Странни или паранормални явления....

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот mirelay » Чет Фев 03, 2011 7:44 pm

Аз нямам подобно преживяване до сега, но когато показах темата на майка ми и тя се присети за нещо, от времето когато съм бил на 2-3 години. Една вечер, около 1 часа през нощта, докато играели карти с баща ми и приятели в кухнята, изведнъж небето станало светло като ден и така за 10-15 минути. Естествено никой нищо не е казал по онова време. Аз предполагам, че може да е било навлизане на метеорит в атмосферата, но това май трае по-малко.
Някой от по-възрастните или родителите на някой да помнят нещо подобно?
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Ozzie » Чет Фев 03, 2011 8:50 pm

е па де да знам, кога си бил на 2-3 годиники? :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот did » Чет Фев 03, 2011 9:01 pm

Ozzie написа:е па де да знам, кога си бил на 2-3 годиники? :D


Бре Ози, ти не помниш ли голямото земетрЪсение през 1882 в 2 през нощта? Как светеше небето, как птичките и пчеличките бяха нервни, как пеперудките се мъчеха да се наврат обратно в пъшкулите, от които са излезли... Даже един вулкан тръгна вместо да изригва лава, да уригва газове! Да не споменавам, какво правеха нощните животни! Беше страшно! Всички звезди светеха, а луната отразяваше блестящо пърхането на крилата на вечерните сови със светлоотразители по крилата...

Впрочем, и аз имам доста паранормални, както и ортонормални явления. Лошото е, че тамън се случат и... се събуждам.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот eMcKu » Чет Фев 03, 2011 9:02 pm

Ozzie написа:е па де да знам, кога си бил на 2-3 годиники? :D

то през 1989та много паранормални явления са се случвали :rofl:

По темата :

Напоследък, все по - често забелязвам нещо много интересно.
Замислям се за хора, които не съм виждал от години, хора които не познавам лично, но съм ги виждал по телевизията или другаде и най - късно до 1 ден ги срещам. Няколко от случките, а те са ежеседмично, са ставали за броени минути. Вървя по улицата, сещам за даден човек и като завия той е пред мен. :crazy:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот bikerider » Чет Фев 03, 2011 9:05 pm

did написа: ортонормални


:clap:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот mirelay » Чет Фев 03, 2011 9:35 pm

1987 :D
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот did » Чет Фев 03, 2011 9:39 pm

Тогава съм бил на 15.

Не помня за нищо метанормално, освен че ме биха и имах звезди пред очите и че после имаше наводнение.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Пет Фев 04, 2011 10:00 am

Това със помислянето за някой и последващата му среща, много често ми се случва. Много пъти ми се е случвало да си извадя телефона и да тръгна да набирам някой и в този момент той ми звъни. Най-странно се е получавало на стационарен телефон - вдигаш слушалката и посягаш да набереш и още недокоснал клавиша, чуваш гласът който ти трябва отсреща - на туй ми се вика безконтактно набиране. :D
Много пъти ми се е случвала и следната конфузна ситуация - говорим си с някой и току изкоментирам клюкарски някоя личност и хоп, дадената пред мен, или по-лошо зад гърба ми. Оттогава ми е станало навик, преди да говоря за някого, на обществено място, да се огледам хубаво, дали не е случайно някъде около мен. :D

Като се сетя за някой познат който не съм виждал отдавна и до ден го виждам или чувам. Един път се получи доста странно. Преди 7-8 години се прибирах от работа - тогава работех по много в една фирма и не ми оставаше никакво време за виждане с хора. Този ден се прибирах по-рано, някъде около 7 часа. След като минах тунела за Люлин, докато карах, погледа ми се плъзна по булеварда отсреща и се присетих, че там се намираше една пицария в която преди доста години често се сбирахме с братовчед ми и един друг приятел. Ей така отминават годините - никога не знаеш, кога правиш нещо за последен път :D . Сега сме заети хора и не сме се виждали от бог знае кога....
Прибрах се вкъщи след 10 мин и хоп звъни ми телефона - братовчед ми. Какво мислите ми казва...:
- Абе спомняш ли си оная пицария в 10_ти, дето едно време ходехме - ами ние минахме оттам и се сетихме за нея, та сега сме седнали с жена ми - ако имаш време мини...

Преди време имах един период в който постоянно ми се случваха дребни странности.
Един път сме на оглед на един обект с колега. Взели сме някакви размери и колегата смята някакви площи - цъка с калкулатора, мърмори си там нещо и накрая казва : всичко това прави....(в тоя момент аз си седя острани и броя мухите дето се казва и в главата ми изведнъж се появява 18,09)
...в този момент колегата казва 18,09 метра квадратни...
Туй ако не е телепатия, е пророчество...сега ако можех и числата от тотото така точно да знам :roll2:

Друг път работим с колегите по един балкон. Единия колега моли другия да ми подаде ъглошлайфа. Реже, каквото реже а в моята глава изведнъж изплува - Внимавай да не го изпуснеш! - аха да го кажа и се самоцензурирах - колегите ми са големи хора и не работят от вчера с тия машини, какво ще им нареждам като някоя стара мома тук...замълчах си и продължих да си шпакловам. След 7-8 секунди изведнъж се чу: - Еййй!
- Какво стана?
- Флекса падна от 3 етаж....

Веднъж си работя нещо и се чудя колко е часът. Върти ми се нещо около 1. Телефона съм го хвърлил наблизо и ме мързи да отида да видя. По някое време пак се присетя колко ли е часът, ама тръгна за някъде и забравя да погледна и пак си мисля за един часът. Така на няколко пъти се присещам и забравям и накрая като реших да отида да видя колко ли е часът наистина и беше.....точно един часът на обяд...
Интересното е, че преди това не съм си поглеждал скоро телефона - знам само, че е някъде около обяд.

Тия случки ми се случваха толкова често преди няколко години, че бях престанал да им обръщам внимание. Интересно, но изведнъж престанаха, като изключим това с телефоните и срещите с разни хора.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот agent_Jekov » Пет Фев 04, 2011 1:17 pm

taurus13, едно е сигурно - тези неща, които са ти се случвали не са случайни и си имат причина. Предполагам и ти не мислиш, че са просто съвпадения всеки път? Това са знаци от съдбата за нещо, проблема е, че нямам представа какви точно. Може би има хора, които биха го обяснили. :dontknow:
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот subritual » Пет Фев 04, 2011 1:47 pm

Матрицата се пропуква.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот 4getcredo » Пет Фев 04, 2011 3:34 pm

agent_Jekov написа:taurus13, едно е сигурно - тези неща, които са ти се случвали не са случайни и си имат причина. Предполагам и ти не мислиш, че са просто съвпадения всеки път? Това са знаци от съдбата за нещо, проблема е, че нямам представа какви точно. Може би има хора, които биха го обяснили. :dontknow:


Скъли и Мълдър, например :rofl:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот ico 1 » Пет Фев 04, 2011 5:49 pm

@ taurus13, време е някой да заеме мястото на баба Ванга. :lol2:

По темата -
Веднъж, преди доста време се бяхме събрали на запой (някои му викат парти) в апартамент, който се намира на втория етаж. По някое време един приятел излезе да пуши на балкона. След пет минути се звънна на вратата. Някой каза: "Комшиите вече се ядосаха", то си е нормално. Аз, обаче не знам защо си помислих, че моят човек е паднал от балкона. Отидох да отворя и познайте кой видях? На нещастника нищо му нямаше. :D
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Съб Фев 05, 2011 1:43 am

Не са бъзикайте със старото - аз по принцип хич не съм увлечен по паранормалните явления, ама какво да направя като ми се случват разни случки понякога. След толкова много ситуации, поне вече знам, че всъщност нищо не знам.

Сега се сещам една друга интересна история, която се случила с моя приятелка. С тази приятелка се познавам от много отдавна и се запознах с нея в Мелник - по стечение на обстоятелствата, Пиринските ни маршрути завършваха там. Аз бях с компания, тя сама. Да, тя си ходеше из Пирин сама, без изобщо да познава планината. Като я питах защо, тя ми каза нещо, което тогава ми се видя доста откачено - каза, че само когато човек е сам, може да усети напълно преживяването, тъй като сетивата му се обострят. Години по късно открих сам това и тогава се сетих за нея... :)
Та въпросната мадама, много си падаше по Мелнишките пейзажи - любов от пръв поглед. Започна да ходи сама и да прекарва доста време там, скитайки по пясъчните дерета. Аз понеже си я знам, че е малко странна, не и се чудих. Постепенно се запозна и с местните и дори си купи парцел около Роженския манастир някъде. Вече я бях писал Мелнишка гражданка. Известно време не се виждахме и когато накрая се видяхме я питах какво става с южните имоти. Тогава тя ми каза, че вече не ходи там. Първоначално не искаше да ми каже защо, но после ми разказа следната история.
Скитайки по деретата попаднала на някакво място, където усетила много силно притегляне - все едно нещо я карало да върви нагоре. При първия такъв случай тя се уплашила и се върнала. След известно време решила пак да иде на това място и пак усетила същото нещо. Тръгнала по някаква козя пътечка из песъкливите дерета, но като навлязла по-навътре пак се уплашила и се върнала - вече била сигурна, че нещо става с нея там, но е закономерно. Като се прибрала в София, мислила дълго и решила, че не може да остави така тая работа - щом нещо я тегли, трябва да види какво е - в крайна сметка вероятно особения и афинитет към Мелник, може да се дължи на това странно явление. При третото посещение пак всичко било същото - неясно притегляне, пътечката нагоре...тръгнала по нея, твърдо решена да не се поддава на страхове. Изкачила се по някакъв склон и изведнъж излязла на нещо като полянка с един камък или пък скаличка по средата(не помня точно). Притеглянето и водело до това място. Повъртяла се малко, но нищо особено не видяла и тъкмо решила, че явно си ги въобразява тия работи, когато усетила шум и движение отгоре. Погледнала нагоре и в този момент някаква черна птица от сорта на гарга или нещо подобно се спуснала право към главата и. Тя размахала с ръце и побягнала надолу. Тая случка толкова я стреснала, че повече не искаше да стъпи на Мелник и дори имота и още май си седи там безстопанствен...

Не знам какво обяснение рационално може да им тая случка - аз и казах за успокоение, че сигурно птицата е имала наблизо гнездо с малки и е нападнала за да ги брани - совите например правят точно така. Дали ми повярва незнам :D

Така или иначе, местата имат своите въздействия. Когато ходя из пустошта сам, усещам някои места като ведри и приятни - на някои такива съм лягал да подремна, а на една полянка дори се търкалях от кеф и се смеех с глас - честно да ви кажа, никога не съм се чувствал толкова щастлив от нещо друго.
Има обаче особени места - веднъж минах с колелото през Земенския пролом - не става за каране :D - след пролома излязох на едно село ...май се казваше Ръждавица. Малко преди селото, се забатачих в няква горичка. Насред горичката имаше полянка, а тази полянка имаше най-злокобното излъчване което някога съм усещал - и сега като го пиша ме втриса....между другото в селото видях двама идиоти...луди имам предвид. Всъщност едното беше жена - карах си по пътя след селото и изведнъж сред тревите вляво от мен видях човешко същество. В първия момент се стреснах - беше жена с изкривена олигофренска физионимия, клечаща чисто гола в тревата....между другото валеше дъжд. Честно ви казвам, ако не бях на асфалта, а тая ми беше изскочила от тревите някъде в горичката, можеше и аз да заприличам а нея. Това село взе да ми идва нанагорно - първо оная поляна, после идиоти изскачат от тревите да ме плашат...

Подобни влияния, може да се дължат на намиращите се под земята метали или води...например. Известно е че животните също ги усещат тия работи. Даже наскоро чух, че като си избираш място за къща, трябвало да гледаш къде пладнуват овцете и там да я направиш - народно поверие някакво.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот PtD » Съб Фев 05, 2011 5:51 am

taurus13 написа:Изкачила се по някакъв склон и изведнъж излязла на нещо като полянка с един камък или пък скаличка по средата(не помня точно). Притеглянето и водело до това място.


Ммм. Побит камък... :bigeyes:

Edit: Пююю, настръхнах, докато четях. Наистина, има много неща, за които сме блажено несведущи. :look:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот bluskanie » Съб Фев 05, 2011 6:08 am

И по-добре...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот cvb » Съб Фев 05, 2011 2:02 pm

майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Harka » Съб Фев 05, 2011 7:39 pm

Мотористът без глава... :bigeyes:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот M.Wasilew » Съб Фев 05, 2011 8:36 pm

От седмица всеки ден ми изпадат по 2-3 болтчета от рамката :scatter: незнам дали се телепортират или просто искат да ме убият.. мисля че са НЛОнците :crap: . Вчера задницата ми щеше да се разпадне :weepn: .
Аватар
M.Wasilew
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1282
Регистриран на: Пон Окт 18, 2010 6:35 pm
Местоположение: Монтана

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот eMcKu » Съб Фев 05, 2011 9:18 pm

Harka написа:Мотористът без глава... :bigeyes:

Ами селянинът без глава ? :boggled:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот DTD » Съб Фев 05, 2011 9:19 pm

Harka написа:Мотористът без глава... :bigeyes:


Останах с отворена уста след като прочетох разказа. :boggled:
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот did » Съб Фев 05, 2011 9:25 pm

И са кво излезе?

Освен че Майн Рид е Пловдивчанин, което му личи по името, той е и автор на истории, написани век и половина след смъртта му.

... и това ако не е паранормално... :dontknow:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Harka » Съб Фев 05, 2011 9:50 pm

Не бе, просто времената се развиват, техниката напредва и някак си не върви Конникът без глава да препуска с кон. Минал е на мотор явно...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Joker_Here » Нед Фев 06, 2011 12:46 pm

Темата е много интересна,следя я с удоволствие.
@Таурус13

Това с телефона ми се е случвало и на мен,многократно.Мисля за някой/я,изваждам телефона от джоба да звънна,и в момента в който го изваждам,виждам,че той ми звъни.Често ми се е случвало.

П.С.Ако някой го интересуват тези неща,и по специално извънземните да гледа филма Четвъртия вид (The 4th Kind).Доста интересен филм.Базиран е на реални случки.Абе много е интересен,но и много,ама МНОГО плашещ !! (Аз самия след като го гледах едвам спях)Не го препоръчвам на хора със слаби нерви,сърца и така нататък !! Не се бъзикам,филма е брутален!
I'm riding Specialized Big Hit FSR 2 2010.
Аватар
Joker_Here
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 11:11 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот KiD_WiTh_GuN » Нед Фев 06, 2011 7:11 pm

Joker_Here написа:Темата е много интересна,следя я с удоволствие.
@Таурус13

Това с телефона ми се е случвало и на мен,многократно.Мисля за някой/я,изваждам телефона от джоба да звънна,и в момента в който го изваждам,виждам,че той ми звъни.Често ми се е случвало.

П.С.Ако някой го интересуват тези неща,и по специално извънземните да гледа филма Четвъртия вид (The 4th Kind).Доста интересен филм.Базиран е на реални случки.Абе много е интересен,но и много,ама МНОГО плашещ !! (Аз самия след като го гледах едвам спях)Не го препоръчвам на хора със слаби нерви,сърца и така нататък !! Не се бъзикам,филма е брутален!


:emlaugh: :lol2: Щом вярваш, че филма е по реален случай, значи наистина не ти е бил достатъчно интересен за да разучиш малко и накрая да разбереш, че всичко е измислица! ;)
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!
Аватар
KiD_WiTh_GuN
 
Мнения: 711
Рейтинг: 1418
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 8:20 pm
Местоположение: NOISE CITY

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот subritual » Нед Фев 06, 2011 9:35 pm

Измислица,заснета на хижа Боерица на Витоша.Въпреки това ми хареса.Сетих се и за друг който ми хареса-Казваше се май "Бял шум"
Но да не обръщаме темата в Now watching paranormal :roll2:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот RedHawk » Пон Фев 07, 2011 10:26 am

taurus13 написа:....................
Така или иначе, местата имат своите въздействия. Когато ходя из пустошта сам, усещам някои места като ведри и приятни - на някои такива съм лягал да подремна, а на една полянка дори се търкалях от кеф и се смеех с глас - честно да ви кажа, никога не съм се чувствал толкова щастлив от нещо друго.
Има обаче особени места - веднъж минах с колелото през Земенския пролом - не става за каране :D ..............

Подобни влияния, може да се дължат на намиращите се под земята метали или води...например. Известно е че животните също ги усещат тия работи. Даже наскоро чух, че като си избираш място за къща, трябвало да гледаш къде пладнуват овцете и там да я направиш - народно поверие някакво.


Сега като спомена се сетих - някои места наистина се усещат по различен начин. И определено се усещат по-добре
когато ходиш или караш сам. Усещал съм и двете противоположности които спомена. Има места на които се чувстваш
радостен, щастлив, спокоен. Сякаш са заредени с енергия и излъчват жизненост. Повечето такива места са в стари
гори, като старите гори сами по себе си имат такова излъчване. На такива места ти се иска да останеш по-дълго и
да им се наслаждаваш.
Има обаче и такива места в които постоянно имаш някакво неприятно усещане. Спохождат те разни мисли за някакви
лоши неща и ти се иска да се махнеш по-бързо от там.
Преди време като работата ми беше в центъра, доста често си ходех пеша от Орлов мост към пл. Света неделя и
минавах по ул. Иван Вазов. Тогава не винаги но доста често на почти едно и също място по тази улица изпитвах
някаква остра режеща болка в стомаха. Може и да е било някакво съвпадение и да няма нищо общо с улицата ама
тогава ми минаваха разни странни мисли през главата. :dontknow:
Иначе за мястото за построяване на къща бях чел че не е добре да има подземни води там където се строи къща.
Влияели зле на живеещите над тях.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот mirelay » Пон Фев 07, 2011 11:03 am

Аз на ул. Иван Вазов съм усещал болки, когато от детската градина ни водеха в стоматологичната поликлиника, на ъгъла с ул 6-ти Септември :)
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот sos » Вто Фев 08, 2011 11:07 am

RedHawk написа:
taurus13 написа:....................
Така или иначе, местата имат своите въздействия. Когато ходя из пустошта сам, усещам някои места като ведри и приятни - на някои такива съм лягал да подремна, а на една полянка дори се търкалях от кеф и се смеех с глас - честно да ви кажа, никога не съм се чувствал толкова щастлив от нещо друго.
Има обаче особени места - веднъж минах с колелото през Земенския пролом - не става за каране :D ..............

Подобни влияния, може да се дължат на намиращите се под земята метали или води...например. Известно е че животните също ги усещат тия работи. Даже наскоро чух, че като си избираш място за къща, трябвало да гледаш къде пладнуват овцете и там да я направиш - народно поверие някакво.


Геопатогенни зони!
А за съвпаденията - просто интуиция, подсъзнание, чист ум, дето не почива, и търси информация /не онзи разум, дето го контролираме нон-стоп и му залагаме спирачки/. Подсъзнанието намира отговорите в информационния фонд около нас изключително бързо /справка - филма "Тайната" и куп езотерична литература/. .... Само звучи сложно, а може би налудничаво, но като го осъзнаеш, ти става интересно. Хората днес са по-сетивни и усещат нещата около себе си по-бързо отпреди век.
А в този форум хората определено са мнооооооооого сетивни, различни от масата и ..... готини :)
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Другар » Чет Фев 10, 2011 7:51 pm

taurus13 написа:Веднъж си работя нещо и се чудя колко е часът. Върти ми се нещо около 1. Телефона съм го хвърлил наблизо и ме мързи да отида да видя. По някое време пак се присетя колко ли е часът, ама тръгна за някъде и забравя да погледна и пак си мисля за един часът. Така на няколко пъти се присещам и забравям и накрая като реших да отида да видя колко ли е часът наистина и беше.....точно един часът на обяд...
Интересното е, че преди това не съм си поглеждал скоро телефона - знам само, че е някъде около обяд.

Тия случки ми се случваха толкова често преди няколко години, че бях престанал да им обръщам внимание. Интересно, но изведнъж престанаха, като изключим това с телефоните и срещите с разни хора.



За мен това е нормално.Много често знам колко е часът.Мога да се будя без часовник :D ,като сам определям в колко.

От известно време преди да счупя нещо го знам предварително.

Положителното мислене определено има ефект ,а иосвен те прави по уверен.
Другар
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1146
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 5:08 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот did » Чет Фев 10, 2011 8:07 pm

sos написа:Геопатогенни зони!


Доста учени си губят времето да измислят интересни термини, вместо да обясняват явленията по същество и да отговарят на въпросите "защо".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта