Нов лаптоп

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Нов лаптоп

Мнениеот Harka » Вто Фев 02, 2021 1:04 am

Здравейте,

ще купувам нов лаптоп на приятелката ми и ще се радвам да чуя и някое странично мнение. При положение, че лаптопът ще е за жена, изискванията и приоритетите, естествено, са малко по-специфични. А именно:

- 15,6 инча
- да е алуминиев (или от материал, който не оставя отпечатъци)
- да има хубав дисплей (не е задължително да е 4к)
- колонките му да вадят хубав звук
- да е с размерите максимум на Lenovo P1 Gen2/3 (защото аз имам такъв и и харесва като размери)
- да е по възможност под 2кг

Бюджетът е до 2000 евро и ще се купува от Германия.

Поради абсолютно твърдото изискване лаптопът да не е от материал, който оставя отпечатъци, съм изключил Lenovo P1/X1 Extreme и Dell XPS15.

Засега съм се спрял на тези два варианта:

1. Schenker Vision 15

2. HP Zbook Create G7

Ако на някого му хрумне нещо друго извън посочените две, ще се радвам да сподели...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нов лаптоп

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Фев 02, 2021 10:29 am

Имам работен Dell XPS 9570 с 16Г рам и hd дисплей. Добра машинка е:
- дисплеят е добър без ШИМ, добра яркост и прилични цветове;
- като охлаждане също е добре, когато има основно натоварване на процесора - при игри вече загравя повече, но това е очаквано;
- лек е, както и зарядното му;
- корпусът му около touchpad-a и клавиатурата е гумиран и доста приятен - отдолу е алуминиев. С чисти ръце не оставя отпечатъци - сега го пробвах :D
- звукът от колонките става, но не е като на макбук про.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Нов лаптоп

Мнениеот Harka » Вто Фев 02, 2021 3:23 pm

Да, Dell XPS 15 със сигурност е един от най-добрите варианти, но А. e сравнително тежък и Б. четох, че карбоновото покритие около клавиатурата и тъч пада оставяло отпечатъци. Ако Mcbook Pro 16 с М1 чипа беше излязъл вече (или поне скоро), най-вероятно щях да взема него, но ще излиза чак средата на годината, а компютърът е почти спешен вече.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нов лаптоп

Мнениеот Harka » Пет Фев 12, 2021 4:13 pm

В крайна сметка и взех ето този: https://store.hp.com/NetherlandsStore/Merch/Product.aspx?id=2C9N2EA&opt=ABH&sel=NTB

Холандската версия, въпреки че го взех от Германия. Единствената разлика спрямо международната май е в допълнителния Евро-символ при 5-цата. Беше 1700 евро (нов, но без опаковка, сигурно някакъв тестов е бил), но имаше деруга и го накарах да ми свали още 100 евро, та стана 1600.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нов лаптоп

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Фев 15, 2021 12:51 pm

ZBook серията е отлично шаси - добър избор! Само харда е една идея по-малък, но е лесен ъгрейд. Бая докер-а ще може да издържи с толкова рам :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Нов лаптоп

Мнениеот Harka » Пон Фев 15, 2021 5:25 pm

Да, служебните ми компове винаги са били Zbook и съм супер доволен. Вярно, че става дума за по-големите кюфтета, но се надявам и с този да няма грижи.

Харда не е проблем, защото вкъщи имаме NAS и на практика ползваме предимно него.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron