Гласувайте !

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Гласувайте !

Мнениеот Pupinator » Чет Юни 02, 2005 12:29 pm

http://mail.dir.bg/~deyanstef/Rabota.mpg
Нямам какво повече да кажа!


Pupinator OUT.
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юни 02, 2005 12:42 pm

:rofl::rofl::rofl::rofl:
:rofl::rofl::rofl::rofl:
:rofl::rofl::rofl::rofl:
:rofl::rofl::rofl::rofl:

Къртийй железобетон чак!:rofl:

Но е и едновмрененно тъпо.
То за кой да се гласува?За изборите важи "От трън та на глог" с пълна сила.
За кво само да гласувам просто да ей тъй,колкото да не заспа.При всички положения ще ни го на*укат.

Фък политикс.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 02, 2005 12:50 pm

:D:D:D Бравос!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Чет Юни 02, 2005 12:54 pm

Както казваме gamer-ите : OMG !!! :P
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот caviara » Чет Юни 02, 2005 1:31 pm

Истина ли е, че има бяла бюлетина, с която гласуваш недоверие към каквото и да е правителство?:I
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юни 02, 2005 1:37 pm

[quote="caviara"]

Истина ли е, че има бяла бюлетина, с която гласуваш недоверие към каквото и да е правителство?:I
[/quote]


Искааааааааам!
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юни 02, 2005 1:58 pm

[quote="Metal_Psycho"]

[quote="caviara"]

Истина ли е, че има бяла бюлетина, с която гласуваш недоверие към каквото и да е правителство?:I
[/quote]


Искааааааааам!
[/quote]


аз тая реклама я разбирам - "ако няма да гласуваш, поне пусни невалидна бюлетина"...
та да не говорят другите вместо тебе... :crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юни 02, 2005 2:05 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Metal_Psycho"]

[quote="caviara"]

Истина ли е, че има бяла бюлетина, с която гласуваш недоверие към каквото и да е правителство?:I
[/quote]


Искааааааааам!
[/quote]


аз тая реклама я разбирам - "ако няма да гласуваш, поне пусни невалидна бюлетина"...
та да не говорят другите вместо тебе... :crazy:
[/quote]


Ами то така май излиза :D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Пет Юни 03, 2005 8:34 am

Еми ко да ти каем брато...

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 03, 2005 9:41 am

Снощи по телевизията даваха и други такива реклами. Просто нямам думи:rofl:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Пет Юни 03, 2005 10:05 am

"Всички сте маскари"-Алеко към българските политици преди повече от век,май е актуално и днес а?:angfire::angfire: те са:asshole::asshole::censore: и :king: и розата и костов и алл=shit
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Admin » Пет Юни 03, 2005 10:24 am

Като заклет привърженик на гласуването, само сега и само веднъж ще споделя няколко мисли... Не искам да пораждам политическа дискусия с тях, а само да подтикна "негласуващите" да се замислят.
Скромният ми житейски опит показва, че в природата, обществото и т.н. много рядко, ако изобщо, се срещат две еднакви неща. Какво остава пък за повече!
В този смисъл, когато човек е изправен пред някакъв избор (не само за парламент, а изобщо), заключението, че всички са един дол дренки може и да е най-лесното, но според мен никога не е най-вярното. Ако човек анализира всичката информация, до която има достъп, нормално е субективно, за себе си, да успее да реши кое от нещата, между които трябва да избира, е най-добро или най-малко лошо за самия него. Пак повтарям, че изхождам от вярването си,че няма две напълно еднакви неща ;) Единственият недостатък е, че за да направиш избор, а не да кажеш просто "всички са еднакви", трябва наистина да премислиш много неща и то внимателно, след което да поемеш отговорност (но пред самия себе си, а не пред някой друг). Повечето хора избират по-лесния път, т.е. да не се замислят прекалено, да не ровят за информация и т.н. Разбира се, макар и лесно, това също е избор. Но е избор на поведение, избор да не избираш, т.е. нищо да не промениш ти самия, а да приемеш избора на другите. Докато другото е избор, при който ти участваш в крайния резултат, а не се примиряваш с него. :thumb:

Извинявам се, ако съм отегчил някого. Но ще се радвам, ако някой се замисли над думите ми :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юни 03, 2005 11:02 am

Любо, замислих се и ми се ще да споделя с теб какви мисли ми минаха през главата, пък дано някой който се колебае дали да гласува се замисли.

Ок избори. А какво ако не харесвам никого? Тогава какво? Да действам според по-малкото зло? Не става. Да, избора е най-главното, никой не го отрича. Обаче какво ако самия избор е опорочен и предрешен?

Никой не казва, се политиците са еднакви. Напротив те са различни като хора, но това за което работят изглежда е еднакво.
Който и да е идвал на власт от изгрева на демокЛацията до сега е работил за едно и също нещо - целта винаги е била всички млади българи да плащат за тока на ромите, да плащат за образованието им, да плащат за общинските субсидии за жилищата им, и през това време да живет под наем и да се чудят откъде да намерят възможност за заем и най-важното - откъде да намерят пари да отгледат като хората едно ДЕТЕ. Щото на тях Световната банка заем за жилище няма да даде. И ако някой като мен попита защо е така и с какво право ни дискриминират нас българите, а над 1.3 милиона роми си живеят живота и им е все тая, му се лепва етикет "ксенофоб", "националист", че и още лоши думички, все едно някой обвинява ромите за проблемите в ежедневния живот. Разни тъпи нацисти и скинари мислят само против ромите и как да изчистят земята от тях. А ромите не са виновни за нищо - и на мен да ми дават безплатен ток и аз ще искам. Ама не ми дават. Не може да се отрече наличието на тази атмосфера в обществото.

Апропо, къде може човек да се запише за ром? Искам да съм ром... явно това е начина да накараш политиците да се грижат за теб и да си живееш живота без да блъскаш като вол за едната заплата и грижите как да отгледаш деца...

Няма обратна връзка между избраната класа политици и народа, оттам и тази реакция. Нещата изобщо не опират до избора, а до легитимността на избора. Изборите са една илюзия, един театър.
Не може в една нормална държава да не можем да гласуваме за личности, а трябва да гласуваме за партии с размита отговорност... не може да гласуваме за партия, която без нашето одобрение ще издигне отвращения като Азис и Софи Маринова и Цветелин Кънчев. Да не говорим за приятелите им от българския етнос...

Ако това продължава, тенденцията е ясна - ромите скоро ще станат втората по големина група избиратели и поради етнопсихологическите им особености ще са елементарно манипулируеми. Искате ток, няма проблеми - гласувайте за нас.
Е за какво някой да помага това да стане по-бързо? Някъде бъркам ли?

Докато тези политици не мислят за мен, аз няма защо да мисля за тях. Както казваше много точно
Treebeard от Властелина: "I'm on no one's side, because no one is on my side.". Толкоз.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пет Юни 03, 2005 11:07 am

айдеее, почна се
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пет Юни 03, 2005 11:09 am

[quote="did"]

айдеее, почна се
[/quote]


не споря с никого, но мисля, че е хубаво да има черно на бяло и двете гледни точки. така всеки може сам да прецени.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот velco » Пет Юни 03, 2005 11:24 am

[quote="bikerider"]
"I'm on no one's side, because no one is on my side."
[/quote]

[b]Точно[/b] каквото казвам винаги, когато ме подтикват да гласувам. И източникът на цитата е същия. :thumb:

PS. Да, и книгата съм я чел поне седем пъти ...:spin:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Юни 03, 2005 11:25 am

@bikerider :agree:

П.п. като примера за ромите е само малка част от проблемацията...
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юни 03, 2005 12:01 pm

Аз съм от гласуващите.

Не съм пропускал избори от ИЗБУХВАНЕТО на ДЕМОКРАЦИЯТА, макар да ми се е налагало неколкократно да пътувам близо 500 километра, за да го правя.

А гласувам, защото съм свикнал да казвам и да показвам какво мисля и какво считам за правилно. Могат да ме чуят, могат и да не ме чуят. Важното за мен е да съм направил каквото съм могъл и каквото съм считал за правилно. Точка. Не казвам, че негласуването не е форма на волеизявление, казвам само, че не е моят тип волеизявление.

И за да съм в крак с цитатите - "Кой, ако не АЗ и кога, ако не СЕГА."

P.S. И не, "Властелинът на пръстените" не съм го чел седем пъти...:crazy2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 03, 2005 12:18 pm

Мммммммммм.....избори:confused:.Аз постъпвам така - ако считам, че има към дадения момент партия/листа, която предполагам, че би могла да води страната в посоката, която на мен ми се струва вярна - отивам и гласувам. Ако няма такава - не гласувам. А проблема с ромите е наистина сериозен и за съжаление няма кардинално решение. Само бавно и мъчително и за двете страни интегриране.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юни 03, 2005 12:26 pm

Аз лично съм напълно съгласен с TOYAGA - задължително е да се гласува. Няма по-важно нещо. Въпроса е наистина да се чуе гласа на човек. Ако някой не гласува, наистина после другите говорят вместо него. Затова мисля, че трябва да се гласува, тоест да се пусне бюлетина в урната.

А вече чия бюлетина да се пусне е другия въпрос, който Любо засегна. Аз лично ще пусна невалидна бюлетина. Това ще е моето послание, това ще е моето мнение казано на висок глас.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shaggy86 » Пет Юни 03, 2005 12:33 pm

май и аз ще отида да гласувам,поне от това което прочетох ..разбрах че е по-добре да се гласува...
вместо циганите и турците,по е добре ние да държим съдбините на държавата си в наши,български ръце:agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 03, 2005 12:39 pm

[quote="shaggy86"]

май и аз ще отида да гласувам,поне от това което прочетох ..разбрах че е по-добре да се гласува...
вместо циганите и турците,по е добре ние да държим съдбините на държавата си в наши,български ръце:agree:
[/quote]

Ама защо смяташ, че гласуването служи основно за решаване на етнически въпроси?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Пет Юни 03, 2005 12:51 pm

НЕ смятам така,но виж че всеки етнос има някави цели,например направиха Мехмед Дикме министър на земеделието защото по голяма част от българските турци са земеделци,не може някъкъв турчин -Доган да бъде важен при политическите игри и да определя
кой с кой ще се коалира защото на българските партии не им достигат депутати за мнозинство
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот KiZZo » Пет Юни 03, 2005 12:59 pm

И аз да вметна един цитат, който много ме кефи:

Когато обяснявам защо не гласувам казвам - Така или иначе моят глас няма да направи разлика в крайния резултат.

На което ми отговарят така:

- Ами ако всички мислеха така?

И тук винаги ми идва един цитат от "Параграф 22":
- Ами ако всички мислеха така?
- Ами тогава щеше да е много глупаво да мисля другояче, нали ? :)
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юни 03, 2005 12:59 pm

@ bikerider
:beer:

И понеже стана дума за циганите и разните други етноси, аз лично съм на мнение, че до интегриране няма как да се стигне. До асимилиране и разни други още по-енергични -ирания може би да, но до доброволна интеграция - не.

А това е така, защото циганите са се оформяли векове като капсулована/и общност/и - BTW, както и всяка друга ПРОГОНЕНА от родината общност. Примери много... Ако изключим сценария с насилствено изтребление (пробван е - голяма цапаница и накрая нищо), то тогава трябва да се търси накакъв приемлив modus vivendi, накакво "приобщаване" към обща система, в която да важат определени общи правила. Неква такава система е т.нар. "модерна демокрация", която у нас обаче НЕ БАЦА! А не баца, щото мангалите не спазват правилата. Просто е като фасул! Само че на някои им е (финансово) изгодно да бъркат мерките за въдворяване на правилата с безпричинно насилие и се започва бозата "Столипиново-Енергото-Азис-Захарна фабрика-Страсбург", в която някакъв лайнян френски еврократ присъжда обезщетение на кирлив мангал, изнасилил 70-годишна бабичка за две яйца... Обезщетение, за което данъкоплатеца (да не се бърка с циганин) си бърка в джоба, тъй като старшината не се е обърнал към мангала с "господине" и не му е говорил на "Вие" при задържането...

Е, как мислите може да стане тая работа с въвеждането на правилата без да се ходи да се гласува? Аз лично не виждам друг (легален, цивилизован и траен) начин за справяне с положението.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пет Юни 03, 2005 1:01 pm

Кво става, бе, ромите били виновни, ако не са ромите, комунистите, ако не наще, руснаците.
Правителствата били работели за ромите:bigeyes:, иии, забравих турците.

[quote="bikerider"]
...едно ДЕТЕ...
[/quote]


:yuck::yuck::yuck:

[quote="bikerider"]
...Искам да съм ром...
[/quote]


[b]бикеерфул уат ю уиш[/b]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот caviara » Пет Юни 03, 2005 1:07 pm

@bikerider:thumbu:/
това за ромите и т.н. беше много добре казано!
А за гласуването, ако все-пак се окаже вярно това за бялата бюлетина (някаква учителка на братми го е казала), с [color=red]УДОВОЛСТВИЕ[/color] ще отида да гласувам [color=red]СРЕЩУ[/color] правителството (каквото и да е то). А ако питате "Защо?" ми върнете се малко по-нагоре в темата и вижте какво е написал bikerider
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOА1 » Пет Юни 03, 2005 1:16 pm

[quote="Admin"]

.......... . . . ..........
[/quote]
Естествено не всички са един дрен долки. Но след като нямаш представа кой какъв е защо изобщо трябва да налучкваш :dunno: ?
Предпочитам да си почистя/смажа веригата и да регулирам спирачките, или нещо друго, вместо да се ровя за информация за тоя и оня и кой какво бил казал/обещал/излъгал и да умувам кой ще навреди по-малко, защото освен че ще ми достави удоволствие така съм сигурен че съм направил нещо полезно поне за себе си (и пешеходците, които няма да сгазя ;) ) и няма да прецакам избора на по-кадърния с неоснователният си глас.
Въпреки, че политиката оказва влияние и върху мен, ми е достатъчно безинтересна за да се интересувам от нея, фен съм на Marantz, а не на царя :D.
Пък и независимо кой е избран всички ще бъдат до някаква степен недоволни...
[quote="bikerider"]

Някъде бъркам ли?
[/quote]
Възможно е...
Един циат и от мен:
"Бай мангау днес ще излиза с танка,
бай мангау е правителството в сянка."

На нашите политиквеници нали им порасна работата и лижат вече и европейски гъзове наред с американските... и бай мангау е на далавера. юръпа ни е уелкъм :)


п.с.
циганския - официален език в българия. баси якото :D:D:D:D
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот halcor » Пет Юни 03, 2005 1:17 pm

На мен ми е любопитно, ако голям процент от гласоподавателите гласуват с невалидни бюлетини (или бели, все тая, не знам за съществуването им) за да покажат, че просто не са съгласни с множеството "варианти", които им се предоставят, ще ли бъдат обявени за невалидни целите избори и какво би станало въобще? И що не може да се гласува с есета?
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот did » Пет Юни 03, 2005 1:28 pm

Чисто техническа информация за протестно-галуващите: Това, което наричате "бяла бюлетина" няма да го има. Ще има само една бюлетина с изброени подред всички партии и коалиции, заедно с името на водача на листата. Една от партиите се маркира с химикал. Ако няма маркиран избор или има повече от един, бюлетината се счита за невалидна, т.е. "бяла", ако така ви харесва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта