Проектиране на титаниева рамка

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Сеп 06, 2022 10:44 am

Почвам проектиране на нова твърда рамка, специално за високи и тежки велосипедисти 210см/150кг. Лошото е че само товарните гуми Schwalbe Pick-Up 11159262 май ще свършат работа.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот madsnake » Пон Сеп 19, 2022 4:42 pm

Аз съм 140 кила, градското тежи още 20 кила и карам Schwalbe Marathon с всички защити, размер 1.5 или 1.6 не помня точно, но е тънка. Никога не съм пазил гуми от дупки или каквото и да е по пътя. Досега проблеми с гуми не съм имал а градското колело е твърдо и отпред и отзад. Не мисля, че която и да е нормална градска гума, струваща над 20 лв. ще има грижи.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Сеп 19, 2022 5:49 pm

madsnake написа:Аз съм 140 кила, градското тежи още 20 кила и карам Schwalbe Marathon с всички защити, размер 1.5 или 1.6 не помня точно, но е тънка. Никога не съм пазил гуми от дупки или каквото и да е по пътя. Досега проблеми с гуми не съм имал а градското колело е твърдо и отпред и отзад. Не мисля, че която и да е нормална градска гума, струваща над 20 лв. ще има грижи.

Кой точно модел на Schwalbe Marathon караш? Виж тук - това е страницата на Schwalbe Marathon, но има още сума ти модели с това основно име.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот madsnake » Вто Сеп 20, 2022 8:40 am

По-скоро се води Marathon Plus Tour, размера е 40-622 (28 x 1.50, 700x38C). От както съм ги сложил, не съм сменял вътрешна гума. Тежки гуми са, за размера си, но са абсолютно безпроблемни за градски условия. Редовно возя и едната дъщеря на колелото. Тя е около 25 кила. Идеята ми е, че не се ограничавай в 1-2 модела гуми. Карал съм и Continental Contact Plus на градското, също много здрава гума. На MTB-то съм с Nobby Nic, а съм си все толкова кила :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Сеп 20, 2022 2:47 pm

madsnake написа:По-скоро се води Marathon Plus Tour, размера е 40-622 (28 x 1.50, 700x38C). От както съм ги сложил, не съм сменял вътрешна гума. Тежки гуми са, за размера си, но са абсолютно безпроблемни за градски условия. Редовно возя и едната дъщеря на колелото. Тя е около 25 кила. Идеята ми е, че не се ограничавай в 1-2 модела гуми. Карал съм и Continental Contact Plus на градското, също много здрава гума. На MTB-то съм с Nobby Nic, а съм си все толкова кила :)

Намерих точния номер на модела (Article number: 11159359). Schwalbe дава на този модел гума товароподемност 112кг. Сиреч предната и задната гуми заедно могат да носят при равномерно натоварване до 224кг. Не е лошо, но сигурно е доста твърдо. Все пак е предвидено този модел гуми да се помпат до 6 атмосфери. Предполагам, че возиш щерката на горната тръба. Разпределя се така тежестта и теглото на дъщеря ти го поема повече предната гума. По дебелите гуми осугуряват повече мекота. Например моите гуми са по леки от твоите, въпреки, че балонът е повече от два пти по голям и е предвидено е да се помпат да 3.5 атмосфери.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Окт 30, 2022 10:52 am

Как ми оправиха спирачките: https://youtu.be/Jqk9E2cZFS0
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Апр 10, 2023 11:24 pm

Сложих летните гуми. Пак Supermoto, но този път без X. Доволен съм. Отдавна не бях писал тук. Имам нов канал в Youtube https://www.youtube.com/@cyclinginsofia. Засега е малък - само с около 240 клипа за пет месеца.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Яну 14, 2024 10:57 pm

Новата година мина. Успях и да се разболея за една седмица, пипнах някакъв вирус. През това време почнах нов чертеж. Определено е различен. Геометрията съм променил, ъглите са различни. Допълнителна усилваща тръба съм сложил. Ако Ви се струва малко разстоянието при гумите, това е защото в чертежа е с 27.5х3, а няма да го карам с чак толкова балонести. Хем продължавам концепцията, хем я доразвивам.
new.pdf
Новия чертеж, още в начална фаза.
(750.75 KiB) 63 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот ВелоВело » Пон Яну 15, 2024 7:31 am

Най обикновен твърдак, ама щом ти се чупят още пари
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Яну 15, 2024 11:19 am

То на първо четене всичко изглежда нормално. Важното е какво се вижда на второ четене - един велосипед с дебели гуми и неограничено голяма предна плоча. Всъщност рамката е за градски байк, такъв какъвто трябва да бъде. Ниско разположеното средно движение веднага показва, че това не е планински велосипед, въпреки голямата вилка. Рамката хем е дълга, хем челният ъгъл вече не е толкова ендуро, а седалковият ъгъл си е типично гравелски.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта