един познат в града, който беше вкарал няколко втора ръка колела от Германия за да препродаде, и имаше към тях всички документи и даже фактури за сменяните по тях части.

Има обаче и търговци които само цапцаросани колела продават, факт е. Чувал съм и за някакви схеми с крадени кредитни карти, с които се купуват колелата, и реално те пак се продават с всички документи и кашони и т.н.
Така че може би отговора на въпроса е - зависи.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта