F1 - Да обсъдим ситуацията между Шуми и Монтоя

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

F1 - Да обсъдим ситуацията между Шуми и Монтоя

Мнениеот MOD » Пон Апр 26, 2004 1:05 pm

Моето лично мнение е, че Шумахер има право да си брани позицията .. още повече, че Монтоя се опита да го изпревари от ВЪНШНАТА страна на завоя .. много ми е любопитно какво е очаквал - Шуми да спре и да му даде път ?:?:
Също така ми е странно, че на официалната пресконференция след състезанието Монтоя го нападна, заявявайки, че се е опитал да го изкара от пистата ...

Но все пак ми се струва че :

Има един момент, в който Шумахер съвсем леко завива ( по-скоро изммества колата по посока на Монтоя ) .. та според Вас възможно ли е да има последици за НАЙ-ВЕЛИКИЯ пилот, раждал се някога. И тази негова маневра .. ( ако наистина има такава и аз не си въобразявам нещо ...) ли е причината Монтоя да се жалва така бурно на пресконференцията?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Апр 26, 2004 1:31 pm

Zna4i,gledah go tozi moment niakolko puti(imam go na zapis daje:8D:) i otkiroto moga da kaja,4e Shumi ne e napravil ni6to neredno,toi prosto niama6e kakvo drugo da napravi osven da namali.Daje tozi slu4ai mi napomnia na edin minalogodi6e ili po ottdavan ne si spomniam,pak Shumi i Montoia i togava Montoia naro4no se nabuta v Shumaher za da razpravia sled tova,4e Shumaher go e izbutal i takiva mi ti raboti!Gaden nervak e Montoia,kato vidi,4e niama da stane nomera,gleda da se butne pone v Shumaher,ta ako toi ne spe4eli i Shumi da ne spe4eli(kato pogovorkata;):8D:)
Spored men,ako niakoi triabva da se nakaje v slu4aia to tova e Montoia!No spored men ot FIA niama da nakajat nikoi,to4no po tazi pri4ina.

Vpro4em,4estita pobeda MOD i vsi4ki koito smiatat,4e Shumi e the best:8D::)I tazi godina 6te otmukne titlata,bezsumnenie[:p].

A vpro4em,imate li favorit i ot novite "talanti":8D:Primerno Buton ili Raikonen?Samo ei taka,ot lubopitstvo;):D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Апр 26, 2004 1:39 pm

Дааабе, най-великия,а откачалките с картонените каски навремето, освен това са известни случаи в които той бута наред
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Апр 26, 2004 1:42 pm

[quote="hlebarka"]

Дааабе, най-великия,а откачалките с картонените каски навремето, освен това са известни случаи в които той бута наред
[/quote]
]

daaaaa onezi izrodite v izgreva na F1 sa bili legendi,spor niama,no sega Shumi prosto ima skill:8D:
A za tova koi koi buta,moje dosta da se pospori,viarvai mi:8D:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Апр 26, 2004 1:42 pm

Мерси ...
Дано тази година има повече състезания на дъжд ( защото са много, ама много по-зрелищни от обикновените ) , или поне при променливо време .. тогава си личи и отличната работа в екип и невероятното каране на мокро на Шуми ....

Иначе Buton е абсолютен талант .. и в момента е може би един от петимата най-добри пилоти по трасетата на F1 ..а за Raikonen мисля, че този сезон няма късмет с колата .. но освен всичко друго като психика е по-слаб от конкурентите си ...не издържа под натиск дълго ( има вярно 2 изключения, но като цяло те потвърждават правилото ) ... пък и самият аз не храня топли чувства към целия им отбор ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Апр 26, 2004 1:44 pm

ХИЛ и Вилньов, айде сега,
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 26, 2004 1:44 pm

[quote="MOD"]

Моето лично мнение е, че Шумахер има право да си брани позицията .. още повече, че Монтоя се опита да го изпревари от ВЪНШНАТА страна на завоя .. много ми е любопитно какво е очаквал - Шуми да спре и да му даде път ?:?:
Също така ми е странно, че на официалната пресконференция след състезанието Монтоя го нападна, заявявайки, че се е опитал да го изкара от пистата ...

Но все пак ми се струва че :

Има един момент, в който Шумахер съвсем леко завива ( по-скоро изммества колата по посока на Монтоя ) .. та според Вас възможно ли е да има последици за НАЙ-ВЕЛИКИЯ пилот, раждал се някога. И тази негова маневра .. ( ако наистина има такава и аз не си въобразявам нещо ...) ли е причината Монтоя да се жалва така бурно на пресконференцията?
[/quote]


Няма какво да се обсъжда... Точно шест пъти гледах повторението, (точен кадър на ВЛИЗАНЕТО в Тоса в официалната картина на FIA по принцип няма) за да се убедя, че НА ИЗЛИЗАНЕ мургавият субект просто се опитва да се завре там, където точно Михаел няма да го пусне нивгЪж! Резултатът е логичен - оране из тревата...

И крайният резултат от цивренето на пресконференцията е логичен - колумбийският CD-ROM духа супата! BTW, комисарите са отделили на този случай по-малко от две минути... Повече са се занимавали със случая Алонсо-Ралф, но и там наказания няма да има.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Пон Апр 26, 2004 1:47 pm

[quote="hlebarka"]

Дааабе, най-великия,а откачалките с картонените каски навремето, освен това са известни случаи в които той бута наред
[/quote]


Формулата се е променила много от времето на Сребърните стрели .. сега е друго .. Не може да се махне с лека ръка постиженията на Шуми - ТА ТОЙ Е ЛЕГЕНДА ПРЕЖИВЕ ...

Иначе е имало невероятни пилоти навремето .. както и невероятни надпревари .. с изпреварване на последния завой ...
Никой не отрича техните постижения и успехи, но е ФАКТ , че Шуми е най-големият - поне като успехи и себераздаване на пистата .. ( а че не е лек характер на пистата спор няма , но това е така , защото той ДЪРЖИ да спечели всяко едно състезание и не се отказва никога )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Апр 26, 2004 1:56 pm

Съгласен съм велик е ,пък и бях фен на ферари 94-2002 и ми е донесъл доста радости, спомняте си ферари тогава, ама искам да се подърлям малко. Е ,себераздаване- Сена, Прост -те едва си изпълзяваха от колите и не е като да не са вдигали гирички.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот MOD » Пон Апр 26, 2004 3:26 pm

[quote="hlebarka"]

Съгласен съм велик е ,пък и бях фен на ферари 94-2002 и ми е донесъл доста радости, спомняте си ферари тогава, ама искам да се подърлям малко. Е ,себераздаване- Сена, Прост -те едва си изпълзяваха от колите и не е като да не са вдигали гирички.
[/quote]


А какво те е накарало да спреш да бъдеш фен на червените кончета ?:?:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 26, 2004 3:36 pm

[quote]A vpro4em,imate li favorit i ot novite "talanti"Primerno Buton ili Raikonen?[/quote]


Хляб има в Алонсо - на първо място и в Бътън - на второ. Райконен е прекалено емблематичен скандинавски "нечовек" (т.е. дърво), за да излезе нещо от него...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот pilio » Пон Апр 26, 2004 3:44 pm

според мене монтоя ако се качи на сегашното ферари ще му е много трудно на шумахер да поддържа първото си място, състезание след състезание :}):
че шумахер е спец по мокрите писти е очевадно :xx(:
pilio
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 30, 2004 9:38 pm
Местоположение: Austria

Мнениеот hlebarka » Пон Апр 26, 2004 3:48 pm

Че помня ли, май защото започнаха да печелят много често, а напоследък непрекъснато.Друго си беше преди - я стигнат до второ, я не
Тогава направо ме втрисаше като гледах- като например любимото ми състезание на монца94(или95) като на Алези ,който водеше му се откъсна камерата и потроши колата на Брегер, който беше втори.Ох, просълзих се
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот MOD » Пон Апр 26, 2004 4:02 pm

[quote="pilio"]

според мене монтоя ако се качи на сегашното ферари ще му е много трудно на шумахер да поддържа първото си място, състезание след състезание :}):
че шумахер е спец по мокрите писти е очевадно :xx(:
[/quote]


Ако не се лъжа, в началото на престоя си във Ферари червените кончета не разполагаха с равностоен болид на другите водещи отбори.
Според мен Михаел има много голяма заслуга за цялостното развитие на колата през годините ... както и на развитието на аеродинамиката на шасито и на устойчивоста на болида в завоите...
Даже и с неравностоен болид успя да спечели състезания и точки .. въпреки, че колата беше видимо по-бавна от останалите водещи отбори ...

Просто никой друг в момента от пилотите във формулата не може според мен да развие болид по начин , доближаващ се до този на Михаел ...

Да не говорим за екипа от механици и за времената на Шуми в бокса - от времето му в Бенетон рядко някой дава по-добри времена за пит-стоп ...
Също така и тактическата грамотност на Жан-Тод ( и на целия екип ) да подбере тактиката и моментите на спиране така, че след зареждането да се върнеш на чиста ( без болиди ) писта ...

Всички тези компоненти взети заедо дават едно много разумно обяснение защо Монтоя скоро няма да се качи на Ферарито на Шуми ( образно казано .. защо няма да има такава кола ) ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Пон Апр 26, 2004 4:23 pm

самите коментатори си го казаха даже, по време на ситуацията Шумахер е бил маааалко по-напред, което е абсолютно достатъчна причина обвиненията към него да отпаднат.

всички ли тук са фенове на Шумахер? :V:
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот F1-MAN » Пон Апр 26, 2004 4:31 pm

Ферари си заслужават успехите. До 99 винаги малко не им достигаше, но най-накрая успяха. Те единствени се задържаха толкова на върха, докато другите са на приливи и отливи(пример Mclaren). Тази година нямаше много шум около новата им кола, за разлика от някои други, ама кво, пак са на върха и мажат. Иначе Бътън и Алонсо много ме кефят, за съжаление все още нямат сили да се преборят с Ферари и Шумахер. И въпреки че съм за Шуми, съжалявам че Райконен не може да кара нещо по-добро, заслужава го.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Апр 26, 2004 4:33 pm

Аз съм фен на Шумахер и на червените кончета ( ако на някой още не му е станало ясно ;)[:p]:D:D:D:D )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 26, 2004 4:33 pm

[quote="Cu0"]

самите коментатори си го казаха даже, по време на ситуацията Шумахер е бил маааалко по-напред, което е абсолютно достатъчна причина обвиненията към него да отпаднат.
[/quote]


В случая от камерата над главата на Михаел отлично се вижда кой е по-напред (и то не малко, а с половината болид) и най-вече - кой е вътре и кой вън от завоя. А иначе коментаторите едва ли са най-точният критерий за оценка на ситуацията...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cu0 » Пон Апр 26, 2004 4:50 pm

МОД
е за теб разбрах :)

ТОЯГА
така де, те тази картинка я преразкаваха.
за мене бяха единствен критерии, защото кажи речи аз толкова гледах от формулата[:p], докато Шумахер е въртял геврека, аз въртях педалите.
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Апр 26, 2004 5:29 pm

Ами,че и аз сьм фен на Шумахер,ако някой още не го е разбрал:8D:

За ситуацията вече се изказах-просто Няма такава!Не може дума да става за нарушение.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 26, 2004 9:48 pm

@ CuO

[quote]ТОЯГА
така де, те тази картинка я преразкаваха.[/quote]


Малка поправка... Не я преразказваХА, а я преразказваХ. За съжаление не всеки може да кара волно MTB в съботите/неделите, когато Михаел върти геврека:xx(:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Schumacher » Вто Апр 27, 2004 7:32 am

MOD,ne se sardi,4e tiravq zabelejka,no im vikat "4ernite kon4eta"<a ne 4ervenite:8D::):):8D:
"За да станеш шампион,първо се научи да губиш" - М.Шумахер
Schumacher
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 6:24 pm
Местоположение: USA

Мнениеот Cu0 » Вто Апр 27, 2004 8:11 am

[quote="TOYAGA"]

@ CuO

[quote]ТОЯГА
така де, те тази картинка я преразкаваха.[/quote]


Малка поправка... Не я преразказваХА, а я преразказваХ. За съжаление не всеки може да кара волно MTB в съботите/неделите, когато Михаел върти геврека:xx(:

[/quote]

[:0] ... аххааа:D

другия път ще се направя на съпричастен и ще те изгледам/изслушам от- до-:D освен това е крайно време някой да разклати стълбичката на Шумахер:}):
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 27, 2004 10:08 am

@ CuO

[quote]... аххааа

другия път ще се направя на съпричастен и ще те изгледам/изслушам от- до- освен това е крайно време някой да разклати стълбичката на Шумахер[/quote]


За следващия път ще направя всичко възможно да се отскубна от коментара, но не се знае... Що се отнася до клатенето на стълбичката... хм, в момента не виждам кой може да го направи.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cu0 » Вто Апр 27, 2004 10:47 am

[quote]
... хм, в момента не виждам кой може да го направи.
[/quote]


бтв какво спомена/споменахте за уж новия или подобрен ли беше болид на Макларън, който се очаква за следващото състезание ? ... или това си беше зарибявка, за да не се откажат не-толкова-запалените зрителите, определено депресинирани от вече досадното и смазващо предимство на Шумахер-ферарито :)
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 27, 2004 11:33 am

[quote="Cu0"]


[quote]
... хм, в момента не виждам кой може да го направи.
[/quote]


бтв какво спомена/споменахте за уж новия или подобрен ли беше болид на Макларън, който се очаква за следващото състезание ? ... или това си беше зарибявка, за да не се откажат не-толкова-запалените зрителите, определено депресинирани от вече досадното и смазващо предимство на Шумахер-ферарито :)
[/quote]


Не е "зарибявка", а упорит слух.:D Работата е в това, че според много добре осведомени източници в Барселона McLaren ще бъдат с нов двигател, а от Хокенхайм нататък (според други - от август нататък) ново ще е и шасито - те го наричат "B"-версия на сегашното, но според слуховете всичко с изключение на носа ще бъде различно.

Според същите слухове новото шаси е разработвано паралелно със сегашното - има известна логика, имайки предвид, че McLaren правят "ново" шаси вече близо 2 години (първо MP4-18, което въобще не се появи на пистата, а после по "19"-ката, която както се вижда не се справя добре). Така че MP4-19B всъщност ще бъде нещо като MP4-20... Но да видим.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cu0 » Вто Апр 27, 2004 12:19 pm

[quote]

..Така че MP4-19B всъщност ще бъде нещо като MP4-20... Но да видим.
[/quote]


ух дано само това "В" след модела не се окаже някоя Beta, че аман вече :V:
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот MOD » Вто Апр 27, 2004 12:23 pm

[quote="Schumacher"]

MOD,ne se sardi,4e tiravq zabelejka,no im vikat "4ernite kon4eta"<a ne 4ervenite:8D::):):8D:
[/quote]


Да, кончето на емблемата е черно , но на отбора казват ЧЕРВЕНИТЕ КОНЧЕТА ;)[:p]:D:D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Вто Апр 27, 2004 12:25 pm

[quote="Cu0"]

[quote]

..Така че MP4-19B всъщност ще бъде нещо като MP4-20... Но да видим.
[/quote]


ух дано само това "В" след модела не се окаже някоя Beta, че аман вече :V:
[/quote]


не някоя, а поредната ... ;)[:p][:p]:D:D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Schumacher » Сря Апр 28, 2004 8:24 am

Abe,MOD,gleday tiq po-gore kvo sa pisali ue.......kak moje takova ne6to......:8D::8D::(!:
"За да станеш шампион,първо се научи да губиш" - М.Шумахер
Schumacher
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 6:24 pm
Местоположение: USA

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта


cron