Истина ,или лов на канарчета ...??!!

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Сря Фев 22, 2023 3:37 pm

https://www.fragilist.online/products/e ... X1tYTxec... Имаше подобна тема във Форума ,но не можах да я открия...и за това отново се обръщам към запознати , опарили се , изгасили пожара на време и ..т.н... Много отдавна търся подобно нещо за моите професионални и любителски занимания и...след като го видях -" захапах " веднага . Не съм специалист по този вид търговия - /само един ,два пъти съм се опарил -лекичко / и за това се обърнах за съдействие към специалист -аз му давам парите ,той поръчва...ОТКАЗА !- ..."не си мушкам картата в подобни сайтове "... и тогава и аз започнах да поизтрезнявам...Вие ,какво мислите по въпроса ?Благодаря ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот stealth » Сря Фев 22, 2023 4:29 pm

Фейсбук връзка, машинен превод... Какво може да се обърка?
Няма причина за връщане и възстановяване на сумата в рамките на 30 дни
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот ssh22 » Чет Фев 23, 2023 12:05 pm

Само цената като погледнеш и би трябвало да ти светне червената лампичка... ел. байк, безплатна доставка = 60 лв :nono: :nono: :nono:
ssh22
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Юли 18, 2022 3:13 pm

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот Alexi » Чет Фев 23, 2023 1:15 pm

плати с карта ,със сигурност няма да я източат после :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Чет Фев 23, 2023 2:30 pm

ssh22 написа:Само цената като погледнеш и би трябвало да ти светне червената лампичка... ел. байк, безплатна доставка = 60 лв :nono: :nono: :nono:

Хайде ,спокойно де...четете внимателно -аз искам компетентно мнение , не минуси и "Радост в къщи "... 60 лв е отстъпката ,за да "захапеш " по -бързо , иначе цената се доближава до тази на Али баба... ПП Може да си слагате минуси /имам достатъчно профили тук / , но моля Ви - очаквам компетентните Ви съвети . Благодаря ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот stealth » Чет Фев 23, 2023 5:36 pm

ЕДИН ЗАВЕТ написа:... очаквам компетентните Ви съвети...

Мятай парите от балкона и чакай да цъфнат налъмите :D
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот protiven » Чет Фев 23, 2023 6:10 pm

ЕДИН ЗАВЕТ написа:
ssh22 написа:Само цената като погледнеш и би трябвало да ти светне червената лампичка... ел. байк, безплатна доставка = 60 лв :nono: :nono: :nono:

Хайде ,спокойно де...четете внимателно -аз искам компетентно мнение , не минуси и "Радост в къщи "... 60 лв е отстъпката ,за да "захапеш " по -бързо , иначе цената се доближава до тази на Али баба... ПП Може да си слагате минуси /имам достатъчно профили тук / , но моля Ви - очаквам компетентните Ви съвети . Благодаря ! :wavey:


Ми не, $29.99 е цената. Не бъди наивен балък. Мисли!
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот Gworan » Пет Фев 24, 2023 7:04 am

Основно правило: ако изглежда прекалено добре за да е истина - най-вероятно не е истина.

Ако цената не е достатъчна да те убеди, че е измама, това което трябва веднага "да ти светне лампичката" е че дадения имейл адрес за контакт е за съвсем различен домейн - сайта е с име "fragilist" а имейла е "@skylsinkte.com". Друга инфмормация за контакти, за поръчки, за доставка, за връщане, каквито и да е условия за ползване - няма.

Ако се опиташ да отвориш skylsinkte.com - не съществува такава страница. Ако напишеш името в гугъл - ведната излизат резултати с коментари от измамени хора.
Също винаги може да провериш с едно търсене от рода на "Is <името> a scam", и за fragilist също веднага излизат резултати.

За онлайн пазаруване като цяло - легимитем магазин винаги ще има данни за контакт на лесно за откриване място, и страница с информация за магазина. Информация за доставка и връщане и т.н.

Измамниците от години насам използват интересната тактика, въобще да не се опитват да изглеждат легитимни. И по този начин отсяват разумно мислещитите хора, за да останат лековерните, доверчивите и не толкова добре запознатите. Това са тяхната целева аудитория.
Целта на измамника е просто да изкара от някой пари, а не толкова да измами възможно най-много хора. За това измамата е съставена така, че да се хванат само тези, които лесно биха се хванали, без да му губят времето.
Обикновено дори нарочно има улики, които бързо ще откажат рационално мислещия човек, но ще останат невежите.

В случая става въпрос за уебсайт, в който са копирани от другаде снимки и описание на продукти, и са представени за изключително и абсурдно ниска цена. Ако решиш да си купиш това което е най-вероятно ще се слчуи, е ще платиш за нещо и ще получиш нищо.
30 долара оттук - оттам му стигат на измамника, и да вдигнеш един такъв уебсайт не изисква особено големи усилия. Така измамените са много по-склонни да пият една студена вода, без да се вдига врява.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Пет Фев 24, 2023 9:38 am

" Основно правило: ако изглежда прекалено добре за да е истина - най-вероятно не е истина. "
Благодаря Ви за вниманието и най-вече на Gworan за подобното описание на схемата и приключваме с -"Където има шарани , има и рибари"...
НО : Преди това малко по-подробно да Ви разкажа -защо така дълго гледах кукичката с мазен червей и се чудих -да захапя или не...а Вие ще прецените -дали да се радвате на поредния шаран, или ще размислите за поука : 1.От много време търся подобно приспособление -велосипед да разнася по-голям товар-имам собствена конструкция ,но неудобна. 2. Хванах се на въпросната обява ,не за малоумно ниската цена , а заради тъжните ми познания по английски , от поколението съм , което си е взело всички изпити само с руски учебници. 3.Първата обява беше на английски и сметнах че цената е 500 долара , а 30 - са за бърза поръчка. Подобна цена имаше и в Али баба и най -важното срок на доставка - 3 дни. Но тъй като и в руските учебници пишеше ,че Форд не е знаел всичко , а се е допитвал до знаещи консултанти - направих и аз това. Описаната от Gworan схема беше проиграна няколко пъти и ...занятието приключи... та за т,ва. Благодаря за вниманието ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Истина ,или лов на канарчета ...??!!

Мнениеот ssh22 » Пет Фев 24, 2023 4:22 pm

ЕДИН ЗАВЕТ написа:
ssh22 написа:Само цената като погледнеш и би трябвало да ти светне червената лампичка... ел. байк, безплатна доставка = 60 лв :nono: :nono: :nono:

Хайде ,спокойно де...четете внимателно -аз искам компетентно мнение , не минуси и "Радост в къщи "... 60 лв е отстъпката ,за да "захапеш " по -бързо , иначе цената се доближава до тази на Али баба... ПП Може да си слагате минуси /имам достатъчно профили тук / , но моля Ви - очаквам компетентните Ви съвети . Благодаря ! :wavey:

Искаше съвет - дадох го. Не разбирам какво да чета внимателно и за каква "Радост в къщи" става въпрос. Не разбирам и за какви минуси говориш. Профила ми не може да слага плюсове или минуси - нямам права. Не знам защо търсиш "под вола теле" и с какво толкова мнението ми те е провокирало.
Просто като видиш, че едно нещо струващо хиляда пари се продава за 60 пари, трябва да ти е ясно, че нещо не е наред. Както е писал колегата по-горе: Ако нещо звучи прекалено добре, за да е истина, най-вероятно не е. Това е, което исках да кажа!
ssh22
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Юли 18, 2022 3:13 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта