Има ли любители на фитнес във форума?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Какво предпочитате - фитнес (в залата с тежести) или стрийт фитнес (лостовете) ?

1. Фитнес (в залата с тежести).
63
28%
2. Лостовете.
73
32%
3. Занимавам се и с двата вида.
59
26%
4. Според мен няма смисъл нито от едното нито от другото.
32
14%
 
Общо гласове : 227

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот dEcLiNe » Вто Авг 17, 2010 2:29 pm

Лелееее изядохте ме, айде извинявам се на всички, по-спокойно само! :bigeyes:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот flex » Вто Авг 17, 2010 7:09 pm

Не виждам смисъл да се тренира на лостове ако се ходи на фитнес. Особено ако набиранките и кофичките се ползват като загряващи упражнения при по-напредналите. Също като колегата по-горе тренирах бокс и си ходех на фитнес редовно и едното не ми е пречело на другото. И все пак кел файда от тренировки ако не знаеш как да се храниш, а 80% от хората които виждам определено не знаят, дори и големите батковци с анаболните акнета.
Chuck Norris smells what the Rock is cooking... because the Rock is Chuck Norris' personal chef.
Аватар
flex
 
Мнения: 736
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 9:21 am
Местоположение: /dev/zero

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот hobi » Вто Авг 17, 2010 7:58 pm

dEcLiNe написа:
skiman написа:
dEcLiNe написа:.. защото мисля, че ми е малко рано да си спирам растежа във фитнеса...

Я пак? :popcorn:

Ми извинявай, но вдигането на тежести дори от лежанка както и някои други уреди натоварват доста гръбначния стълб.Ти защо си мислиш, че всички професионални състезатели по вдигане на тежести са по 1.50м?Имам и няколко такива приятели, и те са ми го казвали, и те съжаляват за грешката си. ;)

Ицо, моля те, недей да ръсиш глупоси. Кога вдига толкова щанги, кога се запозна с толкова щангисти. Тези тежкоатлети които са по 1.50м. майка им и баща им в най-добрият случай са колкото тях високи, а в повечето са по-ниски. Искам да кажа, че всичко е ген. Баскетболистите, велейболистите да не мислиш че са толкова високи от много скачане, може да е допринесло по някакъв начин, но не това е фактора. Нищо лично към никого, но такива мнения, съставени от легенди и митове (особено за спортовекато тежката атлетика, борбата и все такива олимпийски спортове) са напълно излишни и за мен лично малко дазнещи, в крайна сметка повечето хора тук се занимават с колела и съответно колездене (било шосейно или планинско), може някой да ходи на фитнес сериозно или не, но силно се съмнявам,че някой се занимава сериозно с някой друг спорт професионално. Нека всеки си споделя какво прави във фитнеса или на лоста, или кадето и да било другаде, да си цъкне на анкетата, но да не говори за неща които според мен е по-вероятно да са му чужди. (Ицо, нищо лично към теб, просто си изказвам мнението по въпроса.)
Със здраве! :beer:
Бог обича смелите!
Аватар
hobi
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1187
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот za6tovsenamen » Вто Авг 17, 2010 8:46 pm

Вие тука от фитнес грам не хващате май.....
Имате нужда от личен инструктор :D


Да не се обиди някой!! :peace:
Аватар
za6tovsenamen
 
Мнения: 645
Рейтинг: 1852
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 3:16 pm

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Анелия » Пет Авг 20, 2010 5:18 am

Лятото няма климатик в залата, в която ходя. Освен това и свободното ми време е заето с колелото. Но скоро пак започвам с щанги, дъмбели и пудовки. Резултат има, защото дрехите от преди няколко години са ми тесни в горната част и широки в ханша. Упражненията за средната част на тялото (гръбни екстензии, драконов флаг, планкове...) са много полезни за колоездачите.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот rarekin » Сря Авг 25, 2010 4:47 pm

Аз следвам принципа, че за правилното/достатъчно мускулно развитие на човека неговото собствено тяло е достатъчно. Според мен правилното хранене и елементарно разбиране как работи лост от първи и втори род са достатъчни НОРМАЛЕН човек да се поддържа в добра кондиция и да има хармонична фигура. Не знам от собствен опит как изглежда отвътре салон за фитнес. Мисля, че това така и ще си остане. Според мен всичко опира до това какви цели се гонят с фитнес-а.

P.S. Професионалните спортисти и НЕхората като Ани имат нужда от фитнес. :D
P.S.S. Не претендирам за особена физическа пригодност.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот outfaced » Сря Авг 25, 2010 6:15 pm

kikon написа:
outfaced написа:смисъл във витнеса има ... но влиянието му върху колоезденето не е непремено положително - намаля подвижността и трупа "бавни" мускули.
Пак разбира се от програмата, колко често, колко упорито и тн.

Те затуй от световната купа са толкоз бавни, щот трупат бавни мускули 6 пъти седмично :lol:

Ти протата не ги намесвай ... те и цигуаларите ходят на фитнес, но това няма нищо общо с това, което практивкуват масата народ у нас по залите.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот FhG » Сря Авг 25, 2010 10:30 pm

Ти протата не ги намесвай ... те и цигуаларите ходят на фитнес, но това няма нищо общо с това, което практивкуват масата народ у нас по залите.

Може би, защото масата народ не тренира правилно. ;)
Аватар
FhG
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1619
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 4:24 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот outfaced » Чет Авг 26, 2010 8:14 am

FhG написа:
Ти протата не ги намесвай ... те и цигуаларите ходят на фитнес, но това няма нищо общо с това, което практивкуват масата народ у нас по залите.

Може би, защото масата народ не тренира правилно. ;)


анджък ... :)
За да помага на карането, а да не пречи трябва съвсем друг тип работа в залата от общоприетото "блъскане". Трябват и малко или повече познания в областа ... анатомия, мускули, кое как работи и такива неща.
Въпреки всичко за каране се тренира със основно с каране. Не съм го измислил аз, пише си го на доста места ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот kikon » Чет Авг 26, 2010 9:04 am

outfaced написа:Въпреки всичко за каране се тренира със основно с каране. Не съм го измислил аз, пише си го на доста места ;)

outfaced написа:Ти протата не ги намесвай ...

Точно те са най-нагледния пример как да тренираш във фитнеса така, че не само да не ти пречи, ами напротив, да те тласка напред.
Пък достата места, дето казват че само с каране става... нека само да си карат. Те просто имат остаряла концепция за нещата.
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот hitar_potter » Чет Авг 26, 2010 4:54 pm

kikon написа:
outfaced написа:Въпреки всичко за каране се тренира със основно с каране. Не съм го измислил аз, пише си го на доста места ;)

outfaced написа:Ти протата не ги намесвай ...

Точно те са най-нагледния пример как да тренираш във фитнеса така, че не само да не ти пречи, ами напротив, да те тласка напред.
Пък достата места, дето казват че само с каране става... нека само да си карат. Те просто имат остаряла концепция за нещата.

Не, че нещо, ама нямам как да го гледам батко Сам как тренира, че да ми е за пример :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот kikon » Чет Авг 26, 2010 6:00 pm

hitar_potter написа:Не, че нещо, ама нямам как да го гледам батко Сам как тренира, че да ми е за пример :)

google.bg => sam hill training =>

What sort of training to you do during the off season? Do you take some time off to recover, or is it strait into training for the coming season?

Yeah I pretty much take time off to after the new year and then start, I just feel that doing that keeps it fresh for me and exciting when I am riding rather than a job. My training is pretty standard, just fitness work and strength stuff really. I only really ride DH 1 time a week.


pinkbike.com => exercise =>
http://www.pinkbike.com/news/katrina-st ... -2009.html
http://www.pinkbike.com/news/katrina-st ... -2009.html
...

http://www.bikejames.com/about/free-stuff/mtbbwworkout/ <= личния треньор на Aaron Gwin и YETI. Човекът се е посветил на мтб, не се скъпи да споделя информация и в сайта могат да се намерят тонове полезно инфо.

Бирата може и в сряда да ми я донесеш ;)
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Авг 27, 2010 8:12 am

На фитнас маниаците искам да обърна внимание, че фитнес манията е ПСИХИЧЕСКО ЗАБОЛЯВАНЕ! Някои психолози дори считат, че пристрастяването към фитнеса е по-трудно лечимо от пристрастяването към алкохола, например. Опичайте си акъла! :nono:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот natalito » Пет Авг 27, 2010 2:26 pm

"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Анелия » Съб Авг 28, 2010 7:14 am

NovemberCharlie написа:На фитнас маниаците искам да обърна внимание, че фитнес манията е ПСИХИЧЕСКО ЗАБОЛЯВАНЕ! Някои психолози дори считат, че пристрастяването към фитнеса е по-трудно лечимо от пристрастяването към алкохола, например. Опичайте си акъла! :nono:

:crazy:
Тук 90% сме вманиачени на тема колелета до болестно състояние, ама никой не казва "опичайте си акъла".
Всъщност работата е там, че при всяко физическо натоварване (няма значение дали ходиш да трошиш железата, дали се пускаш от Сопот или подскачаш на тае-бо) се отделя хормон на щастието ендорфин. Следователно спортът носи щастие, а това може да бъде пристрастяващо, да. Заради това хората пият и алкохол: носи им щастие. При яденето на шоколад и при оргазъм също се отделя този хормон.
Опичайте си акъла: не яжте повече от 1 шоколад, карайте с каска, а третото: пак с предпазни мерки :lol:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот caspar » Пон Авг 30, 2010 1:07 pm

Не прочетох всички мнения, защото са станали доста лични.
Не става дума само за колоезденето, но и за всеки друг спорт - без ОФП ("фитнес") не може.
Изградил съм си програма и тренирам по нея. Ефекта е огромен. Тренирам с няколко приятеля по нея и мога да видя ефекта при тях. Осезаемо по-добре се чувстват надолу. Има доста статии изписани за спускането. Даже в Pinkbike има поредица за фитнеса и спускането. Естествено не може и без правилно хранене.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот taurus13 » Вто Сеп 07, 2010 1:50 pm

Анелия написа:
NovemberCharlie написа:На фитнас маниаците искам да обърна внимание, че фитнес манията е ПСИХИЧЕСКО ЗАБОЛЯВАНЕ! Някои психолози дори считат, че пристрастяването към фитнеса е по-трудно лечимо от пристрастяването към алкохола, например. Опичайте си акъла! :nono:

:crazy:
Тук 90% сме вманиачени на тема колелета до болестно състояние, ама никой не казва "опичайте си акъла".
Всъщност работата е там, че при всяко физическо натоварване (няма значение дали ходиш да трошиш железата, дали се пускаш от Сопот или подскачаш на тае-бо) се отделя хормон на щастието ендорфин. Следователно спортът носи щастие, а това може да бъде пристрастяващо, да. Заради това хората пият и алкохол: носи им щастие. При яденето на шоколад и при оргазъм също се отделя този хормон.
Опичайте си акъла: не яжте повече от 1 шоколад, карайте с каска, а третото: пак с предпазни мерки :lol:

:offtopic: Еха..първо да покараш яко нагоре, после яко надолу, след това да налазиш някоя мома директно у гората и накрая да изядеш един шоколад с бира за десерт = 4 Ендорфина + 1 Адреналин.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Alpina » Вто Сеп 07, 2010 2:07 pm

Така човек може да си умре от щастие...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот cvb » Вто Сеп 07, 2010 6:41 pm

Alpina написа:Така човек може да си умре от щастие...

:agree: Изображение
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот kikon » Съб Сеп 11, 2010 9:14 am

Очаквайте скоро интервю по темата.
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Daniel Panev » Съб Сеп 11, 2010 10:15 pm

Чакаме ние...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот 25thframe » Нед Сеп 12, 2010 8:29 am

caspar написа: ...

Нищо не каза за добавките обаче. :popcorn:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот kikon » Чет Сеп 16, 2010 9:41 pm

Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот codename47 » Чет Сеп 16, 2010 10:28 pm

евала :agree: . Айде и една тема за добавките :popcorn:
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот flair » Чет Сеп 16, 2010 11:10 pm

Благодарая за интервюто :agree: :bowdown: . Проговореното в него може да е в помощ на всеки един от нас. :deal:
ИзображениеЯки каки аз набирам, после вкъщи ги прибирам, алкохола абсорбирам..целия дайте гоИзображение
Аватар
flair
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 11:25 pm
Местоположение: Монтана

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот kikon » Пет Сеп 17, 2010 10:25 am

codename47 написа:евала :agree: . Айде и една тема за добавките :popcorn:

E, не сме фитнес форум :)
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Анелия » Пет Сеп 17, 2010 12:16 pm

Заглавието на интервюто е много сполучливо! От "на две колелета", е станало "на две пържоли". Много добра хрумка! Поздравявам авторът :bowdown:
Имаше вече тема за добавки и не само. Кой с какво се стимулира се казва.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот icebobo » Пет Сеп 24, 2010 8:19 pm

При мене фитнеса си е нещо с което живея отдавна.Просто търсейки разнообразие в упражненията за кардио се запалих по колоезденето.Това не е като да връткаш велоенергометър или да се суркаш по бягащата пътека.Изживяването е страхотно и е истинско.Практикува се групово и става весело по време на карането.Отделно отиваш на толкова красиви места със чист въздух,където иначе рядко би тръгнал да посещаваш.
Не е яко да си готин,готино е да си як!
icebobo
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 6:55 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот 25thframe » Чет Сеп 30, 2010 8:35 am

Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот 25thframe » Вто Дек 07, 2010 7:27 pm

Животинче, кво ша кайш за тез двамцата. :D Бива ли ги, не ги ли бива? :eyebrow:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта