Проектиране на титаниева рамка

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Фев 02, 2022 3:33 pm

vafi написа:Аз пък ще кажа че е по-добре човек да се вманиячава на тема своите любими хобита, отколкото да върви по пътя на порока :peace:

Минах по твоя път в един труден момент от живота ми и си направих един твърдак който си остана вечно мой / и до момента го търкаля човека до мен / , но съм благодарен че тогава си "инвестирах" парите в нещо подобно отколкото да бях тръгнал по наклонената плоскост ...

Оттук нататък е важно не какво мислят хората за него, а какви емоции и възможности ще ти даде той - пробвай го някъде по предназначение, опитай някоя нова пътека или маршрут, отиди дори извън града ... Тогава вече няма да има значение колко пари си налял в него, дали си дебел или стар или без зъби... ще видиш че нещата ще придобият друг смисъл :beer:

P.S. Казва ти го човек който кара с 220 ротор и отпред и отзад и не вози даунхил :wavey:

Стига да ме пусне жена ми съм решил тази година да пробвам това приключение: https://dunavultra.com/
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Чет Фев 03, 2022 10:20 am

Дойдоха ми за по малко от седмица чарковете от Германия! Сега следва двадесет дневно чакане за някакви болтове на маркучите (защото на Shimano били MT6, а на Magura са MT5), че не са ги пратили от Magura със спирачките. Поне така ми обясниха. Май са тези, които влизат в апаратите. В това зимно време мога и да съм търпелив.
Изображение
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Harka » Чет Фев 03, 2022 12:20 pm

pcconsult написа:Сега следва двадесет дневно чакане за някакви болтове на маркучите (защото на Shimano били MT6, а на Magura са MT5), че не са ги пратили от Magura със спирачките.

М, това нещо не го разбрах. Какво общо има Шимано в случая? Ти си ползваш оригиналните маркучи на Магура, с които си идват спирачките.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Чет Фев 03, 2022 12:27 pm

Harka написа:
pcconsult написа:Сега следва двадесет дневно чакане за някакви болтове на маркучите (защото на Shimano били MT6, а на Magura са MT5), че не са ги пратили от Magura със спирачките.

М, това нещо не го разбрах. Какво общо има Шимано в случая? Ти си ползваш оригиналните маркучи на Магура, с които си идват спирачките.

И аз така си мислех, но май вече всичко е наред. Явно утре ще съм с байка на монтаж.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Съб Фев 05, 2022 12:19 am

Изображение
Изображение
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот maneco » Нед Фев 06, 2022 5:15 pm

Пич, много се кефех, как ъпгрейдваш постоянно и не се интересуваш от хорското мнение, ама с тая верига и ротори и с тия дебели гуми, тая рамка изглежда нелепо.
maneco
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 27, 2013 1:38 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Фев 06, 2022 5:57 pm

maneco написа:Пич, много се кефех, как ъпгрейдваш постоянно и не се интересуваш от хорското мнение, ама с тая верига и ротори и с тия дебели гуми, тая рамка изглежда нелепо.

Благодаря за мнението! Винаги ме е интересувало най-вече да е здраво, а не красотата. Рамката е проектирана за още по дебели гуми и модела Smart Sam даже в този си максимален вариант е с около 6мм по тесен от предишните ми гуми. Веригата според мене е по-добър избор от предишната, стандартно си е с 118 звена и не се налага никакво скъсяване. Доволен съм от спирачките, но още даже не са се разработили. Спирането засега мога да опиша като мазно. Точно този модел гуми много положително промениха самото каране. Има по голямо сцепление с пътя, а това не се отразява на така наречения rolling.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Нед Фев 06, 2022 7:57 pm

Ужас - постоянно ми изскачат разни стари чаркове, които съм ползвал или не съм ползвал по предишните си колела. Пуснах сега две обявки за ротори в bazar.bg. Имам още много използвани венци, вериги, плочи, чаркове от предишни мои експерименти. Сега ще си настройвам спирачките, че лостчетата не са където трябва. Подарих си много от чарковете на един приятел - то цяло колело се получи там, но още има много! В работата ми седят старите шини със спиците, предишната вилка, две плочи със Sram захват. Преди две години като продадох NS рамката му подарих на човека и гумите, с които си дойде. Май в мазето имам още една главина с венци някакви... На някой нещо да му трябва?
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Фев 09, 2022 11:12 pm

Най-накрая и моя байк е с черни пластмасови педали, по точно тези - Burgtec МК4. Старите нещо не изкараха особено много - взех ги през лятото на 2021-ва, а така се бяха разлуфтили... Та сложих новите педали и го претеглих колелото 14 кила и 300 грама. Нещо малко е отслабнало. Нямам идея от какво, може би само веригата е по лека, всичко останало уж трябва да е по тежко, а не е. Другото нещо, което направих е, че обърнах спирачките (предната със задната). Да, зная че ще ми трябва време да свикна и отначало да не се претрепя. Вчера си поиграх и имам ново видео 4k/60fps, снимано с новата ми камера - от къщи до работата. Видеото е сурово, няма никакъв монтаж и звука от външния микрофон си е такъв. Май не трябваше да го снимам с такива настройки, защото е една идея по светло но както и да е - https://youtu.be/8shelGB23U0 Където не карам по паваж за мене е прилично. Ясно, че камерата не може да се мери с GoPRO Hero 10, ама и парите и не са като на GoPRO-то. Та видеото от време на време леко прескача - това е от факта, че тъпото камера ползва тъпата FAT32, а там максималната големина на файла е 4GB. Това смотано 35-минутно видео е 22GB - сиреч сглобено от пет поредни файла.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Harka » Сря Фев 09, 2022 11:32 pm

pcconsult написа:Другото нещо, което направих е, че обърнах спирачките (предната със задната).

Това пък защо?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Чет Фев 10, 2022 10:03 am

Harka написа:Това пък защо?

Ами просто така ми дойде по естетически причини. Исках на Маниту-то да минава маркуча отзад и по възможност да се търка минимално по рамката и вилката.
Излезе новата статия в Байк на фокус тук: https://mtb-bg.com/2022/02/10/stanislav-panayotov-custom-titanium-bike-part2
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Фев 10, 2022 7:02 pm

Нещо не схванах това за спирачките. Искаш да кажеш, че в момента маркуча на спирачката си го преместил по класическия за Manitou начин отзад през арката, или ползваш все още опцията за окабеляване отпред? Аз досега не съм имал проблем с протъркано Manitou. На всяка една вилка слагам предпазна лепенка на единственото място където маркуча има евентуален контакт с вилката, и той е от дясната страна на короната (от гледна точка седнал на колелото). Не знам коя точно е причината...но всичките ти маркучи по колелото за мен лично са излишно дълги. Единствено за вилката може би са ти го оставили така като опция, защото мисля че изискваше една идея повече дължина при прекарване по класическия начин. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Чет Фев 10, 2022 10:13 pm

025.jpg
025.jpg (61.09 KiB) Прегледано 4566 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Фев 10, 2022 10:57 pm

Амии...за мен е безмислена цялата тая работа, като се има предвид, че Manitou са си го измислили достатъчно добре. Ако те устройва, карай си така. Аз лично не бих правил подобни компромиси, за да не ми се надраска някой чарк. В крайна сметка, затова има протектори, лепенки и т.н...
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Фев 14, 2022 9:12 pm

Поръчал съм си Магурско магнитче за предния диск, но имам пак някакви щури съмнения. Ясно е къде се монтира магнитчето (в предвидената за това дупка на диска). Е да де ама къде се монтира датчика? Питам, защото при такъв монтаж просто долу няма никакво място или магнитния датчик трябва да е много мъничък. Имате ли някакво наблюдение за компютър с мъничък датчик, който (дали пък не) трябва да събера под адаптера за предната спирачка?
Изображение
Прикачени файлове
F4B7D651-F604-4F6C-BA22-AE01B7BBB92B.jpg
(81.59 KiB) 607 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Франко » Вто Фев 15, 2022 7:36 pm

Според мен, датчика може да се монтира точно над ухото на оста на главината. Повечето датчици хващат на около 10мм от магнитчето.
Франко
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Фев 23, 2022 7:31 pm

Франко написа:Според мен, датчика може да се монтира точно над ухото на оста на главината. Повечето датчици хващат на около 10мм от магнитчето.

Като дойде магничето ще се тества. Надявам се поне тогава, че няма да има шанс да е далече от датчика, защото над 220-ката диск просто отиваше хептен навътре магнита и датчкика не отчиташе нищо заради голямото разстояние.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Gworan » Сря Фев 23, 2022 8:07 pm

За какво са тези магнити и датчици на магурските спирачки/дискове?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Фев 23, 2022 8:37 pm

Gworan написа:За какво са тези магнити и датчици на магурските спирачки/дискове?

За компютърчето. Когато човек сложи ГОЛЕМИЯ (като в моя случай 220мм) диск, магнита на спиците се оказват доста далече от датчика. Та от Марура са измисли просто една дупка на диска, сравнително близо до дупките за болтовете, точно за магнитчето (, което разбира се пак те произвеждат). Така разстоянието между магнитчето и датчика за компютъра може да се направи много малко и вече магнитчето да не се мотае по спиците.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Фев 28, 2022 2:10 pm

Леко в размисли съм се оплел - какво да ъпгрейдна? Байка върви чудесно, но в този сняг и кал не искам излишно да го мърлям. Мислех си за по читав компютър да му сложа, но това мога да го отложа за някакво бъдещо извънградско приключение. Фарчето ми също не е нещо прекрасно, но пък идва лятото и тогава няма да ми трябва. Другото, което мога да направя е да сложа по скъпи венци и обтегач, е да но тези още работят добре. Последно си купих спрей за дисковите спирачки от Jordan bike shop. Продължавам с измъчването на малката евтина екшън камера и събирам кинти. Може пък да събера за едно GoPRO Hero 10 Black. Чудя се кой може да ми направи един професионален клип на английски за моя байк и колко ще ми струва да си изплющя това удоволствие в моя сайт (имам там предостатъчно място)? Мога да си уредя и телевизионно интервю без никакви грижи, но за там нямам никаква визия - брадясал, неподстриган и беззъб дебелак. Ех остарявам ли и аз? Нещо съм станал много докачлив и кисел. Прехвалената ми програма за проектиране на рамки BikeCAD се оказа, че може да прави само твърди рамки. Ужким има някакви модели на меки рамки в сайта, но като сложа изгледа отгоре и отдолу за стойките се виждат просто някакви преплетени, усукани тръби, които не трябва да изглеждат така. Явно ще мисля за някакъв друг вариант, не че са ме засипали с поръчки де. До тук само безплатни приятелски чертежи раздавам за един гравел и един хардтейл - нищо особено - тях вече ги разцъквам прекалено лесно.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Мар 01, 2022 1:10 pm

Подкарах българската версия на моя сайт https://custom-titanium-bikes.com/bg/
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Мар 01, 2022 3:25 pm

Магнитчето дойде. Монтираха го току-що. Струва около 30 лева, но пък се закрепва уникално здраво точно в дупката на диска, която си е предвидена за тази работа.
Прикачени файлове
20220301_151837.jpg
(425.32 KiB) 184 пъти
20220301_151809.jpg
(336.57 KiB) 172 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Мар 21, 2022 11:10 am

GoPro Hero 10 Black в официалния сайт е на голяма промоция. За България 380 евра. Това е около 741 лв. Събрал съм ги и отивам до банката да ги внеса, че май промоцията ще е до края на март.
https://gopro.com/en/bg/
По нашите магазини я няма тази екшън камера на цена по тънка от 950лв.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 21, 2022 11:22 am

"Includes 1-year GoPro Subscription¹"

Какво се случва с всичко upload-нато след тази 1 година, ако решиш, че няма да си плащаш ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Мар 21, 2022 12:21 pm

Lucky Loser написа:"Includes 1-year GoPro Subscription¹"

Какво се случва с всичко upload-нато след тази 1 година, ако решиш, че няма да си плащаш ?

Може да си го изтеглиш и да откажеш плащането.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Мар 21, 2022 3:41 pm

Нещо странно се случи. Платих си нормално в gopro.com. Не ми поиска даже 3D паролата. Викам си добре, отвори ми се веднага неограниченото пространство за снимки и клипове. Слагам всякакви снимки без грижи и всичко е точно.... Та се запитах по едно време как ли е минало плащането и се разходих до сайта на ПИБ. Плащане е минало, но не е за приблизително 740лв, а за 645.96лв! Близо 100лв по малко! Един колега каза, че ще се види точно след два дена, а аз такова животно досега не бях виждал. Не че имам нещо против, даже хич нямам, но издивявам - "Ибаси намальението брат!" (на провинциален жаргон) - тая камера без екстрите ти я продават в emag на някаква ЦЕНА, а аз я взимам на 2/3-ти от това буквално от официалния сайт, че и с безплатна доставка! Сега ЧАКАМ от 4 до 6 дена да дойде.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 21, 2022 4:41 pm

Като я получиш, пиши колко точно ти е излезнала.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Мар 21, 2022 4:48 pm

Lucky Loser написа:Като я получиш, пиши колко точно ти е излезнала.

Няма да е само това - май ще снимам и ънпакинг клип! :D :beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Мар 21, 2022 8:43 pm

ГРЕШКАТА Е ВЯРНА! Получих си ордера на е-пощата! Пишат едно в сайта си, а крайната цена е това:
Прикачени файлове
Your gopro.com order has shipped.png
Your gopro.com order has shipped.png (47.77 KiB) Прегледано 3768 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Проектиране на титаниева рамка

Мнениеот pcconsult » Пон Мар 21, 2022 8:47 pm

А на картинката в сайта е това:
Прикачени файлове
FireShot Capture 003 - GoPro - World’s Most Versatile Cameras - Shop Now & Save - gopro.com.png
FireShot Capture 003 - GoPro - World’s Most Versatile Cameras - Shop Now & Save - gopro.com.png (31.47 KiB) Прегледано 3763 пъти
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта