Ремонт на дограма...

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Ремонт на дограма...

Мнениеот Lucky Loser » Сря Фев 05, 2020 4:35 pm

Здравейте!

Дограмата вкъщи има някои проблеми, които при вчерашния силен вятър пак се обадиха.. като цяло има нужда от козметичен ремонт. Не е дошло времето за цялостна подмяна затова засега предпочитам само да се барне тук-там.
Какво имам предвид - някои от крилата леко са поддали и трябва да се подвдигнат, за да не закачат при отваряне/затваряне, трябва да се подменят и уплътненията, пак при тях.
Преди време бях намерил фирма в София(тук се намирам забравих да спомена...), която предлага всички услуги, от които имам нужда, но пък коментарите за нея бяха все лоши и то не малко на брой, та се отказах.

С две думи - ако някой от вас е правил подобен козметичен ремонт на дограмата си или пък просто знае читава фирма, която предлага този тип услуги бих бил благодарен да сподели тук или на Л.С.
П.С. доколкото знам повечето фирми не извършват такива дребни ремонти, особено пък на дограма, която не са поставяли те.

Благодаря :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Ремонт на дограма...

Мнениеот albena94 » Сря Фев 19, 2020 11:16 am

Има едно много важно уточнение, което сте забравили да направите-дограмата дървена ли е, ПВЦ или алуминиева?
albena94
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Дек 20, 2019 5:12 pm

Re: Ремонт на дограма...

Мнениеот Lucky Loser » Сря Фев 19, 2020 12:05 pm

Вярно.. моя грешка :)
Става въпрос за PVC дограма.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Ремонт на дограма...

Мнениеот Ozzie » Нед Мар 29, 2020 2:04 pm

@Lucky Loser
Ако не е късно - трябва ти шестогран 4 мм. (мисля че толкова беше) и плоска отвертка (евентуално).
С плъзгане нагоре сваляш капачето на долната панта. Под него може да има още една предпазна капачка и ще видиш глава на болт. Това е настройката за височината. По горната панта не се пипа нищо.
IMG_20200329_145805_cr.jpg
(531.66 KiB) 196 пъти


Колко "стегнато" да се затваря вратата регулираш чрез въртене на цилиндърчетата на плъзгачите, докато ти хареса.
IMG_20200329_145848_cr.jpg
(413.44 KiB) 225 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на дограма...

Мнениеот Lucky Loser » Нед Мар 29, 2020 3:56 pm

Не е късно, благодаря много!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта