Проектиране на титаниева рамка

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот reddevil » Пон Мар 21, 2022 10:42 pm

*GoPro Subscription Annual (charged separately).. демек следва да те таксуват отделно €50, колкото ти е разликата с обявената цена в сайта.
reddevil
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Мар 22, 2022 11:42 am

reddevil написа:*GoPro Subscription Annual (charged separately).. демек следва да те таксуват отделно €50, колкото ти е разликата с обявената цена в сайта.

Съвсем си прав. Видях го в документа. Въпреки това пак съм доволен. Вече имам тракинг код за UPS. Тръгнала е камерата от Нидерландия и щяла да дойде в петък.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Мар 22, 2022 11:53 pm

Оказа се, че абонамента за GoPro е важен. Защо е важен ли? Защото дава постоянно отстъпки от поне 20% за оригинални аксесоари в сайта им, дава пълен достъп до приложението им за редактиране Quick барабар с неограниченото облачно пространство. Когато си с валиден абонамент ако се скапе камерата може да си заявиш за стотина лева да ти я заменят със следващия модел и в договора си пише, че това ще се случи без излишни въпроси от тяхна страна. Ето едно малко видео описващо всичко това:
https://youtu.be/ZBnO0u922Js
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Мар 28, 2022 10:58 am

Камерата дойде точно за една седмица. Снимах груб, нетърпелив ънбоксинг. Сега се зарежда, защото трябва да е минимум 20% заредена, преди да приеме обновяването. :beer:
https://youtu.be/cNLngnjXUvc
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Апр 06, 2022 10:42 pm

Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Апр 18, 2022 9:36 am

Най-накрая успях да подкарам GoPro-то с външна паурбанка! Намерих и софтуер (има го за Windows, Linux, MacOS и PC-BSD), който просто слепва отделните части без загуба на качеството, щото при висок битрейт 5k/60fps видеото се нацепва автоматично на файлове всеки точно с дължина 5 минути и двадесет секунди и големина около 3,7GB. Вече не се притеснявам, колко часа ще снимам, защото му сложих 512GB microsd карта. Последното ми видео yourube още го добработва. Може би до края на деня ще пусне 4k и 5.3k версиите:
https://youtu.be/3_rOvnabCwA
Връзка към софтуера Avidemux: http://avidemux.sourceforge.net/
Софтуера се справя прилично добре. Малко е досадно,че след първия файл трябва да му се добавя всеки следващ по един, но това са бели кахъри. За около 15 минути успя да слепи 32 минутното видео. А и това, че работи безгрижно под Linux-а ми много ме улесни.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Alexi » Пон Апр 18, 2022 10:25 am

има нещо нечитаво .. качеството на клипа е много ниско и много далеч от това което гледаме в тубата от разни клипчета :dontknow:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Апр 18, 2022 12:13 pm

Alexi написа:има нещо нечитаво .. качеството на клипа е много ниско и много далеч от това което гледаме в тубата от разни клипчета :dontknow:

Може би до края на деня ще пусне 4k и 5.3k версиите - писал съм. Тубата още го обработва. Голям му е залъка, а аз съм едно ниню-клиент, че да се напиня за мене.

Всъщност Alexi ти си съвсем прав! Що да чакам някакъв си бавен youtube да го смила, като мога да пусна линк към оригинала след малко.

Ето линкче, не си мислете, че ще тръгне в браузъра де :D https://custom-titanium-bikes.com/GX.mp4
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Апр 18, 2022 1:49 pm

Понякога си има предимство да плащам за голям хостинг план в Суперхостинг. Мога да си правя ей такива извращения. Файлчето е над 20GB. Можете да го свалите с десен бутон на линка и Save link as... или в моя случай "Запазване на препратката като..."
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Alexi » Пон Апр 18, 2022 2:33 pm

не говоря за 4к ,монитора ми не е 4к .. пуснах си 1080р и е ужасно замазано и липса на детайл
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Апр 18, 2022 3:37 pm

Alexi написа:не говоря за 4к ,монитора ми не е 4к .. пуснах си 1080р и е ужасно замазано и липса на детайл

То е така защото смотания Youtube първо прави едно HD видео, което е с ниско качество. После обработва видеата с по високо качество. Дръпни си големия файл и там е истината.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Апр 19, 2022 10:49 am

Май Youtube е на път да го финализира обработването. Все пак качеството е по-добро от вчерашното, а и вече се е появили и опциите за качество 1440p60, 2160p60 и 2880p60 за гледане. В интерес на истината още ми показва: Обработва се версия с HD, та може би 5.3k-то още не е с високото качество.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Alexi » Вто Апр 19, 2022 11:48 am

колко е голям тоя файл ,теглих до 9 геги и се отказах .. неприемлив размер
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Апр 19, 2022 12:16 pm

Alexi написа:колко е голям тоя файл ,теглих до 9 геги и се отказах .. неприемлив размер

Аз си писах, че е над 20GB... Цъкни пак в youtube-то.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Май 01, 2022 11:33 pm

Най-накрая стигнах до извода, че съм постигнал това, което желая - май няма какво повече да подобрявам по байка. Смятах, смятах и се получи всичко по колелото към 8000 кинта. В момент на раздразнение и откровение споделих с жена ми колко наистина реално ми струва колелото и бяха едни драми, едни тръшкания и охкания, но и това отмина. Все пак най-благоприятното в случая май се оказа факта, че всичко вече е платено без да има и стотинка на кредит. :popcorn:

Карам си го през всеки работен ден с кеф.Ослушвам се за други гуми, които в бъдеще дали ще са по подходящи грам идея си нямам. Махнах наскоро предния калник защото се получаваше един дразнещ ефект: завираше се някаква тънка клечица между грайферите на предната гума и се получаваше едно стържене по пласмасовия калник - много ме дразнеше.

Нещо жена ми докара някакъв грип, та от месец всички вкъщи кашляме. И в работата го занесох, упорита гадинка. Пих сиропи разни против кашлица, но засега не помагат. Не, не е ковид - него вече го прекарахме, това е нещо друго. Нямах температура, а само сополи и кашлица. Вече само кашлицата ми остана, но хич не бърза да се маха и "бухам" като магаре!

Отзивите от новите спирачки - спират доста по здраво. Малко са по шумни и безшумното спиране с тях не се получава въпреки, че си купих специално заради това специален спрей за дискови спирачки. Все пак и това май има някакво предимство, като спирам не ми трябва клаксон. Ако прекаля със стискането може би ще мога и през кормилото да се преметна ха-ха!
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пет Май 27, 2022 8:10 pm

Нещо големия преден диск се оказа бая крив. Тази вечер измъчих Любо от Драгзона-та на бул. България, да го изправя. Сложих и без време новите кевлаерни накладки. Май ще се ослушвам за нов комплект ротори 220/203 със стандартен 6-болтов монтаж, но този път без паяци.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот evilzet » Пет Май 27, 2022 8:45 pm

Ако си купиш мотор, ще има много повече възможности да си харчиш парите ;)
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пет Май 27, 2022 9:20 pm

evilzet написа:Ако си купиш мотор, ще има много повече възможности да си харчиш парите ;)

Благодаря, но за мене моторите и автомобилите са прекалено голяма отговорност и излишен разход. То винетки, такси за зони, застраховка, гориво, масла, гуми. Хич не ми трябва. Винаги съм ги възприемал като много опасни и по тази причина никога не съм искал да изкарам шофьорска книжка. Тази вечер пак видях паркетен джип в лек сблъсък с трамвай на бул. Черни връх. Байка ми е предостатъчен. Май в София съм около два пъти по бърз от градския транспорт до работата и обратно. Това, че мога да стигна до там за 25 минути (вместо за 30 с колелото) и да си спестя редовния фитнес хич не ме блазни.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот evilzet » Пет Май 27, 2022 9:37 pm

Това хубаво, ама като тръгнеш за Пловдив, пак ли с байка?
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пет Май 27, 2022 9:41 pm

evilzet написа:Това хубаво, ама като тръгнеш за Пловдив, пак ли с байка?

Разбира се, че с байка. Той пътува навсякъде с мене по ЖП-то само за 2лв.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пет Юни 17, 2022 2:19 pm

Поръчах си компютър за колелото Sigma BC 16.16 с кабел (да хаби бавно батерийката) от https://www.4camping.bg/p/no-url-67700/#cheren. Сигурно ще дойде другата седмица. Оказа се, че ще пътува чак от Прага, а уж магазина е в Русе. С доставка до офис на Спиди и такса два лева за наложен платеж, крайна сума: 71,80лв. Преди месец акъла ми беше за някакъв Garmin от около 500лв, но прецених, че това са много излишни пари.
Стягам се да пием бира с велосипедите, петъчно с един бивш колега в Южния парк. :beer: Наздраве!
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Alexi » Пет Юни 17, 2022 3:25 pm

е то това няма нищо общо с гармин ,представлява един километраж просто ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пет Юни 17, 2022 6:02 pm

Alexi написа:е то това няма нищо общо с гармин ,представлява един километраж просто ..

Така де. GPS карти си имам на телефона, пък и ми се налага да ползвам такава по половин път годишно. Да си ги ползва Garmin-ите някой про в прилепнало трико на шосейка, който си мери кръвното, пулса и калориите нон-стоп. А този модел Sigma само изглежда прост за заблуда. Ето всъщност всичките му характеристики:
https://www.sigmasport.com/en/produkte/fahrrad-computer/wireless/wireless/bc1616sts?submenu=features
Има NFC за връзка с Android приложението. Пази една година назад данни. Като го разцъкам ще мога да кажа повече.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Франко » Нед Юни 19, 2022 6:23 pm

Ползвам такъв Sigma Sport BC 14.16 STS CAD на шосейката - батериите ги сменях след година и нещо. Предпочетох да мери наклон, вместо да има NFS (нямам такъв на телефона).
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Юни 19, 2022 8:18 pm

Франко написа:...Предпочетох да мери наклон, вместо да има NFS (нямам такъв на телефона).

Моя Samsung Galaxy S 10+ има NFS, но никога не съм използвал тази му възможност. То и опцията за измерване на сатурацията никога не съм си представял, че ще използвам докато не прекарахме ковида през септември, а това се оказа изключително полезно и удобно в тогавашната ситуация.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Юни 21, 2022 5:18 pm

Продадох си старата вилка Fox 34 Rhythm за 599,99лв! :beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Авг 29, 2022 2:20 pm

Вчера снимах пак клипче за колелото. Изядоха ме комарите в Южния парк. От вечерната жега камерата три пъти прегрява, но това не ме отказа. Бях си скрил от себе си паурбанката, току-що си я намерих!
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 29, 2022 5:33 pm

pcconsult написа:От вечерната жега камерата три пъти прегрява

Е само такова нещо не бях чувал в живота си !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Авг 29, 2022 6:01 pm

Lucky Loser написа:
pcconsult написа:От вечерната жега камерата три пъти прегрява

Е само такова нещо не бях чувал в живота си !

Е време е да го чуеш :D Имаш ли GoPro Hero 10 Black? Грешката беше моя - вмeсто да изключа стабилизацията и да включа камерата в режим "На статив", аз бях включил стабилизацията на Boost при максимална разделителна способност и кадри в секунда. На всичко отгоре не снимах със захранване от паурбанката си, че я бях затрил (днес я намерих), а от батерията. Реално, когато няма активно движение няма и активен въздушен поток и тогава просто прегрява самата батерия. Правили са тестове в стая. Слагат камерата на статив, на едно място - когато се захранва от батерията си прегрява, а когато въпросната батерия се извади и се захранва през USB порта не прегрява (нужно да се зхранва от сравнително средно-мощна паурбанка и заедно със захранващия USB кабел да могат да подават поне 5V/2A за работа без включен GPS и малко повече ампери, когато се използва и GPS-а на камерата).
https://www.youtube.com/watch?v=ocdEdg2GlD4

Затова от GoPro пуснаха паурбанката/статив Volta: https://gopro.com/en/bg/shop/mounts-accessories/volta/APHGM-001-master.html
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 29, 2022 10:45 pm

"they do not plan to fix"

Защо да го fix-ват като могат да пуснат workaround за $100+ :D
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BaiMile и 15 госта