Проектиране на титаниева рамка

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Съб Яну 22, 2022 3:03 pm

Бави се доставката на Магура спирачките, но пък моя човек ми каза, че в тази пратка, която пристига имало Magura MT5, Magura MT5 EStop, Magura MT5 ABS и аз сега съм в размисли и страсти - кои да сложа? Вчера по снега моите спирачки Zee-тата такъв вой нададоха след като се понамокриха направо ковид линейките спряха да се чуват заради мене.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Gworan » Нед Яну 23, 2022 10:14 am

pcconsult написа:Вчера по снега моите спирачки Zee-тата такъв вой нададоха след като се понамокриха направо ковид линейките спряха да се чуват заради мене.


Всички спирачки крещят като се намокрят (особено ако са с органични накладки), важното е да продължават и да спират (като са с метални накладки) :)

pcconsult написа:имало Magura MT5, Magura MT5 EStop, Magura MT5 ABS и аз сега съм в размисли и страсти - кои да сложа?

Спрямо как се развиват нещата до сега - вземи си които най-много те кефят на външен вид...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1017
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Яну 23, 2022 3:22 pm

Harka написа:Ако искаш мощни и сравнително евтини спирачки - направи си Шигури. Апарати от Магура МТ5, накладки Магура Race 8.R и Шимано Servo Wave лостчета (LX/XT/Saint/Zee). Ако искаш ултимативните спирачки - Trickstuff Direttissima. Хоупът е просто блинг блинг боклук. Ненадеждни и неособено мощни.

Ето това е най-точния отговор за спирачките, който получих. Благодаря! Гледам да се съобразявам. Лостчетата от моите Zee ще си останат - те са ми удобни и много запазени. Първо ще изхабя оригиналните накладки, после тези кевларените, които поръчах и ще си кажа мнението. Ротори май ще трябва да си поръчам от Pump my bike, защото не са дошли с тази пратка. Гледах адаптерите, вилката и рамката. Няма да има никакъв проблем да са 220-ки. Има бая място. Харесва ми концепцията магнита за компютъра да е на диска, защото иначе почва да му е много разстоянието и се радвам, че от Magura са помислили за това.
Gworan написа:Спрямо как се развиват нещата до сега - вземи си които най-много те кефят на външен вид...

Външния вид ми е важен дотолкова, че да е нещо черно и сребристо за да се съчетава с останалото. Засега съм стигнал в размислите си до два варианта MT5 eSTOP и само ако е нещо хептен изключително MT5 Fabio Wibmer. Като процентно съм на 80% за eSTOP. MT5 Fabio Wibmer са красиви с тия подписи, но пък кой ли ще ги гледа толкова.
Ето една снимка от сайта на Magura на MT5 eSTOP:
Изображение
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Harka » Нед Яну 23, 2022 4:01 pm

Апаратите на всички МТ5/MT7 спирачки са еднакви. Разликата е в накладките и в различно оцветените капачки. Така че както Gworan каза - избери си ги просто на външен вид.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Яну 23, 2022 5:55 pm

А аз мислех, че MT5 EStop е с по широки бутала от MT5. Поне на картинките дупките са по-големи или това са само капачки?
Прикачени файлове
134714.jpg
134714.jpg (45.27 KiB) Прегледано 7974 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Alexi » Нед Яну 23, 2022 5:57 pm

мен ми изглеждат напълно еднакви ,само капачките са различни
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Harka » Нед Яну 23, 2022 6:40 pm

pcconsult написа:А аз мислех, че MT5 EStop е с по широки бутала от MT5. Поне на картинките дупките са по-големи или това са само капачки?

Не са по-големи. Само капачките са с различен дизайн. Тези сивите обръчи на лявата снимка можеш да ги сменяш с различни цветове.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот vafi » Пон Яну 24, 2022 9:13 am

Harka написа:
pcconsult написа:Тези сивите обръчи на лявата снимка можеш да ги сменяш с различни цветове.


Може ли линк ако е удобно че мойте ме дразнят / МТ7 /
Amsterdam is like the Tour de France. Just a lot of people on drugs riding bikes!!!
Аватар
vafi
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1412
Регистриран на: Чет Мар 08, 2012 3:38 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот reddevil » Пон Яну 24, 2022 12:24 pm

Ето линк от Бг магазин. Навън са малко по-евтини, но пък ще има транспорт и чакане.
А и винаги твоите може да ги пръснеш със спрей в цвят по избор.
https://www.pumpmybike.eu/magura-ring-kit?search=magura
reddevil
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Яну 24, 2022 5:42 pm

Спирачки още нямам но пък дойдоха накладките!
Прикачени файлове
20220124_173742.jpg
20220124_173742.jpg (164.03 KiB) Прегледано 7847 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Чет Яну 27, 2022 10:03 am

Спирачките дойдоха, плочата също. Имам и допълнителните накладки, които поръчах. Няма засега ротори, адаптери и верига. Трябва да ги поръчвам. Ще ми се да сложа 220-ки отпред и отзад, но за отзад намирам само адаптери до 203мм. :banghead: Някой случайно карал ли е с ротор 220мм на задната главина? Чудя се като сменям плочата и веригата дали да не сменя и венците?
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот superdude54 » Чет Яну 27, 2022 3:32 pm

За какво са ти 220мм ротори? За такова колело са си абсолютен overkill.
superdude54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 3:07 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот jayblack » Чет Яну 27, 2022 4:07 pm

pcconsult написа:Спирачките дойдоха, плочата също. Имам и допълнителните накладки, които поръчах. Няма засега ротори, адаптери и верига. Трябва да ги поръчвам. Ще ми се да сложа 220-ки отпред и отзад, но за отзад намирам само адаптери до 203мм. :banghead: Някой случайно карал ли е с ротор 220мм на задната главина? Чудя се като сменям плочата и веригата дали да не сменя и венците?


Може би този ще стане https://www.pure-bike.co.uk/brake-adapt ... pm-caliper , но имай предвид, когато IS беше нормата и се ползваше и на вилки и на рамки, 220мм дискове нямаше. Ако рамката беше с PM стандарт отзад, преходник щеше да се намери лесно. В краен случай ако си твърдо решил,че ще слагаш 220мм отзад, върху сегашния ти IS>PM преходник добавяш един PM>PM +20mm и стискаш палци да стане.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Чет Яну 27, 2022 4:57 pm

superdude54 написа:За какво са ти 220мм ротори? За такова колело са си абсолютен overkill.

Как за какво! За гъзария!
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Чет Яну 27, 2022 10:20 pm

Гледам го този PDF: https://www.magura.com/media/1061648/magura-adapter-overview_2021_eng.pdf... гледам го и си мисля:
Ще ми трябва един адаптер QM 45 за вилката, а за рамката ще ми трябва един QM 9 и един QM 46. Дали съм прав?
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот jayblack » Чет Яну 27, 2022 10:37 pm

Така са преходниците, ама като гледам какъв щъркел е този QM9 не ми се нрави идеята след него да слагаш още един преходник. Авидския, който ти пратих е по-подходящ дори и да не стане директно, то поне няма да стърчи толкова. Той е 60мм и го дават за 200мм диск, ако рамката е с уши за 140мм диск. Твоята е за 160мм, следователно с преходник +60мм трябва да стане за 220мм диск.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Слушкам си аз

Мнениеот pcconsult » Пет Яну 28, 2022 12:37 pm

Реших накрая, че дисковете ще са 220 отпред и 203 отзад. Направих си сметката и поръчах чаркове за около 350лв.
Изображение
Прикачени файлове
FireShot.jpg
(38.53 KiB) 630 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Как са изплющях...

Мнениеот pcconsult » Вто Фев 01, 2022 9:23 am

Вчера пак бях с байка на работа и като си тръгвах направих мъничката грешчица да реша да се спусна по Монцата, а там децата се пързаляли с кеф и то станало направо лъскаво като стъкло. На първото завойче така хубаво тупнах. Ако има нова дупка там - от мене ще да е! На двайсет метра срещу мене мъж и жена си се изкачваха та ме попитаха: Има ли щети? Няма, няма им казах, а наум си рекох само морални - накърнена гордост и самочувствие. Днес байка си почива вкъщи, аз реших да не ям, че вече сам не се понасям. :look:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Lucky Loser » Вто Фев 01, 2022 11:03 am

Онзи ден минах оттам и се загледох, че има следи от гуми, но пък толкова добре бе отъпкан снега.. явно следите са останали от преди това. Беше буквално пързалка. Пак с малко си се разминал.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1850
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Фев 01, 2022 2:56 pm

Lucky Loser написа:Онзи ден минах оттам и се загледох, че има следи от гуми, но пък толкова добре бе отъпкан снега.. явно следите са останали от преди това. Беше буквално пързалка. Пак с малко си се разминал.

То през тези дни температурите все са такива, че горния слой на утъпкания сняг се разтопява и след това замръзва във вид на перфектно хлъзгава ледена коричка. Направо идеално, но само за гуми с метални шипове. Картата за градския транспорт ми е валидна до девети. После ще му мисля дали да я подновявам, защото по прогноза след седмица ще има по високи максимални температури от 10 градуса. Друго ми е по интересно - като направих колелото имаше МНОГО съфорумници, които се изказаха, че искат да го видят или пробват на живо. Реално само hitar_potter и Drunken MadLoud се свързаха с мене и го видяха на живо байка от съписателите във форума. Писах няколко пъти да се организираме и все имаше само извинения с времето, че било неудобно или дъждовно. Аз обиколих половината вело-магазини, които са ми по пътя из София да го показвам. Радват му се, врътват по кръгче хората. Изказват си мненията - това защо е така? Обяснявам, мислят, питат други неща и така. Та замислете се за този укенд, например по обед...
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Harka » Вто Фев 01, 2022 3:15 pm

Защото макар и колелото да е интересно като концепция, в крайна сметка си остава един титанов твърдак. Колко интересен може да е? Хората вече са виждали какво ли не. Отдавна минаха времената, в които това щеше да е някаква супер екзотика, пред която да се тълпят хора да я гледат.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Фев 01, 2022 3:55 pm

Harka написа:Защото макар и колелото да е интересно като концепция, в крайна сметка си остава един титанов твърдак. Колко интересен може да е? Хората вече са виждали какво ли не. Отдавна минаха времената, в които това щеше да е някаква супер екзотика, пред която да се тълпят хора да я гледат.

По скоро е сложно за хората отлепването от клавиатурата. Да, беше си проектирано точно за титанов твърдак. Като го покараш ще видиш колко интересен е. Пишеш го все едно в гаража имаш десетина подобни уникални велосипеда. Уважавам ти мнението, но колелото си ми е доста яко. :beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Harka » Вто Фев 01, 2022 4:20 pm

Естествено, че е уникално. Това не го прави обаче задължително интересно за гледане. 90% от хората в този форум карат меки колела. Много от тях (включително и аз) не карат въобще в града. Защо би следвало да се интересуват от един твърдак с градска насоченост? Както казах, концепцията е интересна, но със сигурност непопулярна. Ако беше проектирал титанова ендуро мекица с някакво интересно окачване, вероятно доста повече хора щяха да проявят интерес да го видят наживо, защото много повече хора биха се охарактеризирали с такъв тип велосипед.

Така че - карай си го със здраве, колелото ти е уникално и яко само по себе си, но това е твоето "дете", не очаквай и другите да го приемат за такова.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Drunken MadLoud » Вто Фев 01, 2022 9:38 pm

Леко да те поправя, че ти се свърза с мен за да ти помогна за стикерите. Не мисли, че те нападам или нещо подобно, просто винаги говоря директно (това не означава че съм винаги прав разбира се, а и вероятно ми е недостатък), но и не приемам много от изборите ти. Уважавам мерака ти за уникална и поръчкова рамка, вероятно ако имах финансовите възможности, също бих прибягнал до такава. Нямам обаче такива :D. За мен уникална рамка, е нещо което направиш според нуждите си, и нещо което след дълги години каране си осъзнал, че е оптималния и най-добър вариант за теб и твоето каране. Проектирането на рамка, за мен лично не е само геометрия и числа, а и много опит. Копирането дори и до известна степен, на вече произведена рамка...също не е опция. Изтъняване на тръби, геометрия, комфортна возия, вземане на предвид предназначението на рамката...според мен това е правилния подход. Казах ти, че за мен рамката е с добро качество на изработка, но и е далеч от това което аз лично бих карал или поръчал. Все пак си е твое "чадо". Имал-дал. Няма нужда да коментирам, аз какво бих си поръчал като рамка и т.н. За изборите ти имам предвид, че освен скъпи и отежняващи общото тегло на колелото компоненти, за мен са и абсолютно ненужни. Определението ти за "гъзария" също не го разбирам. Никой няма и не очаквай да те разбере, за какво ти е титанова рамка, ендуро вилка с толкова ход (с която вероятно ще си прецакаш рамката в някакъв момент), четири бутални спирачки, 200мм и кусур ротори, и в същото време евтин и тежък групсет за градско каране. Рамката ти е проектирана, за да е вечно твоя и далеч от предназначението ѝ. Нито ми изглежда с комфортна возия, нито с правилните компоненти за целта. Може да си тежък, но не и до там че да ти е нужна титанова рамка (стоманена поръчкова ако щеш, също щеше да ти свърши работа), да усетиш усукване при предишната ти вилка, или пък недостатъчна мощ при спирачките предвид карането ти. За мен лично градското колело от твоя тип, трябва да е леко, здраво, комфортно и минимално откъм поддръжка. Това не пречи разбира се да го направиш, пак със топ компоненти и отново да си е с плюсови гуми и т.н Разбирам, че търсиш признание за постигнатия резултат...но за момента колелото ти освен уникално, изглежда и уникално нелепо, предвид предназначението му което изтъкваш неведнъж. Допускам, че ако някой ден покараш колело, което би било по подходящо за теб (примерно Stanton Sherpa), ще осъзнаеш че си дал не малко пари на вятъра, и не си подходил съвсем добре с избора си на рамка и компоненти. Не сърди, но и ако приемаш градивна критика, както беше писал по спомен...то това е моята. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 369
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Harka » Вто Фев 01, 2022 9:51 pm

Drunken MadLoud написа:...

Амин! Няма как да го кажа по-добре. :agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот evilzet » Вто Фев 01, 2022 10:03 pm

Ами и аз се опитах по-лаконично да се изкажа в същия дух, но бях определен като варненския мърморко или нещо подобно. Та само гледам и пълнея докъде може да стигне подобна безсмисленост. Накрая виждам, че и за други е така. Веднага искам да се извиня на pcconsult, защото все едно го съдя като човек, а мнението ми е конкретно за това начинание.
evilzet
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Alexi » Вто Фев 01, 2022 10:14 pm

аз вече не коментирам .. преди няколко страници писах че рамката ми изглежда нелепо и доста ретро и ми сложиха минуса :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Lucky Loser » Сря Фев 02, 2022 11:54 am

В крайна сметка затова е хоби, всеки го приема по различен начин, има различни разбирания за красота, удобство(особено явно от този проект) и харчалък.
Едни сменят колело всяка година, други части всеки сезон, трети, като мен примерно, само когато нещо се износи и наложи. Въпрос на финансови приоритети и възможности, ако щеш го наречи.

@pcconsult, парите са си твои, харчи ги както сметнеш за добре и както ти е кеф.
Просто не очаквай хората да се редят на опашка, за да видят велосипеда ти. Даже, ако се опитам да бъда по-точен и ако не се лъжа, след като го глоби времето се развали, заваляха дъждове настана студ, ето, после и снегът дойде. Но дори и да бъркам, няма нужда през 2-3 поста да споменаваш защо никой не иска да го види, все едно само това му е на човек на главата :)
Малко ми изглежда като че ли не можеш да изпиташ истинско удоволствие от велосипеда, ако не си получил одобрението на хората.

Айде, със здраве :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1850
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Фев 02, 2022 12:41 pm

Lucky Loser написа:В крайна сметка затова е хоби, всеки го приема по различен начин, има различни разбирания за красота, удобство(особено явно от този проект) и харчалък.
Едни сменят колело всяка година, други части всеки сезон, трети, като мен примерно, само когато нещо се износи и наложи. Въпрос на финансови приоритети и възможности, ако щеш го наречи.

@pcconsult, парите са си твои, харчи ги както сметнеш за добре и както ти е кеф.
Просто не очаквай хората да се редят на опашка, за да видят велосипеда ти. Даже, ако се опитам да бъда по-точен и ако не се лъжа, след като го глоби времето се развали, заваляха дъждове настана студ, ето, после и снегът дойде. Но дори и да бъркам, няма нужда през 2-3 поста да споменаваш защо никой не иска да го види, все едно само това му е на човек на главата :)
Малко ми изглежда като че ли не можеш да изпиташ истинско удоволствие от велосипеда, ако не си получил одобрението на хората.

Айде, със здраве :)

Супер - едно мнение, което не е тотална критика. Бях написал нещо хубаво, но нали съм на работа, та докато натисна изпрати и сесията ми изтекла. Проблема ми явно е, че не може другите хора да го видят през моите очи и съзнание. Чувствам го като нещо в което съм вложил колкото мога повече смисъл. Аз определено не съм някакъв спортен атлет, затова и велосипеда ми май е като мене - груб, мощен и дебел (на гуми). Та ако ме видите сигурно няма да ме одобрите по външния вид, но пък цялото ми приключение в подборката и моментното състояние на колелото за мене са нещо, което ме вълнува. Сега осъзнавам, че май по навик толкова много мисля за това, че май наистина ми е някаква мания.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот vafi » Сря Фев 02, 2022 3:27 pm

Аз пък ще кажа че е по-добре човек да се вманиячава на тема своите любими хобита, отколкото да върви по пътя на порока :peace:

Минах по твоя път в един труден момент от живота ми и си направих един твърдак който си остана вечно мой / и до момента го търкаля човека до мен / , но съм благодарен че тогава си "инвестирах" парите в нещо подобно отколкото да бях тръгнал по наклонената плоскост ...

Оттук нататък е важно не какво мислят хората за него, а какви емоции и възможности ще ти даде той - пробвай го някъде по предназначение, опитай някоя нова пътека или маршрут, отиди дори извън града ... Тогава вече няма да има значение колко пари си налял в него, дали си дебел или стар или без зъби... ще видиш че нещата ще придобият друг смисъл :beer:

P.S. Казва ти го човек който кара с 220 ротор и отпред и отзад и не вози даунхил :wavey:
Amsterdam is like the Tour de France. Just a lot of people on drugs riding bikes!!!
Аватар
vafi
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1412
Регистриран на: Чет Мар 08, 2012 3:38 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта