Селинджъри в планината

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Селинджъри в планината

Мнениеот Rag » Пон Апр 19, 2004 12:00 pm

Здравейте приятели!
С един агент(ха-ха) замисляме сериозен преход за през лятото, който ще бъде 10-15 дена, а може би дори и повече. Чудя се дали ще ни се наложи да си вземем пушкало. Затова реших да ви попитам дали някой от вас е имал проблеми с разни субекти в планината - например някой да му е искал колелото, якето, парите, раничката... Не за друго, ами по принцип не обичам оръжията и ще ми е крайно неприятно да нося подобно нещо - то ще е газово, ясно, но все пак...
П.С. Преходът ще е във Стара планина.
Благодаря ви предварително.
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Апр 19, 2004 12:10 pm

При такъв преход всеки грам багаж трябва да е добре обмислен и точно пушкало попада в раздела "най-най-най-невероятно да се използва много тежко нещо"! Самата идея да отцепиш на някъде, далече от градската лудница, е точно за да се откъснеш от всякакви глупави притеснения. Иначе, Стара Планина, за разлика от Родопите, Рила и Пирин, примерно, не е типично местообитание на типични балканлии в по-голямата си част, но чак пък да са за трепане...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот axelmax » Пон Апр 19, 2004 12:25 pm

:):8D:[:p]vzemi si avtomat i nekolko granati estesveno da ne zabravihi protivokurshumna giletka ,no vse pak tova nema da ti e dostatachno po-dobre govori s nekoi da moje da te okomplektova che vav stara planina e pulno sas haiduti i partizani ,a i hora na osama sas salama navlizat veche

uspeh ako uceleeh pishi :D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Апр 19, 2004 12:56 pm

Zna4i,za prehod prez Stara planina,zaduljitelno triabva pulna boina gotovnost,prosto tam e pulno s vraji elementi.Kato se po4ne ot deadly rabit doods s big patlaks,minem prez Me4ki tejka kategoria v odirane na kojata ti i minem daje i prez deadly haidUts s prepaski i pi6tovi tip strelni vednuj posle hvurli i edna kama,napravo ne si e za bez boina gotovnost!
Kum ekipirovkata trebe da ima zaduljitelno:Noj tip Rambo1,2i3;Gatling Gun tip svalen ot Hammer anti-pehoten meso-mela4 s nad 1000 iztrela v minuta daje pove4e;dve bereti v koburi ot vsiaka strana na tosoto ti+po edin na vse krak s nad 10 pulnitelia prez krusta;zaduljitelno edin Pump-shotgun za blizki sre6ti ot me4i vid moje ili normalnite su4mi 12 kalibur ili slonskite,sam si preceni;zaduljitelno ne6to mejdinno ot Gatling gun-a i beretata,kato naprimer ili Kalashnikov 47,no ne s natovskite patroni,6tot sa mnogo slabi,slagai ot golemite ruski[:p],praviat dupka po-golema ot iumruk;Dragun ili tam kakto mu be6e imeto,sniperova pu6ka,za da pruska6 4erep4ete ot raztoianie,za da moje da se nasladi6 na kape6tia mojuk,dokato tialoto o6te ne e osuznalo,4e mu lipsva maaaalka 4ast ot mozuka;edno RPG niama da e zle,eventualno ako popadne6 na vrajeski brone-transportior ili BTR(ne grupata,4e imat i niakoi hubavi pesni,ei,da ne gi o4isti6 tiah:D)ili nedai se boje i cial tank,prosto triabva si gotov na vsi4ko,4e te 4arlitata ne pro6tavat...uuupppss,tezi poslednite mai ve4e ne sa voinstveni mnogo,oburkah miastoto,a tova,4e Sosama bil Gladen se e ostanovil u na6ta kitna planian to e iasno,daje moje ako gi sre6tne6 da svirne6 da hodim da gi iz4istim ot tam mnogo grubo,ta 4ak analno daje[:p][:p][:p]


Ta,6egata nastrana,spored men edin gazov pistolet da si nosi6 na tolkova dulag izlet niama da e zle,ne e kazano,4e 6te ti potriabva ili,4e 6te ti potriabva ba6 u planinata,no koi ti kazva,slu4vali sa se kakvi li ne ne6ta,no ako puk ste dosta hora,togava ve4e moje i da ne go zima6,golemi grupi obiknovenno nikoi ne gi zaka4a.

Neka si izkarate got tam....i nezabraviaite,4arli ne spi;):D:D:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Пон Апр 19, 2004 1:16 pm

Когато преди пет години тръгнахме за първи път на подобен едноседмичен преход из Родопите и Рила си взехме не едно, а две пушкала - едното газово, а другото бойно.
На втората минахме само с газовото, а насетне носим само малка брадвичка, но тя не е за самоотбрана, а за дърва за огрев.;)
Освен ежегодното едноседмично такова каране, често излизаме за по ден-два на палатка през лятото. Не ни се е случвало да имаме проблеми, затова и спряхме да носим оръжие. Дето се вика - страх лозе пази!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Rag » Пон Апр 19, 2004 1:17 pm

@Всички от Муфлона(таке ме кръстиха, но аз лично мисля да си добавя едно алпийски, за да стане "алпийски муфлон" - ииии, к'во се катериш като алпийски муфлон беееее)
Мерси, радвам се че го приехте от веселата страна. Ще ви послушам, ще отида гол, направо ще си сложа една табелка с цената. НО само да ми се случи нещо - ако оживея, ще изперкам, ще се вманиача, ще започна да дебна, ще ви гоня по XC/FR/DH/... пътечките, ще дебна зад дърветата с куката. Ще се храня с корени и ще пия вода от потоците. Ще се катеря по короните на дърветата и ще се возя по лифтовете безплатно. Ще копая дупки по трасетата, ще слагам допълнителни катинари на заключените колела, ще бъда пакостливия горски дух на Витошата. Ще слагам мечи и човечи капани, ще си върша нечистотиите на завоите, та дано се хлъзнете и се тръшнете. И като си сглобя едно колело за 5 хиляди лева, ще дойда отново в цивилизацията - ще възкръсна кто Феникс от пепелта...
Ще ходим само двама души, тъй като никой друг не е толко луд, поне от познатите. За това реших че една ютия няма да ни е в повече...
Все пак Ви благодаря:)
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пон Апр 19, 2004 1:47 pm

Абе, не знам за планината, ама аз за града съм си мислел да нося едно газово пистолетче със "кучешки" патрони (с червено-кафявите тапи).

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот roboteca » Пон Апр 19, 2004 10:33 pm

Rag chudno mi e mojesh li da praish dropove v 3 metrova dupka?
smetam da ti iskopam edna na nekoi zavoi ot patechkata na Dragalevci
Osobeno ako si s kolelo za 5000$
roboteca
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:13 pm

Мнениеот Cveti » Пон Апр 19, 2004 11:02 pm

Всъщност единственото място,на което досега не съм срещала елементи,заслужаващи поздрав направо с пистолета,са планините.Колкото по навътре и нагоре навлезеш,толкова по-често започваш да срещащ хора,които са склонни да споделят закуската си с теб,да ти посочат верния път и да ти пожелаят успех.Гадовете обикновено не са планински създания,мързи ги да се катерят нагоре,освен това ако някой ти вземе раницата,трябва да я носи на гръб...да не говорим,че какво толкова ще намери в нея,заслужава ли си да да се катериш цял ден за една раница,като можеш в града да ковнеш някоя кола.Гадовете са струпани на ниските гъсто населени места.Не че няма и изключения,но аз досега съм си ходила безгрижно без пистолет и не ми е трябвал.Ножът обаче е нещо от първа необходимост за планината.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Апр 20, 2004 12:43 am

noj tip rambo 1.2i3/spored metalniq/,no az bih dobavil i edno swiss nojche ,s koeto mje da si postroish къща ili pone vila vav planinata za da moje da vodish privlekatelni sasdaniq ot protivopolojniq pol
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот pilio » Вто Апр 20, 2004 1:00 am

[quote="Cveti"]

Всъщност единственото място,на което досега не съм срещала елементи,заслужаващи поздрав направо с пистолета,са планините.Колкото по навътре и нагоре навлезеш,толкова по-често започваш да срещащ хора,които са склонни да споделят закуската си с теб,да ти посочат верния път и да ти пожелаят успех.Гадовете обикновено не са планински създания,мързи ги да се катерят нагоре,освен това ако някой ти вземе раницата,трябва да я носи на гръб...да не говорим,че какво толкова ще намери в нея,заслужава ли си да да се катериш цял ден за една раница,като можеш в града да ковнеш някоя кола.Гадовете са струпани на ниските гъсто населени места.Не че няма и изключения,но аз досега съм си ходила безгрижно без пистолет и не ми е трябвал.Ножът обаче е нещо от първа необходимост за планината.
May the force be with you.
[/quote]


абсолютно си права, планинските селяни са мили хора и се радват ако се заговориш с тях. един път с приател се катериме по стара планина да изпробваме един параглаидер и срещнахме една селянка. тя пита накъде сме тръгнали ние викаме да скачаме с парашут, а тя вика аа нема пари тука у планините, мислеше че сме тръгнали да търсиме съкровища :B):

а за ножа в планината, мда става за резане на хляб и мазане на филиики :D;)

мисля че един нервнопаралитичен газ върши също идеална работа в екстремни ситуации и взима по малко място от един газов пистолет. при това ако му го извадиш на някой газовия а той случайно има истински, и ти го помисли твоя за истински..хмм успех ;)
pilio
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 30, 2004 9:38 pm
Местоположение: Austria

Мнениеот axelmax » Вто Апр 20, 2004 8:58 am

НЕ НА ОРЪЖИЯТА
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Вто Апр 20, 2004 9:45 am

[quote="axelmax"]





НЕ НА ОРЪЖИЯТА
[/quote]


иди го кажи това на някоя мутра :D:D:D:8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот velco » Вто Апр 20, 2004 10:13 am

[quote="axelmax"]
НЕ НА ОРЪЖИЯТА
[/quote]


Свободата, Санчо, е на върха на твоето копие!

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Вто Апр 20, 2004 2:29 pm

[quote="bikerider"]

[quote="axelmax"]





НЕ НА ОРЪЖИЯТА
[/quote]


иди го кажи това на някоя мутра :D:D:D:8D::8D::8D:
[/quote]


Hahaha,koi znae,moje i da se vsul6a;):D:D:D:D:D:D:D:D:Dda ama samo ako mi cufnata nalumite(a az niamam nalumi;):D:D:D):D:D:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Апр 20, 2004 2:35 pm

[quote="velco"]

[quote="axelmax"]
НЕ НА ОРЪЖИЯТА
[/quote]


Свободата, Санчо, е на върха на твоето копие!

~velco

[/quote]


много романи четеш...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Rag » Вто Апр 20, 2004 2:51 pm

[quote="bikerider"]



много романи четеш...
[/quote]

Да четеш романи е като да преливаш от пусто в празно...
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Вто Апр 20, 2004 2:51 pm

[quote="bikerider"]
[quote="velco"]
[quote="axelmax"]
НЕ НА ОРЪЖИЯТА
[/quote]

Свободата, Санчо, е на върха на твоето копие!
[/quote]

много романи четеш...
[/quote]


Добре де, и много есета чета също, ето например това:
http://www.catb.org/~esr/guns/cowards.html

И ако на някого още не му е станало ясно, аз съм привърженик на свободната продажба на оръжие.

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Вто Апр 20, 2004 3:00 pm

[quote="Rag"]

[quote="bikerider"]


много романи четеш...
[/quote]

Да четеш романи е като да преливаш от пусто в празно...
[/quote]


'Мчи де да знам, четенето на книги (романи или не) винаги ми се е струвало съвсем естествено нещо за всеки, който се интересува от нещо повече от всекидневното ядене, сране и ебане.

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pilio » Вто Апр 20, 2004 3:01 pm

[quote="velco"]

[quote="Rag"]

[quote="bikerider"]


много романи четеш...
[/quote]

Да четеш романи е като да преливаш от пусто в празно...
[/quote]


'Мчи де да знам, четенето на книги (романи или не) винаги ми се е струвало съвсем естествено нещо за всеки, който се интересува от нещо повече от всекидневното ядене, сране и ебане.

~velco

[/quote]



1:0 за velco
pilio
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 30, 2004 9:38 pm
Местоположение: Austria

Мнениеот Rag » Вто Апр 20, 2004 10:18 pm

[quote="pilio"]

[quote="velco"]

[quote="Rag"]

[quote="bikerider"]


много романи четеш...
[/quote]

Да четеш романи е като да преливаш от пусто в празно...
[/quote]


'Мчи де да знам, четенето на книги (романи или не) винаги ми се е струвало съвсем естествено нещо за всеки, който се интересува от нещо повече от всекидневното ядене, сране и ебане.

~velco

[/quote]



1:0 за velco
[/quote]

Това е малко преиначена реплика от "Дон Кихот". Точната реплика беше "Да спориш с глупаци е като да преливаш от пусто в празно".
Now how do YOU like them apples?:D:D:D
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 21, 2004 10:13 am

[quote="Rag"]

[quote="pilio"]

[quote="velco"]

[quote="Rag"]

[quote="bikerider"]


много романи четеш...
[/quote]

Да четеш романи е като да преливаш от пусто в празно...
[/quote]


'Мчи де да знам, четенето на книги (романи или не) винаги ми се е струвало съвсем естествено нещо за всеки, който се интересува от нещо повече от всекидневното ядене, сране и ебане.
[/quote]

1:0 за velco
[/quote]

Това е малко преиначена реплика от "Дон Кихот". Точната реплика беше "Да спориш с глупаци е като да преливаш от пусто в празно".
Now how do YOU like them apples?:D:D:D
[/quote]

Ммм, много са хубави, бравос. Откъде ги вземате ? :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Апр 21, 2004 3:02 pm

[quote="velco"]
И ако на някого още не му е станало ясно, аз съм привърженик на свободната продажба на оръжие.

[/quote]


и на кого му пука за кви глупости се бориш:?::?::?:
казвам глупости, щото наистина дрънкаш глупости... свободна продажба на оръжие, как не. Още малко и хероин ще поискаш да се продава свободно.

Аз през живота си не съм видял един агресивен човек в планината - просто самата планина не им прощава на такива.

Както преди отбелязах - четеш ПРЕКАЛЕНО много ми се струва...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Cu0 » Сря Апр 21, 2004 3:36 pm

[/quote]

и на кого му пука за кви глупости се бориш:?::?::?:
казвам глупости, щото наистина дрънкаш глупости... свободна продажба на оръжие, как не. Още малко и хероин ще поискаш да се продава свободно.

Аз през живота си не съм видял един агресивен човек в планината - просто самата планина не им прощава на такива.

Както преди отбелязах - четеш ПРЕКАЛЕНО много ми се струва...
[/quote]

ааа защо така смяташ? Оръжието (свободно закупено дори, защо не) си е екстра за в къщи, виж в планината няма място за него :) независимо как е придобито.
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот velco » Сря Апр 21, 2004 4:22 pm

[quote="bikerider"]

[quote="velco"]
И ако на някого още не му е станало ясно, аз съм привърженик на свободната продажба на оръжие.

[/quote]


и на кого му пука за кви глупости се бориш:?::?::?:
казвам глупости, щото наистина дрънкаш глупости... свободна продажба на оръжие, как не. Още малко и хероин ще поискаш да се продава свободно.

Аз през живота си не съм видял един агресивен човек в планината - просто самата планина не им прощава на такива.

Както преди отбелязах - четеш ПРЕКАЛЕНО много ми се струва...
[/quote]

Излизаш от добрия тон, струва ми се.

Четенето, никога не е много, особено ако е придружено от мислене. Ти чел ли се/мислил ли си по въпроса за оръжията, та си (изглежда) настроен против тях?

А за хероина нищо не съм казвал, така че не виждам как това, което не съм казал за хероина може да бъде какъвто и да е аргумент за/срещу свободната продажба на оръжие. За повече информация за този тип "логика", прочети (няма да ти дойде много :D) секцията за "Strawmen" тук http://www.nizkor.org/features/fallacies/straw-man.html

А аз съм срещал мечки в планината, за щастие не агресивни. Във всеки случай, предпочитам да имам оръжие и да не срещна нищо агресивно, отколкото да имам и да срещна.

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Апр 21, 2004 5:07 pm

"Многото четене е труд на плътта, а многото знание крие печал. Всичко е суета и гонене на вятър."
/Соломон (по памет;))/
:D:D:D
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 21, 2004 5:18 pm

[quote="КапитанПланета"]

"Многото четене е труд на плътта, а многото знание крие печал. Всичко е суета и гонене на вятър."
/Соломон (по памет;))/
:D:D:D
[/quote]

It's better to light a candle than to curse the darkness -- Eleonore Roosevelt
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Апр 21, 2004 5:26 pm

[quote="velco"]
It's better to light a candle than to curse the darkness -- Eleonore Roosevelt
[/quote]


Именно. Идеята ми беше друга, ама не е за тоя клуб [:0]:B)::8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Сря Апр 21, 2004 9:21 pm

[quote]



Аз през живота си не съм видял един агресивен човек в планината - просто самата планина не им прощава на такива.


[/quote]

Тук мисля,че си прав.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 22, 2004 9:51 am

[quote="velco"]
Излизаш от добрия тон, струва ми се.

Четенето, никога не е много, особено ако е придружено от мислене. Ти чел ли се/мислил ли си по въпроса за оръжията, та си (изглежда) настроен против тях?

А за хероина нищо не съм казвал, така че не виждам как това, което не съм казал за хероина може да бъде какъвто и да е аргумент за/срещу свободната продажба на оръжие. За повече информация за този тип "логика", прочети (няма да ти дойде много :D) секцията за "Strawmen" тук http://www.nizkor.org/features/fallacies/straw-man.html

А аз съм срещал мечки в планината, за щастие не агресивни. Във всеки случай, предпочитам да имам оръжие и да не срещна нищо агресивно, отколкото да имам и да срещна.

~velco

[/quote]


1. Чел съм доста и продължавам да чета из Интернет и съм стигнал до извода, че там можеш да намериш железни аргументи за всичко. Порови се за аргументи срещу тезата си и ще намериш необорими - както и такива за тезата ти. Интернет е доооста богат извор на всякакви спекулации, така че не ми цитирай Интернет лафове, мога да те зарина с един тон такива.

2. Не мисля, че излизам от добрия тон - не съм те наричал теб лично никак, изразих лично мнение - моля те уважи това ми право.

3. По темата - дефинирай ми СВОБОДНА продажба на оръжие. На думи и на теория винаги е супер лесно, пробвай да измислиш как да стане на практика. Кой точно да има право да купува оръжие? Всеки психопат с достатъчно дълбоки джобове? Така отиваме в Дивия Изток. А ако има рестрикционен режим, значи не е свободна продажба. Как точно ще съвместиш наистина свободна продажба на оръжие с безопасността на хората по улиците. Винаги, ама винаги се намира някой тъпанар със законно оръжие, които да се напие като кирка и да стреля от радост в някой човек. Без да иска или не няма значение. Как ще гарантираш че такива случаи няма да се случват??? Мислил ли си за това? Или "след мен и потоп"???

4. Има една приказка - "който нож вади, от нож умира". Това важи и за този който те нападне, както и за теб. Има далеч по измислени начини за самозащита, само дето изискват труд и усилия, вместо да отидеш в първия магазин и да си купиш ютия. Познавам много хора със законно оръжие и знам какво стана с манталитета им след като си го взеха - започнаха да се мислят за недосегаеми. Дали това е лошо или не, оставям на теб да прецениш.

5. Аналогията с хероина никак не е неуместна. Митовете твърдят, че в Холандия имало "свободна продажба" на хероин. А съвсем не е така - има адски строга наредба относно това кой може да си купи хероин от аптеката на ъгъла. Това имах предвид като ти дадох тази аналогия за пример.

6. Правиш ли разлика между "свободна продажба" и "облекчен разрешителен режим"? Разликата е от небето до земята. Помисли още малко, преди да бързаш да ме критикуваш, че не съм чел по темата. Темата е ужасно сложна и изобщо не ти прави чест да махнеш така с ръка и да кажеш "всичко е черно" или "всичко е бяло". Както всяка сложна тема, решението е адски сложен баланс между лична безопасност, обществена безопасност, особеностите на националната психика и ред фактори които ти пренебрегваш ей така с лека ръка. Ако ги вземеш предвид, ще започнеш да осъзнаваш колко разрушителен ефект би имало подобно "свободно" оръжие за всички.

7. Ти можеш ли да спиш спокойно, след като застреляш някого? Обикновено така става в панически ситуации - искаш в крака, а то отиде в челото и айде. Живот лесно се отнема, а как се връща? Ако просто отидеш в магазин и си купиш пистолет, без да си тренирал с години да уцелваш подвижна мишена на 100метра, знаеш ли какво ще стане ако някой те нападне на улицата? 99% ще застреляш някой невинен минувач. И какво тогава? Ще излезеш ли с американския лаф "colatteral damage"? Не ти ли стигат десетките примери от световния лидер по свободна продажба на оръжие? Не ти ли стигат десетките застреляни ученици от техни съученици заради глупости? Това ли ти е целта? Може и да не е, но това ще се получи. До това води сляпото подражание на "the american way" и четенето на философски трактати, спонсорирани от търговци на оръжие и "филантропи" като Сорос.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта