Моля за коментари

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот PtD » Пет Юли 15, 2005 5:21 pm

[quote="bikerider"]

За какво му е на човек да е умен като може да е тъп
[/quote]


Т'ва си го записвам в тефтера :hbang2:

П.П. Ами как ще има мозъци, нали са изнесени вече :laugh:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот biggfoot » Пет Юли 15, 2005 5:27 pm

СТИГА БЕ! Сега решихте сигурно че точа лиги по мутрите, така ли? Грешно - точно обратното. Дразни ме че хора като тях живеят като царе, но последното нещо което аз лично искам е да прокопсам като мутра. Много добре знам че с акъл можеш да прокопсаш, но лично мисля, че [b]голяма част от младите не мислят така[/b]! Кво да направя аз като всички се захласват по скъпия живот, лъскавата ламарина и т.н. Дразни ме тва не ме кефи.
Да, познавам хора които целенасочено стоят в България и мисля да съм един от тях, но познавам и такива които правят обратното и ми е гадно от това просто защото някои от тях са ми добри приятели или роднини.
bikerider, извинявай!:ashamed: нека не разваляме отношенията си заради лични убеждения
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Юли 15, 2005 5:30 pm

[quote="biggfoot"]

...Дразни ме че хора като тях живеят като царе...[/quote]

И що така? Гледай си твоя живот, тях има кой да ги отстрелва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юли 15, 2005 5:33 pm

[quote="did"]

[quote="biggfoot"]

...Дразни ме че хора като тях живеят като царе...[/quote]

И що така? Гледай си твоя живот, тях има кой да ги отстрелва.
[/quote]

700 Nitro Express
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 15, 2005 5:37 pm

[quote="biggfoot"]

СТИГА БЕ! Сега решихте сигурно че точа лиги по мутрите, така ли? Грешно - точно обратното. Дразни ме че хора като тях живеят като царе, но последното нещо което аз лично искам е да прокопсам като мутра. Много добре знам че с акъл можеш да прокопсаш, но лично мисля, че [b]голяма част от младите не мислят така[/b]! Кво да направя аз като всички се захласват по скъпия живот, лъскавата ламарина и т.н. Дразни ме тва не ме кефи.
Да, познавам хора които целенасочено стоят в България и мисля да съм един от тях, но познавам и такива които правят обратното и ми е гадно от това просто защото някои от тях са ми добри приятели или роднини.
bikerider, извинявай!:ashamed: нека не разваляме отношенията си заради лични убеждения
[/quote]


Не ти не можеш просто да разбереш за какво говоря.
Положението засрано ли е? Засрано е.
Ти нихилист ли си? Нихилист си.
Ей затова е засрано.

Ако не ми вярваш прочети и обмисли внимателно какво написа в предния си пост. Държа да подчертая, не критикувам анализа ти на положението, а изводите. Докато се вторачваме в мутрите и се питаме защо карат такива коли, особен акъл няма да почне да вирее по тия ширини. Мутри има навсякъде.

Edit: да не говорим колко е прав did. гледай си твоята чиния и ако наистина мислиш това, което каза сега тогава прави нещо по въпроса. аз пиша тук на такива като теб, за друго нямам време.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот biggfoot » Пет Юли 15, 2005 5:49 pm

След кратка справка с тълковния речник излиза че съм нихилист...:agree:
що се отнася до "Защо му е на човек да е умен като може да е тъп." това не е извод, направен от мен...
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 15, 2005 7:16 pm

[quote="biggfoot"]
За какво му е на човек да е умен В България за да прокопса
[/quote]


[quote="biggfoot"]
що се отнася до "Защо му е на човек да е умен като може да е тъп." това не е извод, направен от мен...
[/quote]


без коментар :dunno:
Колко ли извода могат да се извадят от първото ти изречение??? Може би 1000 и все различни?
Айде стига с тая безсмислена караница.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пет Юли 15, 2005 7:48 pm

Абе NovemberCharlie, как можа да я пуснеш тая тема! Казах ти аз още в началото - няма какво да се обсъжда. Това е ИНТЕРНЕТ, не е твоята компания, в която знаеш от кого какво можеш да очакваш. Спорил съм докато бях доста по-зелен с кого ли не за какви ли не подобни теми. Пълна загуба на енергия, която може да се впрегне в къде къде по-смислена дейност (като пиене на бира например).

Такива били тия, онакива били ония... Повръща ми се като чуя подобни обобщения, пък били те и верни като цяло според моите наблюдения.

Знаеш ли, в началото ти повдигна въпроса за изпитите по математика. Все пак, да не забравяме за какво говорим. Затова ще си позволя да ти поговоря на научнопопулярен математически език за проблемите, които се обсъждат в момента, та белким на някой му просветне че интегралите не са само средство за вадене на шапки.

Та около 1972 година (когато съм се родил) се появяват на бял свят разсекретени едни програмки, наречени "експертни системи", които не правят нищо друго, освен да се опитват чрез компютър да "имитират" (търсех друга дума, щото това ми звучи смешно, но ако е по-слаба се губи смисъла) човешкия мозък, като начин на правене на изводи. Лесно било да се установи най-елементарното: Трябва в тия системи да фигурира правилото "Ако е вярно твърдението А и е доказано правилото, че от А следва Б, то е вярно и Б". Туй убаво... После се установило, че [b]хората с развити мозъци[/b], освен това мутренско правило, ползват и още поне 17 подобни правила на първично ниво (пример: щом при тия условия не е вярно Б, значи не е вярно и А), без да го съзнават (за толкова аз знам, тая теория ми е известна само на научнопопулярно ниво и от 6-7 години не съм чел нищо по темата. Не съм готов да споря!).

Та още тогава спецовете стигат до извода, че е добре да се изясни как точно мозъкът се справя с противоречията (големия крак в момента би затруднил всяка експертна система). Тогава ... ох. Нямам време да го обясня принципно. Ще дам пример:

В експертната система е въведено правилото "птиците могат да летят". То, естествено, е дошло по метода на обобщаването, тотално изключващ се от "математическата логика". В следващия момент обаче в системата постъпва ФАКТ: "[b][size=200][color=red]ЩРАУСЪТ Е ПТИЦА[/color][/size][/b]"

......

[b]УЖАС[/b]!

Какво правят скъсаните по математика седмокласници: казват си "Щом е птица, значи лети.... оппа...." или "абе щом не лети, значи не е птица ... " и пак ОППА! ЛОШО! Или веднага се формира изводът "Щраусите могат да летят":boggled:

Е, къде е проблемът???

Ами то е повече от ясно, хората са го установили още в първата разсекретена експертна система: [b]почти[/b] нито едно правило няма 100% валидност, освен фундаменталните правила на [i]МАТЕМАТИЧЕСКАТА ЛОГИКА[/i]. Просто всеки трупа опит и въз основа на този опит си променя процентите, с които приема или отхвърля различните "правила". Всъщност, така работи и "нашия" мозък - връзките могат да се засилват или да отслабват според това колко често по тях протичат импулси, породени от преките наблюдения.

В тая тема обаче има един момент, който ме накара аз веднага да спра да споря с големия крак, щото прецених, че няма смисъл. Като видят щраус повечето [i][color=red]разумни [/color][/i]хора си казват "ААААА, значи не знам достатъчно за птиците", чувстват се от това по-щастливи, защото са си обогатили културата и си ревизират процентите валидност на повечето "правила", в които фигурира понятието "птица". Други просто казват "Такова животно нема" или "абе ква птица е тва бе!" или "майната му!". Все тая!!!!!!!!


:wiltel:


Във всички случаи в черно-бялото мислене или логиката ДА-НЕ няма нищо между 0 и 100% и на мен това ми говори зе :pumpkin:[color=blue][b]МУТРЕНСКО МИСЛЕНЕ[/b][/color]:pumpkin:! Пък ако ще и съответния голям крак 100 пъти да ми повтори, че [i]"Сега решихте сигурно че точа лиги по мутрите, така ли? Грешно - точно обратното." [/i]Точиш лиги, приятелю, и ако с този ферман съм успял поне един тънък лъч здрав разум да ти вкарам в нихилистичната тиква, значи си е струвало да хабя 5-те минути писане.

Впрочем, мисленето наистина е трудна [b]работа[/b]. Иска усилие на главата, а не на десетте пръста върху клавиатурата. Просто ми писна в последно време хора, които не са имали деца, не са имали жена, не са счупили повече от 5-6 колела, не са прочели нищо и т.н. да дават АКЪЛ!

Защо се чудите дали е по темата? Ами по темата е! Някои от тия, които са скъсани по математика, вместо да си зеднат на [color=red][b][i]ГЪЗОВЕТЕ[/i][/b][/color] и да прочетат каквото трябва и да ПОМИСЛЯТ И ПОРАБОТЯТ [i][b][color=red]МНОГО[/color][/b][/i] преди изпита, за да привикнат да мислят и работят, сега може и да не са приети в елитни паралелки, обаче нищо не им пречи да дават АКЪЛ на други хора, със стократно по-богат опит от тях.

Пожелавам им приятен полет на щраусови криле!

[size=67][i]EDIT: Майната му на правописа, намерих 2-3, сигурно има още поне 100 грешки. Бързам, че имам по-важна работа. Туй го писах след няколко ОТВЕРТКИ. МолА за изСвинение![/i][/size]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пет Юли 15, 2005 10:27 pm

@did: респект. няма да те разберат.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 15, 2005 10:33 pm

:agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот biggfoot » Съб Юли 16, 2005 12:30 am

Излиза че съм нихилист точещ лиги по мутрите:ashamed: . Казано честно никога не съм мислел че може да съм такъв, но след този лъч светлина /respect/ вече май съм готов да се съглася. Обещавам когато имам деца, жена, счупил съм няколко колела и съм се срещал с много щрауси да пиша отново(не да давам акъл). Дотогава по добре да съм наблюдател току виж съм се научил да мисля. Ае[b].[/b]
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Съб Юли 16, 2005 1:04 am

[color=red]a някой тъпаци като мен се мъчат с кандидатсване.......[/color]:angfire::angfire::argue:

http://www.dalavera.net/read.php?90,25053
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Alien » Съб Юли 16, 2005 5:36 pm

Че кФо му е лошото на това, да точиш лиги по мутрите? Фсеки с идеалите си. Мутрите си живеят хубаво, те може да са прости, но като не го осъзнават не им пречи. Даже хич.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот mih » Нед Юли 17, 2005 9:55 am

[quote="Alien"]

Че кФо му е лошото на това, да точиш лиги по мутрите? Фсеки с идеалите си. Мутрите си живеят хубаво, те може да са прости, но като не го осъзнават не им пречи. Даже хич.
[/quote]

Ало, Извънземния... (Тука е Блейк... Телепортирайте ме обратно!!!)
ако продължаваш в тоя дух няма да карам повече с теб!...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Нед Юли 17, 2005 9:57 am

[quote="shaggy86"]

[color=red]a някой тъпаци като мен се мъчат с кандидатсване.......[/color]:angfire::angfire::argue:

http://www.dalavera.net/read.php?90,25053
[/quote]

Поредната емблематична обява.
Мъка, мъкаааа...
:banghead:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот did » Пон Юли 18, 2005 9:26 am

[quote="bikerider"]

@did: няма да те разберат.
[/quote]

знам. все ми е тая.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 18, 2005 9:35 am

1.@did :thumb:
2.@did Абе и аз нямам деца и жена, пък и до сега не съм чупил мтб(в смисъл непоправимо):D.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пон Юли 18, 2005 9:39 am

[quote="NovemberCharlie"]
2.@did Абе и аз нямам деца и жена, пък и до сега не съм чупил мтб(в смисъл непоправимо):D.
[/quote]


Начи ше си мълчиш. Аз жена и дете имам, счупил съм само две колела и я глей как си кротувам. Като направя още едно лапе и счупя още три колела яка да ви е дУша. Ааамаха :beer:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Пон Юли 18, 2005 10:11 am

А според мен човек, който гледа само дипломата, а не какво има в тиквата ми не ме заслужава и напълно си заслужава тъпанарите с фалшиви дипломи, които ще му налетят :)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот halcor » Пон Юли 18, 2005 10:16 am

@did
Някои те разбират. И смятат, че Аристотеловата двоична логика е ебати нечовешкото зло (за времето си сигурно е била начин за изграждане на подходящ модел на света) и е доста непригодна като базов софтуер в главата ни, служещ ни да се ориентираме в съвременния информационно претоварен свят :)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 18, 2005 10:23 am

[quote="КапитанПланета"]

[quote="NovemberCharlie"]
2.@did Абе и аз нямам деца и жена, пък и до сега не съм чупил мтб(в смисъл непоправимо):D.
[/quote]


Начи ше си мълчиш. Аз жена и дете имам, счупил съм само две колела и я глей как си кротувам. Като направя още едно лапе и счупя още три колела яка да ви е дУша. Ааамаха :beer:

[/quote]

Слууууушам, Капитане!:captain::beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 18, 2005 11:57 am

[quote="halcor"]

@did
Някои те разбират. И смятат, че Аристотеловата двоична логика е ебати нечовешкото зло (за времето си сигурно е била начин за изграждане на подходящ модел на света) и е доста непригодна като базов софтуер в главата ни, служещ ни да се ориентираме в съвременния информационно претоварен свят :)
[/quote]

Двойчната логика мамата си ....А иди при ромите да ти врътнат една двоична логика "Тука има- тука нема" па да те питам добро ли е, зло ли е?:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Предишна

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта