ETTRO

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

ETTRO

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Вто Ное 21, 2023 9:32 am

Моля , ако някой желае и има възможност - повече информация за ETTRO. Благодаря ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: ETTRO

Мнениеот psychocrew » Вто Ное 21, 2023 11:38 am

Здравей, може би имаш предвид стандартизацията за гуми на ETRTO? Ако е така прочети тази статия - https://mtb-bg.com/2008/02/28/focus006
Може би е добра отправна точка за събирането на информация.
Поздрави.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ETTRO

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Вто Ное 21, 2023 2:13 pm

Благодаря искрено на колегата psychocrew , но явно не съм задал правилно въпроса , на който търся отговор от много време(питал съм Ви и преди това , но без резултат). Получената информация беше ценна за мен, но основният ми въпрос е следният: Вероятно всички знаете, че много от родните търговци закупуват залежала стока (с изтекъл гаранционен срок) и ни я продават като нова. За по-голяма част от частите ,това е без значение, но при външните гуми е необходимо да знаем датата на производство. Производителите са длъжни да я маркират трайно , но за разлика от автомобилните гуми , системата на изписване е (нежно казано) доста размазана. Знае ли някой,точно как и къде е изписана датата на производство на велосипедните гуми ? Благодаря !
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: ETTRO

Мнениеот psychocrew » Вто Ное 21, 2023 3:59 pm

ЕДИН ЗАВЕТ написа:Благодаря искрено на колегата psychocrew , но явно не съм задал правилно въпроса , на който търся отговор от много време(питал съм Ви и преди това , но без резултат). Получената информация беше ценна за мен, но основният ми въпрос е следният: Вероятно всички знаете, че много от родните търговци закупуват залежала стока (с изтекъл гаранционен срок) и ни я продават като нова. За по-голяма част от частите ,това е без значение, но при външните гуми е необходимо да знаем датата на производство. Производителите са длъжни да я маркират трайно , но за разлика от автомобилните гуми , системата на изписване е (нежно казано) доста размазана. Знае ли някой,точно как и къде е изписана датата на производство на велосипедните гуми ? Благодаря !

Ясно, при така зададения въпрос мога да кажа само за тези гуми върху които съм имал наблюдение. Континентал си маркират датата на производство както на автомобилните: седмицата и годината.
Ето една снимка от лично моя гума:
ca9f67189f2dc65b006198fc3f1c0cda.jpg
дот на гума
ca9f67189f2dc65b006198fc3f1c0cda.jpg (92.3 KiB) Прегледано 211 пъти

Други гуми много не съм ползвал, така че не мога да се изказвам. Тези от най-ниския клас едва ли ги маркират с дата на производство, може би по-скоро гуми от среден към висок клас, но предполагам е според зависи от производителя, понеже на сина ми Крос Кинг-а, телена пак си имаше маркер.
Поздрави.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 88 госта