Екипировка за мотоциклет

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Екипировка за мотоциклет

Мнениеот geagleiam » Нед Дек 11, 2022 6:49 pm

Наскоро осъзнах, че ми е необходимо да ползвам мотоциклет. Но понеже страдам от артрит на коленете и глезените, а зная че мотоциклетът влошава състоянието при неподходяща екипировка, бих искал да попитам имате ли някакви съвети за защитно облекло, особено срещу вятъра?
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm

Re: Екипировка за мотоциклет

Мнениеот evilzet » Нед Дек 11, 2022 10:26 pm

На макси скутера е доста по-безветрено, ясно че не е като мотор, но ако толкова ти е приоритет пазенето е добър избор.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Екипировка за мотоциклет

Мнениеот Gworan » Пон Дек 12, 2022 7:22 am

За коленете може да си вземеш неопренови наколенки.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Екипировка за мотоциклет

Мнениеот geagleiam » Вто Дек 13, 2022 12:11 pm

evilzet написа:На макси скутера е доста по-безветрено, ясно че не е като мотор, но ако толкова ти е приоритет пазенето е добър избор.


Един колега, който беше запален мотоциклетист, беше лишен от единия си крак поради това, а на мен се очертава често и продължително да карам в хладно време. Надявам се, че наколенки са достатъчни.
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm

Re: Екипировка за мотоциклет

Мнениеот Gworan » Вто Дек 13, 2022 2:44 pm

geagleiam написа:на мен се очертава често и продължително да карам в хладно време. Надявам се, че наколенки са достатъчни.

По-скоро не. Това ще предпазва коленете директно от вятъра, но бих казал че е ок само от време на време, за нещо кратко. Както казваш, за постоянно и ежедневно ще ти трябва добра екипировка, и това не е за подценяване. Какво имаш предвид под хладно? Примерно, днес сутринта като излязох беше 4 градуса. Без подходяща екипировка това за мен е абсурд. Вече съм си казал че ако е под 15 няма да карам, но съм излизал с мотора декември-януари, от мерак, и не отне много време да се появят проблеми с болка в коленете. Въпреки че съм слагал по два термоклина под дънките (които са и с наколенки). Чак след 5 години вече, като се кротнах, мога да кажа че ми е минало и нямам оплаквания.
Задължително ти трябва нещо което да пази от вятър, и може би разгледай за термо бельо с нагряване. И все пак моя съвет е: по-добре не карай в студеното.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Екипировка за мотоциклет

Мнениеот geagleiam » Чет Дек 15, 2022 11:14 pm

Планирам да ходя на работа често извън зимата, т. е. сутрин към 07:30 часа, както и до близкия планински курортен комплекс на около 1800 метра надм. височина и до други подобни - живея в полите на Рила и Родопите, а и Пирин не е далеч. Четох, че коженото облекло най-много пази, но не се уточнява от какво и, въобще, не намерих нищо конкретно, но имам зимна туристическа екипировка и ще опитам с нея.
geagleiam
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 12:58 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron