Гласувайте !

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот bikerider » Пет Юни 03, 2005 4:27 pm

did, важното е да е И, а не ИЛИ.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 03, 2005 4:28 pm

В никакъв случай не искам да се превръщам в защитник на циганите. Просто се сещам, че (поне така съм чувал) в някой европейски държави, където също има такъв етнос, не съществуват чак толково изострени проблеми. И въпросът ми беше именно в тази насока. Между другото и ти и TOYAGA наблягате на съществуването и зачитането на определени ОБЩЕСТВЕНИ ПРАВИЛА, с което аз напълно съм съгласен.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юни 03, 2005 4:32 pm

[quote="TOYAGA"]

@ bikerider

Не "включително", а "изключително" господин Коен!

Ма аре, че мноо задълбахме...
[/quote]


Верно много задълбахме... почва да става нездравословно... :D:8D::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 03, 2005 4:33 pm

Абе важното е купон да става:D:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юни 03, 2005 4:39 pm

[quote="NovemberCharlie"]

В никакъв случай не искам да се превръщам в защитник на циганите. Просто се сещам, че (поне така съм чувал) в някой европейски държави, където също има такъв етнос, не съществуват чак толково изострени проблеми. И въпросът ми беше именно в тази насока. Между другото и ти и TOYAGA наблягате на съществуването и зачитането на определени ОБЩЕСТВЕНИ ПРАВИЛА, с което аз напълно съм съгласен.
[/quote]



Точно така. Аз считам че тези правила се прилагат в момента различно спрямо различни етнически и обществени групи (с една дума класи). Оттам идва проблема - от регулатора.
Същата утопия като социализма и комунизма - всички са равни и чорба има за всички, само дето някой трябва да сипва чорбата, което му дава абсолютна власт и равенството отива там откъдето идва - по дяволите...


Апропо социализъм - [url=http://bzb.kkrzm.org/Todor%20Zhivkov.mp2]поздрав[/url] за любознателните...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 03, 2005 4:43 pm

За различното прилагане си прав, и то не само по етническите въпроси, но и във всяка ситуация от съвреминниия ни живот, в която има ползване на права/изпълняване на задължения. Аз просто исках идеи, как да се справим със ситуацията.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот caviara » Пет Юни 03, 2005 4:51 pm

[quote="TOYAGA"]

Абе алоооо! Кви са тея обвинения в диктатура? Я верно по-сериозно, че [url=http://web.hit.bg/bigtoyaga/gladen_ciganin.mpeg]гладен циганин[/url] скоро виждали ли сте?
[/quote]


:rofl::rofl::rofl::thumb:
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 03, 2005 5:26 pm

Днес беше дълъг и изтощителен ден. Приятна почивка на всички:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Пет Юни 03, 2005 9:25 pm

обяснението защо е по-добре да се гласува с валидна бюлетина:

ситуация А: гласували 92% от гласоподавателите, което е примерно около 6'200'000, 1%=62'000 гласа
I. партия 'Големи Крадци' получава 38%, което са 2'356'000 гласа
II. партия 'Големи Лъжци' получава 32%, което са 1'984'000 гласа
III. партия 'Съюз На Другите Крадци и Лъжци' получава 21%, което са 1'302'000 гласа
IV. 'Дребнавите Рибки' получава остатъка, 9% което са 558'000 гласа

ситуация Б: гласували 47% от гласоподавателите, съотнесено към същия предполагаем брой гласоподаватели ще е около 2'830'434 гласа, 1% = 28'304
I.партия 'Съюз На Другите Крадци и Лъжци' получава 42%, което са 1'188'768
II. партия 'Големи Крадци' получава 21%, което са 594'384
III. 'Дребнавите Рибки' получава 19% което са 537'776 гласа
IV. 'Големи Лъжци' получава останалите 18%, което са 509'505 гласа

[b]пояснения[/b]
'Дребнавите рибки' са емигрантите, хората които не живеят в България, не си плащат данъците в България и имат право да гласуват само защото има политици които са достатъчно хлъзгави да успеят да убедят други политици да им отпуснат мъничко власт; техния брой е константен и зависи най-вече от това дали ще успеят да си вземат отпуска за гласуванетол; дали и доколко са наясно с това което се случва на мен и на Вас - живеещите в тази страна оставям на всеки да си пофантазира.

'Съюз На Другите Крадци и Лъжци' - това е нещото което 45-годишната власт бе опитала да изцели по може би погрешен, прибързан начин и като резултат след смяната й (на властта) се върна с двойна сила - хората обявени и приучени да са малцинства. Били те обособени на етнически, религиозни или каквито и да е други принцип/и. Техния брой също е много непроменлив защото не само живеят с убеждението че по някакъв начин са отхвърляни, отделяни, репресирани и т.н. но и има много хора хвърлящи немалко сили и средства да поддържат и задълбочават това им убеждение.

Другите две партии са безинтересни, дали ще са БКП, СДС, Жълта Книжка или каквото и да е важното е да са по-малко, защото хората които спират да гласуват са именно от техните 'потенциални избиратели', и ако са да речем 6 тези големи партии (а не 2 като в примерите) то изобщо може и да не влязат в парламента или там за каквото ще се гласува сега.

[size=167]Много ми се иска да е станало ясно защо според сега действащото законодателство е изключително важно да се гласува с валидна бюлетина ![/size]
[color=red]Гласувайте за някой мъничък, който няма да бъде избран/вкаран защото по този начин ефективно гласувате СРЕЩУ тези които ще бъдат вкарани.[/color]

Няма глас 'Против' системата !
Няма отменяне на гласуването заради ниска активност !
Ще ни ебат каквото и да направим !
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот mih » Нед Юни 05, 2005 9:14 am

:headach:


отваряйте г**овете широко,
отворете ги широко, че ще е дълбоко...
:O

оп, пардон, 'сфинете, как се изрязах в тази толкова сериозна тема :I

:headach:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Darth Vader » Вто Юни 07, 2005 10:34 pm

Аз ще галасувам!
Според мен хората,които не гласуват са или непукисти или мрънкачи, които само знаят да се оплакват, но въобще не търсят решение на проблемите.
И двата вида са напълно безполезни за демократичното общество.
Негласуващ = човек без мнение.
Най-лесно се "мачкат" хората без мнение.
Нищо лично;)
Darth Vader
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 15, 2002 11:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOА1 » Сря Юни 08, 2005 12:05 am

[quote="Darth Vader"]

Според мен хората,които не гласуват са или непукисти или мрънкачи, които само знаят да се оплакват, но въобще не търсят решение на проблемите.
И двата вида са напълно безполезни за демократичното общество.
[/quote]

Точно! И както вече се изясни, не сме цигани => всеки сам се оправя.
И аз искам анархия ама... :bigeyes:ОООхх, подай ми вазелина!
На много хора им изглежда тъпа идеята, но ако не ми харесва нещо ще се дължи единствено на мен. жунгла рул33
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот LoshBoch » Сря Юни 08, 2005 1:28 pm

[quote="NovemberCharlie"]

В никакъв случай не искам да се превръщам в защитник на циганите. Просто се сещам, че (поне така съм чувал) в някой европейски държави, където също има такъв етнос, не съществуват чак толково изострени проблеми. И въпросът ми беше именно в тази насока. Между другото и ти и TOYAGA наблягате на съществуването и зачитането на определени ОБЩЕСТВЕНИ ПРАВИЛА, с което аз напълно съм съгласен.
[/quote]

Проблема е че в България до преди 15-16 години ги затваряха в гета!!! Сменяха им имената и т.н. И на циганите и на "турците". След "демократичните промени" се правят опити за "реванширане" и "интегриране" ама май сме изтървали влака...
LoshBoch
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:53 am

Мнениеот hlebarka » Сря Юни 08, 2005 1:48 pm

[quote="Darth Vader"]
И двата вида са напълно безполезни за демократичното общество.
[/quote]


Ъ? да не имало късо съединение в Силата?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bikerider » Сря Юни 08, 2005 2:37 pm

[quote="Darth Vader"]
И двата вида са напълно безполезни за демократичното общество.
[/quote]


браво :usclap:

демократ-фашист :rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Предишна

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта