Ингвинална херния - възстановяване

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Ингвинална херния - възстановяване

Мнениеот gssatcc » Пет Окт 08, 2021 11:46 am

Привет банда! Забелязах, че нещо се надува в слабинната област тази пролет, но си продължих напъването и то взе, че не искаше да се прибере :) В понеделник накрая се наканих да отида на лапароскопска операция. Професора, който ме оперира ми каза, че даже може да участвам на Байк за Чепън (16ти октомври). В момента не съм готов за състезание 100%, но исках да попитам хората, ако има такива, минали по подобен път колко време се възстановявахте и кога започнахте да тренирате отново? Не съм профи, просто надъхан любител. Притеснявам се да не се върна в изходна позиция прекалено скоро.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Ингвинална херния - възстановяване

Мнениеот martin.radev » Съб Окт 09, 2021 3:07 pm

Здрасти колега,
Не съм минавал през това, но знам какво ти е (в момента се възстановявам от фрактура на ключица).
Просто като съвет, поне при мен формулата е такава, де - колкото време си мислиш, че ще отнеме за да можеш отново да си на колелото
сложи малко отгоре и не се ядосвай, че нещата се случват бавно - важно е да не предобриш със завръщането ти и да съсипеш цялата
работа положена от докторите >;)
Започни с леки натоварвания и по-скоро кръгови маршрути, така че да нямаш далечна точка от дома си. И при първи признаци на преумора/дискомфорт - да можеш бързо да се прибереш.
Аз лично от другата седмица (25 ден от фрактурата) ще се кача пак на колело и то предимно за чисто въртене на километри
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Ингвинална херния - възстановяване

Мнениеот Harka » Съб Окт 09, 2021 5:47 pm

Тази тема не е за Бла бла. Местя я в Други.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Ингвинална херния - възстановяване

Мнениеот gssatcc » Съб Окт 09, 2021 9:04 pm

Благодаря на Мартин за мнението. Изненадващо е колко скоростно е това възстановяване от лапароскопската интервенция. Днес вече се чувствам отново човек и само някакви препоръки да не го правя ме спират да се метна на любимият велосипед, а няма и седмица от интервенцията.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта