ATV

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

ATV

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 31, 2004 10:27 am

Хкхм...

С риск набърже да ме сдъвчат хардлайн-еколозите във форума, ще се осмеля да попитам сведущите по въпроса (примерно Windstream, който наскоро беше споменал някъде, че бръмчи с подобна моторизирана гад), какво мислят за Yamaha YFZ450.

Приемат се и всякакви други съвети, разсъждения, напътствия, възражения и оплаквания по темата. Просто от известно време (всъщност от миналото лято, когато за първи път се качих на ATV и УМРЕХ от кеф) в тиквата ми се е загнездило намерението да се сдобия с подобно бръмчило, но все още се чувствам НЕПРИЯТНО БОС по темата, независимо от всичко, което междувременно изчетох и независимо от известния ми опит с двуколесни ендуро-машини на младини.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пон Май 31, 2004 11:39 am

Аз почти нищо не знам за въпросните неща и поста ми придоби въпросителна форма. По-опасни ли са от мотор, и по-тромави ли са от съотвените им двуколесни?

Относно екологичната страна на въпроса, някъде прочетох по вестниците, че скоро ще бъде създаден резерват за ATV в Родопите и създанията ще бъдат пускани на свобода след като бъдат откупени от собствениците им, има и фондация - " 4 гуми"

Иначе сигурно доста ровят.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 31, 2004 12:18 pm

Ровят, ровят доста - поне колкото двуколесните кросови машини, макар че всичко зависи от карача. По принцип нямам намерение да ора където ми падне, щото съм си намерил идеално място (зарязана бивша кариера за инертни материали), за да се упражнявам/кефя/трепя. Така че това не е главният проблем - много повече ме интересува примерно как се държат машините 4х4 (ясно е, че са по-тромави и са по-скоро работен добитък, отколкото спортни уреди), щото такава досега не съм карал.

Иначе ДЗВЕРО (Yamaha YFZ450), за който питам и към който съм се ориентирал след като изчетох квото изчетох, изглежда така:

[img]http://web.hit.bg/bigtoyaga/YFZ.jpg[/img]

Според мнозина спецове в областта тва би следвало да бъде най-доброто спортно АТV, създавано до момента (за съжаление и както обикновено това се отразява и на цената му:xx(:), техническите му характеристики също подкрепят тези твърдения, но на мен просто не ми се ще да се мяткам напред с главата в покупки, преди да съм чул колкото се може повече мнения по въпроса...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Пон Май 31, 2004 5:23 pm

Ами това с което аз се разнасям понякога (Polaris Sportsman) в сравнение с ямахата си е направо тежкотоварен камион (щото е 4х4 работен добитък :D). YFZ450 може наистина да е най-доброто спортно ATV в серийно производство, никога не съм го виждал наживо, но това което намерих в интернет определено ме кара да мисля че е има доста голяма доза истина в това твърдение :) Иначе как се държи полариса - еми тежичък и тромав е, нормално има известна тенденция към странично поднасяне в калта, но ако се включи двойното предаване нещата доста се променят - имал съм случаи да влизам в завой странично и пак да не излетя именно заради теглещите предни колела. За ямахата обаче не знам как ще е, предположението ми е да очакваш доста пързаляне - едно че е по-лека, друго че задните й гуми са по-широки. При всички случаи обаче ще е доста по-пъргава, вероятно и завоите ще взема по-добре на сух терен (предвид задното окачване което не позволява странично накланяне). Ровенето страшно зависи от машината и карача, аз примерно почти никога не буксувам тъй като избягвам да му давам "мръсна газ", но на кариерата която си намерил това едва ли ще има голямо значение. Всъщност разликата между двата типа ATV-та е горе-долу като тази между лек джип/пикап и спортна кола на хлъзгава настилка - първото не можеш да го юркаш много но пък почти винаги отива там където ти искаш, с второто летиш като побеснял демон но относно посоката на полета то често си има собствено мнение ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот mus » Вто Юни 01, 2004 11:57 am

Жена ми като и кажа -айде да караме колела ми вика -купи ми ATV и ще карам с теб:D:D
Някой има ли представа на какви цени се продават в BG втора употреба и колко гори една 400-500 кубикова играчка от тези?Аз си мисля,че са на час като при моторните шейни ма не съм сигурен:?:
mus
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 11:29 am

Мнениеот bikerider » Вто Юни 01, 2004 12:23 pm

[quote="TOYAGA"]

Ровят, ровят доста - поне колкото двуколесните кросови машини, макар че всичко зависи от карача. По принцип нямам намерение да ора където ми падне, щото съм си намерил идеално място (зарязана бивша кариера за инертни материали), за да се упражнявам/кефя/трепя. Така че това не е главният проблем - много повече ме интересува примерно как се държат машините 4х4 (ясно е, че са по-тромави и са по-скоро работен добитък, отколкото спортни уреди), щото такава досега не съм карал.

Иначе ДЗВЕРО (Yamaha YFZ450), за който питам и към който съм се ориентирал след като изчетох квото изчетох, изглежда така:

http://web.hit.bg/bigtoyaga/YFZ.jpg
Според мнозина спецове в областта тва би следвало да бъде най-доброто спортно АТV, създавано до момента (за съжаление и както обикновено това се отразява и на цената му:xx(:), техническите му характеристики също подкрепят тези твърдения, но на мен просто не ми се ще да се мяткам напред с главата в покупки, преди да съм чул колкото се може повече мнения по въпроса...


[/quote]


а support?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот F1-MAN » Вто Юни 01, 2004 7:31 pm

[quote="mus"]

Жена ми като и кажа -айде да караме колела ми вика -купи ми ATV и ще карам с теб:D:D
Някой има ли представа на какви цени се продават в BG втора употреба и колко гори една 400-500 кубикова играчка от тези?Аз си мисля,че са на час като при моторните шейни ма не съм сигурен:?:
[/quote]

400-500 кубика мисля, че ще е доста сериозна сума. В автооказиона гледам нови 150 кубика за по 4500лв., 250 кубика- 7800, така че прави си сметката.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mus » Чет Юни 03, 2004 6:08 pm

[quote="F1-MAN"]

[quote="mus"]

Жена ми като и кажа -айде да караме колела ми вика -купи ми ATV и ще карам с теб:D:D
Някой има ли представа на какви цени се продават в BG втора употреба и колко гори една 400-500 кубикова играчка от тези?Аз си мисля,че са на час като при моторните шейни ма не съм сигурен:?:
[/quote]

400-500 кубика мисля, че ще е доста сериозна сума. В автооказиона гледам нови 150 кубика за по 4500лв., 250 кубика- 7800, така че прави си сметката.
[/quote]

Доста пари ще са най-вероятно.Руските ще са по-евтини,но досега не съм виждал никъде такива.
mus
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 11:29 am

Мнениеот HellRaider » Чет Юни 03, 2004 7:09 pm

ima edin chovek ot dragalevci koito gi vnasq
podvizava se v dragalevci v hotel EDI namira se pod polo6tada tochno malko po na lqvo ako go gledam ot gore na dolu=))
v momenta mu trestiga konteinera ot amerika s ATV-ta
ima i edno v nalichnost v momenta
no konteinera mislq che utre 6te byde raztovaren =)
nqkoi ako se interesuva moga da mu dam telefon
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Чет Юни 03, 2004 7:14 pm

moeto srimno mnenie e che tova 6te ti e malko silnichko za pyrvo ATV. Dosra nervna ma6inka si. A za yamahite koito ne sa 4x4 demek tezi lekite pyrgavite sym chuval/vijdal che hodovata chas im e slabata strana. Dvigatelq ne im myrda =)) No vse pak za tezi koito govorq sa karani iz gorite tam si e dosta golqmo naprejenie (kakto vsichki znaem)
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Чет Юни 03, 2004 11:33 pm

@Hell Raider
А освен ATV-та в този контейнер няма ли и някой "овен" да има? ;) Иначе за ходовата част на този конкретен модел Yamaha не бих се притеснявал много, разгледай [url=http://www.albaaction.com/atv/Yamaha450.htm]това[/url] и ще разбереш защо :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот F1-MAN » Пет Юни 04, 2004 1:17 pm

[quote="Windstream"]

@Hell Raider
А освен ATV-та в този контейнер няма ли и някой "овен" да има? ;) Иначе за ходовата част на този конкретен модел Yamaha не бих се притеснявал много, разгледай [url=http://www.albaaction.com/atv/Yamaha450.htm]това[/url] и ще разбереш защо :D
[/quote]

Абе много не разбирам, ама това изглежда внушително. А и външния му вид е невероятен. Ама, каква му е цената, защото като го гледам май е поне 12-13хил.?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Пет Юни 04, 2004 1:37 pm

[quote="Windstream"]

@Hell Raider
А освен ATV-та в този контейнер няма ли и някой "овен" да има? ;) Иначе за ходовата част на този конкретен модел Yamaha не бих се притеснявал много, разгледай [url=http://www.albaaction.com/atv/Yamaha450.htm]това[/url] и ще разбереш защо :D
[/quote]



heheh ne "oven"-a 6te e v drug konteiner ama vse pak 1vo traa zema knijka =) heh
tuka v toq ima smao AVT-ta i krosarki
te daje mai sa 2 konteinera
a i kakski ima
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Пет Юни 04, 2004 1:39 pm

[quote="Windstream"]

@Hell Raider
А освен ATV-та в този контейнер няма ли и някой "овен" да има? ;) Иначе за ходовата част на този конкретен модел Yamaha не бих се притеснявал много, разгледай [url=http://www.albaaction.com/atv/Yamaha450.htm]това[/url] и ще разбереш защо :D
[/quote]


a i spored men tova ATV ne e mnogo podhodq6to za chovek koi ne e karal takova chudo predi

ako pita6 men po-dobre da si vzeme edno 250cc s kardan i da ne mu misli mnogo mnogo
a moje i 4x4 ama to si e drugo use6taneto veche
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Съб Юни 05, 2004 4:25 am

[quote="HellRaider"]

a i spored men tova ATV ne e mnogo podhodq6to za chovek koi ne e karal takova chudo predi

ako pita6 men po-dobre da si vzeme edno 250cc s kardan i da ne mu misli mnogo mnogo
a moje i 4x4 ama to si e drugo use6taneto veche
[/quote]

Само дето става дума за самия продукт, а не за изискванията към собственика/карача му. Тояга очевидно иска да спортува с него, а както вече казах 4х4 машините са по-скоро малки тракторчета отколкото 4-колесни кросови мотоциклети, демек за лов и размъкване на багажерия из чукарите са идеални, но за вдигане на адреналина много-много не стават.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот HellRaider » Съб Юни 05, 2004 12:21 pm

[quote="Windstream"]
Само дето става дума за самия продукт, а не за изискванията към собственика/карача му. Тояга очевидно иска да спортува с него, а както вече казах 4х4 машините са по-скоро малки тракторчета отколкото 4-колесни кросови мотоциклети, демек за лов и размъкване на багажерия из чукарите са идеални, но за вдигане на адреналина много-много не стават.
[/quote]


e da de i az tva kazah "ATV-to 4x4 si e drugo use6tane"
kazah i che trqbva da si vzeme /spored men/ edno 250cc s kardan (moje i bez ama mene s kardan pe me radva ) ama to si e sys zadno predavane =))
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Нед Юни 06, 2004 3:46 am

@HellRaider
Бе не ме разбра, ама карай, не е толкова важно ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот HellRaider » Пон Юни 07, 2004 3:04 pm

mi mai ne mnogo ama vse pak kakvo iska6e da kaje6

p.s.
ave karah oniq den edno atv ama tva s kasta deto e na palec mnoo neudobno, tvo predi6noto atv deto sym go karal si be6e na rychko gasta kato na motor ama to tva toi si go bil pravil
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BeOne » Чет Юни 17, 2004 3:58 pm

[quote="HellRaider"]


...v momenta mu trestiga konteinera ot amerika s ATV-ta
ima i edno v nalichnost v momenta
no konteinera mislq che utre 6te byde raztovaren =)
nqkoi ako se interesuva moga da mu dam telefon
[/quote]


можеш ли да дадеш някяква връзка с този човек. какво внася в БГ. как са му цените. аз си търся някакъв крос или 6 дневка, може и нещо 4тактово но наточено, не някое 200 кг. прасе дето е за париж-дакар.

примерно някоя yamaha TTR ili WR или Husqvarna или Honda XLR

нещо такова
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот HellRaider » Пон Юни 21, 2004 2:59 pm

[quote="BeOne"]

[quote="HellRaider"]


...v momenta mu trestiga konteinera ot amerika s ATV-ta
ima i edno v nalichnost v momenta
no konteinera mislq che utre 6te byde raztovaren =)
nqkoi ako se interesuva moga da mu dam telefon
[/quote]


можеш ли да дадеш някяква връзка с този човек. какво внася в БГ. как са му цените. аз си търся някакъв крос или 6 дневка, може и нещо 4тактово но наточено, не някое 200 кг. прасе дето е за париж-дакар.

примерно някоя yamaha TTR ili WR или Husqvarna или Honda XLR

нещо такова
[/quote]


e TTR-ra teji 140 kila hhaha to tva e mnogoooo

ima sqkvi i chist cross i enduro ...
ima i ATV-ta
a ako iska6 dvutaktov az prodavam edin KTM 125cc za 4500lv s 2ro butalo
a za choveka kazah veche kyde moje da se nameri ....
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот moacrew » Нед Юни 26, 2005 1:15 am

леле хора аз съм едва на 16 пък така съм се зарибил с тия атв-та че повече няма на къде.....събирам пари сега и си взимам....ако не отивам да крада на тоя дет ме зариби ямаха-гризлито(660)
лудницаааааааааааа.....хм....гледах в мобиле.бг некфа оферта за 2500 лева поларис 125cc ма.....не знам за сега нищо си нямам..нито бъги,нито пари!;[ аиде излях си мъката,от сега натам вече мое да ми давате свежи идеи ;]
"Приемат се и всякакви други съвети, разсъждения, напътствия, възражения и оплаквания по темата. Просто от известно време (всъщност от миналото лято, когато за първи път се качих на ATV и УМРЕХ от кеф) в тиквата ми се е загнездило намерението да се сдобия с подобно бръмчило,....":thumbu::thumbu:;):thumb:
moacrew
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 1:12 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ntnb » Чет Сеп 29, 2005 9:22 pm

[quote="moacrew"]

леле хора аз съм едва на 16 пък така съм се зарибил с тия атв-та че повече няма на къде.....събирам пари сега и си взимам....ако не отивам да крада на тоя дет ме зариби ямаха-гризлито(660)
лудницаааааааааааа.....хм....гледах в мобиле.бг некфа оферта за 2500 лева поларис 125cc ма.....не знам за сега нищо си нямам..нито бъги,нито пари!;[ аиде излях си мъката,от сега натам вече мое да ми давате свежи идеи ;]
"Приемат се и всякакви други съвети, разсъждения, напътствия, възражения и оплаквания по темата. Просто от известно време (всъщност от миналото лято, когато за първи път се качих на ATV и УМРЕХ от кеф) в тиквата ми се е загнездило намерението да се сдобия с подобно бръмчило,....":thumbu::thumbu:;):thumb:
[/quote]


NE!!
ako si na 16 125cc 6e ti omalee super burzo
povervai mi az sum na 14 i za po malko ot godina mi stana malko 125 taka 4e p[o-dobre si tursi nai malko 250
Ntnb
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 29, 2005 9:16 pm

Мнениеот nikitzo » Чет Сеп 29, 2005 9:29 pm

e pa ono q si mislqh 4e tui e forum za koulete a ne za motore

Dnes s udovolstvie zasekoh edin takuv s kolata beshe adski kef
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пет Сеп 30, 2005 3:50 am

[quote="nikitzo"]

e pa ono q si mislqh 4e tui e forum za koulete a ne za motore
[/quote]

Сега против какво мрънкаш - тази тема в този форум си е точно на място.

[quote]
Dnes s udovolstvie zasekoh edin takuv s kolata beshe adski kef
[/quote]

Даа, интересно обаче какво ли би останало от твоята кола (и теб самия) ако някой с по-тежко оборудване реши да ти приложи собствената ти тактика - аз лично за такива дето засичат другите спирачки не натискам (огромното тегло, полицейските брони и подсиленото шаси на гангстерската ми лимузина ми дават достатъчно основания да не се тревожа особено за резултата от контакта ни), a познавам и доста други споделящи същия принцип, само че с още по-големи возила ;) Даже за твое успокоение някой от тях са си в Шопландия :asshole:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Пет Сеп 30, 2005 7:31 am

@Windstream: що се абиш? човечето има нужда да оплюе всичко което не му е достъпно, дори мисленето. Остави го на естествения подбор... ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта