Странни или паранормални явления....

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Сря Яну 26, 2011 11:31 am

Имали ли сте някакви странни случки които не можете да си обясните...ще бъде интересно да ги споделите. Аз лично, съм материалист здраво стъпил на земята, но въпреки това съм имал една дузина странни случки. Ето две от тях...

Работех в една фирма, преди 12-ина години, която се занимаваше с всякакви технически средства за сигурност. Бяхме на един монтаж. От няколко дена във фирмата имаше назначен нов монтажник - тихо и много изпълнително момче, но все се оправдаваше и без да е виновен.(родители ченгета, кво да правиш) - да го наречем Иван например. В случая монтирахме едни джаджи на пода, за което се налагаше да се пробие дебел гранитогрес. По онова време короните за бързооборотно сухо пробиване ги нямаше и правехме отворите по един бабешки метод с бормашина на стойка във водна среда - ставаше по-бавно и трябваше един да натиска стойката на машината, докато друг подава по малко с лоста. В случая аз пробивах, а Иван играеше ролята на тежест. Бяхме пробили седем от осемте отвора в плочите и довършвахме осмата. Аз като ръководител на монтажа, вече си правех сметките как да разпределя работата нататък и в главата ми мина следното "сега, ще кажа на Иван, да доразпробие отворите в бетона с перфоратора, пък аз ще пусна джаджите да ги настроя и да проверя за смущения"
Не мина и секунда откак това мина в главата ми и Иван изведнъж скочи, като ударен от ток, при което обърна машината, изкърти цялата ни установка за водно пробиване, направи няколко крачки, хвана перфоратора в ръка и каза: - Аз ще ги пробия! - след това застина, като човек внезапно събуден от сън и незнаещ какво става и къде се намира.
Питам го - Иване, какво стана бе! - нищо, седи и гледа странно. В този момент съобразих, че явно не е в час и се направих, че нищо не се случило, но за мен този човек просто получи телепатична команда и изпаднал в някакъв транс, тръгна като марионетка да изпълнява, че и ми повтори мисълта на всичко отгоре - като във филмите, дето разни медиуми, командват разни хипнотизирани хора.

Друг един странен случай имах, при който се сблъсках с нещо, което не знам какво беше. Прибирах се късно вечерта след работа към вкъщи. Паркирах пред долния край на блока, тъй като пред моя вход, все няма места по това време. Тръгнах пеш нагоре към входа. Моя блок е свързан Г-образно с друг блок и аз съм точно в ъгъла. Осветлението не работеше, тъй като това бяха мрачните 90-те години :D . Пред блока живееха една глутница от 5-6 кучета, които някой от блока очевидно хранеше, но те бяха кротки и никога не са обръщали внимание на хората. Сега те бяха налягали между колите - видях ги около 10 метра пред мен. До входа оставаха още около 15 метра, когато усетих нещо като особено бучене или свистене - беше някакак неопределено и странно. В първия момент не му обърнах внимание - живеем в град все пак. В последствие обаче осъзнах, че това не прилича на нищо познато и освен това се приближаваше бързо зад мен - обърнах се рязко назад и в този момент то премина през мен като нещо безплътно - усетих само някакво изтръпване в тила отзад и продължи напред със скорост около 5-6 м/сек. В момента в който мина през мен и кучетата го усетиха, защото скочиха и започнаха много изплашено и възбудено да лаят в нищото. Нещото продължи напред и бум...като че мина през блока на нивото на трети етаж и край...тишина. Кучетата продължаваха да лаят възбудено и гледаха точно там , където това чудо изчезна през блока - на мен не ми обърнаха никакво внимание. В последствие когато си мислих за това, всъщност осъзнах, че това дори не беше шум, който се чува с ушите - беше някаква особена вибрация, която усетих някак с мозъка си направо - вероятно и кучетата. Ако не бяха те, вероятно щях да реша, че нищо такова не се е случило и че мозъка ми си прави шеги с мен.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 26, 2011 2:14 pm

При мен по-скоро по-обикновените такива явления - включване на радиото самичко, като преди това съм го изключил лично и съм сам вкъщи. Едно нещо обаче ми се наби в кратуната и още го помня ясно, все едно е станало вчера. Предупреждавам обаче да не се смеете. Държа също да отбележа, че съм зяпал "Ловци на духове" и ми харесват и двата филма, но не вярвам в такива дивотии. :D Преди може би 10-12 години, юли месец - разгара на лятото, следобед към 3 часа демек най-бруталната жега, съм зарязан вкъщи сам и не ми се излиза да се пека, та си чета някаква книга. Навсякъде щорите са спуснати, та из апартамента е сравнително хладно и тъмничко, особено в коридора, към който вратата от хола е отворена. В 1 прекрасен момент чувам шум от коридора, нещо припука, и вдигам поглед... в следващия момент виждам как покрай вратата преминава руса жена, носеща се на 30-ина сантиметра над пода, поглежда ме, и се скрива от поглед. :boggled: :shake: Излишно е да казвам, че мозъка ми даде на късо съединение, косите ми се изправиха, и нямам много ясен спомен точно колко бързо съм се изстрелял навън в жегата. Помня обаче после, че се освествам някъде из квартала, с лявата маратонка на десния крак, и дясната - на левия, а ключовете за вкъщи подскачат в треперещата ми ръка. :boggled: Не съм много сигурен дали съм сънувал или не, но отлично помня, че следващите 2-3 седмици хич не бях в ред. :dontknow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот agent_Jekov » Сря Яну 26, 2011 3:45 pm

Интересна тема, но тук има твърде много ограничени хора, за да се вземе достатъчно сериозно. Говоря от личен опит, такива са ми наблюденията през годините. Нищо де, не пречи и ти да опиташ, може пък да имаш повече късмет. Както и да е, винаги съм вярвал и допускал "паранормалното", защото за мен то не е повече от явление, на което науката просто не може да даде обяснение (на определен етап). Първата ти история си е чиста телепатия, неосъзната обаче. И на мен ми се е случвало подобно нещо. Повече ме притеснява втората случка - какво може да е било това, щом си убеден, че не е било халюцинация? Дух, демон? Провери ли за следи, около мястото, нещо по-особено? По начинът по който го описваш обаче ми се струва, че е нещо измежду тези двете. Може обаче да се смяташ за голям късметлия, че не е останало в теб. :agree:
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Сря Яну 26, 2011 4:40 pm

А..то в шайба като мен смее ли да остане... :D
Между другото интересните явления като че съпътстват нашата фамилия. Преди 10-на години, майка ми беше на ски на един курорт. За да мине от една писта на друга използвала някакъв шорткът през гората, който минавал през един улей. Както пресичала през улея и изведнъж някой извикал зад гърба и - 'Хей"...тя се стреснала и се сурнала надолу. Наоколо нямало жива душа...Станала, оправила ските, изкачила се обратно и продължила. Няколко дена не минавала оттам. След това решила, че явно и се е сторило нещо и пак минала...нищо. И така продължила да минава по този маршрут. При едно от поредните минавания, тъкмо пак пресичала улея и изведнъж пак: - "хей"...Тоя път вече била подготвена, та не се стреснала така - спряла оглеждала нагоре и надолу...пак никой. Така си и остана за нея неясно какво пък е било това - възможно е да е било и някаква халюцинация...кой знае.
За всеки случай баща ми много и се смя... - той не вярва на нищо, което не може да се обоснове и докаже научно.
Той обаче си е парче пророк - изтърси ли нещо и то точно така става. Много съм му се дразнил, като почне да нарежда - сега така ще стане, сега онака ще стане - Ами казвам му, като говориш, ще стане....
Преди мнноого години на едно пиринско езеро сме спряли групата на почивка. Баща ми е извадил газовото примусче и прави кафе. Аз, млад келеш си играя със сгъваемо ножче, като го хвърлям в тревата, опитвайки се да го забия с острието, но то все се завърта с дръжката(никога ме е нямало в тая работа). Баща ми ме нахоква - иди да си играеш надалече с тоя нож, че ще уцелиш бутилката. Да, бе - отговарям му аз - ако мога да нацеля тая бутилка от 5 метра, значи съм за цирка...Все пак се отдалечавам на около 15 метра и продължавам много ожесточено да се пробвам да зачукам ножа в земята. При поредното хвърляне, замахвам ядосан, че все не става както трябва и в момента в който ръката ми е горе високо, изпускам ножа, който държа за върхът на острието и той отлита зад гърба ми. В миг ужасно се притеснявам, защото зад гърба ми се намират и доста хора. Обръщам се и в този момент чувам Ссс-с-с-сс......- случайно изхвърлен зад гърба ми, ножът е прелетял въртейки се около 15 метра и се забива с острието, право в бутилката с газ. Не мисля, че някога ще мога да повторя това, както не мисля че и опитен метач на ножове би го направил - не и ако баща ми не му го предскаже преди това.
Аз разбира се си отнесох шамарите ама...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот solarses » Сря Яну 26, 2011 4:56 pm

@taurus13-
първото-една мисъл от двама човека по едно и също време,а разсеяността на момчетообяснявам с ряско ставане,илиприпирано деиствияе да се докаже(случвало ми се и на мен ).Това ,че с гаджето си мислим за едни и същи неща по едно и също време и говорим едно и също нешо едновременно ,просто сме на една вълна

второто-ти сам го каза вибрация(звук) или шум,нищо особено.Някой честоти карат да ги усещаме различно.
@hitar_potar-зачел си се в книгата,нещо е минало покрай прозореца(някое пликче,от вятъра или съсед с слабо възпитание ) извърнал си поглед по рязко и .......
Преди години имах нешо подобно и бях страшно объркан и стреснат,но не си спомням вече.
За мен сънищата са по интересни.На скоро с един човек сънувахме еднакви сцени с нас самите,но да мне сменям темата.
solarses
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 10:53 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 26, 2011 5:16 pm

solarses написа:@hitar_potar-зачел си се в книгата,нещо е минало покрай прозореца(някое пликче,от вятъра или съсед с слабо възпитание ) извърнал си поглед по рязко и .......
Преди години имах нешо подобно и бях страшно объркан и стреснат,но не си спомням вече.

Живея на втория етаж, така че съсед със слабо възпитание, левитиращ на 7-9 метра височина си е също толкова изумително явление като носеща се на 30 санта от земята руса жена. :lol2: Също така казах, че щорите са спуснати, аз съм в хола и поглеждам към коридора, където няма каквито и да е прозорци. Сега като се замислям за случая, няма как да е и от книгата - тогава наблягах на приключенските романи от рода на "Тримата мускетари", "20 години по-късно", и тем подобни, нищо чудно и въпросната книга да е била една от двете изброени.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Alpina » Сря Яну 26, 2011 5:49 pm

Наскоро чух едно страшно добро описание.

Звучи от сорта на:
"Преди 80 години (открит е 1930-та) чевечеството не е знаело за съществуването на Плутон, а от преди около 5 години той вече не се счита за планета.
Той съществувал ли е преди да го открият? Променил ли се е след това?.
Т.е. не Плутон е променящият се, ами знанията ни за него и останалия свят."

Това се случва непрекъснато с много неща около нас, случвало се е и ще се случва.
Представете си например в средновековието да се е появил LCD телевизор?
С CRT пак може да си представят, че хората са затворени в него :D но плосък екран?
Та човека който го покаже вероятно е щял да се прости с живота си...
Или пък безжичен телефон... сигурно пак са щели да го палнат на кладата...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Rayko » Сря Яну 26, 2011 6:32 pm

От дете, много обичам да се забавлявам, като насаждам страхчета в душичките на хората около мен. Ефекта е най-силен, по време на нощни преходи, или когато малка група хора сме насядали в тъмното около огъня и пламъците започнат да се отразяват в мазните чела и очите на другарите ми. Тогава настъпва "Часът на Мунчо". Тогава става страшно да слезеш сам до близката рекичка, за да донесеш изтудена бира, защото самодивите могат та ти вземат душата и ти да се върнеш при нищо неподозиращите ти приятели с две бири в сухите си ръце, изтекли очи и жълта лига, която се стича от ъгъла на устата.
Сигурно е излишно да уточнявам, че грам не вярвам в тези неща, а защо го правя - и аз не знам. Може би, защото така вечерта става по-тайнствено загадъчна, пък може и да е нещо като тест към останалите.
Но понякога, когато съм сам, ставам жертва на собствените си идиотщини. Това чувство идва неочаквано, провокирано от явление, за което нямаме обяснение точно в момента. Започвам да мисля така:
През ноща Господ спи, или си затуля очите. Това е времето, когато злото беснее, защото няма сили и смелост да го направи явно. (когато котките ги няма, мишките танцуват) Злото е едно, но е коварно - има много лица. Тези лица ги измисляме ние, чрез нашите страхливи фантазии и те после ни се явяват същите в кошмарите. Както казах вече, злото е прекалено слабо, за да напада явно. За това се явява, когато човек е сам и няма свидетели. Първо то те плаши, за да опипа почвата - ако побегнеш, значи си си слаб и си в ръцете му. Ако обаче си силен и го погледнеш в очите, за да го разобличиш, то веднага се спотайва и се превръща в нещо друго - някакво животно или предмет, които се явяват като разумно обяснение на странния шум или натрапчивото чувство, че "там има някой".
Написах всичко това, за да създам подходящо настроение за четене.

Преди година, с един приятел правихме нощна обиколка на Витоша. Носихме си и спални чували. Стигнахме до коритото на Струма (малко преди Чуйпетльово) и понеже ни се спеше, решихме да подремнем на една полянка до реката, пък да продължим след няколко часа, като изгрее слънцето. Опаковахме се в чувалите и малко си поговорихме преди да заспим. Той ми разказа една случка, която силно ме впечатли, въпреки че не вярвам в теорията - някои точки в пространството са портали във времето и при определени условия, душата на човек може да се пренесе за малко в друго време. Няма да разказвам историята му, защото е твърде лична, само ще спомена че мястото е село Емона.

Това лято се озовах във въпросното село. От моя гледна точка, това беше на финала на един дълъг и щастлив преход. Бях уморен, но се радвах на успеха си. Докато пийнах 2 бири в кръчмата, навън съвсем се стъмни. Купих си кибрит и излязох от селото, търсейки подходяшо място за нощувка. Намерих си хубаво местенце, до един завой на черния път, който води към Елените. Мястото беше уникално - над мен имаше млада габрова горичка, а под мен се виждаше морето. Този път нямах спален чувал, за това се захванах да си направя леговище. Събрах много сухи дърва, тъй като огъня щеше да е основното, което да ме топли. Заравних една площадка до него, извадих от раницата шуплестата подложка към гърба, която да си сложа под кръста и си отсякох яка тояга от суров габър. Постоях около час с кръстосани боси крака пред огъня, които беше единствения ми другар. Това не означава, че ми беше скучно, напротив.
Дойде време да спя. Придърпах колелото по-близо, мушнах краката в празната раница, съдържанието й ми беше възглавница, завих се с един шушлек и прегърхах тоягата.
Няколко пъти се будих от студ, слагах нови дърва в огъня без да ставам и се обръщах на другата страна. Накрая съм заспал много дълбоко и сънувах.
Стори ми се, че нещо идва към мен с тежки стъпки. В съня си някакси знаех, че е 5 часа - времето, когато злото се изпокрива, защото скоро идва светлината - енергия, пред която то е безсилно. Стъпките продължаваха да се приближават, заедно с тях се чуваше и шум от дрънчене на дебели вериги. Скоро различих силует, който се задаваше по пътя - почти исполин, облечен в кожи, като древен викинг. Приличаше на Долф Лунгрен, но с още по-квадратни челюсти. В ръката си носеше синджир с огромни халки и края му се влачеше по земята. Походката му беше отчаяна и уморена, мощният му врат сякаш едва издържаше тежеста на голямата рошава глава, наведена напред.
Огънят беше изгаснал и талъсъмът мина бавно покрай мен без да ме забележи. Може би беше слуга на жесток господар, който го е принудил всяка нощ да дава наряд? Може би смяната му тъкмо сега привърши и той се прибираше да почива. Сигурен бях, че той много сгафи, като допусна аз да стана свидетел на неговото съществуване.
Реших да го разоблича, пък ако трябва и да се бием. Очевидно той беше по-як, но по-уморен и нямаше мотивация. Освен това може би беше тъп.
Изправих се с намерението да извикам страшно и да го предизвикам на бой. Напъвах с всичка сила, но от гърлото ми не излизаше нищо. Краката ми се бяха сковали и не можех да направя дори крачка. В това време той изчезна зад завоя. Почувствах около мен нещо подобно на турболенция, и след миг се събудих. Наистина стоях прав, до изгасналия огън, краката ми се бяха одървили от студ и изтръпнали. Седнах. Пробвах да кажа нещо на глас, но не успях. Разтрих си краката, после стъкнах огъня с по-тънки съчки. Пламъците лумнаха, а аз отидох до колелото, за да погледна велокомпютърчето. Часът беше 5:05. Аз около 4-5 минути се занимавах с огъня преди това.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот hitar_potter » Сря Яну 26, 2011 7:51 pm

Биологическият ти часовник е бил точен :) Случвало ли ти се е и друг път да сомнамбулстваш? На мен ми се е случвало да водя разговор насън, после нищо не помнех. Кога успя пак да говориш?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот PowerSlide » Сря Яну 26, 2011 8:09 pm

Пара-ненормални явления колкото искаш :rofl:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Ozzie » Сря Яну 26, 2011 8:33 pm

PowerSlide написа:Пара-ненормални явления колкото искаш :rofl:


като резултатите от парламентарните избори 2009 г.
:lol:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот _SoRa_ » Сря Яну 26, 2011 10:29 pm

Де жа вю, ей това доста пъти ми се е случвало.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот sos » Сря Яну 26, 2011 10:59 pm

Винаги съм знаел, че Милко ни води свише :D Иначе темата е хубава и ми харесва, жалко че аз съм прагматик и не мога да споделя подобни случки :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот PtD » Чет Яну 27, 2011 1:38 am

Братовчед ми и племенникът ми имат непрекъснато такива случки... а и аз наблюдавах чат-пат, докато им бях на гости.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот 4getcredo » Чет Яну 27, 2011 10:23 am

PtD написа:Братовчед ми и племенникът ми имат непрекъснато такива случки... а и аз наблюдавах чат-пат, докато им бях на гости.


... след като врътнете масура, нали? ;)

От 6-7 годишен съм прекарвал всяко лято в с. Емона и тамошният ми пейзаж е пълен с подобни магически входове! :D Мястото предразполага, няма съмнение. :smokin:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Чет Яну 27, 2011 11:50 am

За Емона съм съгласен...имах удоволствието да прекарам там известно време в ранните 90-те години, когато беше диво и нямаше никакво строителство. Нощта там е някак самодивска...

Една друга палава случка - действието се развива през ранните 90-те години на 20-тия век. Бяхме си опънали палатката с един приятел досами река Струма, над Боснек. Още от вечерта се очертаваше, че ще вали, поради което аз напънах здраво въжетата на палатката и забих коловете до "гърло" в земята. След това изкопах канал около палатката, така че да не прониква вода отдолу - тъй са ме учили от малък... Палатката беше двуслойна и що годе надеждна. Вечерта действително заваля и дъждът се сипеше тихо и напоително през цялата нощ. Сутринта някъде около 9 се събуждаме - капките чукат по палатката, но при нас е сухо и топло. Приятелчето пита:
-При теб капе ли накъде?
- Не
- И при мен, да не повярваш - винаги някъде тече...
- Тая палатка няма как да протече, ако ще и една седмица да вали - отговарям аз - знаеш ли как съм я натегнал и окопал...
Не минаха и 5 секунди след моето изказване и изведнъж се чу Хряссс... и палатката се изскуба и се срути на главите ни.
- Какво стана???
- Не знам, нещо бутна палатката...
Тръпки ме побиха по гърба, докато реша какво става - водата мигом потече. Аз веднага скокнах и излязох от палатката - навън дъждът все така тихо и напоително валеше. Небето беше сиво, тревата подгизнала, не подухваше никакъв вятър и на 100 метра наоколо не се виждаше жива душа....Бах..мама му...започвам да ставам суеверен - надеждите ми за някоя заблудена крава или кон, или пък пиян злосторник се изпариха в пустошта.Това ако не е било микро торнадо, не знам какво е било - всичките колчета на палатката бяха извадени от земята, все едно нещо ги е издърпало едновременно.
Опънах наново палатката и се свряхме примирено вътре. И до ден днешен не знам какво стана, но стана точно след като много самоуверено се заклех, че тая палатка никога няма да протече. Както казваше на шега един приятел - Внимавай, какво говориш - дявола си няма друга работа и само чака да изръсиш нещо такова.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот PtD » Чет Яну 27, 2011 12:49 pm

4getcredo написа:
PtD написа:Братовчед ми и племенникът ми имат непрекъснато такива случки... а и аз наблюдавах чат-пат, докато им бях на гости.


... след като врътнете масура, нали? ;)


:nono: Би трябвало да ме познаваш достатъчно добре, за да знаеш, че не употребявам никакви халюциногенни субстрати.

taurus13 написа:Както казваше на шега един приятел - Внимавай, какво говориш - дявола си няма друга работа и само чака да изръсиш нещо такова.


Mмм. То не е на шега. Аз от известно време насам избягвам да се заричам "никога няма да...", "винаги ще...", че явно действа като предизвикателство да ми се докаже, че не зависят толкова нещата от мен, колкото си мисля. :emlaugh:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот 4getcredo » Чет Яну 27, 2011 4:35 pm

PtD написа: :nono: Би трябвало да ме познаваш достатъчно добре, за да знаеш, че не употребявам никакви халюциногенни субстрати.


;) Бъзикнах те! ... и все пак продължавам да се чудя... имаш близки в Мексико, ходиш редовно там... ;) :D

Поправи ме, ако греша, но преди малко направи едно категорично обобщение, т.е. трябва да очакваме опровержение :magnify: :rofl: ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Яну 27, 2011 5:28 pm

PtD написа: :nono: Би трябвало да ме познаваш достатъчно добре, за да знаеш, че не употребявам никакви халюциногенни субстрати.

Аз лично съм те виждал да употребяваш. Мексиканска чушка-скоросмъртница. :eyebrow:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот subritual » Чет Яну 27, 2011 6:13 pm

Може би са екстракти, не субстрати :D :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот PtD » Чет Яну 27, 2011 6:22 pm

4getcredo написа:;) Бъзикнах те! ... и все пак продължавам да се чудя... имаш близки в Мексико, ходиш редовно там... ;) :D

Наистина много подозрително, ама на, всичко ми е наопаки :lol:

Поправи ме, ако греша, но преди малко направи едно категорично обобщение, т.е. трябва да очакваме опровержение


Обобщението беше внимателно премерено: беше никога не употребявам, а не никога няма да употребявам. Т.е. констатация на факт, а не заричане.

Що се отнася до чушчиците, от тях може да получите стомашни, анални и уретрални болки, но не и халюцинации, за съжаление :8D:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот subritual » Чет Яну 27, 2011 7:03 pm

PtD написа:Що се отнася до чушчиците, от тях може да получите стомашни, анални и уретрални болки, но не и халюцинации, за съжаление :8D:

Това означава ли,че имаш влечение? :D
@hitar_potar- Като четох твоята история и се сетих за това видео: http://www.youtube.com/watch?v=0ZwbwweF_WQ&feature=player_embedded
Както винаги има нещо съмнително,а именно,че камерата помръдва точно когато момичето слиза на земята.Но пък тази поза в която виси едва ли е само с 1 въже реализирана например.
Бях чел някъде,какво се случва с видео в youtube, което "не трябва" да е там.Веднага след откриването му, качват хиляди други клипове със същото заглавие и скоро изтриват оригиналното.Това е документирано.
В общи линии е много лесно да се замаже придставата на хората за доста конкретни неща,какво остава за по-специфична, трудно смилаема и доказуема материя.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот PtD » Чет Яну 27, 2011 8:59 pm

subritual написа:Това означава ли,че имаш влечение? :D


Към чушчиците - да :) И притежавам спесимени от двата най-люти вида на планетата. Към халюцинациите - не. Стига ми и ежедневния живот :lol2:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот RedHawk » Пет Яну 28, 2011 3:01 pm

PtD написа: ....... Към чушчиците - да :) И притежавам спесимени от двата най-люти вида на планетата......


Да не би да става на въпрос за :

http://www.hobi-semena.com/piper.html#5

Предпоследните и последните изброени в страницата. :hot: :D

Иначе по темата :

taurus13 написа:Имали ли сте някакви странни случки които не можете да си обясните...ще бъде интересно да ги споделите. Аз лично, съм материалист здраво стъпил на земята, но въпреки това съм имал една дузина странни случки. Ето две от тях...


Интересна тема.
Тия историйки са както спомена и Райко за вечер в гората покрай "лагерния" огън.
Явно на тези които най-малко вярват в такива неща най-често им се случват такива случки.
Аз мога да кажа, че съм по-скоро склонен да допусна че може да съществуват такива странни неща.
Нещо като средно положение - не приемам абсолютно всичко паранормално за истина, но и не отричам
напълно някои явления.
Чак много странни преживявания не мога да се сетя да съм имал, но има едно две неща :

Всъщност едното е споменатото де жа вю - това ми се случва доста често - и ако може всъщност да се определи с
това понятие - усещането че преминаваш през ситуация, която ти е позната - все едно вече си я изпитал - и знаеш
какво става в следващите няколко секунди. Това мисля че доста хора го изпитват.

Другото и по-странното е свързано със сънища :
Сънувам че съм в някакви катакомби / тунели, подземия / и се опитвам да спася някакво коте от една тръба,
където се е свряло подгонено от някакви гадни същества. При опита ми да го измъкна от тръбата то в страха
си ме одрасква и ..... като се събудих на ръката ми имаше прясна драскотина. Естествено преди да си легна
нямах наранявания по ръцете, а около мен няма предмети които да причинят такова одраскване при въртене в
съня ми.

Друга интересна случка, но разказана ми от един приятел. Някакъв негов познат му разправял за едни иманяри,
част от които познавал лично. Те попаднали в следната ситуация :
Били някъде в Родопите, в някаква усойна горичка. И разравяли определен участък да търсят ценности.
Било на смрачаване и сред гората било доста тъмно вече. Докато копаели се чул някакъв "писък", но доста
особен - не можел да се определи като някакъв познат звук. От този тип звуци за които се казва - побиват те
тръпки. Писъкът се чувал около тях като се чувал от различни места, но не едновременно. Не видяли нищо
между дърветата, а само се чувал писъкът. Естествено това в тъмна гора си било достатъчно стряскащо, но
поне били повече хора и в първия момент се окопитили. Странното в случая е че когато спрели с действията си -
тоест с разкопаването и писъкът спрял. Когато подновили дейността отново се чувал писъкът и то все по-близо
до тях. Накрая се отказали от това място и напуснали.

И като цяло при мен повечето ми сънища са доста особени. С разни странни места и странни същества, но има
и нещо друго - все едно друга реалност. Много често когато сънувам, се намирам в познато място, но не съвсем.
Примерно там където живея - с. Лозен и Лозенската планина - в съня съм в селото или в планината, понякога и
с познати хора, но доста често с непознати или сам. Места където ходя и са ми познати обикновено тук пак се
достигат по същия път или с малки промени, но самото място е доста променено и доста по различно. Понякога
разликата е много голяма, друг път съвсем малка, но по някои дребни детайли прилича на реалното място и по
тях го разпознавам.

И за еднаквото мислене - сега се сетих:
Преди години когато на мода беше MIRC - оня популярен тогава чат и аз си губех времето понякога там. И се случи
че покрай хилядите несериозни подмятания и закачки, и лафове попаднах на сериозен човек. Една жена с която се
заговорихме уж на шега, а се оказа че имаме доста общи интереси и подхванахме сериозни теми. После си пишехме
в пощата. Не сме се виждали никога на живо и понякога си пишехме през дълги интервали от време. И тогава се
получаваше така, че примерно си пишем за книга, която четем в момента и се оказаваше, че тя е една и съща, а
това се отнасяше и за замислените за четене за по нататък, както и по други въпроси.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Alpina » Пет Яну 28, 2011 4:28 pm

RedHawk написа:
PtD написа: ....... Към чушчиците - да :) И притежавам спесимени от двата най-люти вида на планетата......


Да не би да става на въпрос за :

http://www.hobi-semena.com/piper.html#5


Господ здраве да ти дава... няма да станат същите, но ще пробвам таз година какво ще излезне :beer:
Дано само се появят количества от Ред савина, Шоколадов хабанеро и Нага Морич
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот PtD » Пет Яну 28, 2011 5:11 pm

Става въпрос за Red Savina Habanero и Naga Jolokia (ама отгледани в подходящ климат, а не у нас!). Носил съм ги в 1516, имаше циркове ;)

Едит: Циркове, та даже и паранормални явления - един съфорумник внезапно онемя :lol2:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот bikerider » Пет Яну 28, 2011 5:15 pm

Кой ли ще да е? :evil:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот sos » Пет Яну 28, 2011 8:38 pm

Та, за сънищата. Виртуална реалност или просто реалност...... Споделям нещо под "натиска" на съпругата ми, която обитава света на сънищата по-често, отколкото ми се иска. Все ми се струва, че просто трябва да си спи, да почива, а тя ....... сънува, и което е по-интересното - помни сънищата си за разлика от мен.
Та ето какво ми се случи на мен, "никога несънуващия". Преди две-три години не просто сънувах, а "запомних" съня си и естествено като нещо, което не ми се случва често го споделих с жена ми. Казвам й: "Виж, видях те в съня си преди два дни в една огромна вода, която те носеше насам, натам, като потоп. И аз съм там, но по-далеч от теб. Виждам една змия, която плува към теб. Искам да ти помогна, но колкото и да се опитвам, не мога да стигна. В този момент виждам Слави /това е моят баджанак/, който също плува към теб. След това се събудих."
Каква беше моята изненада, когато жена ми каза, че точно преди два дни и тя е сънувала някакъв потоп. Стояла в апартамента ни, който е само на първия етаж, и гледала през прозореца на стаята ни как огромна, бурна, черна вода, с височина няколко етажа приижда към блока ни. Притъмняло, страшно черно небе, а водата носи всякакви вещи - бюра, легла, секции, но не и хора. Разбрала, че се задава огромна опасност и извикала на всички ни да се спасяваме ... Тук сънят свършва.
Замислихме се и споделихме, че и двамата едновременно сме имали едни и същи мисли за нещо страшно и опасно, за което не знаехме дали се е разминало или предстои. Не щеш ли, този момент звънна телефонът - обаждаше ни се Слави, баджанакът, човекът от моя сън, леко подпийнал, за да ни пита как сме, добре ли сме, всичко ли ни е наред. Прозвуча ми някак особено, защото той си е малко чешит, особняк, а битките с "демони" и разни други страшилища насън не са му чужди. Чат-пак, когато реши да сложи часовник на ръката си, тутакси часовникът спира. В този момент, аз Тома неверни, както ме нарича жена ми, просто не се удържах и споделих какво сме сънували и двамата. Не му казах само, че съм го видял в съня си - нали съм Тома неверни, реших да проверя какво ще ми каже. А той леко заваляйки говор само каза: "Ти не можа да стигнеш до какето /както той нарича жена ми/, но аз успях преди змията." В този момент нито аз, нито жена ми можахме да осъзнаем как така трима различни души се озовахме в една реалност, в един и същи сън. Да, обвързани сме с веригите на семейните връзки, но все пак ..... Попитах баджо, а той реши че ние сме очевидно хора от една духовна група /както щете го разбирайте/ и макар да не се виждаме или чуваме много често, сме свързани някакси.
Та това е.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот RedHawk » Пет Яну 28, 2011 8:56 pm

PtD написа:Става въпрос за Red Savina Habanero и Naga Jolokia (ама отгледани в подходящ климат, а не у нас!). Носил съм ги в 1516, имаше циркове ;)

Едит: Циркове, та даже и паранормални явления - един съфорумник внезапно онемя :lol2:


При описанието което им дава човека и отгледани в подходящ климат си е напълно параНормално някой да онемее :lol2:
Иначе сорта Нага Морич май трябва да се казва Нага МорТич :evil:
:offtopic: END
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Joker_Here » Вто Фев 01, 2011 10:51 pm

Хмм,интересна тема.Имам няколко случки и аз подобни..Но никоя по-сериозна.

Много често ми се случват такива "де жа вю" случки.Много често сънувам нещо,което след време става и найстина.И в точно в момента в който става найстина,сякаш нещо ме подсеща на момента за съня...Абе странна работа..

Друга много интересна случка която,знам от баща ми:

Не знам коя точно година,но около 78 година,баща ми служи в казармата в Плевен.Един обикновен ден,изведнъж някой започнал да крещи: НЛО,НЛО,НЛО,и всички от поделенията се разбягали навън да видят какво става.Баща ми излиза,вижда НЛО-то,и го описва като: "Голям Сребърен Диск,който стой в небето неподвижно".За съжаление не е можал да види как изчезва,защото там полковници и прочие излезли и се разкрещяли да се прибират..На същата вечер,той е на пост в гората,с още няколко човека,се редуват.Идва му реда от 2-7,и казва: "Толкова се бях изплашил,че бях заредил Калашника,и само да бях чул звук в тъмното,изпразвам пълнителя в тази посока."Нищо не се случва в тази нощ.

Това е което знам като,паранормални действия.Разбира се,вярвам,че има такива неща. :beer:
I'm riding Specialized Big Hit FSR 2 2010.
Аватар
Joker_Here
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 11:11 am

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта