shte glasuvate li na 25ti ?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот bikerider » Чет Юни 30, 2005 8:47 pm

[quote="George"]
а в случая точно това стана. Никой не излезе да протестира. Имаше някаква подписка, която стигна до никъде.
Друг пример - договарянето за предсрочното затваряне на 5-и и 6-ти блок на АЕЦ Козлодуй, при положение че могат да работят още доста години. Открити протести имаше ли? Само някаква подписка, дето и тя се потули
[/quote]


:agree:
Мога само да ти кажа, че държа на това което казах, а проблема който ти описваш се дължи на факта, че прекалено много хора са роби по собствено убеждение.
Аз поне не съм се примирил с тия престъпления и никога няма, защото специално това с АЕЦ е национално предателство и държавна измяна заради унищожаването на независимата енергийна база, геноцид над хората принудени да плащат по-скъп и чужд ток, и.т.н. Това за мен е смучене на кръв в буквалния смисъл на думата, щото и от моя джоб ще се взимат пари заради далаверите на миропомазаните и ако някога от мен зависи нещо, тези хора начело с бившия премиер и външния му министър ще застанад пред съд и ще отговарят за деянията си. И не само те (евала на Путин в това отношение). А ако на някого това звучи утопично, то се дължи на принадлежността му към доброволните роби. Само моля да не чувам за Волен Сидеров, Румен Воденичаров и подобни ****...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Чет Юни 30, 2005 10:00 pm

[quote="bikerider"]
Противно на общото мнение създадено от медийната пропаганда правосъдието в България работи и съдебната система работи. Който вярва на Бойко Борисов и на медийни фишеци без да има реална представа и повтаря глупостите, които сега ни се пробутват (визирам ВНС и Конституцията) сам си реже клона. Истината е, че правосъдие у нас ИМА и работи добре въпреки ужасната материална база и ужасните условия. Всички имат претенции към съда, а никой не си задава въпроса защо големите престъпници са на свобода, по-лесно е да се плюе по съда. А събирането на доказателства, че е на отчайващо ниво всеки го пропуска. Щото това не го показват по новините.
[/quote]


Марто, имайки известна представа от съдебната ни система (не само теоретична), смея да твърдя, че в тази част от поста си за съжаление не си прав :V: Медийната пропаганда е сътворила много митове в българския обществен живот за последните години, но неработещата съдебна система не е един от тях. За жалост това е реалното й състояние и всеки човек, имал лошия късмет да разчита на нея, може да го потвърди (или поне в 90% от случаите е така).
Разбира се, прав си за това, че вината не е само на съда. Съдилищата имат своя принос, но такъв имат и прокуратурата, следствието, полицията, Народното събрание, и още много институции в една или друга степен. Точно затова е и толкова трудно да се оправят нещата, защото на твърде много места са причините за това дередже, а това само размива отговорността. Така че, колкото и да искам да е обратното, ще кажа, че съдебната система в България въобще не работи нормално! :crazy2:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 7:02 am

[quote="George"]

[quote]Всяко твърдение има нужда от доказателство. Особено очевидното. И за доказателство в конкретния случай е неподходящо да се ползват единични или демагожки примери.[/quote]
Държавата, в лицето на нейни служител, неведнъж е рекетирала бизнеса на моята фирма. Това е единичния пример.
Общия пример е ощртяването на населението на РБългария с подписването на концесията на магистрала Тракия, което е неизгодно за България. От тази концесия печелят синовете на бившия премиер, които работят са в португалската фирма, взела концесията. Това е общия пример
[quote]И кво - да викаме алелуя и по азиатски да кимаме мъдро и да си шушнем c'est la vie???[/quote]
а в случая точно това стана. Никой не излезе да протестира. Имаше някаква подписка, която стигна до никъде.
Друг пример - договарянето за предсрочното затваряне на 5-и и 6-ти блок на АЕЦ Козлодуй, при положение че могат да работят още доста години. Открити протести имаше ли? Само някаква подписка, дето и тя се потули

[/quote]


Ми закачи си две табели и протестирай, що щеш?:gnasher:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bikerider » Пет Юли 01, 2005 7:56 am

[quote="Admin"]
Марто, имайки известна представа от съдебната ни система (не само теоретична), смея да твърдя, че в тази част от поста си за съжаление не си прав :V: Медийната пропаганда е сътворила много митове в българския обществен живот за последните години, но неработещата съдебна система не е един от тях. За жалост това е реалното й състояние и всеки човек, имал лошия късмет да разчита на нея, може да го потвърди (или поне в 90% от случаите е така).
Разбира се, прав си за това, че вината не е само на съда. Съдилищата имат своя принос, но такъв имат и прокуратурата, следствието, полицията, Народното събрание, и още много институции в една или друга степен. Точно затова е и толкова трудно да се оправят нещата, защото на твърде много места са причините за това дередже, а това само размива отговорността. Така че, колкото и да искам да е обратното, ще кажа, че съдебната система в България въобще не работи нормално! :crazy2:
[/quote]


Любо, далеч не твърдя, че тя работи супер. Само казвам, че твърдения, че изобщо не работи са неверни. За тези ужасни условия, мисля че съда работи повече от добре (говоря от личен опит). Такова е и мнението на моя адвокат, такова е и моето мнение. Визирах главно огромния брой дела прекратени поради некадърно събрани доказателства, за които ББ реве, че съда бил лош и така нататък. Сигурен съм, че имаш по-голям опит със съда от мен като професионално ангажиран и с радост приемам забележката ти. Не мисля, че мненията ни се различават.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юли 01, 2005 8:28 am

Само като обобщение ми се ще да кажа, че въпреки очевидните:D:D:D недостътъци на държавата ни и обществото аз съм умерен оптимист за бъдещото ни развитие. Не страдам от национален нихилизъм нито пък съм склонен да величая постиженията български. Както вече споменах живеем в интересни времена и трупаме спомени дето да ги разказваме на внуците. :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот zImage » Пет Юли 01, 2005 12:11 pm

А аз за разлика от Cahrlie постепенно от умерен оптимизъм стигнах до умерен песимизъм през последните 15 години.

Наблюдава се траен демографки спад и според някой прогнози е вероятно населението да достигне 5 млн. души до 2040 година.

Вече има и сериозен недостиг на квалифицирана работна ръка, като няма ясни сигнали в близко бъдеще това да се промени. Лошата образователна система и емиграцията продължават да са основна причина.

Това са 2 от най-сериозните проблеми според мен, но за съжаление далеч не единствените. За мен като специалист на пръв поглед е добре, че конкуренцията от страна на квалифицирани колеги намалява. Но това е само на пръв поглед, защото на втори поглед това води до цялостно забавяне на икономиката...
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 12:24 pm

[quote="zImage"]



...........................................

Наблюдава се траен демографки спад и според някой прогнози е вероятно населението да достигне 5 млн. души до 2040 година.

Вече има и сериозен недостиг на квалифицирана работна ръка, като няма ясни сигнали в близко бъдеще това да се промени. Лошата образователна система и емиграцията продължават да са основна причина.

Това са 2 от най-сериозните проблеми според мен, но за съжаление далеч не единствените. За мен като специалист на пръв поглед е добре, че конкуренцията от страна на квалифицирани колеги намалява. Но това е само на пръв поглед, защото на втори поглед това води до цялостно забавяне на икономиката...

[/quote]


За съжаление това е АБСОЛЮТНО вярно. Държавата България го закъсва ЯКО откъм българи - на първо време от качествени, а после и от всякакви...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юли 01, 2005 2:30 pm

Което е и целта на занятието "демокрация"... поне както аз го виждам. Демокрация, права, свободи преход, пазарна икономика, Европейски съюз, а българи няма. Чудо на чудесата... а всъщност напълно закономерно за едно на практика тотално дезинтегрирано общество, залято от хедонизъм и индивидуализъм... и само не ми казвайте, че ние сме си го направили така... чалгата да е издигната до култ, гъзолизец и мекере като Слави Трифонов да е звезда на звездите... лицемери и гьонсурати като Емил Коен и Красимир Кънев да са защитници на правата на малцинствата (дали ще защитават нашите права през 2040?) и съвсем не накрая мастии като Волен Сидеров и Румен Воденичаров да "спасяват" България и българския етнос. Както Хитлер спаси "арийската раса". :crazy:

И ми се върти в главата и не мога да не отбележа господин Анжел Вагенщайн какъв пророк и ясновидец е. Възхищавам му се - сякаш е гледал в бъдещето като е снимал "След края на света"...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юли 01, 2005 2:38 pm

[quote="bikerider"]

Което е и целта на занятието "демокрация"... поне както аз го виждам. Демокрация, права, свободи преход, пазарна икономика, Европейски съюз, а българи няма. Чудо на чудесата... а всъщност напълно закономерно за едно на практика тотално дезинтегрирано общество, залято от хедонизъм и индивидуализъм... и само не ми казвайте, че ние сме си го направили така... чалгата да е издигната до култ, гъзолизец и мекере като Слави Трифонов да е звезда на звездите... лицемери и гьонсурати като Емил Коен и Красимир Кънев да са защитници на правата на малцинствата (дали ще защитават нашите права през 2040?) и съвсем не накрая мастии като Волен Сидеров и Румен Воденичаров да "спасяват" България и българския етнос. Както Хитлер спаси "арийската раса". :crazy:

И ми се върти в главата и не мога да не отбележа господин Анжел Вагенщайн какъв пророк и ясновидец е. Възхищавам му се - сякаш е гледал в бъдещето като е снимал "След края на света"...
[/quote]

Виж, това дето го казваш е така, ама в живота ни все има и някоя друга, хубава страна. Дай и нея да полеждаме отвреме на време, че иначе какво ни остава? :dunno:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 01, 2005 2:56 pm

Мда, време е отново да попрактикувам двусмисъл и ангсоц... :dunno::bawling:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юли 01, 2005 2:58 pm

[quote="bikerider"]

:dunno::bawling:
[/quote]

:beer::drunk:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 01, 2005 2:59 pm

друго не помага... :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пет Юли 01, 2005 3:07 pm

[quote="NovemberCharlie"]

Както вече споменах живеем в [b]интересни времена[/b]...
[/quote]


За съжаление Коен Варваринът още не се е появил...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот mih » Вто Юли 05, 2005 7:12 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="zImage"]



...........................................

Наблюдава се траен демографки спад и според някой прогнози е вероятно населението да достигне 5 млн. души до 2040 година.

Вече има и сериозен недостиг на квалифицирана работна ръка, като няма ясни сигнали в близко бъдеще това да се промени. Лошата образователна система и емиграцията продължават да са основна причина.

Това са 2 от най-сериозните проблеми според мен, но за съжаление далеч не единствените. За мен като специалист на пръв поглед е добре, че конкуренцията от страна на квалифицирани колеги намалява. Но това е само на пръв поглед, защото на втори поглед това води до цялостно забавяне на икономиката...

[/quote]


За съжаление това е АБСОЛЮТНО вярно. Държавата България го закъсва ЯКО откъм българи - на първо време от качествени, а после и от всякакви...
[/quote]

мдам... което сам си направиш, никой не може да ти го направи...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот GОA2 » Вто Авг 09, 2005 10:56 am

[center]Слей се с тълпата. Остави глупаците да блестят.
GОA2
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:08 pm

Предишна

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта